Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pronostic pentru meci:

1. Batem
17
65%
2. Egal
4
15%
3. Infrangere
5
19%
 
Total votes: 26

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 04 Mai 2023, 21:22

@manex, Foarte frumos din partea lui Toni ca ti-a rapuns. Cred ca ar fi interesat sa reprezinte o comunitate de suporteri ai Universitatii Craiova cu doar o singura intrebare din partea noatra la conferintele de presa. Noi venim cu idei si el alege. :smoke:

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de EDMOND_ » 04 Mai 2023, 22:03

lory69 scrie:
04 Mai 2023, 20:07
Sau poate iese la iveala Edmond....cred ca Gruppo Maxima poate avea acces la conferintele de presa
Eu citesc forumul, nu chiar tot, dar destul. Nu comentez pentru ca exista frustrare pe aici, nu vreau sa se interpreteze in fel si chip. Nu mai mergem la toate conferintele de presa, dar mergem. Chestia cu loviturile de colt a fost intrebata, s-a raspuns. Va aduc insa aminte ca atunci cand stateam cu toti in careu lumea era scandalizata ca nu lasam oameni pentru contraatac. N-as zice ca nu ne aparam bine, problema este ca apar greseli individuale cand nu te astepti. Strict la meciul cu fcsb, nu stiu cat au pregatit organizarea jocului, legat de anihilarea lui Compagno, nu sunt convins ca s-a pus accent pe asta. Altfel, nu avem probleme sa punem uneori intrebari venite din partea voastra!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 04 Mai 2023, 22:10

Eu as avea o intrebare legata tot de cornere.Ai o medie de minim 8 cornere obtinute pe meci...ai de regula in careul advers 6 jucatori inalti,iar de cele mai multe ori ii depasim la inaltime....cum se face ca nu avem aproape nici o faza periculoasa pt poarta adversa?Se antreneaza scheme de executare a cornerelor?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Freestate » 04 Mai 2023, 22:13

Eu as avea o intrebare referitoare la Coltul lui 16. Se antreneaza la coltul lui 16 sau nu ?
FMSP :)(

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de EDMOND_ » 04 Mai 2023, 22:24

R.E.N. scrie:
04 Mai 2023, 16:43

Vad ca cei de la gruppo maxima il scot vinovat pe Silva la gol. Ok, reuseste ala sa dea de langa el, dar cine draccu organizeaza o aparare in halul ala? Cu sase oameni in careu, cu doi dintre cei mai inalti jucatori (189 si 185) lasati in afara careului, si doi de 175 si 179 care tin coltul la 6m si pe Miculescu care are 189. Daca te uiti cand bate coman cornerul, iti dai seama ca tot ce trebuie sa faca e sa dea o centrare decenta ca sa fie gol. Nu avem oameni in careu, iar in toate perechile formate aia de la fcsb sunt mai mari. Si Ivan 189 si Baiaram 185 stau si se scarpina in nas la 17m.

Silva il tine in marcaj pe Compagno, langa dincolo de bara din dreapta, apoi faza se deruleaza, italianul il plimba prin tot careul , vreo 8-10 metri si ii ia fata, e dincolo de cealalta bara cand inscrie. Toti aveau om (Zajkov il tinea pea Dawa!). Markovic a fost pe linia portii, a sarit si a incercat sa scoata, dar mingea a venit prea sus. Singurul care putea sa faca ceva , sa incurce faza cumva , era Baiaram, a fost un simplu spectator. Nici nu prea s-a miscat, a privit toata faza ca un spectator, ma mir ca nu a aplaudat la sfarsit. Avea timp as intervina... nu a fost al 17 m, doar la vreo 7. Banuiesc ca ar fi trebuit sa-l tina pe Radunovic, a fost singurul nemarcat. O sa punem maine un colaj, cum s-a desfasurat faza.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de EDMOND_ » 04 Mai 2023, 22:30

Freestate scrie:
04 Mai 2023, 22:13
Eu as avea o intrebare referitoare la Coltul lui 16. Se antreneaza la coltul lui 16 sau nu ?
Mai explicit se poate? Nu-mi dau seama ce vrei, iar tu esti destul de dubios cand vorbesti de colturi! :lol:
lory69 scrie:
04 Mai 2023, 22:10
Eu as avea o intrebare legata tot de cornere.Ai o medie de minim 8 cornere obtinute pe meci...ai de regula in careul advers 6 jucatori inalti,iar de cele mai multe ori ii depasim la inaltime....cum se face ca nu avem aproape nici o faza periculoasa pt poarta adversa?Se antreneaza scheme de executare a cornerelor?
Asta era si pe lista noastra, este prea multa monotonie la executarea loviturilor de colt.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 04 Mai 2023, 22:48

EDMOND_ scrie:
lory69 scrie:
04 Mai 2023, 20:07
Sau poate iese la iveala Edmond....cred ca Gruppo Maxima poate avea acces la conferintele de presa
Eu citesc forumul, nu chiar tot, dar destul. Nu comentez pentru ca exista frustrare pe aici, nu vreau sa se interpreteze in fel si chip. Nu mai mergem la toate conferintele de presa, dar mergem. Chestia cu loviturile de colt a fost intrebata, s-a raspuns. Va aduc insa aminte ca atunci cand stateam cu toti in careu lumea era scandalizata ca nu lasam oameni pentru contraatac. N-as zice ca nu ne aparam bine, problema este ca apar greseli individuale cand nu te astepti. Strict la meciul cu fcsb, nu stiu cat au pregatit organizarea jocului, legat de anihilarea lui Compagno, nu sunt convins ca s-a pus accent pe asta. Altfel, nu avem probleme sa punem uneori intrebari venite din partea voastra!
Edmond, pai daca va duceti, nu stiu exact cine se duce, anuntati si aici cand ajungeti. Poate cu cateva zile înainte strangem si noi niste intrebari mai altfel decat cele normale.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de lory69 » 04 Mai 2023, 22:56

Pai daca a zis ca are o lista de intrebari,inseamna ca vor fi prezenti maine la conferinta...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 04 Mai 2023, 23:02

EDMOND_ scrie:
04 Mai 2023, 22:24
R.E.N. scrie:
04 Mai 2023, 16:43

Vad ca cei de la gruppo maxima il scot vinovat pe Silva la gol. Ok, reuseste ala sa dea de langa el, dar cine draccu organizeaza o aparare in halul ala? Cu sase oameni in careu, cu doi dintre cei mai inalti jucatori (189 si 185) lasati in afara careului, si doi de 175 si 179 care tin coltul la 6m si pe Miculescu care are 189. Daca te uiti cand bate coman cornerul, iti dai seama ca tot ce trebuie sa faca e sa dea o centrare decenta ca sa fie gol. Nu avem oameni in careu, iar in toate perechile formate aia de la fcsb sunt mai mari. Si Ivan 189 si Baiaram 185 stau si se scarpina in nas la 17m.

Silva il tine in marcaj pe Compagno, langa dincolo de bara din dreapta, apoi faza se deruleaza, italianul il plimba prin tot careul , vreo 8-10 metri si ii ia fata, e dincolo de cealalta bara cand inscrie. Toti aveau om (Zajkov il tinea pea Dawa!). Markovic a fost pe linia portii, a sarit si a incercat sa scoata, dar mingea a venit prea sus. Singurul care putea sa faca ceva , sa incurce faza cumva , era Baiaram, a fost un simplu spectator. Nici nu prea s-a miscat, a privit toata faza ca un spectator, ma mir ca nu a aplaudat la sfarsit. Avea timp as intervina... nu a fost al 17 m, doar la vreo 7. Banuiesc ca ar fi trebuit sa-l tina pe Radunovic, a fost singurul nemarcat. O sa punem maine un colaj, cum s-a desfasurat faza.
Nu vreau sa fac pe gheorghe stefan, dar uite momentul loviturii https://ibb.co/dBgfSfc

Baiaram e la 20m, Ivan e la 17, Markovic e pierdut pe undeva pe la 4m, nici el nu stie ce face. Plus, ne-am aparat cu SASE oameni in careu la un corner. Mi s-a parut absurd si m-am uitat cred marti la 100 de lovituri de colt, n-am vazut pe nimeni sa se apere in sase. Esti practic om la om si orice duel pierdut are sanse foarte mari sa fie gol. Da-l in ma-sa de contraatac in minutul 44 la 0-0. Atunci trebuie sa te concentrezi sa nu iei gol. Inteleg sa-ti asumi niste riscuri enorme in minutul 90 daca iti trebuie un gol, nu la 0-0 cand aia nu s-au apropiat de poarta toata repriza. E imbeccilitate in stare pura.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de fabius_2014 » 04 Mai 2023, 23:07

Faptul ca avem putini oameni in careul nostru la cornerele adversarilor si tot putini oameni in careul adversarilor la cornerele noastre tine de " echilibrul " intre atac si aparare pe care il impune Neagoe.
La golul lui Comagno a fost vina lui Silva care a si recunoscut imediat dupa gol. Nu am mai avut puterea sa revad meciul ca sa analizez ce a mai facut Baiaram la gol, dar mie mi se pare ca se exagereaza cu ajutorul care i se da acestui jucator. Cred ca i se face mult rau lui Baiaram ca este fortat sa joace in momentul in care nu este in forma dupa accidentarea suferita.
Poate despre acest aspect ar trebui sa fie intrebat Neagoe. Am vazut ca si Horia Ivanovici l-a intrebat pe Rotaru despre faptul ca se insista cu Baiaram in defavoarea lui Roguljic care are un joc foarte consistent in ultima vreme.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 04 Mai 2023, 23:13

Pai fratele meu, daca Baiaram sta la 20m de poarta la corner e vina lui sau a antrenorului? Daca Ivan sta la fel, e vina lui sau a antrenorului? Sunt doi jucatori de 189 si 185, si tu il pui pe Mateiu la 175 sa-l tina pe Miculescu care are 190? De ce nu pui doi jucatori la Compagno sa nu poata sa respire? Chiar si la Dawa, ca ai de unde? De ce alegi sa te aperi in SASE?? Nu exista corner la care te aperi in sase. Pur si simplu nu exista, am stat ca bouul juma de ora pe internet uitandu-ma la cornere, ca am zis ca m-am uitat eu 30 de ani la fotbal chior si nu-mi dau seama.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 04 Mai 2023, 23:17

Vazand poza asta vad un singur lucru:tricouri rosii.. Atat.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de manex » 04 Mai 2023, 23:22

@EDMOND_ daca tot merge cineva maine, as avea si eu ceva de intrebat:
Cand vor face pasul la echipa mare varfurile de la juniori care au castigat campionate anul trecut? Un jucator de 18 ani de la u 18..sau u 17 trebuie neaparat sa treaca pe la echipa a doua? Nu poate prinde dirrct minute la echipa mare? (pribabil o sa dea un raspuns ca avem obiective, jucatori multi...in fine).
Si as mai intreba daca urmareste constant meciurile echipei a doua, in afara de ultimul.
Si as mai intreba doar retoric daca Baiaram sau Cimpanu sunt in echipa doar pt a fi vanduti.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de R.E.N. » 04 Mai 2023, 23:42

@manex Baiaram vine dupa accidentare, inainte mie mi s-a parut ca juca bine inspre foarte bine in unele momente. E un copil de 20 de ani, foarte talentat, si e al nostru. Eu l-as judeca dupa ce mai trec cateva luni dupa accidentare, plus in conditiile in care ar avea un antrenor care ridica nivelul echipei. Sa ne aducem aminte cat i-a trebuit lui Koljic sa-si revina.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 6 Playoff: Universitatea Craiova - FCSB

Mesaj de Geronimo » 05 Mai 2023, 00:10

La cornerele si loviturile libere pentru noi prima problema e executia. Nu se poate sa le batem pe toate foarte prost. Cred ca avem 1 gol din lovitura libera si 2 din cornere(campionat + cupa). :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns