Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu Viitorul?

Ii batem, Neagoe se apropie de formula ideală
7
54%
Egal, nu mai contam la titlu dar ne batem la podium
3
23%
Pierdem, ne batem la locul 4 și ne rugăm să ia CFR cupa
3
23%
 
Total votes: 13

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Apr 2023, 09:43

In tur i-am batut cu 4-3 cu noroc
In retur ne-au batut cu 2-1, noi daca aveam noroc obtineam egal

Sa nu uitam ca dupa ce am pierdut cu Voluntari, ne-am chinuit sa batem pe arges, petrolu, uta, ba un penalty ba un sut norocos al lui ivan ba nust ce.

Eu zic ca ne batem de la egal la egal cu echipele astea care sunt net peste noi, si e bine ba, eu sunt multumit.
Astiau au Lot, antrenori, forma de moment, banca de rezerva, transferuri, jucatori la nationala, toate au peste noi capitolele astea ucv


la multi de ani de ziua floriilor :))

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 09 Apr 2023, 09:55

Si eu cred ca e nevoie de jucatori la mijloc dar la vara mai aducem pe cineva doar daca reușim sa vindem vreun jucător pe ceva bani , nu ca pe Gustavo sau Pigliaceli. Rotaru nu pleaca , nu are cum. Asta e vestea buna, doar aparent. Vestea rea este ca nici numai baga alți bani . Poate ca vom reuși sa facem ca Hagi ! Sa luam un titlu cu bugetul la jumatate dar pentru asta ai nevoie de o conducere priceputa, pentru ca acum la buget de 12 mil suntem la un pas de ratarea cupelor europene .

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1968
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 09 Apr 2023, 11:27

Hagi reuseste pt ca are curaj!Cosmin Staicu are dreptate cand se intreaba unde sunt tinerii nostri de la echipele campioane la under16 si under17.Decat sa ii prosteasca Papura la echipa a doua,care pt mine nu isi are sensul,mai bine ii iei in lotul mare si sita va cerne.Noi i-am batut pe Farul la under,atunci cand la ei jucau si Mazilu,Borza,Sali.....La Hagi joaca titulari in echipa aproape campioana,ai nostri joaca cu Potcoava,Costesti si ocupa penultimul loc in liga3.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 09 Apr 2023, 12:15

Pe aia care mai scoteau tineri la noi, i-a tot dat Rotaru afara ca voiau sa le fie respectate contractele. I-a inlocuit cu Pretorieni si Papuri, cunoscuți a fi mari profesioniști. Academia noastră a produs Sala și atat, sezonul asta. Hagi a tot scos... mai un Mazilu, mai un Borza, mai un Sârbu.

Sunt curios dacă mai punem toti expiratii pe banca de rezerve, acum ca suntem la 10p de primul loc. Ca nu vad beneficiile în a-l avea pe Mitrea sau Găman pe banca, ca și plecați în vară, când tu ai adus cativa tineri interesanți.

Sper sa aducem alt președinte în vară. Nu ar fi foarte greu sa nimerești unul mai competent decât Cartu dar nu se știe niciodată ce hotărăște "consiliul".

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 09 Apr 2023, 12:26

Ii dau dreptate mare lui Staicu, deși deseori a exagerat acum are dreptate, cu lotul și stafful nostru nu poate spera la titlu,însă cel mai trist, farul cu mai puțin de jumate din bugetul nostru și aproape 50 la sută din echipa de la academia proprie ia titlul destul de clar , cat despre echipa a doua farul 2 e pe 2 în liga 3 , însă la noi cu Pepula și Bon ce evoluții sa vedem la juniori ?
Trebuie dat afara tot ce înseamnă scouting, staff juniori, echipa a doua , jucători de balast și făcut eforturi să revină Reghecampf care am auzit că a fost de ceva ori pe picior de plecare de la Azerbaidjan
Aduși în vara mijlocași centrali, departament competent de scouting și Cartu out că iar îmbârliga orice antrenor
Lotul păstrat în mare, dar dați afară jucătorii de balast care nu au arătat nimic anul asta: Roguljic, Rivaldinho, Cimpanu , Gaman, Căpățînă, lui Mitrea i as acorda șanse , e bun de rezerva daca intra cum a intrat cu fcsb

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 09 Apr 2023, 12:39

Prazake scrie:
09 Apr 2023, 12:15
Pe aia care mai scoteau tineri la noi, i-a tot dat Rotaru afara ca voiau sa le fie respectate contractele. I-a inlocuit cu Pretorieni si Papuri, cunoscuți a fi mari profesioniști. Academia noastră a produs Sala și atat, sezonul asta. Hagi a tot scos... mai un Mazilu, mai un Borza, mai un Sârbu.

Sunt curios dacă mai punem toti expiratii pe banca de rezerve, acum ca suntem la 10p de primul loc. Ca nu vad beneficiile în a-l avea pe Mitrea sau Găman pe banca, ca și plecați în vară, când tu ai adus cativa tineri interesanți.

Sper sa aducem alt președinte în vară. Nu ar fi foarte greu sa nimerești unul mai competent decât Cartu dar nu se știe niciodată ce hotărăște "consiliul".
Și sala ala joacă de parcă îl mușcă mingea , mare talent

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 09 Apr 2023, 12:58

L as adăuga pe o listă potențială de antrenori pe Maldarasanu , fara depunctare Sibiul era în playoff și rezultatele lor slabe după momentul depunctării sunt pe fond psihologic , Maldarasanu a făcut echipă de playoff cu 80 la sută același lot din divizia b

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 09 Apr 2023, 14:13

Înainte să lăudăm priceperea lui Hagi sau să îl luăm repede pe Măldărăsanu în brațe, să nu uităm că și Farul și Hermannstadt sunt echipe unde nu există presiune, suporteri sau alte interese.
În ultimii ani echipele care au câștigat campionatul sunt fix echipele fără suporteri (CFR/Viitorul) și unde patronii fac fix ce vrea plla lor (Hagi) sau bagă și scot echipa în insolvență când vrea plla lor (cfr).

Deocamdată Universitatea Craiova abia ce a devenit un club serios și sănătos, unde salariile sunt plătite la zi, care își respectă atât fostele glorii cât și angajații (pe unii chiar prea mult aș zice).

Mai rămâne să dăm și peste niște jucători serioși sau măcar ambițioși și va veni și campionatul. Despre antrenor nu m-aș grăbi să scap de Neagoe, dar și dacă ar fi aș vedea obligatoriu un antrenor străin în locul lui. Antrenorii români sunt slabi, învechiți și cocalari.
CRAIOVA NESUPUSA

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1968
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 09 Apr 2023, 14:52

Mie altceva mi-a sarit in ochi aseara....pressingul pe tot terenul pe care l-au facut gazdele.Eu de la asta as incepe in formarea unei echipe redutabile....

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 09 Apr 2023, 16:41

Presingul se face colectiv , susținut si organizat. Noi am avut aseara in teren câțiva jucatori care in viata lor nu vor putea face așa ceva. Trei dintre ei au intrat dupa pauza și nu sunt doar ei.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 09 Apr 2023, 16:54

@Paul Cu OSK o sa vedem ce jucam in meciurile contra echipelor fara motivatie. Acolo ce ii incurca pe Capatina, Vladoiu etc.?

Bagi 500k in echipa a doua dar dai suma asta pe un jucator care nu a aratat mare lucru.

Sezonul urmator o sa aflam daca Isfan e mai bun decat Alexandru-George.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 09 Apr 2023, 16:57

Asa e! N-are rost sa ne uitam la Hagi care, cu un buget de 3 ori mai mic ca al nostru și de vreo 5 ori mai mic ca al CFR-ului, joaca cel mai bun fotbal din Mamaliga. Contractele jucătorilor de la Farul, pe lângă faptul ca cresc în funcție de performanta, iti dau ocazia sa vezi mentalitatea jucătorului si sa iti dai seama ce jucator are curajul sa parieze pe calitățile lui. N-o sa vezi la Farul mercenari de tipul Hanca, care vin doar sa facă și ei un ban nemuncit si sa dea clubul în judecata ca a ajuns la concluzia ca el e jucător de nivelul echipei a 2a.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 09 Apr 2023, 16:57

fanucrv scrie:Presingul se face colectiv , susținut si organizat. Noi am avut aseara in teren câțiva jucatori care in viata lor nu vor putea face așa ceva. Trei dintre ei au intrat dupa pauza și nu sunt doar ei.
Dar si cand au mingea nu fac mare branza, o pierd foarte usor. Nu cere nimeni sa dai gol din toate fazele dar sa nu scoti nici macar un aut, corner, lovitura libera... :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 09 Apr 2023, 17:05

Jocul a fost pierdut din cauza unor greseli personale venite, este adevarat, in urma unei puternice presiuni puse de jucatorii lui Hagi. Tot la fel de adevarat, este faptul ca si arbitrii au tras, ca in tot campionatul asta, cu rejele Haji. Ieri cam tot ce a miscat a fost impotriva noastra, inclusiv comentatorii TV.
Nu prea am inteles de ce a inceput Neagoe cu Baiaram care este inca nerefacut si care a a atins un nou record pierzand toate mingiile pe care le-a avut in doua meciuri consecutive. Se pare ca avem jucatori care nu joaca pentru echipa ci pentru impresionarea impresarilor. Din nefericire, dupa meciul asta, e cam clar ca Baiaram nu prea poate sa joace in regim de mare viteza.
De Neagoe, nu stiu ce sa zic. Parca prea il respecta lumea pe Hagi si echipa lui si cred ca daca incepeam meciul mai barbateste ori ii potoleam pe pustii lui Hagi ori ne luam repede cateva galbene si ne potoleam noi.
Ne-a mai ramas un singur obiectiv si anume calificarea in cupele europene, obiectiv destul de dificil de indeplinit.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 3- Playoff: FCV Farul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 09 Apr 2023, 17:26

Geronimo scrie:
09 Apr 2023, 16:54
@Paul Cu OSK o sa vedem ce jucam in meciurile contra echipelor fara motivatie. Acolo ce ii incurca pe Capatina, Vladoiu etc.?

Bagi 500k in echipa a doua dar dai suma asta pe un jucator care nu a aratat mare lucru.

Sezonul urmator o sa aflam daca Isfan e mai bun decat Alexandru-George.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Inteleg ce zici - da, de acord, cu Sepsi in teorie nu exista motivatie de partea lui Sepsi, dar echipa asta a fost mereu un ghimpe pentru noi.
Adevarul e ca reusise Reghe sa ii aduca pe majoritatea la un maxim de forma aratata istoric, dar chiar si atunci au avut o cadere colectiva.

Scrie răspuns