Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Scapa Neagoe inca o etapa cu brio?

Poll ended at 23 Iul 2023, 19:57

3p si il sustin pe Neagoe
15
83%
1p Neagoe prelungeste incertitudinea
1
6%
0p Neagoe trebuie sa plece
2
11%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1116
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Leonard Albert » 25 Iul 2023, 01:04

M-as cam futte, recunosc, dar esti ultimul pe lista mea. Dormi relax!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Freestate » 25 Iul 2023, 01:16

Si oligofrenii din tribune care injura asemenea...Ce mama dracului stai la finalul meciului ca sa-ti fluieri jucatorii si sa-i injuri !?
Du-te dracului in tacerea ta si asta sa fie semnul ca esti suparat pe ei !
La ce dracului vii la meci ...sa stai cu curul pe scaun si sa sari pe Ivan cand greseste ?
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Freestate » 25 Iul 2023, 01:20

G.Ovidiu-Catalin scrie:
24 Iul 2023, 21:39
Doamne-ajută, Părinte! Eu îți doresc sincer sa vezi toate continentele, iar dacă se termină, sa apară altele ca sa le poți vedea și pe acelea. Acum, sincer vorbind, și lăsând gluma la o parte, din multitudinea de colțuri ale lumii (nu de 16 la care tot visează @free care mi-e drag și pe care îl respect) pe unde ai umblat, câți “botanisti naționali” ai văzut? In câte locuri din lumea asta ai văzut atâta lașitate, ura și indiferenta fata de cel de lângă tine ? In câte locuri din lumea asta ai văzut suporteri care sa aibă de 30 de ani “performante” precum retrogradări, dezafilieri, scandaluri, minciuni, etc., și când se câștiga doua Cupe, o Supercupa și echipa este in top 3-4-5 de ani buni, sa înjure, sa [cenzurat] in gura, sa nu le convină nimic? Unde? Noi nu suntem nici Liverpool , nici Napoli. Dar nici nu ne vom lua “Cireașa de pe tort” după 30 de ani dacă vom continua sa fim “zgârmărici”…
Uite ba, luati exemplu de la baiatul asta, labagiilor !!!
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de ParintelePafnutie » 25 Iul 2023, 01:22

FreeState, nu a fost deloc un meci acceptabil. Eu nu ma apuc sa dau cu pietre in nimeni. Dar nu, nu am vazut un meci acceptabil. Acceptabil era un 2-0 sec. Probabil ti s-a parut OK ca aia s-au retras si ne-au lasat sa venim pe ei. Stai sa fiu mai clar: nu ne-am luptat noi sh-am cistigat, fiind calare pe ei. Ei s-au retras cu buna stiinta. Iar noi n-am stiut absolut deloc ce sa facem. iar astia vor fi, la sfirsitul campionatului, pe locuri retrogradabile.

Habar n-am avut sa dam gol unei echipe care practic n-a facut altceva decit sa se apere ca la Plevna. Noi am jucat cu DOI mijlocasi defensivi, in situatia asta. in loc sa fi jucat cu 6 oameni pe atac si sa fi tras cite un sut la 3 minute. Pe poarta. Si periculos. Si asta nu e vina jucatorilor (de ce trebuie ei sa caute atunci, in timpul meciului, solutii????) ci a lui Neagoe.

inca odata: nu spun sa plece nimeni, nu spun ca x sa fie scuipat. Dar sa fim realisti. N-a fost bine, si ce n-a fost bine a fost destul de clar. Nu e bine sa ne apucam sa injuram oamenii si sa cerem demisii (cel putin nu deocamdata) dar hai sa avem putina demnitate si sa recunoastem ca lucrurile nu au mers bine si Universitatea Craiova nu e o echipa care sa faca 0-0 cu o promovata in drum spre retrogradare la loc.

Draga antrenorule, dragi conducatori, nu va luam cu huo, nu va cerem pieile si posturile. Va cerem doar sa va uitati la meci, sa vedeti de ce n-am dat gol si sa indreptati ce e de indreptat pina etapa viitoare. Si va rugam sa nu ne luati de fraieri. Stim ce am vazut, si stim ca nu asta asteptam de la baieti. Hai la munca, se poate mai bine!!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1116
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Leonard Albert » 25 Iul 2023, 01:30

@ Freestate: Bai narcisistule! Aici e Universitatea Craiova nu Minerul Lupeni! Daca visezi la vremurile vechi cu dezafilieri si retrogradari e problema ta. Din 1974 ne pretindem a fi una din primele trei echipe ale tarii. Asa am fost pana au venit din astia ca tine care au supt de la toti netoii, dineii si mititeii.
Ca voua va e destul. Bifam prima liga si e ok.
Ce exemplu dai ma? Ai auzit de un caccat de echipa pe nume CFR Cluj? Ia vezi bai labache ce au facut fraierii aia in ultimul deceniu, nu ca "jmecherul" de tine...
Si nu pot sa nu remarc...ai o obsesie cu labuta...esti caz de studiu.
Una tie, una lui Badea. :-x :-x

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Freestate » 25 Iul 2023, 01:33

Parinte, dar cand ceri sa nu fii luat de fraier de fapt ce ceri matale ...titlul ?
Obisnuiti-va ...vom avea caderi si mai mari, poate vom fi la retrogradare anii urmatori...Atat va tine credinta ...4-5-6 ani ?
Bun, luati titlul ..si apoi ? ...putem muri putem retrograda.
Va dati toti de ceasul mortii ...Acum ! Acum ! sa luam titlul ! de parca ati muri maine.
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2162
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de fanatic16 » 25 Iul 2023, 01:34

Până nu ne o trage Herrmanstadt 1-3 acasă peste 2 săptămâni nu ne învățăm minte cu nea goe și al lui haos. Jucătorii ăștia saracii nici nu mai știu pe ce posturi joacă, aleargă ca niște muște fara cap, aceeași lipsa de tactică, același joc la întâmplare încâlcit.
Cred că recordul de posturi jucate îl deține căpățînă: aripa dreapta, mijlocaș central ofensiv, fundaș dreapta și azi, in premiera intr un meci oficial, mijlocaș la închidere.
Daca tot ii place polivalența așa mult, Neagoe ar trebui sa se facă și el polivalent sa și caute alt job in alt domeniu zic
Realiza și el după 7 luni la echipa asta că locul lui Ivan e vârf! Bravo , Neagoe, ai descoperit apa caldă, ca apoi sa îl muti in dreapta și să distrugi ce se mai putea face cu 3 schimbări total inoportune: Markovic, Trica și Crețu!
Oare era greu să fie Gaspar u21 in locul lui Danciu , dublat de Căpățînă și Ivan lasat vârf?
Deja sa întreb de ce nu poate fi pus Mitrita număr 10, Bancu mijlocaș stânga și Ndong fundaș stânga înseamnă să dau in filme sf pt vărul de la orodel

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de ParintelePafnutie » 25 Iul 2023, 01:38

Freestate scrie:
25 Iul 2023, 01:33
Parinte, dar cand ceri sa nu fii luat de fraier de fapt ce ceri matale ...titlul ?
Obisnuiti-va ...vom avea caderi si mai mari, poate vom fi la retrogradare anii urmatori...Atat va tine credinta ...4-5-6 ani ?
Bun, luati titlul ..si apoi ? ...putem muri putem retrograda.
Va dati toti de ceasul mortii ...Acum ! Acum ! sa luam titlul ! de parca ati muri maine.
Eu vreau sa dam 2-0 lui Otelul, asa cum cere canonul! Totusi avem echipa, mai!!! Si, desi suna stupid, da, avem valoare.

Am spus de fro zece ori deja ca nu cer titlul. Mai zic de zece ori, daca trebuie! Uite mai jos, ca la scoala cind greseam ortografia

Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana
Eu nu vreau titlul, vreau sa ne calificam intr-o Cupa europeana

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2524
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de marius_vl » 25 Iul 2023, 01:40

încă mai este neneaGoe antrenor la ora asta? fmm de arici sărac care îți bați joc de noi! pune-l ba pe Șumudică, săracule care te crezi mare patron

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de ParintelePafnutie » 25 Iul 2023, 01:41

fanatic16 scrie:
25 Iul 2023, 01:34
Oare era greu să fie Gaspar u21 in locul lui Danciu , dublat de Căpățînă și Ivan lasat vârf?
Deja sa întreb de ce nu poate fi pus Mitrita număr 10, Bancu mijlocaș stânga și Ndong fundaș stânga înseamnă să dau in filme sf pt vărul de la orodel
Total de acord. Mai ales azi, Bancu era bun mai avansat. Iar Mitrita merita sa fie nr 10

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Freestate » 25 Iul 2023, 01:44

Plecai din peluza tacut imediat ce fluiera Hategan. In urma mea in spate burtosi la 40-50 de ani cu tricoul care din cauza burtii nu ajungea la bermude ramasara in urma sa huiduie si sa injure...Facui rapid zig-zag-urile alea de strazi pietruite spre Agronomie in urma mea se auzea stadionul tot ...huiduind.
Urat, sincer foarte urat.
Poate ca nu meritam niciun titlu noi suporterii...Dumnezeu nu doarme !
FMSP :)(

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1116
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Leonard Albert » 25 Iul 2023, 01:50

Si ce-ai fi vrut sa auzi? Aplauze?????

O piesa proasta se fluiera pana si la teatru, chit ca e de prost gust ideea... Doar imbecilii asteapta laude cand rostesc enormitati. Si retardatii asteapta mangaieri cand se scuipa pe barba. Astazi asta am facut. Vrei aplauze si incurajari? La ce-ti folosesc? Nu crezi ca un sut in curr ajuta mai mult?

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2162
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de fanatic16 » 25 Iul 2023, 02:05

Freestate scrie:
25 Iul 2023, 01:44
Plecai din peluza tacut imediat ce fluiera Hategan. In urma mea in spate burtosi la 40-50 de ani cu tricoul care din cauza burtii nu ajungea la bermude ramasara in urma sa huiduie si sa injure...Facui rapid zig-zag-urile alea de strazi pietruite spre Agronomie in urma mea se auzea stadionul tot ...huiduind.
Urat, sincer foarte urat.
Poate ca nu meritam niciun titlu noi suporterii...Dumnezeu nu doarme !
Pe bune? Nu meritam titlul că îndrăznim sa huiduim al doilea cel mai bine plătit club din Romania că nu fu în stare să bată o nou promovată cu același lot din liga 2? Că îndrăznirăm să huiduim o echipa ce nu are orizont , ce joacă la mila întâmplării cu un antrenor arogant și total pe lângă , mai preocupat să țină de scaun decât să și facă treaba?
Uiți un lucru my friend, Știința suntem NOI,aia care azi huiduiram și ne strigarăm frustrarea incompetenței crase din clubul ăsta ce băltește in mediocritate de 4-5 ani încoace, NOI suporterii, nu mercenarii din teren și de pe bancă, nu yes manii lui Rotaru.
Echipa asta a fost încurajată și aplaudată de a lungul anilor astora mult mai mult decât ar fi meritat, asta sa fie clar!
Aici nu e vorba de titluri sau alte trofee,e vorba de faptul că unii puneți mai presus persoane fizice decât emblema clubului, puneți mai presus idoli închipuiți decât clubul in sine, decât ideea de Universitatea Craiova, uitați esența spiritului Științei in detrimentul unor nume care au realizat, e drept, lucruri notabile, însă nu vor putea fi niciodată stăpâni pe un fenomen
Daca nu le mai convine maximilor că nu mai pot taia și spânzura indirect lucruri în club și se cara la Mititelu? Asta ar însemna că gata echipa noastră nu mai e Universitatea Craiova? Nicidecum.
Universitatea Craiova suntem noi suporterii, nu x , nu y, indiferent ce au făcut ei la viața lor în carieră.
Last edited by fanatic16 on 25 Iul 2023, 04:38, edited 3 times in total.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 169
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de Stefan.. » 25 Iul 2023, 02:24

Pacat de asemenea suporteri. Majoritatea , prezenti pana la final si cu huiduielile de rigoare catre unii jucatori care nu mai pot. Evident, Mitrita, Silva, Popica nu se regasesc acolo. Altfel, Neagoe si-a cam semnat sentinta cand a mers pe cartea de baiat bun cu "bisericuta". Sa asteptam.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 2: Universitatea Craiova - Otelul

Mesaj de ParintelePafnutie » 25 Iul 2023, 04:03

@fanatic16: era un film, "Goal", cu Marcel Iures in rol de manager. Si il ia pe un fotbaliator si-i zi cam asa "bah bulex, numele de pe pieptul tricoului e mai important decit ala de pe spate". Mi s-a parut o observatie de bun simt, care ar merge si la ai nostri

Scrie răspuns