Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de BogdanWick8 » 16 Apr 2023, 23:05

BogdanWick8 scrie:
15 Apr 2023, 12:15
Eu zic ca in meciul asta e momentul pentru neagoe sa demonstreze ca nu mai suntem echipa anosta in sezonul regulat si ca a gasit formula cea mai solida sa controlam meciul de la un capat la altul si sa castigam insfarsit cu rapid, mizez pe un 3-1 pentru noi, meci in care o sa reusim sa marcam si noi insfarsit un gol din corner ca tot avem meci de meci cate 10 cornere si nu stim sa le folosim. Daca stiam sa exploatam faze fixe in meciul cu cfr cum le exploateaza ei, trebuia sa i batem la scor
Scorul l am preconizat bine, faza cu cornerul nu a iesit nici la meciul asta desi iar am avut o gramada de cornere irosite
Forta stiinta! ucv
Last edited by BogdanWick8 on 16 Apr 2023, 23:06, edited 1 time in total.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Ghostface » 16 Apr 2023, 23:06

lory69 scrie:
16 Apr 2023, 23:01
Ivan,Ndong si Silva cei mai buni!!!
Nu stiu cine a zis de Ndong dupa meciul cu Farul ca in vara trebuie dat afara,asta ar fi o tampenie.
Tipul e implicat si muncitor,total opusul lui Markovic spre exemplu.
Chiar imi place de el.
Desi apararea noastra e unor foarte flakey,momentele lui bune sunt peste momentele proaste ca numar.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Dany » 16 Apr 2023, 23:08

Totuși ar trebui sa avem cel puțin o viteza în plus la pase, sa jucam mai repede și cu multe pase din deviere, un-doiuri.
Pana una alta e important ca am câștigat, exact cum speram.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2505
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de marius_vl » 16 Apr 2023, 23:08

schimbarea lui Vladoiu cu Capatana a fost geniala, acolo s-a castigat meciul!
Bravo, Neagoe!!! Intotdeauna face exact schimbarile corecte, isi cunoaste perfect lotul pe care il are la dispozitie, 7 clase peste arogantul de r2

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Ghostface » 16 Apr 2023, 23:10

Dany scrie:
16 Apr 2023, 23:08
Totuși ar trebui sa avem cel puțin o viteza în plus la pase, sa jucam mai repede și cu multe pase din deviere, un-doiuri.
Pana una alta e important ca am câștigat, exact cum speram.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk
Yup,prea multe centrari fara rost cum am spus earlier in the thread.
Ne trebuie mijlocas care sa lege jocul,sa faca link up play-ul de genu'.
Fara e foarte greu si trebuie sa ne rezumam la hei rupul clasic.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de lory69 » 16 Apr 2023, 23:16

Neagoe a citit ce am scris eu la pauza.....Markovic in locul lui Baiaram si Capatana in locul lui Vladoiu.El a plusat cu Screciu sa para original....

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de fabius_2014 » 16 Apr 2023, 23:20

marius_vl scrie:
16 Apr 2023, 23:08
schimbarea lui Vladoiu cu Capatana a fost geniala, acolo s-a castigat meciul!
Bravo, Neagoe!!! Intotdeauna face exact schimbarile corecte, isi cunoaste perfect lotul pe care il are la dispozitie, 7 clase peste arogantul de r2
Si eu consider ca schimbarea lui Vladoiou cu Capatana a fost foarte buna.
Nu inteleg de ce Neagoe insista sa inceapa meciul cu Baiaram titular in conditiile in care acesta nu este inca in forma.
Victoria este meritata 100%. Mi-a placut atitudinea baietilor in general si Ndong in mod special.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Paul » 16 Apr 2023, 23:36

Foarte buna insistenta pana la final, Markovici daca nu dadea gol era scos vinovat ca nu dadu pasa.
Gol de generic Cimapanu, si insist ca nu e singurul gol frumos si de mare importanta, implicare exemplara a lui Ivan si Ndong.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9803
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de manex » 16 Apr 2023, 23:51

Un meci care trebuia castigat super lejer. Ne-am facut singuri viata grea cu lejeritatea in constructie. A se citi lentoarea. Azi au vrut toti. As da un minus lui Baiaram care pare ca nu stie sa suteze. I-as da pkus lui Campanu, care a intrat super bine in meci, a recuperat... A fost prezent, cu viziune.. Pacat ca e acum, pe final de campionat, cand probabil va fi vandut. Super misto faza lui Vladoiu care a dus la eliminarea rapidistului. Am jucat bine, cu toata starea asta a lui Marko de joc asa... Din placere dar fara profesionalismul asta din sec 21. Si inca il vad pe Marko langa Haaland. Sau macar la Barca :)

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de FreakBoy » 17 Apr 2023, 00:05

Hristos a înviat!
ucv
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3511
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Freestate » 17 Apr 2023, 00:11

Adevarat a inviat ! Si noi putem invia fiindca suntem morti robi ai pacatului !
Doamne iarta-ma, am dorit moartea lui Dinu acum cateva zile !

Meci chinuit, buna schimbarea cu Capatana care a fost mai eficient pe superioritate decat Vladoiu. Excelent Ndong si chiar si Ivan mi-a placut.
Cimpanu si-a asigurat inca 2 ani la noi cu acest gol. :o: Sper totusi sa-l dea la vara...
Am stat la Peluza, parca pe segmente si-au dat mai bine interesul baietii de acolo, s-a auzit mai tare.
Ah si uitasem, au asfaltat Strada Craiovita, era cu piatra cubica ...se merge perfect pe acolo acum. o:
FMSP :)(

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 641
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de White&Blue » 17 Apr 2023, 00:48

Freestate scrie:
16 Apr 2023, 17:20
Din FIliasi se urcara în tren cu mine 15 tineri îmbrăcați in negru...CIne zicea ca FIliasi este cabalin ?
Filiasi este cabalin cumva pe categoria mea de varsta, 25-40, cei care l-au prins pe mititel si s-au lasat spalati pe creier.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2148
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de fanatic16 » 17 Apr 2023, 01:22

Bun meci, dar se vede ce greu e sa desfaci o echipa fara un mijlocaș de creație, dar bravo pentru atitudine tuturor, așa da!!!
Dar păcat, puteam scoate mai mult în playofful asta, cu victorii cu fcsb, cfr și un egal cu farul , aveam 5p in plus , altfel vorbeam acum!!
Matematic exista șanse de locul 1, dar deja nu ne mai permitem sa nu câștigăm un meci
Când ne am bătut la titlu am avut 8 victorii din 10 meciuri în playoff!!!
Decât două înfrângeri 1-4 cu fcsb și 1-3 cu CFR, practic finala
Cu ouzonidis am avut 3 victorii, 3 egaluri și 4 înfrângeri 0-1 cu academica, 0-2 cu Sepsi, 1-3 cu CFR și 2-3 cu Botoșani
Cu Reghecampf am avut 7 victorii și 3 înfrângeri 1-3 cu Voluntari, 0-1 cu fcsb și 1-2 cu cfr, dar era incomparabilă diferența de puncte dintre noi și locul 1 fata de celelalte sezoane m
In 2019-20 am intrat în playoff la 3 puncte de CFR, pe locul 2
In 2020-21 am intrat în playoff la 5 puncte de fcsb (ei erau lider), pe locul 3
In 2021-22 am intrat în playoff la 11 puncte de CFR, pe locul 3
(CFR in 30 de meciuri din sezonul regulat a avut 26 de victorii , 2 egaluri și 2 înfrângeri)
In 2022-23 intrăm în playoff la 5 puncte de Farul, pe locul 4
Așadar numai 6 eventuale victorii ne mențin în lupta la titlu cu condiția ca și celelalte sa se împiedice 2-3 meciuri
Cel mai plauzibil scenariu optimist e sa luam locul 3 iar CFR sa ia cupa

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 817
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de Doomsday » 17 Apr 2023, 06:59

White&Blue scrie:
17 Apr 2023, 00:48
Freestate scrie:
16 Apr 2023, 17:20
Din FIliasi se urcara în tren cu mine 15 tineri îmbrăcați in negru...CIne zicea ca FIliasi este cabalin ?
Filiasi este cabalin cumva pe categoria mea de varsta, 25-40, cei care l-au prins pe mititel si s-au lasat spalati pe creier.
Confirm, cunosc multi suporteri, cativa din ei resemnati cumva, ca asta e "norocul" lor, sa tina cu echipa chelului.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 4 Playoff: Universitatea Craiova - Rapid Academy

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Apr 2023, 08:19

Trecerea unor suporteri de la noi la cabaline are originea în curentul format pe Facebook, eu așa văd....dacă vă uitați la toate mesajele după o înfrângere toate au legătură cu Rotaru și Carțu...că primul este zgârcit, că a vândut cei mai buni și a adus petarde , că îi tine în brațe pe fotbaliști etc și Carțu schimbă antrenori , bagă strâmbe etc. Este o ură îndreptată împotriva celor doi și după câteva sute de msj de genul de mai sus urmează mesaje de genul ,,eu nu mai vin la meci , , mai bine merg la Fcu, și nu mai țin cu Csu. Sunt suporteri de rezultat , suporteri cu caracter 0 , suporteri care vin doar la un meci să vadă doar victoria altfel schimbă tabăra. Pe genul ăsta de suporter nu îl interesează că patronii de la Fcu sunt interlopi abjecti și comasări, că cei doi restricționează msj pe pagina de Facebook, sau restricționează galeria pe stadion sau că își bat joc de istoria Științei. De genul ăsta de suporter ar trebui să nu ne pese și să nu încercăm să îi ademenim pe stadion . Să vină doar ca să îl înjure de morți pe Ivan sau Baiaram?

Scrie răspuns