[Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat?

Poll ended at 09 Noi 2022, 17:09

3p
8
89%
1p
0
No votes
0p
1
11%
 
Total votes: 9

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 10 Noi 2022, 05:19

Nu stiu cum se face ca, transferam jucatori din ro care sunt peste media fotbalistului roman, dar la noi uita sa mai joace fotbal. Ma refer la ultimul transfer, hanca, si florescu de alde campeanu,, vana , gaman, mitrea, nistor....nu mai zic. Mateiu, este jucatorul care atunci cand se schimba antrenorul nu mai face parte din primul 11, iar cu noul antrenor este titular o perioada de timp. Cu Radoi din min 75, echipa-i dominata de adversar, pana in ultimul minut stai cu sula-n coaste.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 10 Noi 2022, 08:37

Geronimo scrie:
09 Noi 2022, 23:35
Dupa 11-le bagat in teten chiar aveati sperante?! Eu nu pot intelege ce asteptari mai avem de la unii. Ei atat pot la noi. Poate in alte parti se descatuseaza, ca la noi nu e treaba serioasa. Din cauza soparlelor nu poate Ionut sa centreze bine din lovitura libera. Uite cum au inflorit Bic, Ivanov, Briceag, V. N. Constantin, Luis Nitu, Baicu, Burlacu, Robert Petre/Manea etc. E vina mediului de la noi. Toti jucatori de o valoare imensa...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Corect. In afară de Dimitrov care pare să aibă evoluții decente la Sexi eu nu cred că mai este un jucător din cei dați afară de la noi și care să rupă norii prin altă parte. Toți erau ,,speranțe,, sau jucători de națională și acum unde sunt?

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Noi 2022, 08:49

”Sunt și maseur, și secund, și preparator fizic. Sper ca de la iarnă să remediem lucrurile astea, fac foarte multe lucruri aici, mai e nevoie de oameni. Am scris o mică părticică în istoria Cupei României, o echipă de rangul ăsta, de nivel inferior, să ajungă atât de departe în Cupa României cu un lot restrâns.

Suntem 14 jucători, cu tot cu antrenorul și portarul de rezervă. Am reușit să facem minuni. Felicit echipa mea, sunt niște jucători deosebiți care aplică ce le cer la antrenamente. Am pregătit foarte bine meciul ăsta, la fel cum pregătim fiecare meci, dar s-au autodepășit și le-a ieșit tot. Am pregătit pe partea tactică.

Am urmărit jocul lor, știam că pun accent pe benzi, am încercat să blocăm, ne-au surprins în primele minute, dar ne-am revenit. Am avut o creștere în joc, am prins curaj, am avut un penalty. Cred că trebuia să ni se dea, dar probabil domnișoara arbitru a fost mai emoționată că nu putea da împotriva Craiovei.

Pe foaie este cel mai slab adversar, dar va fi un meci de care pe care cu Minaur, pe noi ne va mulțumi și un egal. Până atunci mai avem etape foarte grele în campionat, acolo e mai greu să ne concentrăm. Sper ca prin rezultatul ăsta mare să ne revenim și în campionat pentru că avem jucători valoroși și lumea ar trebui să pună ochii pe ei”, a declarat Dan Roman la finalul meciului.


Nu ca sunt de liga a3a, dar au si joburi . Pe langa asta nu au nici conditii.
Nu am putut sa dam gol dintr-o faza cursiva cu semi-profesionisti

Putem să dăm asigurări că, de la anul, dacă voi mai fi aici, vom desconsidera și noi, pentru că nu ai cum să pui masa de masaj lângă cei care fac treaba mare în vestiar. Nu există așa ceva! Staff-ul se schimbă într-o saună, vorbim să producem jucători pentru echipa națională.
Cum adica bai Mirel, faceau traeaba mare in vestiar? asa pe gresie ?

A gasit mirel 100 000 de scuze pentru care nu ai putut sa tragi 3 suturi pe poarta.
Abia astept meciul cu Rapid :-x

Avatar utilizator
_BGD_
senior
senior
Mesaje: 440
Membru din: 22 Iun 2018, 07:49

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de _BGD_ » 10 Noi 2022, 09:24

https://cvlpress.ro/10.11.2022/rusine-i ... -romaniei/

Cea mai accidă analiză pe care am văzut-o la Cosmin Staicu. Mercenarii au reușit să-l scoată și pe el din sărite, un om foarte calm de altfel.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 636
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 10 Noi 2022, 09:25

Cred ca aseara s-au vazut principalele caracteristici ale rezervelor noastre dar si a unora dintre titulari: indolenta, relaxare, prostie. Pe langa observatiile colegilor de forum as mai remarca anumite vazute aseara. Hanca pare vlaguit, nu stiu daca e miserupism sau ii face nevasta'sa mai mult decat poate dar eu mi-l aduc aminte din perioada dinamo mult mai vioi si cu o lovire mai puternica a balonului. A doua observatie ar fi ca in vreo 2,3 randuri, dupa ce a intrat in teren, Silva cu mingea la picior le arata directii jucatorilor(de 2 ori imi aduc aminte de Florescu) unde sa se pozitioneze pentru pasa de la el...la una din indicatii Florescu era undeva in linie cu el in loc sa fie cativa m mai in fata. A treia ar fi legata de Ivan, am tot vazut pe forum cum anumiti colegi sunt de parere ca Ivan e odihnit pentru ca e aproape vandut. Eu nu cred asta, a fost ieri o faza, un duel al lui in tusa cu un adversar, iar el are impresia ca mingea iese in afara si inceteaza sa mai tatoneze adversarul si pleaca spre o pozitie mai ofensiva, dar jocul continua, mingea nu iesise. Eu cred ca lui Ivan doar i se mai arata si banca de rezerve pe baza de lipsa de inteligenta si implicare in anumite momente ale meciului. Si astea sunt probabil si singurule motive pentru care a devenit Rivaldinho titular, el pare mai istet in joc/pozitionare si arata devotament constant.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Noi 2022, 10:49

White&Blue scrie:
10 Noi 2022, 09:25
A treia ar fi legata de Ivan, am tot vazut pe forum cum anumiti colegi sunt de parere ca Ivan e odihnit pentru ca e aproape vandut. Eu nu cred asta, a fost ieri o faza, un duel al lui in tusa cu un adversar, iar el are impresia ca mingea iese in afara si inceteaza sa mai tatoneze adversarul si pleaca spre o pozitie mai ofensiva, dar jocul continua, mingea nu iesise. Eu cred ca lui Ivan doar i se mai arata si banca de rezerve pe baza de lipsa de inteligenta si implicare in anumite momente ale meciului. Si astea sunt probabil si singurule motive pentru care a devenit Rivaldinho titular, el pare mai istet in joc/pozitionare si arata devotament constant.
Eu am crezut ca Ivan s-a accidentat acolo pentru ca imediat dupa faza aceea a fost schimbat.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 10 Noi 2022, 15:17

White&Blue scrie:
10 Noi 2022, 09:25
Hanca pare vlaguit, nu stiu daca e miserupism sau ii face nevasta'sa mai mult decat poate dar eu mi-l aduc aminte din perioada dinamo mult mai vioi si cu o lovire mai puternica a balonului.
Am avut cele mai mari asteptari dar baiatul asta s-a intors mai rau decat Vatajelu de la cehi. Nu am nicio explicatie pentru evolutia lui, dar ridica mari semne de intrebare faptul ca nicio o echipa din Polonia nu a dorit sa-l ia cand a fost pus pe liber. E greu sa ai scuze de adaptare cand tu nu poti sa faci ceva concret in fata unor amatori din liga a treia. Sa vedem daca il mai vrea Rapidul in iarna ,pentru ca nu e ok sa platesti super bine o rezerva .

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3472
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 10 Noi 2022, 15:24

Hai sa nu mai exageram, da ...a doua echipa sau echipa rezervelor e praf dar si altii au patit-o...Chindia a pierdut cu Ocna, Farul -liderul a facut egal la Alexandria adica tot liga a 3-a.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2886
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 10 Noi 2022, 15:52

Aseara m-am enervat rau pe Radoi si echipa, dar realitatea este ca nu suntem doar noi cei care am calcat gresit. Asa cum a spus si Free, Farul echipa de pe primul loc, a facut egal cu Alexandria, pe un teren perfect. Daca la meciul nostru, terenul a fost sub orice critica,la Turnu Magurele, cand a jucat Farul, terenul a fost ireprosabil. Oricat suntem de suparati, nu trebuie sa ignoram faptul ca in prima repriza am avut o sumedenie de ocazii, iar golul pe care l-am primit, in repriza a doua, a fost cauzat si de teren.
In ceea ce-l priveste pe Hanca, este surprinzator ca in primele meciuri la noi, a jucat bine si apoi a inceput sa joace din ce in ce mai slab, poate nu s-a adaptat, poate nu-i convine ceva, poate nu se potriveste cu ceilalti jucatori sau cu Radoi.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 10 Noi 2022, 19:14

Nu mi amintesc vreun meci bun facut de Hanca.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Noi 2022, 19:56

Ba abia astept meciul cu rapid , sa vad ce scuze le mai gasiti sambata...

Daca fata de echipa trebuie sa fii alaturi la bine si la greu, ba pentru rezerve nu sunt... rezervele si mercenarii trebuie sa arate mai intai ca merita suporterii craiovei

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2949
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 10 Noi 2022, 20:14

Si daca batem? Chiar cu 1-0... ce facem? Dam vina pe "Pavel Nedved" de la noi. Stai putin, doar la esecuri dam vina pe el, ca nu e doar vice ca Nedved.

P.S. intr-un meci recent am avut chiar superioritate numerica si tot am tremurat pe final. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1161
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 11 Noi 2022, 14:27

Pai ce legătură are echipă de sâmbătă cu rapid cu echipa care a jucat în cupa ? :smoke: Mie aici îmi dă cu virgula.... Și cum zicea cineva pe aici , Rădoi chiar trebuia să faca vreo strategie cu Ocna?! Personal cred că trebuia să lase secundul sa se ocupe și el doar să urmărească evoluțiile într-un meci de genul ... profesionist pt mine înseamnă să pui în joc resurse asemănătoare cu aia că sa câștigi și tu ceva din asta și Vina, Campanu, Florescu spre ex. au avut adversari apropiați de valoarea lor fie că ne place ideea sau nu ... un exercițiu util care confirmă că trebuie să mai plece niște jucători la iarna și dacă nu pleacă atunci sa iei de gat managementul că sa rezolvi problema reală

Eu nu am de ce sa fiu supărat pe jucători de genul asta, sau pe antrenor ci sunt supărat pe cei care îi ține acolo , pe cel care ar putea să-i rezilieze dar nu o face ...evaluările periodice nu strica niciodată

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2227
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 11 Noi 2022, 16:08

BiancoAzzurro_AS. scrie:
11 Noi 2022, 14:27

Eu nu am de ce sa fiu supărat pe jucători de genul asta, sau pe antrenor ci sunt supărat pe cei care îi ține acolo , pe cel care ar putea să-i rezilieze dar nu o face ...evaluările periodice nu strica niciodată
Da, corect ! Lumea se descarca pe x sau y cand lucrurile pot fi simplificate : pleci dacă nu ai atitudinea potrivita, ca despre asta e vorba la nivelul fotbalului de la noi. Implicarea in joc face sa se treaca cu vederea lipsa de talent ,abilități tehnice ,adaptare etc . Altfel se creează impresia ca unii au prins un contract bun și ii doare la basca . Vinovați sunt cei care tolereaza un astfel de comportament.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei] Ocna Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Noi 2022, 23:52

Eu nu prea am vazut echipa la care titulari i11 sa castige champions league si rezervele 11 sa rettrogradeze...
Starea mentala e cam aceeasi in vestiar.
Diferenta dintre titulari si rezerve o fac factorii fiziologici si disciplina sportiva. Ca x are capacitate mai buna la efort decat y

Teama imi e sa nu facem un complex cu rapidu si sa jucam 10 ani cu ei fara sa ii batem

Scrie răspuns