Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu CFR?

Victorie, Reghemeister e inspirat
9
41%
Egal, frânele au rezerve bune
7
32%
Pierdem, stricaciunile lui Neagoe durează sa fie reparate
6
27%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1453
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 31 Iul 2023, 08:05

Eu sunt de parere ca raul silva se va descurca si in rolul de mijlocas la constructie, este lent dar vede jocul.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 31 Iul 2023, 09:01

marele castig al acestui meci este ca in sfarsit am securizat postul de fundas dreapta, de acum inainte acolo va juca Ndong si va fi excelent!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 31 Iul 2023, 09:04

Corect. Reghe l-a băgat 20 de minute să vadă cum se descurcă și eu zic că bine a fost

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 31 Iul 2023, 09:20

Ndong a fost o replica la intrarea lui Otele...Vladoiu era obosit si avea si galben.
IVAN ar trebui sa puna la cvr ce zic fanii, se vede ca este incarcat de reprosuri, ca sufera.
Asta facem noi aci, vorbim boscorodim, pe stadion se mai si huiduie, injura...
Novak Djokovic din asta traieste, asta este hrana lui ...si este mai bun atunci cand are opozitie in tribune.
Ar trebui si Ivan sa recicleze acest gunoi si sa devina mai bun.
FMSP :)(

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 31 Iul 2023, 09:25

Iar eu sunt de parere sa-l lasam pe Silva acolo unde e , aseara a jucat bine si Rotaru sa aduca un mijlocas macar . Din pacate campania noastra de transferuri a fost Hanca, Martici, Mitrea, Vina etc, astia toti au plecat pe bani, nu am stat sa adun dar sunt cateva sute de mii de euro. Daca mai adaugam si faptul ca suntem descoperiti pe zona under21, ajungem la concluzia ca in ultimul an cel putin, clubul a fost condus cu picioarele.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 31 Iul 2023, 10:34

Cea mai mare probema e cea cu underul. E chiar mai mare decat lipsa mijlocasului..
Danciu e ales, probabil , ca are experienta mai mare decat Gaspar. Iar Gaina e prea fraged. Desi eu vad ca ambii sunt mai tupeisti. Dar pe cei 2 i-as baga din ce in ce mai mult in meciurile in care ne permitem .

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 31 Iul 2023, 11:07

Ar trebui folosiți când e nevoie, nu cred că ne mai permitem să îi cocoloșim și să le dăm minute cu lingurița.
Trebuie să scoată nasul în fotbalul mare și dacă rezistă este bine atât pt ei și cât pt club. Regula u21 e făcută pt ei și trebuie să aibă curajul s-o ia ca pe o oportunitate.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 31 Iul 2023, 11:12

Pentru un atac intarziat la meciul cu Farul din playoff in care Ndong abia atinge gheata atacantului, se da 11 m (desi acesta daduse peste poarta) iar aici nu se da.
Exista un dublu standard care nu se aplica niciodata in cazul Craiovei.
Pentru alte echipe imediat sare VAR-ul la cea mai mica atingere, la noi nu.
FMSP :)(

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1966
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 31 Iul 2023, 11:16

Under21 de baza va fi Baiaram....ca rezerve pot fi mai multe variante. .Danciu centru,Gaina stanga,Gaspar dreapta.Fundas dreapta clar Ndong. Eu unul sper ca vom transfera un jucator care sa il poata ajuta la constructie pe Mitrita.Altfel ,din min 60 Alex vs ramane mereu fara benzina.Ivan trebuie incurajat....iarasi a cazut in pasa aia rea,cand nimik nu ii iese.Eu am ce am cu Markovic....joaca cu o durere in duda,de imi vine mie sa sparg televizorul.Pacat de cele 2 pcte pierdute ieri!

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 31 Iul 2023, 11:56

Freestate scrie:
31 Iul 2023, 11:12
Pentru un atac intarziat la meciul cu Farul din playoff in care Ndong abia atinge gheata atacantului, se da 11 m (desi acesta daduse peste poarta) iar aici nu se da.
Exista un dublu standard care nu se aplica niciodata in cazul Craiovei.
Pentru alte echipe imediat sare VAR-ul la cea mai mica atingere, la noi nu.
Sincer ,mie nu mi s-a paraut penalty la faza din acest meci,insa observatia ta este foarte corecta, anul trecut Ndong doar ce l-a atins pe Mazilu si s-a dat penalty. Ar trebui sa revedem faza de etapa trecuta la Ivan pe respingerea de dupa sutul lui Capatana. Ivan loveste mingea si apoi este luat cu totul din spate de fundas,dar da...dublu standard,ca trebuia sa fie campeoana echipa lui Hagi

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 31 Iul 2023, 12:11

Pai n-a fost penalty la nicio faza ...dar se baga la analiza doar fazele unora in urma careia ei trag concluzii ca si comentatorii ca erau elemente care sa justifice penalty-ul. Numai la noi nu sunt elemente.
FMSP :)(

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 31 Iul 2023, 12:14

Rezultat bun, joc bun si va fi si mai bun. Reghe va scoate maxim din fiecare jucator. O solutie de compromis Ndong, probabil cel mai bun fundas stanga din campionat, mutat pe dreapta. Bancu se incapataneaza in detrimentul echipei sa joace fundas. Alfel, se confirma ca Ivan clacheaza in meciurile cu echipele tari. Asta nu inseamna ca ne permitem sa ne lipsim de cei doi. FCSB pare mai favorita ca oricand, noua ramanandu-ne obiectivul de a tine cat mai aproape pentru a ne juca sansa.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 31 Iul 2023, 14:31

Joc bun, se vede ca încă nu au intrat băieții in morișca lui Reghe. Dar, deși a avut doar câteva zile la dispoziție, se întrezăresc triunghiuri și încercări de un-doi și de a juca rapid, din prima. Ivan este un suflet de copil care cade rapid moral. El când ii iese și lumea îl lauda joaca foarte bine, se bucura de fotbal. Când trece prin pase proaste, pune la suflet înjurăturile, se crispează și nu-i mai iese nimic. Eu sunt sigur ca își va reveni cu Reghe. La under21 suntem descoperiți mai ales dacă Baiaram o va tine cu accidentări intr-una. Busuioc bun pe dreapta. Un mijlocaș box-to-box meseriaș, cu travaliu și viziune și avem șanse reale la campionat. A, sa nu uit! Și lăsat Reghe sa își facă treaba!
ucv ucv ucv

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 31 Iul 2023, 15:14

Freestate scrie:
31 Iul 2023, 12:11
Pai n-a fost penalty la nicio faza ...dar se baga la analiza doar fazele unora in urma careia ei trag concluzii ca si comentatorii ca erau elemente care sa justifice penalty-ul. Numai la noi nu sunt elemente.
Lipseste loveaua

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 3: CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 31 Iul 2023, 15:15

Isfan asta ... merita imprumutat

Scrie răspuns