Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Intram in ritm dupa plecarea lui Mirel ?

Poll ended at 18 Dec 2022, 15:25

3p
11
92%
0p
0
No votes
1p
1
8%
 
Total votes: 12

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de Iancu Magheru » 17 Dec 2022, 23:09

Din motive obiective nu am văzut meciul nici măcar la TV. Așa bine a jucat Hanca? Văd și o pasă de gol. Poate chiar vrea sa mai demonstreze ceva la Craiova și problema lui era doar cu Radoi.
Văd comentarii negative, dar 3-0 rămâne 3-0, iar chindia a popit pe mulți etapele trecute. Eu zic să ne bucurăm și să fim încrezători.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de JaneTrabant » 17 Dec 2022, 23:26

Cei mai ciobani spectatori ii are Universitatea Craiova, începând cu PN!!! Nu se face așa ceva!!!!
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de robertc » 17 Dec 2022, 23:31

Da Screciua asta e oscilant rau,nu cred ca va ajunge mai mult decat acum.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2138
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de fanatic16 » 17 Dec 2022, 23:42

Prima victorie la o diferență mai mare de un gol sezonul ăsta venita cu una din cele mai grele autobaze ale ligii 1, cu care niciodată nu am dat mai mult de un gol
Un mare bravo Dragoș Bon, inspirat cu Hanca și Popescu!!!
Bravo Popescu, portar sigur pe el, nu ca Lazar de i tremura picioru pe minge
Curios cazul lui Hanca, atitudine bună, ceva pase bune, sa fie oare doar orgoliul lui Rădoi cauza pt care nu a fost în lot atâta timp?
Multe chestii necurate la echipa asta
Cat despre (puținii) suporteri care venira (printre care evident și eu) au tot dreptul să huiduie fraților
TOT dreptul, pentru trântirea meciului cu booveni, pentru circul de la echipa, pentru Cartu care mazilește antrenori, pentru conducere care ține atârnători pe bani merita huiduiți nu numai jucătorii, atenție
In momentul când a fost anunțat benga titular cu booveni mi am dat seama că e ceva necurat la meciul ăla, atitudinea lipsa atunci la toți, și Rădoi îmi da senzația că a trântit anumite aspecte intenționat să o luăm pe coajă drept cadou pentru nea Sorin, Rădoi 100 la sută era decis să plece dinainte de meciul cu boovenii
Despre meciul de azi de rahat sa ai 3-0 și să dai pase in spate la infinit, da urat , foarte urât
Avusaram mare șansă cu penalty ul și cu Vătăjelu care scoasă de pe linia porții, in rest meci decent până la 3-0 , dar trebuie aduși mijlocași centrali și extrema dreapta neapărat

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9796
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de manex » 17 Dec 2022, 23:54

Pentru cei din echipa a fost capital sa nu luam gol, de aici si jocul. A spus-o Bon. El a decis tactica asta si jocul mai pragmatic. Si eu mi-am dorit sa dam vreo 6, sa dea si Ivan, Marko sa ii insire pe aia ca pe floricelele pe ata, dar daca scapau aia si chiar luam gol? Ne-a trexut glontul oe la ureche la 2-0. Sufla toti si in iaurt. Asa ca nu as fi asa aspru cu ei.
Am vazut ca Ivan iar era mort la final. Ce naiba se intampla cu el? Facea banda si aparare si atac si nu se plangea. Sper sa-si revina. Hanca a jucat binișor, dar nu se face ce a facut el.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de Paul » 18 Dec 2022, 07:45

Sunt deja prea multe scenarii pe care fiecare le face in legatura cu ce a fost pana sa plece Radoi.
Eu cred ca pur si simplu nu s-a potrivit lotul cu ce voia Radoi, si a fost lipsa de flexibilitate si pedagogie din partea lui Radoi daca nu a reusit sa ii capaciteze, asta era principalul lui rol si nu ar fi trebuit sa se termine totul asa urat.
Pana la urma depinzi de oamenii pe care ii ai, si ei pot sau nu pot sa faca anumite lucruri. Daca avea o lista de 12 indezirabili, nu e ca si cum erau 2-3 care se puneau de-a doua si ii disciplinezi pe aia.
In fine, sa vedem ce antrenor o sa avem. A zis Rotaru ca pe 18, adica azi, sau posibil dupa 18 si pana in Craciun, nu sunt chiar sigur, dar oricum in timp util pentru noul sezon, vom avea antrenor.
Bon trebuie sa ramana la echipa in staff, pare ca e mai capabil decat Radoi sa ii vada pe cei care joaca bine pe anumite pozitii si cu ce sistem nu ne facem singuri praf.
Cu toate ca intrau aia ca in branza printre Screciu si Mitrea, si vorbim de Chindia.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de cortinadampezzo » 18 Dec 2022, 08:29

Cu Rotaru președinte, Știința e ca înainte! :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x arici

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1794
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Dec 2022, 13:27

Bon a avut un plus și un minus la meciul ăsta.... bineînțeles din punctul meu de vedere. Plusul îl reprezintă titularizarea lui Popescu mai ales în contextul în care Lazar era disponibil.Pe lângă cele două intervenții pe care le-a avut îmi place și jocul lui de picior , cu două clase peste al lui Lazar. Minusul lui Bon îl constituie trimiterea lui Screciu pe partea dreaptă când e clar că acolo putea juca Papp. Bietul Screciu era în poziție de centrare și întorcea tot timpul înapoi mingea atrăgând și huiduieli din partea publicului.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2138
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 21: Universitatea Craiova - Chindia

Mesaj de fanatic16 » 18 Dec 2022, 16:32

Paul scrie:
18 Dec 2022, 07:45
Sunt deja prea multe scenarii pe care fiecare le face in legatura cu ce a fost pana sa plece Radoi.
Eu cred ca pur si simplu nu s-a potrivit lotul cu ce voia Radoi, si a fost lipsa de flexibilitate si pedagogie din partea lui Radoi daca nu a reusit sa ii capaciteze, asta era principalul lui rol si nu ar fi trebuit sa se termine totul asa urat.
Pana la urma depinzi de oamenii pe care ii ai, si ei pot sau nu pot sa faca anumite lucruri. Daca avea o lista de 12 indezirabili, nu e ca si cum erau 2-3 care se puneau de-a doua si ii disciplinezi pe aia.
In fine, sa vedem ce antrenor o sa avem. A zis Rotaru ca pe 18, adica azi, sau posibil dupa 18 si pana in Craciun, nu sunt chiar sigur, dar oricum in timp util pentru noul sezon, vom avea antrenor.
Bon trebuie sa ramana la echipa in staff, pare ca e mai capabil decat Radoi sa ii vada pe cei care joaca bine pe anumite pozitii si cu ce sistem nu ne facem singuri praf.
Cu toate ca intrau aia ca in branza printre Screciu si Mitrea, si vorbim de Chindia.
De acord, Rădoi nu are pedagogie deloc și are și ceva aroganță, tind sa cred că Hanca a fost scos din lot din cearta nu pt că nu s a antrenat cum trebuie
De ce cu Reghe nu a existat niciun scandal cu jucători scoși din lot iar jucătorii leneși gen Markovic au fost în formă maximă făcând cel mai bun sezon??
Pentru că Reghe e un bun pedagog, știe să gestioneze vestiarul și să își apropie jucătorii cum trebuie
Oricum ar fi îl incriminez pe Rădoi pentru înfrângerea cu booveni , nu numai pe câțiva jucători

Scrie răspuns