Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Scapa Neagoe inca o etapa cu brio?

Poll ended at 23 Iul 2023, 19:57

3p si il sustin pe Neagoe
15
83%
1p Neagoe prelungeste incertitudinea
1
6%
0p Neagoe trebuie sa plece
2
11%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de fanatic16 » 25 Iul 2023, 04:23

ParintelePafnutie scrie:
25 Iul 2023, 04:03
@fanatic16: era un film, "Goal", cu Marcel Iures in rol de manager. Si il ia pe un fotbaliator si-i zi cam asa "bah bulex, numele de pe pieptul tricoului e mai important decit ala de pe spate". Mi s-a parut o observatie de bun simt, care ar merge si la ai nostri
o:

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de cortinadampezzo » 25 Iul 2023, 06:12

Ce mi se pare grav și nu tine asta de antrenor e ca

Ai 200-300 de cornere pe sezon și nu poți sa dai trei goluri

Ce antrenor, îl vezi pe silva și i-o pui pe chelie , ce atâta antrenor

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de marius_vl » 25 Iul 2023, 07:19

inca nu este Sumudica antrenor???
pleaca Ariciule cu neagoe in spinare!
pleaca saracule, du-te la csa steaua, ca acolo este de nivelul tau!
pleaca si nu mai minti suporterii astia minunati!!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Freestate » 25 Iul 2023, 07:59

E greu in fata TV-ului...
Sa-ti dea nevasta voie doar sa-ti iei un Golden Brau si sa tuiculesti la el pe caldura asta timp de 90 de minute ...pana se acreste in ambalajul ala de aluminiu.
Si sa iei la capatul celor 90 de minute o ultima gura, cea mai acra dintre toate...precum sufletul tau si sa injuri si producatorul ca te-ai taiat la limba incercand s-o bagi inauntru sa lingi de pe peretii ambalajului.
Apoi intri pe forum cerand dauna totala si Apocalipsa.
Niste apostoli ai intunericului cu burta itita peste bermudele care nu reusesc sa acopere operatia de apendicita ...din pacate reusita acum nu stiu cati ani.
S-au bagat la somn nu inainte de a se scarpina la coele nespalate de atata timp si afumate de basini pentru ca apoi sa-si mangaie pe frunte copilul adormit de ceva ore...Ca asa stiu ei sa murdareasca tot ceea ce iubesc.
FMSP :)(

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de TitiUCV » 25 Iul 2023, 08:21

Eu nu va inteleg cu atacurile personale si cu tot offtopicul asta de mai sus. Nu cred ca detine cineva adevarul absolut, fiecare dintre noi iubeste Craiova si actioneaza diferit la suparari. Dupa cateva ore dormite supararea mea cea mai mare tot pe Neagoe ramane. Mi se pare un antrenor care se multumeste cu putin. El dupa meci era multumit, a inceput iar sa invoce meciuri cu ghinion ( Farul, FCSB etc ) tot el e multumit si de lot, nu-si doreste transferuri. Pe cand antrenorul advers de aseara, dupa ce si-a realizat obiectivul a fost suparat pentru modul cum au jucat - pentru ca el isi doreste mai mult...

O alta chestie interesanta - Ivan spune ca ieri inainte de meci i-a spus Neagoe ca va juca atacant central... va dati seama ce nivel de profesionalism avem

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de fanucrv » 25 Iul 2023, 08:22

@Freak : forumul e mai viu ca niciodata ! Lasa oamenii sa dezbata , fiecare cu ce argumente (n)are !!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de manex » 25 Iul 2023, 09:12

E greu dupa un asa meci sa fii echilibrat. Si e si mai greu cand suporterii care nu au carnet de antrenor pro vad unele lucruri mai bine ca antrenorul. Jucatorilor nu am foarte multe sa le reprosez. Ei fac ce li se spune.
Treaba cu huiduitul... Nu e ok... Pleaca in liniste, ar fi mai bine. Dupa aia ne miram de ce unii mai pleaca si pe la altii.
Schimbarea de under a fost proasta.. Proasta

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de BogdanWick8 » 25 Iul 2023, 09:27

Putem trage cateva concluzii dupa meciul asta:
1. Ivan e in cel mai bun rol al sau ca numar 9.
2. Mitrita e fotbalist, a jucat tot meciul schiopatand dupa ce i a dat mare contra negrul ala si totusi a tras cat a putut de el, din pacate toata echipa asteapta doar de la el sa vina tot.
3. Markovici n are ce cauta mai multe de 15-20 de minute pe teren, daca tot vrei sa scoti maximul de la el, il bagi pe final cand sunt toti adeversarii obositi, poate atunci inventeaza ceva.
4. Bancu zici ca n a fost o saptamana accidentat la cat suflet pune si cum baga piciorul.
5. N avem mijloc!!! In afara de screciu care a castigat toate duelurile si mereu a rupt bine jocul(asta trebuie sa fie rolul lui),nu stie sa treaca in jumatatea adversa cu mingea, dar daca aduci langa screciu un box to box si un mingicar, ai cel mai bun mijloc din campionat

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Freestate » 25 Iul 2023, 09:31

TitiUCV scrie:
25 Iul 2023, 08:21
Eu nu va inteleg cu atacurile personale si cu tot offtopicul asta de mai sus.
Tu cand bei un vin, judeci doar mirosul acestuia cand apropii paharul de buze sau gustul instant pe care il simti in cavitatea bucala sau auditezi si aroma lasata chiar si la 5 minute dupa inghititura ?
Era o alonja la meciul asta cu Otelul, o persiflare a privitorului de acasa care a avut o anumita atitudine. Nu putem sa ne oprim cu analiza strict in minutul 90 sau la ce s-a intamplat in tribune. Meciul asta are ramificatii extinse. Exhaustivitatea analizei incumba si nitica incursiune in hilar, grotesc, fantasmagoric...Suntem studenti de la 1948, nu putem fi plati precum Zizin-ul sau lipsiti de skepsis. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de gogu2005 » 25 Iul 2023, 10:22

oltenii mei s-au supărat, dar tot oltenește le va trece adică repede,. până la următorul meci când o vom lua de la capăt.
Parcă văd că la meciul cu cfr Ivan va juca unde trebuie și ne întoarcem cu 3 puncte poate nesperate dar meritate.
CRAIOVA NESUPUSA

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de R.E.N. » 25 Iul 2023, 10:23

Rabdare inca sase etape, ca sa impacam pe toata lumea, ca asa e la Craiova, sunt multi ‘stakeholderi’. Bine macar ca atunci cand o sa vina noua antrenor n-o sa mai avem presedinte cu experienta si expertiza, care sa vrea sa fie consultat pe probleme tehnico tactice.

Noi habar n-avem ce sa facem pe teren daca nu recuperam mingea sus sa prindem adversarul descoperit. Singurele idei ale lui neagoe sunt mingea pe Ivan si mingea pe Mitrita, poate da Domnul sa nu avem ghinion si faca vreunul o faza personala. Jalnic. Tot ce trebuie sa faca adversarii nostri cu loturi de cinci ori mai slabe e sa stea grupati si sa bubuie mingea sus, ca suntem mancati. Ca sa nu vorbim de aia care stiu sa iasa cu mingea din aparare, ca patim ca in cantonament cu bulgarii si ne facem de ghinion.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de fanucrv » 25 Iul 2023, 10:43

E plina presa cu stiri ca Rotaru il da afara pe Neagoe..Poate cumpara si-un mijlocas daca tot schimba antrenorul

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de FreakBoy » 25 Iul 2023, 10:51

Eu zic ca nu am jucat rău, nu zic ca am avut ghinion dar nici noroc nu a fost cu barele alea. Dacă intra măcar una, toată lumea era vesela și mama ce echipa aveam.
Zicea cineva de dezbatere, dezbatere nu faci cu aia de huiduie.
I N I M I T A B I L I

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de lory69 » 25 Iul 2023, 11:01

Eu cred ca Neagoe s-a faultat singur aseara.Ai un jucator care in sfarsit face un meci excelent,ma refer la Isfan,iar la pauza il scoti.In prima repriza doar Borta si partial Capatana au jucat prost.Neagoe in loc sa inceapa cu acelasi atac,schimba si pierde pe mana lui!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de dorumihnea2 » 25 Iul 2023, 11:05

Toată lumea îl înjură pe Rotaru dar eu zic că prin tot ce a făcut cel puțin în ultimii 3 sau4 ani si-a asumat-o. Când jucam cu Bawab și Mazarache cine știa ce patron avem la echipă? Mai zicea Mititelu de el în rest toata presa zicea că este o persoană retrasă la care nu ii place să fie în lumina reflectoarelor. Și rezultatele începeau să se vadă o cupă, un loc 2 încă o cupă dar după ce și-a dat drumul la muzicuță , după ce a început să schimbe antrenori pe bandă rulantă, mai nou văd că schimbă și prin conducere începe să devină un Gigi dar nu unul care face aroganțe luând cei mai buni jucători ci unul zgârcit. El vrea campionat cu Screciu , Mateiu sau Campanu . De fapt s-ar putea să se transforme în Mititelu. De asta lumea îl înjură.

Scrie răspuns