Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne trimite Nistor & co la baraj sau in cupe?

1. Da la baraj de pe locul 4
2
13%
2. Nu
7
47%
3. Mergem in cupe direct de pe locul 3 !
0
No votes
4. Mergem la baraj de pe locul 3
6
40%
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3547
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Paul » 29 Mai 2023, 06:52

Nu cred ca au pierdut intentionat, dar meciul asta a fost ca acel infam 0-1 cu Vaslui.
Nu numai ca nu am jucat absolut nimic, dar am aratat ca nu avem nicio idee si nicio schema de joc, jucatorii sunt fricosi si labili, nu meritam absolut nimic dupa meciul asta.
Daca asa te prezinti in meciul care putea spala un sezon ratat, atunci toti cei care au fost parte la asta si ar fi trebuit sa stie sa ii motiveze trebuie sa isi asume, si cu parere de rau, trebuie sa cam plece.
Daca la meciurile cu Fcsb si Cfr am dominat copios si se poate spune ca am avut ghinion, acum pentru ce au facut nu exista scuze.
Cartu, Neagoe si multi jucatori ar trebui sa plece, si-au semnat singuri evaluarea.
Adica Reghe pleaca pentru ca facut o emisiune cu Dinescu, Bergodi e bruiat de istericul de Cristescu si pleaca el, iar Cartu si Neagoe fac figura asta, cu victorie Farul la Cfr, nu esti in stare sa bati o echipa venita la misto.
Rusine, mare rusine, ca aia de la meciul cu Vaslui, din 2009 cred. Cineva trebuie sa raspunda si sa plateasca, altfel suntem in cadere libera.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2510
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de marius_vl » 29 Mai 2023, 07:08

rotaru stie ce are de facut
asa a stiut si vara trecuta si acum doua veri si vai de pl noastra

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3527
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 29 Mai 2023, 08:05

Ba da slabi rau de tot ! Cum ii agresa pe ei mingea, ceilalti aveau fluiditate, conceptie ...tot.
Cand ii vad pe Ivan si pe Cimpanu imi vine sa-mi pun coaele pe calea ferata !
Cand sunt in actiune si centreaza, mai intai dau un pas in spate ca sa isi ia elan... :)( Pai tot prostul vede ca vei centra si cam unde o vei da...
Nu esti in stare catusi de putin sa-ti maschezi miscarile, intentiile !
Cand si-o fac ei in pozitie de sut si au momentul ala de extaza ...care se prelungeste si se tot prelungeste si adversarii se repliaza sau au timp sa bage un blocaj prin alunecare ! Nu au pic de inteligenta de progres. Sa vezi si tu ca paseaza doar dintr-un zvac al gleznei sau sa suteze direct din miscarea de depasire a adversarului. Sa aiba putina fluiditate ..."Be water, my friend" ...zicea Bruce Lee acum 50 de ani
Vai ceapa lor, astia nu sunt jucatori de 10.000 pe luna !
FMSP :)(

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 08:06

Tot sezonul am jucat cu 2 oameni in minus. Sa ne uitam mai atent la banda dreapta.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2233
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanucrv » 29 Mai 2023, 08:31

Eu cred ca tot sezonul am jucat doar cu doi oameni ,Ivan si Cretu iar pe parcurs a aparut si Popica. Este extrem de putin . Aseara si Ivan si Cretu au fost niste umbre, iar asta s-a vazut din plin.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 821
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Doomsday » 29 Mai 2023, 08:51

Desi nu sunt adeptul schimbarii unui antrenor la 3-5 luni, ma intreb, de ce nu il aduc inapoi pe Mangia? O fi certat cu Cartu? Le e frica sa nu-l [cenzurat] in [cenzurat] pe George?

@Freestate, asa au jucat tot sezonul, pase inapoi, preluari peste preluari pana sa dea o pasa, fara inteligenta in fata portii, emotii la penalty-uri, ca din 11 jucatori nu gasesti unul cu sange rece.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3527
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 29 Mai 2023, 08:59

Doomsday, eu ma refeream la momentul cand se pregatesc sa dea la poarta Ivan si Cimpanu. Nu au viteza de executie , au un moment cand ingheata tot Universul, ii vad adversarii, ii vede stadionul, ii vad si gospodinele care au mancarea pe foc. Toti ii vad cum se extaziaza sub importanta momentului si intarzie executia. Nu ma referam la preluari si alte cele. Astea sunt alt capitol de discutie tehnica.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2233
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fanucrv » 29 Mai 2023, 09:00

Daca a fost ceva mai neinspirat si penibil decat evolutia echipei , a fost declaratia lui Rotaru dupa meci !
Last edited by fanucrv on 29 Mai 2023, 09:13, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3527
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Freestate » 29 Mai 2023, 09:06

Nu credeau baietii in combativitatea Farului (...cum nici noi dealtfel) si-au facut rezervari in Maldive de saptamana trecuta, pentru un sejur incepand de azi sau maine. Nu voiau sa piarda concediul, concediul prelungit. :)(
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9808
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de manex » 29 Mai 2023, 09:14

De fapt despre asta a fost vorba: despre vacanta.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2931
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de fabius_2014 » 29 Mai 2023, 09:36

Paul scrie:
29 Mai 2023, 06:52
Nu cred ca au pierdut intentionat, dar meciul asta a fost ca acel infam 0-1 cu Vaslui.
Nu numai ca nu am jucat absolut nimic, dar am aratat ca nu avem nicio idee si nicio schema de joc, jucatorii sunt fricosi si labili, nu meritam absolut nimic dupa meciul asta.
Daca asa te prezinti in meciul care putea spala un sezon ratat, atunci toti cei care au fost parte la asta si ar fi trebuit sa stie sa ii motiveze trebuie sa isi asume, si cu parere de rau, trebuie sa cam plece.
Daca la meciurile cu Fcsb si Cfr am dominat copios si se poate spune ca am avut ghinion, acum pentru ce au facut nu exista scuze.
Cartu, Neagoe si multi jucatori ar trebui sa plece, si-au semnat singuri evaluarea.
Adica Reghe pleaca pentru ca facut o emisiune cu Dinescu, Bergodi e bruiat de istericul de Cristescu si pleaca el, iar Cartu si Neagoe fac figura asta, cu victorie Farul la Cfr, nu esti in stare sa bati o echipa venita la misto.
Rusine, mare rusine, ca aia de la meciul cu Vaslui, din 2009 cred. Cineva trebuie sa raspunda si sa plateasca, altfel suntem in cadere libera.
Cam asta este adevarul, in plus, daca intr-un meci niciun jucator de la o echipa nu joaca bine, inseamna ca antrenorul este de vina. Ieri, ai nostri nu au stat bine in teren si Sepsi a acoperit mult mai bine spatiile. Am fost dominati tactic, practic nu am avut nicio sansa. Nu mai dati vina pe jucatori pentru meciul de ieri pentru ca vina a fost a antrenorului. Pe langa toate cele, mai este si ambitia de a incepe meciul cu jucatori iesiti din forma asa cum ieri s-a inceput cu Isfan si in meciurile trecute cu Baiaram. Mie Neagoe imi pare un Papura mai experimentat si nu cred ca poate sa progreseze prea mult si nici echipa nu cred ca poate progresa cu el antrenor.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 09:56

E o prostie sa spui ca ai avut ghinion, mai ales de catre finantator sau antrenor. Pai daca nu tragi bine la poarta tu cum vrei sa dai gol?! Toate cornerele si loviturile libere batute prost - asta indiferent de ce antrenor am avut!
Orice echipa care reuseste sa puna presiune pe fundasii nostri are sanse mari sa ne bata. Sa schimbam tot, mai putin Vladoiu, Mateiu, Cimpanu sau Capatina. Ei sa ramana.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8125
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Bobby » 29 Mai 2023, 10:03

Declaratie Gica Popescu dupa meciul de la Cluj : "Toate speculațiile apărute înainte ne-au motivat pentru a scoate un rezultat pozitiv."

Cum am spus, predictia lui Cirtu a fost doar un truc pentru a-i motiva pe cei de la Farul.

Afara Nea Goe !

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2976
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Geronimo » 29 Mai 2023, 10:08

Da-le draqului de trucuri. Avem jucatori care nu-si doresc dar nici nu pot mai mult. Nu ma refer neaparat sa castige trofee la noi, sa progreseze pentru un transfer intr-un campionat puternic.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 600
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 10 PlayOff: Universitatea Craiova - Sepsi OSK

Mesaj de Prazake » 29 Mai 2023, 10:26

Bobby scrie:
29 Mai 2023, 10:03
Declaratie Gica Popescu dupa meciul de la Cluj : "Toate speculațiile apărute înainte ne-au motivat pentru a scoate un rezultat pozitiv."

Cum am spus, predictia lui Cirtu a fost doar un truc pentru a-i motiva pe cei de la Farul.

Afara Nea Goe !
Pai și suntem în clasa a 2a, sa mai facem de-astea? Se vede cât de profesionist e nea Cartu, se vede în cum e manageriata echipa, se vede în declarații, se vede la antrenori, se vede în tot. Mai e și arogant pe burta goala. Bine ca vedeți voi tactici de 2 lei, sa va spălați pe cap cu ele.

Închis