Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Prefa-te ca-ti joci casa la pariuri pe acest meci. Nu ai in oferta decat 3 variante. Ce alegi ?

Poll ended at 12 Noi 2022, 20:34

1: Victorie Craiova
7
64%
2. X
2
18%
3. Victorie Rapid
2
18%
 
Total votes: 11

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 13 Noi 2022, 16:02

Era unul pe aici cu "pisicute ghiftuite". Imi placea cum o spune ...sa o spuna din nou il rog ! :)(
Macar de ar fi asta. Parerea mea, nu se lipeste mingea de ei ... nu au vocatie, chemare.
FMSP :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 13 Noi 2022, 16:18

Mitrea, Papp și Găman. Uitați-va la băieții ăștia puși laolaltă. Împreună au un secol pe pământ "un veac de singurătate" pentru că deseori se simt însingurați în fața mingii sau cu ea la picior. Nu poți face performanță cu bătrâneii, decât cu vreo 2 excepții: să vină dintr-o școală de fotbal adevărat (Raul Silva) sau să fie trup și suflet pentru echipa (Săpunaru).

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Noi 2022, 18:38

Radoi trebuie sa ramana cu orice risc. Si daca cumva nu au inteles bisericutele ca nu mai pot schimba antrenorul atunci e naspa. Sper totusi sa nu mai incerce. (adica sa piarda vreo 4 meciuri la rand). Radoi e antrenor bun, chiar daca fara muulta experienta de joc , insa... [****], a fost antrenorul Nationalei!!imi place stilul lui de a explica, de a face lucurile clare. Si inca ceva:aseara a cantat la final cu galeria :)

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Noi 2022, 18:53

Acum la rece, eu spun ca Radoi a gresit ieri. Eu vreau un antrenor cu rezultate, nu un Che Guevara. Meciul de ieri nu trebuia sacrificat, asa cum a facut Radoi - practic n-a avut banca. Sint de acord ca cei 4 ar fi trebuit sanctionati daca au gresit - dar dupa meciul cu Rapid si fara mult scandal in media. Un antrenor mare n-ar fi facut ce a facut Radoi ieri; si nu e la prima stridenta in media (va amintiti cum si-a batut joc de Ivan la nationala dupa meciul cu Germania ?).

In fine - asta e opinia mea. Antrenorul trebuie sa aibe libertate si autoritate - dar ieri a fost o prostie a unuia care de vreo 5-6 ani tot invata meseria asta.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Noi 2022, 18:57

Si daca ii dai credit lui radoi, ca e tanar ca e pasionat ... pana la faptul ca un om are si el limitele lui, asa ca tot ii mai trebuie unul mai intelept langa el
problema e ca din toti presedintii si angajatii la club, nu ai unu mai intelept care sa il consilieze pe mirel

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 13 Noi 2022, 19:27

Oricum, Radoi a zis ce stia toata lumea. Scuza aia cu spalatul rufelor in public e o mizerie. De cate ori s-a vorbit doar aici, pe forum, ca Ivan simuleaza aiurea sau ca Markovic e gras?
Cartu e deranjat, probabil, ca s-a dus dracu linistea mormantala care se abatuse peste conducere si trebuie sa faca ceva. Nu mai merge doar cu interviuri la alibi pe la digi.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Noi 2022, 20:12

Din păcate Rădoi a sacrificat într-o săptămână două meciuri....

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Noi 2022, 20:42

dorumihnea2 scrie:
13 Noi 2022, 20:12
Din păcate Rădoi a sacrificat într-o săptămână două meciuri....
Da - si eu sint de acord cu asta. Asta arata lipsa de tact si lipsa de experienta.

Nu mi se pare OK ca Radoi refuza sa comunice cu clubul - nu e normal; dupa meciul de Cupa Cirtu l-ar fi sunat la telefon sa vorbeasca. Radoi a refuzat; cum sa refuzi sa vorbesti o ora cu presedintele clubului, care e si omul care te-a lansat in fotbalul mare ? Inca o data - nu e OK de loc.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 580
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 13 Noi 2022, 20:48

Hai, koae, ce sacrificii a facut? Am jucat fara Ivan juma' din meciuri, Markovic a fost pamant... Acum ii luam ca mari garantii. Voi vreti schimbare, dar fara sa se schimbe ceva.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 13 Noi 2022, 20:54

Bobby scrie:
13 Noi 2022, 20:42
dorumihnea2 scrie:
13 Noi 2022, 20:12
Din păcate Rădoi a sacrificat într-o săptămână două meciuri....
Da - si eu sint de acord cu asta. Asta arata lipsa de tact si lipsa de experienta.

Nu mi se pare OK ca Radoi refuza sa comunice cu clubul - nu e normal; dupa meciul de Cupa Cirtu l-ar fi sunat la telefon sa vorbeasca. Radoi a refuzat; cum sa refuzi sa vorbesti o ora cu presedintele clubului, care e si omul care te-a lansat in fotbalul mare ? Inca o data - nu e OK de loc.
Cred ca Radoi vorbeste prea mult la conferintele de presa si Cartu, desi nu vorbeste mult, spune uneori ce nu trebuie pe la interviuri.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Noi 2022, 21:18

fabius_2014 scrie:
13 Noi 2022, 20:54
Bobby scrie:
13 Noi 2022, 20:42
dorumihnea2 scrie:
13 Noi 2022, 20:12
Din păcate Rădoi a sacrificat într-o săptămână două meciuri....
Da - si eu sint de acord cu asta. Asta arata lipsa de tact si lipsa de experienta.

Nu mi se pare OK ca Radoi refuza sa comunice cu clubul - nu e normal; dupa meciul de Cupa Cirtu l-ar fi sunat la telefon sa vorbeasca. Radoi a refuzat; cum sa refuzi sa vorbesti o ora cu presedintele clubului, care e si omul care te-a lansat in fotbalul mare ? Inca o data - nu e OK de loc.
Cred ca Radoi vorbeste prea mult la conferintele de presa si Cartu, desi nu vorbeste mult, spune uneori ce nu trebuie pe la interviuri.
o:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Noi 2022, 21:21

Prazake scrie:
13 Noi 2022, 20:48
Hai, koae, ce sacrificii a facut? Am jucat fara Ivan juma' din meciuri, Markovic a fost pamant... Acum ii luam ca mari garantii. Voi vreti schimbare, dar fara sa se schimbe ceva.
Schimbarea nu se face cu circ public - e strategie, se face step by step. Macar daca il baga pe Ivan cu Rapid in repriza a doua, tinea linga el 1-2 aparatori. Ivan probabil ar fi fost motivat sa joace bine cu Rapid.

Evident ca trebuie schimbari la clubul asta - dar facute cu tact si inteligenta, step by step. Antrenorii mari nu fac ce a facut Radoi.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 13 Noi 2022, 21:24

dorumihnea2 scrie:
13 Noi 2022, 20:12
Din păcate Rădoi a sacrificat într-o săptămână două meciuri....
Oricum asta e sezon de tranzitie sau cel putin asa ar trebui sa fie,poate sa piarda nu stiu cate puncte.
Eu voi fi multumit daca ii pune pe astia sa munceasca cu adevarat pentru banii pe care ii iau.
Prima data vine disciplina si dupa rezultatele.
Plus toti de pe forum se plangeau ca exista bisericute la echipa si oameni care nu pun osul,acum cand Radoi chiar face ceva in legatura cu asta ii sariti in cap.
Oameni mai nehotarati ca voi nu am vazut in viata me.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 13 Noi 2022, 21:27

Bobby scrie:
13 Noi 2022, 20:42
dorumihnea2 scrie:
13 Noi 2022, 20:12
Din păcate Rădoi a sacrificat într-o săptămână două meciuri....
Da - si eu sint de acord cu asta. Asta arata lipsa de tact si lipsa de experienta.

Nu mi se pare OK ca Radoi refuza sa comunice cu clubul - nu e normal; dupa meciul de Cupa Cirtu l-ar fi sunat la telefon sa vorbeasca. Radoi a refuzat; cum sa refuzi sa vorbesti o ora cu presedintele clubului, care e si omul care te-a lansat in fotbalul mare ? Inca o data - nu e OK de loc.
Si ce dracu' sa vorbeasca cu Cârţu?
Omu' e mai mult degeaba la echipa asta,tot respectul pentru ce a facut ca jucator si antrenor dar ar trebui sa dispara din pozitia de presedinte.
Sa-mi spuna cineva ce face cu adevarat Cârţu la club?
Mie mi se pare ca ia un salariu degeaba.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 18: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 13 Noi 2022, 21:32


Bobby scrie:Acum la rece, eu spun ca Radoi a gresit ieri. Eu vreau un antrenor cu rezultate, nu un Che Guevara. Meciul de ieri nu trebuia sacrificat,

In fine - asta e opinia mea. Antrenorul trebuie sa aibe libertate si autoritate - dar ieri a fost o prostie a unuia care de vreo 5-6 ani tot invata meseria asta.
Mai sacrificam inca un an si inca un an si inca un an?? Cati ani sa mai sacrificam pentru un amarat de titlu in Romania si o primavara in Europa? Cati antrenori buni sa mai dam afafa doar pentru ca unii se cred cei mai buni din lume fara sa faca mare lucru? Prefer sa traga doua semnale de alarma si sa facem ceva pentru a progresa decat sa stam in locurile 2,3


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns