Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Are Bergodi cheia si pentru Radoi ?

Poll ended at 30 Oct 2022, 08:32

Pierdem, Bergodi ne cunoaste atuurile
2
15%
Castigam, Radoi a furat niste aspecte tactice
7
54%
Pace
4
31%
 
Total votes: 13

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 31 Oct 2022, 09:50

Exact la faza aia ma gandeam si eu, cand Martici era la 1 metru de ala care s-a aruncat pe jos si le-a dat lovitura libera in urma unei simulari sinistre. Asta fiind Barbu care ne-a mai aranjat in cateva meciuri. Le-a dat astora de la Sepsi toate loviturile din lume, numai bune pentru centrari, pe stilul lor, iar noua de exemplu daca scapam pe contratac dintr-o faza din careul nostru, cand aia erau toti peste noi si nimeni in spate, intorcea faza ca vezi doamne era fault in atac sau offside. Adica totul facut cam pe fata sa ne ciupa.
Eu cred ca ar trebui introdusa o regula ceva gen arbitrul daca nu vrea el sa se uite la var, cum a fost faza aia, atunci sa il intrebe pe cel faultat daca a fost fault, pe raspunderea lui, si daca zice ca a fost si ulterior se vede ca nu a fost la var, sa fie sanctionat. Adica acum cu var eu nu vad de ce nu s-ar sanctiona din oficiu toate simularile care se dovedesc fara dubiu simulari, cum a fost si aia. Sa se dea cartonas galben cel putin dupa ce se revad, chiar si dupa meci.
Trebuie terminat o data pentru totdeauna cu aceste simulari penibile, pedepsiti toti care mai incearca, si aici noi il avem pe Baiaram care poate asa intelege si el ca nu se face asa ceva, si sa nu mai tot intelegem atat greselile astea de arbitraj, ca sincer nu mai au nicio scuza acum, iar in unele cazuri numai greseli nu sunt.

Nu e vorba de victimizare @Iancu, e totusi cam pe fata in unele cazuri si de ce nu ar trebui pana la urma sa dispara aceste chestii? De la sine nu vor disparea, daca nimeni nu zice nimic.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 31 Oct 2022, 10:14

marius_vl scrie:e clar ca s-a dat ordin ca rapidul trebuie sa iasa campioana! e totul pe fata! hagi este si el ajutat la greu, oile si cefereii nu mai vorbesc, deci noi ne cam luptam cu morile de vant, nu avem absolut niciun sprijin de la mafiotii care conduc mizeria de fotbal romanesc! imi tot vine in minte mizeria aia de lovitura libera care li s-a dat alora de la sepsi in min 85, la simularea aia ingrozitoate acolo in coltul careului, la Martic, de unde puteam fi egalati, aia e o faza reprezentativa pt cat de iubiti suntem noi, iar taica Cartu doarme intre ecleruri, nu exista absolut nicio reactie din partea clubului, suntem Miorita! mai intra Cartu din cand in cand cate 5 minute, cand isi aduce aminte Moraru sa-l sune, spune niste poezii fara nicio importanta si gata, asteptam ca victimele urmatorul meci in care vom fi ciupiti
Nici la echipa a 2-a nu avem sprijin. Din cauza sistemului ticalosit nu reusim sa scoatem un fotbalist peste Alexandru-George. Tot din cauza acestui sistem(de joc) nu putem sa-i inghesuim nici pe Mioveni, nici o echipa de liga inferioara cum ne-a inghesuit PEPSI OSK in ultimele 15-20 de minute. :-)

Totusi, e victorie cu sut din afara careului. Un lucru rar intalnit la noi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 31 Oct 2022, 12:55

Jocul nostru care nu este stralucit, scoutingul si lipsa de tineri promovati, pe de o parte si modul de arbitraj pe care il observam, pe de alta parte, sunt doua chestii diferite. Sa nu zicem ca nu intram in Schengen din cauza lui Alexandru-George.
Nu cred ca analiza arbitrajului e irelevanta, si nu are nicio legatura cu felul in care jucam noi.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 31 Oct 2022, 14:49

Arbitrajul si presa sunt, la noi, mai jos decat e fotbalul. Intrebari din care nu afli nimic, puse la alibi... Arbitri care, la doua faze asemanatoare, dau decizii la 180 de grade una de alta, VAR-ul care e o gluma proasta(sa stai mereu peste 5 minute cand e un ofsaid de analizat, unghiuri proaste de filmare, zoom mai prost ca la telefonul mobil). Am uitat de emisiunile cu 0 statistici, emisiuni doar dupa meciurile importante... Cica pe Petrescu l-au trimis sa arbitreze in UCL =))))) Fabulos asa ceva!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 31 Oct 2022, 17:09

Daca mergem catre teoria conspiratiei...
Putem emite ipoteza ca: Rotaru nu a spart pushculita in vara, pentru ca nu avea rost, stiind ca zarurile au fost date.
Asa putem justifica aducerea unor jucatori plomba, pe care te-ai fi putut baza in capionat, titularii evoluand in Conference

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 31 Oct 2022, 18:57

Geronimo scrie:
31 Oct 2022, 10:14
marius_vl scrie:e clar ca s-a dat ordin ca rapidul trebuie sa iasa campioana! e totul pe fata! hagi este si el ajutat la greu, oile si cefereii nu mai vorbesc, deci noi ne cam luptam cu morile de vant, nu avem absolut niciun sprijin de la mafiotii care conduc mizeria de fotbal romanesc! imi tot vine in minte mizeria aia de lovitura libera care li s-a dat alora de la sepsi in min 85, la simularea aia ingrozitoate acolo in coltul careului, la Martic, de unde puteam fi egalati, aia e o faza reprezentativa pt cat de iubiti suntem noi, iar taica Cartu doarme intre ecleruri, nu exista absolut nicio reactie din partea clubului, suntem Miorita! mai intra Cartu din cand in cand cate 5 minute, cand isi aduce aminte Moraru sa-l sune, spune niste poezii fara nicio importanta si gata, asteptam ca victimele urmatorul meci in care vom fi ciupiti
Nici la echipa a 2-a nu avem sprijin. Din cauza sistemului ticalosit nu reusim sa scoatem un fotbalist peste Alexandru-George. Tot din cauza acestui sistem(de joc) nu putem sa-i inghesuim nici pe Mioveni, nici o echipa de liga inferioara cum ne-a inghesuit PEPSI OSK in ultimele 15-20 de minute. :-)

Totusi, e victorie cu sut din afara careului. Un lucru rar intalnit la noi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
[cenzurat]-i fotbalul masii dacă tu îmi dai exemplu exact meciul cu Mioveni, când am fost furați ca în codru, sau nu te-ai uitat la meciul ăla? min 80 gol perfect valabil la Rivaldinho, anulat mizerabil cu VAR, în loc să se facă 2-0 și posibil 3-0 pe final, altfel încât să fi satisfăcut că i-am "înghesuit" pe Mioveni! ca să nu mai spun că meciul ăla s-a jucat la nici 72 de ore de la meciul cu Zorya, unde s-a consumat o energie fantastică...

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 16: OSK Sepsi - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 31 Oct 2022, 19:04

Nu e vorba strict de meciul cu Mioveni. Noi nu putem sa inghesium pe nimeni. Si nu de sezonul asta. Cum pierdem noi, in fiecare sezon, puncte cu echipele care retrogradeaza?! Ne mintim cu posesia intre fundasii centrali.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk



Scrie răspuns