Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

In ritmul obișnuit al acestui sezon, după un meci slab vine unul foarte bun. Păstrăm linia?

- Da, ne vom domina adversarul și învingem cu un joc frumos
10
63%
- Legăm un nou egal nemeritat
3
19%
- Clacăm și plecăm cu 0 puncte din Trivale
3
19%
 
Total votes: 16

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 08 Oct 2022, 15:00

Hai sa nu mai injuram jucatorii, ironizati-i criticati-i dar injuriile inseamna cel mai de jos nivel, nivelul boovenilor.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 08 Oct 2022, 17:34

Nu stiu ce va urma acum, dar nu vad cum se poate merge inainte fara cateva schimbari fundamentale.
Dupa mine problema cea mai mare este lipsa unui coordonator de joc, si lipsa lui Kolijc. Ok, nu o fi dat el goluri anul trecut, ca stiu ca ne intrebam cum de jucam asa acum cu acelasi lot, dar dadea ultima pasa si crea spatii.
Markovici are executii mult mai spectaculoase, dar nu e om de ultima pasa si nu creaza spatii ca si Kolijc.
Mirel se supara pe jucatorii pe care tot el ii baga, Hanca si Florescu nu primesc sanse.
La fel si Rivaldinho, de ce l-au mai adus? Nu poate fi mai slab decat Nistor sau Vina, care au jucat destule minute si ne-am lamurit.
Adica daca incercam altceva cu aceeasi oameni si nu schimbam nimic din primul 11, doar avem asteptari sa isi creasca concentrarea, determinarea, etc, o sa ne bata toate lumea.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 08 Oct 2022, 23:27

Mi-e ciuda acuma cand vad ca centenarii se incurca...

Bateam pe voluntari si cu restanta cu chindia, erai la egalitate de puncte cred

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 09 Oct 2022, 01:45

Habar n-am daca Radoi poate fi un antrenor bun, sint mai degraba circumspect - doar rezultatele califica pe cineva drept antrenor, si el nu prea a avut deocamdata.

Declaratiile lui complete de la sfirsitul meciului cu Arges sint poate declaratiile deceniului venite de la U Craiova :
https://www.youtube.com/watch?v=ttgl30eMkrk

Se pot trezi jucatorii dupa un asemenea iures ? Nu. Poate se trezesc vreme de 2-3 meciuri - dar mediocritatea si lipsa unei mentalitati de performanta nu e o gripa sa se trateze. Dar un antrenor de top poate sa ridice uneori valoarea unor jucatori mediocri - ier ceilalti care nu pot fi ridicati trebuie eliminati.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 09 Oct 2022, 05:28

Freestate scrie:
08 Oct 2022, 15:00
Hai sa nu mai injuram jucatorii, ironizati-i criticati-i dar injuriile inseamna cel mai de jos nivel, nivelul boovenilor.
Eu cred ca jucatorii, antrenorii si conducatorii sint vinovati de starea de fapt - nu DOAR jucatorii.

Echipa se apara prost si ataca prost - nu e doar vina jucatorilor. Intr-un campionat recent incheiat, Papi si Ouzonidis au avut cea mai buna aparare din istoria fotbalului romanesc la finalul sezonului regulat.

De conducatori nu zic multe - o caruta de bani a costat rezerva Hanca. Nu uit cuvintele lui roty in primavara : "daca nu pierdem jucatori importanti la vara, sintem principalii favoriti la titlu". O prostie cit casa la multe nivele - arata naivitatea si realitatea paralela in care traieste roty. Asta nu inseamna ca nu aplaud lucrurile excelente facute de el in ultimii 9 ani.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 09 Oct 2022, 17:49

M-am mai uitat o data la rezumat si nu-mi vine sa cred ce varza suntem. La golul lor sunt 2 la 3 in careu, Mitrea si Papp nu stiu de la inceput pe cine ar trebui sa tina si se sincronizeaza tarziu, se duc amandoi in final pe centrare, Calcan pleaca in dreapta si ramane liber, iar Screciu care era bine plasat la inceput pe colul lui 16 il vede pe ala ca ramane liber si face jogging usor inspre nicaieri (chiar se duce cumva inspre 11m unde nu era NIMENI), si accelereaza si se duce sa stranga numai cand vede ca ajunge mingea la Calcan. Radoi are dreptate, fix prostii satului. Ok, o fi vina lui Radoi ca Papp si Mitrea nu-si stiu inca rolurile, dar lui Screciu nu trebuie frate sa-i spuna antrenorul sa nu stea sa se uite la faza cand sunt 2 la 3 in careu.

Asta ca sa nu mai spun ca baiatul ala din liga a treia franceza alearga cu mingea la picior mai repede decat Papp liber.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Oct 2022, 18:07

Eu nu am avut puterea sa ma mai uit la rezumat, rareori pot sa o fac dupa un meci prost, dar e clar ca au material suficient de analizat ca sa inteleaga cum gresesc si cum ar trebui sa faca.
Cred ca in general e mult mai usor sa corectezi apararea decat restul compartimentelor, si cu goluri a la gâgă luate foarte des, e foarte greu de inteles cum ramanem expusi fix in acelasi fel.
Nu inteleg de ce nu joaca deloc Hanca si Florescu, mai ales ca au fost adusi cu girul lui Radoi, cel putin asa cred.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 09 Oct 2022, 19:26

@ Paul, mie Hanca mi se parea cel mai potrivit in dreapta, apoi Capatana si ultimul Vatajelu. Cred ca este vorba de relatiile dintre jucatori si nu e vorba de relatiile care tin de fotbal. Cam toata lumea a observat ca la noi un grup de fotbalisti face legea, de-aia insist pe-aici ca prima miscare trebuie sa fie plecarea lui Nistor. La noi orice transfer se loveste de grupul forte care se autoprotejeaza pentru a-si pastra locurile in echipa. Vata joaca desi sunt mai buni Hanca si Capatana, Nistor joaca desi e mai bun Roguljic, Koljici nu primeste pase si uite asa ei isi pastreaza locurile pe nervii nostri.Cred ca e cazul sa intervina Rotaru si sa le explice ca Universitatea Craiova nu este o gasca de cartier. In privinta transferurilor nici eu nu inteleg de ce ne cacanim atat sa facem un transfer si atunci in procent de 70% e nereusit.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Oct 2022, 20:52

E foarte probabil sa fie fix cum zici @fabius, si intr-adevar ar fi momentul sa se termine cu bisericutele. Nu e niciodata momentul sa ai bisericute, dar asta ar fi prilejul sa se sparga, ca nu mai poate.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 09 Oct 2022, 20:58

Stam cu bisericutele astea de minim 3 ani... Hai, ca nu mai murim inca 3... Singura schimbare acceptata la clubul asta e aia de antrenor. Sau daca aveti cumva pe acasa vreun presedinte, sa mai adaugam la colectie.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 09 Oct 2022, 21:53

R.E.N. scrie:
09 Oct 2022, 17:49

Asta ca sa nu mai spun ca baiatul ala din liga a treia franceza alearga cu mingea la picior mai repede decat Papp liber.
Unde mai pui ca joacă pe jumatate din salariu lui Papp . Așa e la Craiova...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 09 Oct 2022, 22:03

Nea Mihai are nevoie de presedinte?! El e presedintele, ce e asa greu de intuit? Pai Aurel De Laurentiis are nevoie de presedinte sa aduca un fotbalist de la Batumi?! Nea Aurel e presidente si la Napoli si la Bari. Sau la Bari putem sa spunem ca presedinte e "Filmauro S.r.l.".

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 11 Oct 2022, 05:01

Eu mare smecherie la Isfan asta n-am vazut in meciul direct. N-am vazut de ce cineva ar trebui sa plateasca 1 million pe baiatul asta care implineste 23 de ani in ianuarie anul viitor (adica vindut in Vest ca jucator tinar si cu potential de crestere nu prea mai merge).

Dar poate ca gresesc* eu : a vazut cineva calitate de 1 milion la baiatul asta ?

*Eu am gresit in trecut cu cel putin 2 jucatori care au fost remarcati de altii pe forum : Rondon (cind era la Medias) si Compagno (cind era la fc calu).

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 13. FC Argeș - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 11 Oct 2022, 08:59

Si eu am gresit cu 2, dar in sens invers: Ionita si Capatina. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns