Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Începem cu dreptul lupta la titlu?

- da, batem sâmbătă
8
44%
- cu stângul în dreptul
5
28%
- cu un egal
5
28%
 
Total votes: 18

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 15 Mar 2023, 18:12

Începe campionatul bărbaților și nu se putea altfel decât cu o deplasare la cea mai periculoasă echipa a campionatului. Cu un lot aș zice clar favorit la titlu, fcsb e trasă mult în jos de lipsa unui antrenor competent și cu mână liberă. Practic ei joacă ce ii apucă și ce le mai arată pintilie la micul dejun.
Problema noastră cea mai mare e lipsa unor fundași rapizi și a unui mijlocaș care să ducă echipa în spate. Am avea o șansă în plus dacă Crețu începe titular, dar șansele sunt mici să fie 100% apt. Iar cu Zajikov și Silva în apărare suntem ori la bal ori la spital.
Vedem ce o fi! ucv

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 15 Mar 2023, 20:48

Nu se scria invers ? Playoff - Etapa 1: **** becali - UCV

anyway, Geana a reusit sa scoata un punct cu greu, cu chin, cu jale.
Am facut 1-1 in deplasare in meciul de pe 19 februarie din retur.
In Tur, Radoi l-a batut pe prietenul Dica, defapt s-au batut singuri dupa ce Oaida i-a facut fatalitate lui tarnovanu haha si am castigat cu 2-1.

Jocul nostru e slab dar pare mai asezat decat in tur. La ei e invers, se vor motiva si daca alearga sunt greu de oprit, dar fara un antrenor va juca doar ambitia din ei

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 15 Mar 2023, 21:40

Da, o mică greșeală de topică. Asta să fie problema :)( în rest să greșească la greu dawa, tamm și ceilalți și nouă să ne iasă totul.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Mar 2023, 22:31

Asa asteptam sa sa ajung la meci... Bine ca ne-au pus sambata, sa-mi bag... Va rog sa strigati si pt mine. Eu voi fi in Caracal. Prevad mai multi oameni ca acum doua săptămâni sau 3..
Daca baietii chiar se gandesc la performanta ar fi bine sa nu piarda.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 16 Mar 2023, 15:01

Avem lot, nu de titlu, dar de a juca fotbal, nu avem antrenor, avem un presedinte super(?)(cum ii place lui expresia asta...), si un actionar inteligent dar influentabil. Daca Rotaru ar aplica la club strategia din afecerile lui (adica oameni competenti si cu obiective clare), am fi campioni. Am fi fost deja campioni. El incearca sa "se adapteze" fotbalului din liga I. Din pacate.
ucv ucv ucv

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 16 Mar 2023, 21:48

Silva și Badelj out pentru meciul de sâmbătă. Găman și Zajkov în apărare? Ai de p noastră!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 16 Mar 2023, 22:11

Iancu Magheru scrie:Silva și Badelj out pentru meciul de sâmbătă. Găman și Zajkov în apărare? Ai de p noastră!
Gaman si Screciu. Plus Vladoiu si Ndong. Nu e rau

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2831
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 17 Mar 2023, 08:20

Jocul nu prea imi da sperante, dar daca tot a inceput saptamana asa bine cu umilirea boovenilor, hai sa mergem pe o victorie a noastra.
In momentul de fata, Neagoe cunoaste bine FCSB si nu mai are nevoie de anal-istul video, probabil cel slab din superliga, in felul explicandu-se si de ce jucam prost in prima repriza. Sper ca Roguljic sa joace in ultimile 30 min. si sa dea golul victoriei noastre inainte cu 2 secunde de fluierul final.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 17 Mar 2023, 08:51

desi tot strig pe aici de mult timp ca cel mai bun sistem de joc pt noi este 442, bineinteles ca sunt meciuri cum este cel de maine in care nu-ti poti permite sa mergi peste adversar, mai ales cand joci in deplasare impotriva oilor, dar chiar si asa, fiind convins ca va juca in celebrul 4321, vreau o formula ofensiva, vreau jucatori in teren care sa faca diferenta, sa jucam direct pe poarta, fara eternele pase intre fundasii centrali!
Ca sa avem o sansa maine trebuie sa castigam mijlocul terenului, unde ei sunt cei mai puternici, si pt asta as incepe cu Mateiu, Cretu, Isfan mijlocasi centrali, toti 3 puternici si tari pe picioare! As miza pe Hanca fundas dreapta la meciul asta, intotdeauna a facut meciuri bune impotriva oilor, ar fi o surpriza pt oi, nu s-ar astepta la asta, dar sunt convins ca e prea grea asta ca sa-l duca capul pe neneaGoe sa o puna in practica, bineinteles ca va incepe clasic cu Vladoiu! Macar sa il duca mintea sa nu inceapa cu Toni Kroos zis Screciu la mijloc, ca se alege praful repede si iar face 3 schimbari la pauza...
Popescu, Hanca, Screciu, Zajkov, Ndong - Mateiu, Cretu, Isfan- Ivan, Baiaram- Koljic (Markovic)

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1753
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Mar 2023, 10:44

Hanca... probabil e ordin de la Rotaru să nu joace și într-un fel îl înțeleg pe patron. In apărare i-aș vedea pe Screciu cu Zajkov și la mijloc pe Mateiu și Crețu. Eu zic că Mateiu e mult mai de folos decât Screciu la mijloc și Crețu nu trebuie să lipsească. In față Ivan , Baiaram, Isfan și vârf împins Kolici sau Markovic sper să fie inspirat Geană. După dezastrul sclavilor de aseară e f important meciul de mâine, trebuie să demonstrăm că suntem șefi in Bănie și pe teren și în tribune.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 17 Mar 2023, 12:41

Si eu l-as fi preferat pe Hanca,dar ii dau dreptate lui Rotaru.Din vara,Hanca are 2 variante.....ori pleaca cu buzunarele goale,ori primeste ceva compensatii....in functie de decizia TAS.Deci el nu mai are nici o tragere de inima pt echipa noastra,joaca doar ca e obligat de contract si mai bifeaza si el minute pt CV.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 17 Mar 2023, 13:04

Eu as juca tot 4-4-2 si asta pentru ca avem atacanti prea buni ca sa-i tii pe margine. Popescu - Ndong Zajkov Screciu Vatajelu - Baiaram Cretu Mateiu (Isfan) Isfan (Campanu) - Ivan Markovic. Mi se pare mai bine in 4-4-2 cu Baiaram in stanga, pentru ca poate sa scoata oameni din joc prin dribling. Si Ivan mult mai bine in pozitie centrala, ca sa nu mai faca driblingul ala pe care l-a invatat toata lumea. Sper sa fie meciul lui Markovic si Koljic, care sa intre dupa pauza.

Sau 4-2-3-1 cu Popescu - Ndong Zajkov Screciu Vatajelu - Mateiu Cretu - Ivan Baiaram Isfan - Markovic. Cred ca asta e mai aproape de ce o sa joace Neagoe. Orice ar fi, sper sa nu-l vad pe Gaman in teren.

Oricum, trebuie sa le bage cineva in cap ca o victorie le aduce 30,000 de oameni la meciul cu cfr.
Last edited by R.E.N. on 17 Mar 2023, 14:06, edited 1 time in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 17 Mar 2023, 13:15

Vă apucarăți să îmi dați speranțe... nu o sa joace Goe cu niciun Screciu în apărare. O sa joace cu Screciu și Mateiu la închidere și Crețu intră în repriza 2. Iar în apărare va începe cu Găman și Zajkov în centru..
90% va fi egal mâine.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 17 Mar 2023, 19:37

Ar trebui sa fortam victoria, dacă pierdem nu mai avem șanse mari la cupele europene.
Ori la bal, ori la spital...
Sa fie BAL!!!

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 1 play-off. Fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 18 Mar 2023, 18:57

Ce v-am zis că nu îl pune pe Screciu în apărare nici mort!! Dar la închidere cu Mateiu bineînțeles!! Asta e, bun și egalul, deși toată săptămâna până ieri am avut senzația că îi batem..

Scrie răspuns