Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu Viitorul?

Ii batem, Neagoe se apropie de formula ideală
7
54%
Egal, nu mai contam la titlu dar ne batem la podium
3
23%
Pierdem, ne batem la locul 4 și ne rugăm să ia CFR cupa
3
23%
 
Total votes: 13

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2146
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 09 Apr 2023, 17:31

Bai e de tot râsul ca Grameni de 18-19 ani sa se joace cum vrea cu flancul nostru drept !!!!
Nu cred că are nici măcar juma din salariul lui Vladoiu sau Căpățînă
Buget baban, titluri câștigate la u16 și u17, dar la noi se pierd pe drum toți și băgăm indolenți in teren
In opinia mea aseară Căpățînă și Ndong și au semnat sentința de a nu mai continua din vară
Vladoiu poate mult mai mult , nu înțeleg de ce nu a putut juca cum a fost cu fcsb, de ii băgase in buzunar și pe Popescu și pe Coman....
Popescu rămâne împărat în poarta încă 3 ani de aici înainte pentru prestațiile excelente de anul ăsta!!!!!
Băiatul ăsta a fost mereu un om modest, care și a așteptat rândul in fața overratedului pigliacelli, pensionarului Arlauskis și gelatinei de Lazar
Bravo lui!!!!
Un plus pentru Zajkov și Silva care au dat 120 la sută din ei și l au blocat pe Alibec cat au putut , la noi problema au fost lateralii și mijlocul inexistent
Crețu a jucat la 10 la sută din ce poate dar îl înțeleg având problemele medicale de le are , am înțeles că abia la vară le poate remedia
Ivan mi a plăcut ca viteză și accelerari spontane, dar cu mingea nu i a ieșit nimic, Baiaram cap de linie , cea mai slabă prestație a lui din sezonul ăsta!!!!!
Markovic nimic nimic, ca de obicei , însă de remarcat cum zisese cineva mai sus că el și Baiaram se găsesc foarte bine unul pe altul, ar trebui puși în același timp
Cu Bancu și Vătăjelu nu cred că pierdeam

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 09 Apr 2023, 18:12

Ba au cate un meci in care isi arata valoarea, ba au cateva cand sunt peste valoare, ba au cateva cand sunt mediocri ...Sa se stabilizeze naiba odata ...sunt mai fluctuanti decat cursul valutar !
FMSP :)(

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Apr 2023, 21:41

Paul scrie:
09 Apr 2023, 09:01
Nu sunt sigur ca inteleg ce vrei sa spui @dorumihnea2, sper ca nu sugerezi ca ar fi fost mai bine sa simulam in careu. Cred ca am putea sa trafem la titlu daca am avea 2 oameni care sa stie cu adevarat sa tina de minge si sa dea pase. Cel care se apropie cel mai mult de asta, fara sa stie sa dribleze in sensul de virtuozitate, este Cretu.
Sper sa aduca pe cineva cu acest profil si sa tinem si noi acelasi antrenor mai mult de junate de sezon.
Conducătorii celor 3 echipe din fața noastră pun presiune pe arbitri prin declarațiile antrenorilor lor plus că toate cele 3 echipe au oameni invitați constant în studiourile TV și jucătorii lor caută constant contactele în careu ....noi suntem fii ploii , nu am avut nici un Var care să analizeze vreun posibil penalty în favoarea noastră în niciunul din meciurile menționate.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 09 Apr 2023, 21:47

Freestate scrie:
09 Apr 2023, 18:12
Ba au cate un meci in care isi arata valoarea, ba au cateva cand sunt peste valoare, ba au cateva cand sunt mediocri ...Sa se stabilizeze naiba odata ...sunt mai fluctuanti decat cursul valutar !
Eu cred ca ne-am prezentat mai mult decat onorabil in ăstea 3 meciuri. Pacat ca nu am luat decat 2 puncte, puteam sa avem macar 4 . N-am avut mari așteptări in poff ținând cont de prestațiile avute in sezonul regulat. Regret ca sezonul a fost mizerabil gestionat si ca s-au adus pe bani foarte multi jucatori care nu ajuta cu nimic echipa, greul tot jucatorii vechi il duc. Ca si tine , am votat clasarea pe locurile 4-6, acolo suntem valoric in momentul ăsta.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Apr 2023, 21:58

Echipa sub Reghencampf juca f ofensiv oferind meciuri cu victorii clare cu echipe f slabe , hai să fim serios Neagoe cu un lot inferior celui din perioada lui Reghe a jucat destul de ok mai ales cu adversarii tari. A apărut într-adevăr sincopa asta dar să nu uităm că de la începutul anului am jucat constant fără 4 jucători top . Am suferit pe benzi aseară dar altfel arătam poate cu Bancu sau Vătă sau cu Screciu la mijloc. Baiaram a revenit dar probabil încă nu este în vârf de formă, Crețu ne a lipsit iară, mai nou văd că lipsește Isfan.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Apr 2023, 22:16

Putem fii desptepti pentru anul viitor.

Eu cred ca,
Rapid - si-a jucat cartea mare anul asta, au tras toate sforile pe care au putut sa le traga, si-au epuizat toate parghiile, patronu pare mai interesat de handbal, echipa de fotbal costa mult si va trebui sa vanda consistent sa isi asigure bugetul, in acelasi timp daca nu investeste in transferuri il pierde si pe Mutu

Farul - chiar daca castiga sau nu campionatul va trebui sa isi asigure bugetul si cred ca se va sparge echipa lui hagi, o parte la fcsb si o parte prin strainatate. impresarii acelor copii de 17-19 ani abia asteapta caimacul

cfr - e pe final de ciclu, eu cred ca dan petrescu e la ultimul sezon la cfr iar incepand cu anul viitor, cfr va incepe o reconstructie

fcsb - va ramane puternica dar atata timp cat patronul se baga peste antrenor nu se va creea un climat sinonim cu performanta.

ramane sa vedem ce poate face Rotaru. am avut un buget de 11 milioane si cred ca incasarile sunt sub 5-6-7 milioane. va trebui sa ne scuturam de niste jucatori, ndong, capatana, koljic, riva, ante, mitrea, gaman samd dar eu cred ca daca suntem inteligenti anul viitorul va fi favorabil pentru noi cum a fost cel din 2020

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 646
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 09 Apr 2023, 22:41

cortinadampezzo scrie:
09 Apr 2023, 22:16
Putem fii desptepti pentru anul viitor.

Eu cred ca,
Rapid - si-a jucat cartea mare anul asta, au tras toate sforile pe care au putut sa le traga, si-au epuizat toate parghiile, patronu pare mai interesat de handbal, echipa de fotbal costa mult si va trebui sa vanda consistent sa isi asigure bugetul, in acelasi timp daca nu investeste in transferuri il pierde si pe Mutu

Farul - chiar daca castiga sau nu campionatul va trebui sa isi asigure bugetul si cred ca se va sparge echipa lui hagi, o parte la fcsb si o parte prin strainatate. impresarii acelor copii de 17-19 ani abia asteapta caimacul

cfr - e pe final de ciclu, eu cred ca dan petrescu e la ultimul sezon la cfr iar incepand cu anul viitor, cfr va incepe o reconstructie

fcsb - va ramane puternica dar atata timp cat patronul se baga peste antrenor nu se va creea un climat sinonim cu performanta.

ramane sa vedem ce poate face Rotaru. am avut un buget de 11 milioane si cred ca incasarile sunt sub 5-6-7 milioane. va trebui sa ne scuturam de niste jucatori, ndong, capatana, koljic, riva, ante, mitrea, gaman samd dar eu cred ca daca suntem inteligenti anul viitorul va fi favorabil pentru noi cum a fost cel din 2020
Să renunti la Koljic????!!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2146
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 09 Apr 2023, 23:09

cortinadampezzo scrie:
09 Apr 2023, 22:16
Putem fii desptepti pentru anul viitor.

Eu cred ca,
Rapid - si-a jucat cartea mare anul asta, au tras toate sforile pe care au putut sa le traga, si-au epuizat toate parghiile, patronu pare mai interesat de handbal, echipa de fotbal costa mult si va trebui sa vanda consistent sa isi asigure bugetul, in acelasi timp daca nu investeste in transferuri il pierde si pe Mutu

Farul - chiar daca castiga sau nu campionatul va trebui sa isi asigure bugetul si cred ca se va sparge echipa lui hagi, o parte la fcsb si o parte prin strainatate. impresarii acelor copii de 17-19 ani abia asteapta caimacul

cfr - e pe final de ciclu, eu cred ca dan petrescu e la ultimul sezon la cfr iar incepand cu anul viitor, cfr va incepe o reconstructie

fcsb - va ramane puternica dar atata timp cat patronul se baga peste antrenor nu se va creea un climat sinonim cu performanta.

ramane sa vedem ce poate face Rotaru. am avut un buget de 11 milioane si cred ca incasarile sunt sub 5-6-7 milioane. va trebui sa ne scuturam de niste jucatori, ndong, capatana, koljic, riva, ante, mitrea, gaman samd dar eu cred ca daca suntem inteligenti anul viitorul va fi favorabil pentru noi cum a fost cel din 2020
Perfect de acord cu ce ai zis, lista jucătorilor care trebuie sa plece variază în funcție de fiecare dintre noi, dar ce ai zis de celelalte echipe e adevărat
CFR avu noroc că nu pierdu azi , încă un meci fără victorie și Petrescu e out
Daca apare la noi , împreună cu niste demisii din conducere și îi dă Rotaru cheia la vestiar cum nu a dat o nimănui din 2013 încoace ?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 09 Apr 2023, 23:37

fanatic16 scrie:
09 Apr 2023, 23:09
, lista jucătorilor care trebuie sa plece variază în funcție de fiecare dintre noi
Asta inseamna un singur lucru: ca nu avem nici macar cativa jucatori care sa ne convinga pe toti.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 10 Apr 2023, 07:00

Freestate scrie:
09 Apr 2023, 23:37
fanatic16 scrie:
09 Apr 2023, 23:09
, lista jucătorilor care trebuie sa plece variază în funcție de fiecare dintre noi
Asta inseamna un singur lucru: ca nu avem nici macar cativa jucatori care sa ne convinga pe toti.
Probabil pentru ca ne uitam la meciurile noastre si comparam mereu cu Premier League sau La Primera si ni se pare ca ce mare lucru ar fi sa joace si ai nostri la fel, ca e vorba doar de ambitie si efort.
Daca am fi putin mai realisti cred ca am reusi sa apreciem cand ai nostri macar incearca sa isi depaseasca limitele, si in acelasi timp am avea, sa zic asa, o viata de suporteri mai putin chinuita, in care nu e ridicol sa speri si nu e o tragedie daca nu bati in fiecare meci.
Pe mine indignarea asta latenta, gen Cosmin Staicu, care izbucneste la prima ocazie si incepe cu ridiculizari si jigniri de-a dreptul, nu are cum sa aduca ceva bun, e doar o manifestare de suporter cu pretentii, care nu are el insusi absolut nimic de oferit, pentru ca la prima ratare ii demasca pe cei cu care zice ca tine.
Eu nu am motive sa ii fac praf pe baieti daca nu au macar unul daca nu doi mijlocasi care sa tina de minge si sa faca jocul la mijloc. Adica daca cei care joaca nu au acest profil, acest har, ce sa faca, in afara de a juca avantat si cu mai mare atentie?
Deci ca nemultumire eu o am pe asta, ca echipa joaca fara dirijor de cel putin doi ani, si se incearca orice sltceva in afara de rezolvarea acestei probleme.
Noi am avut un Balaci, care nu era singurul ce stia bine sa dribleze din echipa, dar era genial, si de atunci am mai avut, cam tot timpul, un jucator care dirijeaza, ultimul remarcabil fiind Mitrita, dupa parerea mea, iar Cicaldau si Houri au fost chiar ultimii care si-au asumat sau li s-a dat acest rol.
Noi acum insistam cu Baiaram, care arata cate ceva dar e firav, nu pare sa aiba viziune ca sa puna in valoare echipa, si joaca sus. De cand e out Bancu, de driblat dribleaza doar Ivan in regim de viteza, pe patrunderi, si Markovici pe m^2 in careu, dar rar.
Ce ma ingrijoreaza pe mine, ca suporter, este ca nimeni nu club nu pare sa vada asta ca o problema, se aduc fundasi si atacanti, iar de la juniori nu pare sa vina nimic - asta fiind o alta mare problema.
Imi e imposibil sa cred ca nu se gasesc copii cu talent pe care sa ii semnezi, nu am nicio problema ca transferam croati de 18 ani, dar chiar sa nu existe nimeni in toata zona noastra care sa promita?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 10 Apr 2023, 08:02

nu pot sa pun punct sperantelor la titlu, pur si simplu nu pot! Cu 6 puncte in urmatoarele doua meciuri sunt absolut convins ca venim intr-o marja de 5-6 puncte de locul 1, adica exact la jumatatea playoff-ului, iar in retur avem cu oile si cu rejele blatist pe Oblemenco! Avem nevoie de un parcurs fara greseala de acum inainte si eu cred ca se poate, am mai avut serii de-astea de victorii in playoff! Batem rapidul acum, batem la sepsi, batem acasa oile si apoi la cluj si inaintea meciului din retur de pe Oblemenco cu blatistul, vom fi intr-o pozitie super avantajoasa, o sa vedeti ca asa va fi...
il vreau pe Bancu in teren incepand cu meciul cu oile, cu el titular vom fi de doua ori mai puternici, am face ravagii pe partea stanga!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 10 Apr 2023, 08:29

marius_vl scrie:
10 Apr 2023, 08:02
il vreau pe Bancu in teren incepand cu meciul cu oile, cu el titular vom fi de doua ori mai puternici, am face ravagii pe partea stanga!
Si eu, dar trebuie avut rabdare ! In plus forma sportiva nu se obtine imediat dupa o pauza lunga, chiar daca fizic esti apt. Ma uit la Koljc cat de mult i-a luat sa-si faca din nou simtita prezența cu adevarat pe teren.
Last edited by fanucrv on 10 Apr 2023, 09:01, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 10 Apr 2023, 08:31

Mariusica cafeaua de dimineata iti da curaj se pare...Sigur as lua la pariuri varianta sa castigam toate meciurile ramase, probabil ar fi o cota de de 100, 100 si ceva dar nu as paria mai mult de 10 lei...
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 10 Apr 2023, 08:36

Paul scrie:Nu sunt sigur ca inteleg ce vrei sa spui @dorumihnea2, sper ca nu sugerezi ca ar fi fost mai bine sa simulam in careu. Cred ca am putea sa trafem la titlu daca am avea 2 oameni care sa stie cu adevarat sa tina de minge si sa dea pase. Cel care se apropie cel mai mult de asta, fara sa stie sa dribleze in sensul de virtuozitate, este Cretu.
Sper sa aduca pe cineva cu acest profil si sa tinem si noi acelasi antrenor mai mult de junate de sezon.
Si eu m-am gandit la asta. Sunt sigur ca li s-a sous:cautati contactul in careu. E var, vor analiza. Nu simulati, cautati contactul. Din 5, 6 iese macar un 11 m. Dar ca noi sa ajungem sa facem asta trebuie mai intai sa avem mingea la picior si sa incercam un dribling, un contact...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 10 Apr 2023, 08:39

Si totusi duminica viitoare batem, In mod normal stateam pe la tara si zilele dupa Paste dar duminica ma intorc special pentru meci. De la gara merg direct pe stadion. Trebuie macar sa dovedim ca suntem mai buni decat Rapid si SEPSI.
FMSP :)(

Scrie răspuns