Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu U Cluj

Victorie, Mirel vede mai bine jocul decât Geană
15
88%
Egal, praf in ochi
2
12%
Geană ne bate obrazul că nu l am căutat
0
No votes
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de fanatic16 » 02 Noi 2022, 16:58

Derby universitar, care la prima vedere pare dificil având în vedere jocul clujenilor cat au fost în 11 cu fcsb
Avem avantaj că îl au pe Romario Pires suspendat
Arlauskis- Mitrea, Silva, Screciu- Bancu, Nistor, Crețu, Vătăjelu - Ivan, Markovic, Roguljic
Ar fi o idee frumoasa ca ambasadorul jocului la acest meci sa fie jurnalistul Alin Fornade, din Cluj, deși suporter U Cluj e un om care mereu a scris perfect ceea ce se întâmpla la echipa noastră, din fiecare punct de vedere, inclusiv moral, sentimental.
Cat despre pagina de fb a U Cluj, să îmi bag ceva in adminul lor că în vara înainte de meciul cu noi deși au pus rezumatul unui meci din 93 și au scris că suntem Universitatea Craiova, apoi după o avalanșă de comentarii ale clujenilor unde ne făceau clonati au șters postarea și ne au scris CSU pe bilete ......
As vrea un 3-0 așa numai pentru imbecilii ăia de la peluza lor care ne fac clonati doar pentru că așa le comanda frații lor dinamoviști
Forza Știința!!!!
PS. Mi a plăcut reclama la meci care începe cu ,, două universități sunt în liga 1", subtil, inteligent
Nu sunt de acord însă cu faptul că sunt deja cam multe postări despre meci, lumea care vine , venea fara să aibă nevoie de 4-5 ,, încurajări"
Cum am mai zis, dacă nu ne strângem minim 20k, după 3 victorii în deplasare consecutive suntem penibili
Ăia care au bășini și zic că nu au ce vedea la stadion , că am câștigat cu noroc mai bine s-ar rezuma la aruncat cu privirea la UCL și gata

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Iancu Magheru » 02 Noi 2022, 17:34

Victorie scurta, 2-0, poate chiar 1-0. Mirel nu știe să facă spectacol :laughing:
Sper ca Ivan și Bancu vor fi titulari, pentru ca la Sf Gheorghe s-a văzut lipsa lor.
Daca ne strângem 15 000 eu sunt extrem de mulțumit, 20k nici pomeneală.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de fanatic16 » 02 Noi 2022, 18:03

Tind să îți dau dreptate, macar 15k sa fim, deși cu fcsb am fost 21k și echipa venea după înfrângerea la cfr, iar jocul sub ce am jucat saptamana trecută

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de danutz » 02 Noi 2022, 21:45

Oricum, m”U”istii, mUTA, unRapid si alte echipe “de tradiție” sunt culmea ipocriziei, finanțate (si) din bani publici. Doar ca la ei nu rade nimeni de Boc, de exemplu, in condițiile in care primăria, consiliul local, județean etc. îi susțin pe față. Echipele pwlii
mereu alaturi de voi

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de marius_vl » 03 Noi 2022, 06:23

si sa nu uitam de Campionii Arges Pitesti sau de Petrolul, doua clone a defunctelor echipe de traditie falimentate, finantate de asemenea din banii publici!
si nu in ultimul rand, de mizeria rejelui, marea clona rasarita peste vara, "Farul Constanta", o alta echipa de "traditie", despre care nicio mizerie de ziarist nu sufla o vorba, nimeni nu comenteaza absolut nimic

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2228
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de fanucrv » 03 Noi 2022, 07:25

Acolo e liniște și nu comentează nimeni pentru ca nu au un mititel cu sustinere ,care sa agite lucrurile . Firavele încercări de contestare , cum s-a întâmplat la rapid de exemplu , au fost repede înăbușite din cauza banilor și implicit din lipsa vectorilor de promovare. La noi lucrurile sunt extrem de complicate și așa vor rămâne. Acest război afecteaza performanțele sportive, atragerea de sponsori, îndepărtează publicul de la stadion, o imagine urâtă in exterior plus o presă ostila și pusa sa speculeze orice scandal din zonă.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Noi 2022, 08:26

”Craiova, ce? Care-i treaba, acolo fac antrenamente la ora 15:00, când e soarele mai arzător. Știu și când apare luna. Acolo, până și temperatura se calculează. Ăla-i mai tare decât mine (n.r. Mihai Rotaru).

Face schimbări și în funcție de soare, dar nu zice. Și dacă apune soarele într-un fel, trebuie să calculeze la ce temperatură rezistă.

Voi nu știți. Întrebați, n-aveți voi surse să aflați? Noi știm”, a declarat Gigi Becali, la Fotbal Club, de la Digi Sport.


Acum stim ca atunci cand echipa nu merge, stiinta greseste sau zodiacul de weekend

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Bobby » 04 Noi 2022, 05:20

Radoi a zis la conferinta de presa ca Vatajelu a facut 165 metri in 14 secunde la meciul su Sepsi. Asta inseamna o viteza de 11.78 metri / secunda.

Recordul mondial la 100 metri este 9.58 secunde (Usain Bolt) - adica o viteza de 10.43 secunde.

In treaba asta Radoi a cam pierdut simtul realitatii, zic eu.

https://www.gds.ro/Sport/fotbal/2022-11 ... dat-video/

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Noi 2022, 08:28

E posibil daca consideri ca Bolt pleaca de pe zero, din pozitie de repaos
In timp ce bogdan intr=un meci de fotbal nu e niciodata, in repaos total, e tot timpul in miscare.
Oricum o dai, vata e lent.

La 200m Bolt are o viteza de 10.42 m/s
Bogdan 11.7 m/s

Distanta de 200m se parcurge de catre Bolt in 19 secunde, ceea ce inseamna ca Bolt il va lasa in spate pe Vata cu 21 de metri :lol:
Bolt e mai rapid cu 1.2 m/s decat bogdan, in fiecare secunda bogdan ramane in spate 1.2 m

Alphonso Davies si Mbappe au undeva pe la 10.65 m/s ceea ce inseamna ca la 100m, Bolt ii lasa in spate cu vreo 2m. Si astia sunt cei mai rapizi fotbalisti din lume :lol:

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Iancu Magheru » 04 Noi 2022, 12:49

Scotociți-vă de biletul cu Slavia Praga din 2017 și puteți primi unul gratis la meciul de mâine: :)) nu merge taman bine vânzarea de bilete dacă s-a ajuns la asta..

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Noi 2022, 12:53

Nu merge ca sapt viitoare e black friday.
Economisesc 400 lei daca nu vin la meci :lol: :hai

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8099
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Bobby » 04 Noi 2022, 17:21

E om nou la ticketing la club...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de manex » 04 Noi 2022, 21:19

Se pare ca e un om nou si la food. Sa imi ziceti si mie daca au dat drumul la mancare la stadion.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Rocain
senior
senior
Mesaje: 344
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de Rocain » 05 Noi 2022, 09:06

https://www.fanatik.ro/unul-dintre-titu ... i-20222407

Foarte bine, asa trebuie facut cu toti jucatorii imprumutati.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2120
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 17: Universitatea Craiova - Universitatea Cluj

Mesaj de fanatic16 » 05 Noi 2022, 12:28

Bagara ditamai postarea despre derbyul universitar și pagina noastră și pagina lor în care sunt lăudate ambele peluze.
Așa da marketing!!!! Boovenii deja fierb de oftică sa vadă postare pe pagina U Cluj unde e lăudată PN și noi suntem recunoscuți ca adevărata Universitatea 🤣🤣🤣🤣
Cred că e prima data înaintea unui derby românesc când ambele echipe fac o postare comună despre meci
Foarte mișto, poate acum nu mai sunt muisti aia la Cluj sa șteargă după ce le sar în comentarii aia că suntem clonați ca asta vara

Scrie răspuns