Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Încununăm sezonul regular cu o victorie?

- da
16
84%
- mai degrabă cu un egal
1
5%
- mai degrabă cu o înfrângere
2
11%
 
Total votes: 19

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Iancu Magheru » 08 Mar 2023, 12:32

Vineri 10 martie ora 20:30
Adversar interesant, de tradiție și care vine după o victorie entuziasmanta cu fcsb. Totuși vor avea mulți absenți din ce am înțeles.
Noi venim după 2 victorii chinuite cu 1-0 care l-ar face și pe Dan bursuc invidios. Sper să îi vedem pe Crețu și Baiaram la treabă. Badelj e accidentat.
Asistență preconizată la maxim 7-8000. Vremea bună, lumea rea cum s-ar zice.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fanatic16 » 08 Mar 2023, 13:37

Macar astia putini de ar fi sa nu fie morti ca la meciul cu Arges unde sincer unii cred ca nu stiau nici primul 11
Oricum faptul ca noi intr un sezon unde ca suporteri am avut o prestatie mediocra suntem pe locul 2 in liga 1 la medie , ba chiar temporar peste Rapid, arata ce potential avem , pe care nu il valorificam cum o faceam inainte de pandemie
Despre uta, le vor lipsi 5 jucatori pe care i au avut cu fcsb titulari: Benga, Ubbink, Cascini, Pop si inca unul pe care il uit , oricum tot unul important , deci nu ar trebui sa ne puna probleme in atac uta, in schimb va fi greu sa i desfacem cu tactica lui neagoe , cu un joc care ma zgarie pe ochi si consta in lalairea mingii intre Screciu si Mateiu care apoi o paseaza la limita gafei lui Silva care o degajeaza pe Ivan care saracul nu prea are cu cine si ne rugam sa i iasa schemele
Nu inteleg de ce e pus in dreapta in conditiile in care Isfan e zero barat pe orice pozitie ar juca , chiar si in stanga.
Singurul aspect pozitiv de la Ploiesti mi s a parut usurinta cu care se gaseau Baiaram si Markovic , eu unul as vrea un 4 4 2 cu Baiaram in stanga, Markovic LF si Ivan RF dar neaparat cu Cretu si Capatina la mijloc , Capatina inainte de accidentare nu se misca rau si nu cred ca ar avea probleme sa duca un meci tinand cont ca accidentarea lui era la degetele de la mana
Totodata l as pune rezerva pe Ndong care a fost pe alta planeta
cu Petrolul si a fost depasit de pensionarul de Seto mai mereu
Isfan lafel trebuie trecut pe banca, e zero barat , si incercat Capatina in dreapta unde a avut evolutii bune ca fundas , poate chiar un experiment cu Vladoiu aripa dreapta si Capatina fundas dreapta, isi mai schimba ei pozitia in timpul meciului
Iar Zajkov nu mi a placut deloc , lent, nesigur, l a depasit Irobiso ala des, trebuie coborat Screciu neaparat
Culmea Silva mi a placut dupa mult timp in care nu mai juca deloc bine, a avut tacklinguri bune de cateva ori, pase bune
Koljic mai nimic, in afara de pasa inteligenta data cu exteriorul , l as pune rezerva
Si totodata vreau sa il evidentiez pe Ivan, omul asta e extraordinar, fara el am fi in playout de multa vreme( mwie radoi ) , trebuie insa pus varf, acolo ar fi mult mai periculos in fata portii
Popescu- Vata, Screciu, Silva, Vladoiu- Baiaram, Mateiu, Cretu, Capatina - Markovic, Ivan

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de lory69 » 08 Mar 2023, 18:05

Ivan si Screciu au cate 3 cartonase....ar trebui evitat sa ia galben vineri.Spun asta pt ca in primul meci din play-off vom juca,cel mai probabil,la Bucuresti cu fcsb.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de manex » 08 Mar 2023, 19:08

Poate ar fi trebuit ca cei doi sa ia acum galben, sa incepem play offul cum trebuie.
Ora e buna pentru meci , vremea va fi buna, carnatii sfaraie(sper), nu exista niciun motiv sa nu fie 15000. Si inca o data ma oftic ca nu sunt in Craiova.
@FreakBoy Gasim om sa ajunga la conferintele urmatoare?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Arthur Rimbaud » 09 Mar 2023, 17:55

Soyez forts, soyez confiants, soyez solidaires, c'est ainsi que le succès viendra de soi !!!

ALLEZ CRAIOVA, ville bouillante que je garderai pour le reste de ma vie, sur le côté carrossable de mon cœur!!!
usteag ucv


Bun. Este moment sa parasesc iarasi Craiova si Romania. Cum un mare poète roman spunea: ,,à parasi insemna à muri putin", asta simt in aceste moment.

Suflet mea calda va imbratiseaza sincer. Chiar si pe cei mai reci dintre la voi. Cald plus rece, un mic condense tot trebuie sa produce. :)(

Asta a spus subnumit Arthur Thibault Descombes, modeste al vostru camarade.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de fabius_2014 » 09 Mar 2023, 18:42

Meci extrem de greu cu o echipa antrenata de un om care a fost " lucrat " la Craiova . Desi Neagoe spunea ca majoritatea jucatorilor de la UTA sunt apti de joc, eu cred sau sper ca ai nostri o sa invinga cu noroc la un gol diferenta. Din minutul 60, vreau sa-l vad pe Roguljic care sa dea golul victoriei in finalul meciului.


Hai noroc, Arthur Rimbaud! [bere]

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Paul » 09 Mar 2023, 20:02

Arthur Rimbaud scrie:
09 Mar 2023, 17:55
Soyez forts, soyez confiants, soyez solidaires, c'est ainsi que le succès viendra de soi !!!

ALLEZ CRAIOVA, ville bouillante que je garderai pour le reste de ma vie, sur le côté carrossable de mon cœur!!!
usteag ucv


Bun. Este moment sa parasesc iarasi Craiova si Romania. Cum un mare poète roman spunea: ,,à parasi insemna à muri putin", asta simt in aceste moment.

Suflet mea calda va imbratiseaza sincer. Chiar si pe cei mai reci dintre la voi. Cald plus rece, un mic condense tot trebuie sa produce. :)(

Asta a spus subnumit Arthur Thibault Descombes, modeste al vostru camarade.
Numai bine Arthur! Sanatate si sa ne auzim cu bine!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Arthur Rimbaud » 09 Mar 2023, 23:01

Multumesc, camarazi. Sa ramaneti sanatosi.
Peste cateva luni o sa revin.
Pana la un sfarsit, Craiova tot va fi campioana !!! usteag
:up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de manex » 10 Mar 2023, 00:11

Arthur, poti scrie aici si din Franta. Te tinem noi la curent cu scorul

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Mar 2023, 18:01

„Ne dorim să facem un joc frumos. În primul rând, ne gândim la cele trei puncte. Cu ele, am urca măcar pentru o zi pe locul trei, sperăm să rămânem acolo, dar nu depinde numai de noi. Băieţii sunt concentraţi, s-au antrenat bine. Am văzut cum s-a prezentat UTA la ultimul joc. Au făcut o partidă bună, au marcat trei goluri şi au câştigat după mult timp. Nu s-a văzut că le-au lipsit jucători, au avut agresivitate. UTA ar trebui să fie mai sus în clasament, după lot, dar greşelile pe care le-au făcut i-au adus în lupta la retrogradare. Şi la CFR Cluj au făcut o repriză bună, puteau scoate un egal. Suntem atenţi, ne-am interesat despre cei de la UTA, Benga şi Otele probabil vor face parte din lot, trebuie să ne luăm toate măsurile, analizăm”, a declarat Neagoe


nu stiu ce pastile inghite geana dar il depaseste realitatea , pe banca in timpul meciului e cam degeaba

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Iancu Magheru » 10 Mar 2023, 18:19

Nu îmi place Neagoe, dar decât să mă apuce depresia aleg să văd puținele lucruri bune pe care le are: nimerește schimbările excelent și Ivan a zis că știe cum sa le vorbească în vestiar.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de marius_vl » 10 Mar 2023, 19:13

nu-l mai suport pe Neagoe, cat de ******* sa fii frate sa joci cu Mateiu-Screciu la mijloc? a renuntat iarasi la 442, bineinteles, iarasi vom vedea acelasi chin de la mijlocul terenului! Jucam cu penultima clasata pe teren propriu, vor veni sa se baricadeze cu toata echipa in jumatatea lor, ce cauti ma sa joci cu 2 inchizatori? avem doar 4 jucatori de atac in teren, asta daca il consideri si pe Isfan jucator de atac! [cenzurat]-i antrenorul ma-sii ca parca suntem blestemati sa avem numai fricosi pe banca!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Iancu Magheru » 10 Mar 2023, 19:27

Stai domle cu pianu pe scări, că azi batem la 3 goluri diferență

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Mar 2023, 21:03

NEAGOEEE, nimic coae nimic ! jucam dupa ureche

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 30. Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de marius_vl » 10 Mar 2023, 21:19

cel mai penibil și slab antrenor din istoria Craiovei!! DEMISIA baaaa, penibilule! echipa e făcută praf, ce [****] face ăsta la antrenamente, totul este o bătaie de joc pe teren
Last edited by marius_vl on 10 Mar 2023, 21:23, edited 2 times in total.

Scrie răspuns