Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pronostic pentru meci:

1. Batem
17
65%
2. Egal
4
15%
3. Infrangere
5
19%
 
Total votes: 26

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de EDMOND_ » 05 Mai 2023, 00:24

R.E.N. scrie:
04 Mai 2023, 23:13
Pai fratele meu, daca Baiaram sta la 20m de poarta la corner e vina lui sau a antrenorului? Daca Ivan sta la fel, e vina lui sau a antrenorului? Sunt doi jucatori de 189 si 185, si tu il pui pe Mateiu la 175 sa-l tina pe Miculescu care are 190? De ce nu pui doi jucatori la Compagno sa nu poata sa respire? Chiar si la Dawa, ca ai de unde? De ce alegi sa te aperi in SASE?? Nu exista corner la care te aperi in sase. Pur si simplu nu exista, am stat ca bouul juma de ora pe internet uitandu-ma la cornere, ca am zis ca m-am uitat eu 30 de ani la fotbal chior si nu-mi dau seama.
Am incercat sa pun colajul aici, dar nu ma lasa, fotografiile sunt prea mari. Le punem dimineata pe gruppo-maxima..

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fanucrv » 05 Mai 2023, 07:15

Sunt multe lucruri de corijat nu doar fazele fixe..

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 05 Mai 2023, 09:38

Trebuie inceput de undeva.....

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de EDMOND_ » 05 Mai 2023, 12:08

manex scrie:
04 Mai 2023, 23:22
@EDMOND_ daca tot merge cineva maine, as avea si eu ceva de intrebat:
Cand vor face pasul la echipa mare varfurile de la juniori care au castigat campionate anul trecut? Un jucator de 18 ani de la u 18..sau u 17 trebuie neaparat sa treaca pe la echipa a doua? Nu poate prinde dirrct minute la echipa mare? (pribabil o sa dea un raspuns ca avem obiective, jucatori multi...in fine).
Si as mai intreba daca urmareste constant meciurile echipei a doua, in afara de ultimul.
Si as mai intreba doar retoric daca Baiaram sau Cimpanu sunt in echipa doar pt a fi vanduti.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
manex .. prae multe intrebari, daca te rezumi la una putem sa i-o adresam lui Neagoe. Altfel este simplu sa -i cereti acreditare lui Copacel (in mod normal trebuie o legitimatie pe care sa scrie numele si gruparea, dar asta nu e greu de facut.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 05 Mai 2023, 12:14

Alege tu una care crezi din tot ce s-a discutat ieri.. Si vedem. Dar pana una ta, anunta-ne si pe noi cand mergeti.
Cat despre acreditare nu e greu, trebuie doar om permanent acolo si acordul "sefului" forumului.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de EDMOND_ » 05 Mai 2023, 12:17

manex scrie:
05 Mai 2023, 12:14
Cat despre acreditare nu e greu, trebuie doar om permanent acolo si acordul "sefului" forumului.
Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Nu trebuie permanent, se duce cand poate, la meciurile de care sunteti interesati. Plus ca poate merge si la meciuri sus, la presa, mai discuta cu unul, altul.... Posibil sa mergem astazi.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 05 Mai 2023, 12:20

Pai.. Cum... Suntem interesati de TOATE meciurile. :)) ori suntem suporteri, ori nu mai suntem. Glumesc. Mie personal mi-ar placea sa avem om la fiecare conferinta.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1640
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 05 Mai 2023, 12:31

@Edmond eu as pune o intrebare cu tot cu follow-up, ca sa nu zic doua :) daca se poate. Schema de aparare de la cornerul din care am luat gol a fost decisa la antrenament? Daca da, ne puteti spune de ce ati ales sa ne aparam in sase, cu Ivan si Baiaram in afara careului, si Vladoiu si si Mateiu care sunt cu 10-15 cm mai scunzi, in careu?

Si daca se mai poate un follow up la follow up: e ceva obisnuit sa te aperi cu sase jucatori in careu la corner?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de EDMOND_ » 05 Mai 2023, 13:31

R.E.N. scrie:
05 Mai 2023, 12:31
@Edmond eu as pune o intrebare cu tot cu follow-up, ca sa nu zic doua :) daca se poate. Schema de aparare de la cornerul din care am luat gol a fost decisa la antrenament? Daca da, ne puteti spune de ce ati ales sa ne aparam in sase, cu Ivan si Baiaram in afara careului, si Vladoiu si si Mateiu care sunt cu 10-15 cm mai scunzi, in careu?

Si daca se mai poate un follow up la follow up: e ceva obisnuit sa te aperi cu sase jucatori in careu la corner?
Dacă nu ajungem astăzi (șanse mici in acest moment) și nu pune nimeni întrebările, o vom face la următoarea conferința de presa.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3510
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 05 Mai 2023, 13:46

Mai da-l dracu de corner, stam intr-un corner ! Suntem CFR ?
Problema e playmaker-ul, cand vine ? N-are cum sa faca reconversie profesionala nici cu Baiaram nici cu Roguljic nici cu nimeni altcineva...
Ne trebuie om la mijloc capabil.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 05 Mai 2023, 14:30

Hai ca puse Toni intrebarea cu eficienta zero la cornerele noastre. Raspunsul imi aduce aminte de perioada comunista, ceva de tipul - Vom exersa mai mult...bla, bla, bla.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1640
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 05 Mai 2023, 16:47

Freestate scrie:
05 Mai 2023, 13:46
Mai da-l dracu de corner, stam intr-un corner ! Suntem CFR ?
Problema e playmaker-ul, cand vine ? N-are cum sa faca reconversie profesionala nici cu Baiaram nici cu Roguljic nici cu nimeni altcineva...
Ne trebuie om la mijloc capabil.
Nu suntem cfr, aia castiga campionate de cinci ani. Ca daca ii vede danpetrescu ca fac cadouri din astea moare cu ei de gat. Dar noua ne mai trebuie inca trei Ronaldo, nu sa stim cum sa tratam serios meciurile.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

mflorin
membru
membru
Mesaje: 157
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de mflorin » 05 Mai 2023, 22:15

Sa-i cerem lui Ivan sa dea goluri, sa centreze pt gol si sa fie si stalpul apararii, ca Mateiu, Screciu sunt scunzi si ei trebuie doar sa priveasca meciul. Nu vom realiza nimic atata timp cat nu avem curajul sa spunem cinstit ce trebuie. Cica ”nici unul nu a spus nimic rau de Rotaru” si ”Cred ca vina nu este la Rotaru desi si mie mi s-a parut lipsa de profesionalism sa pleci in concediu cu o parte din jucatori„ ”Rotaru a organizat clubul in mod corporatista„ adica e bine, dar nu e bine, sa nu suparam cumva si in final ajungem sa lingem. Cand vor pricepe unii ca doar antrenorii extrem de capabili vor spune adevarul
despre patronii lor.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 06 Mai 2023, 11:15

mflorin scrie:
05 Mai 2023, 22:15
Sa-i cerem lui Ivan sa dea goluri, sa centreze pt gol si sa fie si stalpul apararii, ca Mateiu, Screciu sunt scunzi si ei trebuie doar sa priveasca meciul. Nu vom realiza nimic atata timp cat nu avem curajul sa spunem cinstit ce trebuie. Cica ”nici unul nu a spus nimic rau de Rotaru” si ”Cred ca vina nu este la Rotaru desi si mie mi s-a parut lipsa de profesionalism sa pleci in concediu cu o parte din jucatori„ ”Rotaru a organizat clubul in mod corporatista„ adica e bine, dar nu e bine, sa nu suparam cumva si in final ajungem sa lingem. Cand vor pricepe unii ca doar antrenorii extrem de capabili vor spune adevarul
despre patronii lor.
Aoleu ce ma muscasi de spate. :)(
Daca era ceva de spus, antrenori ca Bergodi, Multescu, Ouzinidis sau Radoi ar fi vorbit.
Oful lui Mititelu este Rotaru, daca pleaca Rotaru, ramane Mititelu cu monopol pe fotbal in Craiova si incep sa curga banii, dar nu pleaca. :-x
mflorin cu postari de tipul arati ori ca esti sclav boovean ori ca nu prea intelegi ce se intampla, asta ca sa ma exprim elegant.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Mai 2023, 15:45

Cu cati jucatori te aperi la un corner, cu cati e nevoie functie de adversar ... daca adversaru aduce x jucatori in careu tu aduci x, x+1.
Mi se pare o intrebare slaba, nu ii vad rostul. Fiecare jucator are omologul de post din echipa adversa pe care il marcheaza la fazele fixe.

Antrenorul le spune ce sa faca dar nu ii invata cum sa castige un duel aerian, sa puna un stop, sau sa faca o preluare. Aspectele tehnice trebuie sa le aibe ca daia joaca la profesionisti. Nu e treaba lui Neagoe.

Dupa mine, nu cine se afla in careu e problema, ci cine centreaza. In acelasi timp, care e rostul celui de al doi-lea jucator langa fanion ? Unu se duce la corner si bate cornerul in 2m langa el la un coleg care centreaza apoi in careu, de ce?

Scrie răspuns