Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Revenirea la sistemul 4-2-3-1(4-3-3) ne va aduce?

Poll ended at 13 Dec 2022, 16:37

3p
10
71%
0p
0
No votes
1p
4
29%
 
Total votes: 14

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Dec 2022, 22:51

Ce [****] fu asta?? Eu nu stiu acum ce se intampla daca un antrenor intra in teren in timpul meciului si le zice jucatorilor:"baa, in [****], ce faceti? Treziti-va!!!" " asta ar merita printesele noastre. Ii da rosu?
Marko pare ca mai luat 2 kg in saptamana asta.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Dec 2022, 22:53

Iancu Magheru scrie:
12 Dec 2022, 22:43
Voi vorbiți serios că Draguoș a schimbat defensiv după minutul 80 ca să aprărăm rezultatul?? Ce harababură mai fu și meciul ăsta!
La cat de varza fuseram, slava domnului ca ii iesi manevra asta. In momentul de fata nu suntem in stare de nimic, idee de joc nu exista, si cand te domina copios ultima clasata care nu s-a antrenat 10 zile, ce sa faci nene?

mflorin
membru
membru
Mesaje: 156
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 12 Dec 2022, 22:58

uitati-va ce face screciu pe final, noroc ca nu s-a dat 11 m, plus ca a mai gafat, comentatorul spunea ca nu stie ce e asta fundas sau mijlocas

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2887
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 12 Dec 2022, 23:01

Un meci greu de privit. Nu stiu ce se intampla la echipa asta, dar baietii astia joaca din ce in ce mai prost. La sfarsitul meciului nu poti sa spui ca un jucator, un singur jucator de la noi, a jucat bine. Daca reusim sa batem Chindia este extraordinar si putem sa asteptam linistiti numirea noului antrenor. Spre marea bucurie a lui Badea si Cartu, cred ca antrenor o sa fie numit Neagoe. Pentru suporteri, numirea lui Neagoe o sa fie o mare dezamagire si dupa cateva luni Cartu si Badea, in urma rezultatelor, vor avea si ei o dezamagire. Sper sa ma insel si antrenor sa vina antrenor, un profesionist care sa fie obiectiv si sa faca ordine in echipa asta.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de JaneTrabant » 12 Dec 2022, 23:13

Nici Neagoe și nici alt roman nu vor face treaba la noi.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 12 Dec 2022, 23:14

Sa le dea niste antidepresive inainte de meci. Si sa ne dea si noua.

Radoi a facut rau ca n-a avut suficient tact, jucatorii ca sunt neseriosi, Cartu ca se baga mereu aiurea si nu intelege ca presedintele nu e antrenor de antrenori. Iar acum toti par in depresie.

Va mintiti singuri daca credeti ca tot ce ne trebuie e un antrenor si doi jucatori. Trebuie schimbata conducerea, mentalitatea, toti jucatorii cu cote umflate cu pompa, care nu inteleg ca trebuie sa muncesti zi de zi daca vrei sa realizezi ceva. Trebuie sa avem stabilitate, sa se stie cine e antrenorul si toata conducerea sa-l sustina (cu adevarat, nu pana cand se supara niste baieti din vestiar si avem trei rezultate mai proaste), sa se stie cine e responsabil pentru transferuri, sa se faca o strategie de intinerire a lotului. Scheletul echipei e aproape acelasi de cand am promovat, plus Markovic si Baiaram care vin de la copii. In rest, numai umpluturi. Sa vina Geolgau sau cineva care stie cum sa nu arunce banii pe fereastra, sa-i gaseasca pe urmatorii Bancu, Ivan si Vatajelu. Si sa vina urmatorul Multescu sau Mangia, sa i se dea macar doi ani pe bune sa faca treaba. Eu as prefera un antrenor strain care a mai vazut Serie A.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Dec 2022, 23:26

Zenga? Eu nu pot sa spun ca am urmarit echipele unde a antrenat, dar e strain, e si roman, si a vazut si Serie A si Liga 1. Eu in momentul asta il vreau pe Reghe inapoi, avand in vedere circumstantele, daca cu Radoi a iesit asa cum a iesit. Radoi nu a avut niciun pic de tact, nu stiu ce a avut el in cap ca poate face asa, pare ca si-a facut sepuku in direct si nu a alsat nicio sansa sa se continue ceva.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 12 Dec 2022, 23:35

Nu stiu ce sa zic cu Zenga, nu cred ca mai e foarte motivat la varsta lui. Plus ca il vad sa se certe cu Cartu in mai putin de jumatate de an. Dar sincer sper din toata inima ca in locul lui Cartu sa vina Geolgau sau cineva mai competent si mai putin orgolios.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3518
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 12 Dec 2022, 23:39

Pe Cartu nu are cum sa il schimbe dupa toata tevatura cu alegerile democratice, pai ce facem, e dictatura? Iti inchipui ca nu mai tac astia prin presa un an pe chestia asta. Doar daca se retrage el "ca asa vrea el", asa cum s-a retras cand nu ii permiteau problemele de sanatate sa mai antreneze si a ramas doar Sandoi. Cred ca s-ar gasi un loc pentru Geolgau ca sef de scouting sau ceva de genul asta.
Nici eu nu stiu ce sa zic de Zenga, zisei doar asa sa vad daca mai are si altcineva vreo parere.
Astia zic in presa ca Reghe e ca si plecat din Azerbaidjan, asa ca na, vine iar soarele si asta a fost.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Dec 2022, 23:53

Pai pe Zenga mititelu nu l-a adus de bun ce e si il aducem noi?
Daca luam de pe jos ce arunca mititelu ....

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1627
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 12 Dec 2022, 23:55

Eu as vrea un antrenor italian. Cred ca numai de la straini mai putem invata fotbal, pentru ca fotbalul nostru e mort complet de mai mult de zece ani.

@cortina hahahahha chiar l-ai crezut pe meteleu ca il aduce pe Zenga :)( :-D Zenga, cu toata aplecarea lui spre distractie, tot e infinit prea serios ca sa se bage in mocirla familiei rahat.
Last edited by R.E.N. on 12 Dec 2022, 23:57, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Dec 2022, 23:57

”Sunt bucuros pentru că am reușit să câștigăm meciul ăsta. Punctele se câștigă și cu meciurile de acest gen. Nu a fost un moment ușor pentru noi. Erau multe probleme din punct de vedere mental. E o teamă de rezultat. Cred că ce s-a întâmplat în ultimele săptămâni i-a coborât mult mental.

Frica de rezultat ne-a făcut să facem un pas înapoi. Și în meciul de Cupă, la Pitești, am luat gol și nu ne-am mai regăsit. Nu e simplu. Ca jucător de fotbal nu e simplu, s-a simțit și despărțirea de antrenor. Îi felicit pe jucători, s-au luptat și merită cele trei puncte.

Nu a fost un joc spectaculos, dar cele trei puncte sunt foarte importante. Trebuie să luăm și cele trei puncte din meciul următor. Vom trage linie și vom pune toate lucrurile la punct. Fotbalul e un joc de contact, în care depui foarte mult efort. Ne lipsesc jocurile, a fost o pauză mare.

Jucătorii s-au resimțit, dar chiar dacă au ieșit epuizați, au dat totul. Conducerea lucrează, are un proiect și sunt sigur că se vor lua cele mai bune decizii. Suporterii sunt supărați, dar chiar dacă nu i-a bucurat jocul nostru, contează cele trei puncte”
, a declarat Dragoș Bon

bon e un baiat din interior, care stie ce sa spuna si stie ce inseamna universitatea, spiritul acestei echipe, suporterii, printesele, presedintii si actionarii

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 12 Dec 2022, 23:58

Eu as vrea un antrenor care sa stie ce face. Zenga.. Nush daca e omul pt noi. Pare doar un experiment

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Dec 2022, 00:16

Facem un top 20 antrenori liberi de contract ??

1. Louis Enrique ( dupa ce a fost scos de pe banca nationalei spaniei )
2. Ernesto Valverde (nu mai are echipa dupa barca)
3. Lucien Favre ( nu a mai ajuns la everton si e liber)
4. Niko Kovac (pe faras cu Monaco )
5. Quique Setien (a cam imbatranit, e cam szenil dar merge in liga 1, nu sunt asa multe echipe )
6. Paulo Bento ( in toata cariera are 61% meciuri castigate si 49 pierdute )
7. Martin Jol ( daca rade la markovic prinde 35km/h ca mbapppppe)
8. Walter Mazzarri (ii cam place zaibarul dar e genial ca balaci )
9. Marcelo Bielsa ( ii plac mai mult caprele dar cred ca se intelege si cu printesele )
10. Adrian Ursea ( un fel de dan petrescu mai cu carte )


mai scrieti voi 10, sa va vina imaginatia inapoi .... nu Zenga ...

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1784
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 20: CS Mioveni - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 13 Dec 2022, 07:16

Gâlcă, Contra ...nu cred că Reghe ar mai accepta să revină.

Scrie răspuns