Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu sibienii?

Victorie, jucam bine și avântat
19
95%
Egal, ratam din nou fiecare ocazie
1
5%
Înfrângere, Maldarasanu ne scoate la tabla
0
No votes
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 05 Aug 2023, 19:00

Care v-ti fi dorit sa luam titlul indiferent de RAHAT/CĂCAT? Or fi vreo 3-4-5 care merg pe ideea ca “scopul scuză mijloacele”. Dar suporterii Științei au fost, sunt și vor fi acolo, pe stadion, tocmai pentru ca am avut SUPER- JUCĂTORI și avem doar 4 titluri de campioni. Pentru ca am oferit spectacol, iubire, talent, dragoste, ARTĂ! De-aia! Ca am ajuns sa ne cacam pe noi imaginându-ne ca dacă ne schimbam chilotii nu mai pute a [cenzurat], e dureros. Vrem TITLUL! Toți suporterii Științei! Dar îl vrem in spiritul nostru, cu suflet, cu spectacol, cu fotbal. Nu cu orice preț!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 05 Aug 2023, 19:09

@fanucrv Nu ma refeream la tine, vorbesc on general. Nu ti se pare ca nimic nu e bine? Eu sunt de acord ca se greșește, ca sunt lucruri care pot fi îmbunătățite, dar, bă, serios, chiar așa jos suntem? In toată istoria avem 4 titluri, de la Staicu si mititelu Craiova a avut 2 retrogradari si un faliment. Ingenunchiari for ever in fata fcsb, ba chiar si in fata p…ea p…i de FC vaslui… Acum suntem revoltați ca fcsb-ului le tremura chilotii când joaca cu noi, si ca apare fermierul care fără contractele cu statul rămânea un “albitru” uitat de lume…
ucv ucv ucv

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2232
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de fanucrv » 05 Aug 2023, 19:17

Ba da, mi se pare ca suntem bine raportat la ultimii 30 de ani,dar cu cateva decizii inspirate am putea sa ne vedem visul cu ochii..Freestate a caracterizat perfect cand a spus ca Rotaru păcătuiește cand e ieftin la făină si scump la tărâțe și treaba asta ne-a privat de multe bucurii. Cand ai tocat tone de bani pe jucatori mediocri iar acum faci economie la un om de valoare pe care sa-l aduci langa Mitrita, nu faci altceva decat sa confirmi proverbul.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 05 Aug 2023, 19:29

@fanucv: pai eu zic sa îl punem pe free ca sa fie ieftin la tarte și scump la făină. Întrebarea mea este: ești sigur ca atunci nu îl vom lua la p..ă pe free, ca de ce a făcut așa???
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 05 Aug 2023, 20:05

Io zic sa va orientati pe coltul lui 16 sa ma lasati pe mine in pace...
FMSP :)(

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Ghostface » 05 Aug 2023, 20:25

G.Ovidiu-Catalin scrie:
05 Aug 2023, 19:00
Care v-ti fi dorit sa luam titlul indiferent de RAHAT/CĂCAT? Or fi vreo 3-4-5 care merg pe ideea ca “scopul scuză mijloacele”. Dar suporterii Științei au fost, sunt și vor fi acolo, pe stadion, tocmai pentru ca am avut SUPER- JUCĂTORI și avem doar 4 titluri de campioni. Pentru ca am oferit spectacol, iubire, talent, dragoste, ARTĂ! De-aia! Ca am ajuns sa ne cacam pe noi imaginându-ne ca dacă ne schimbam chilotii nu mai pute a [cenzurat], e dureros. Vrem TITLUL! Toți suporterii Științei! Dar îl vrem in spiritul nostru, cu suflet, cu spectacol, cu fotbal. Nu cu orice preț!
Eu nu am fost privilegiat in a vedea Ştiința castigand un titlu' deci nu m-ar interesa cum il luam.

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Ghostface » 05 Aug 2023, 20:34

BogdanWick8 scrie:
04 Aug 2023, 23:19
ucv Sa i faca oferta lui mitri sa ramana la noi pana se retrage! Putem sa l strigam peste 4-5 ani ca pe balaci( ca si ambitie si joaca). E fotbalist, care s ar putea integra in campionatele top 5 din europa.
Mitrita e cel mai bun jucator al Craiovei incepand cu anu' 2000 pana acuma dar sa nu exageram, singura echipa cu adevarat serioasa din strainatate la care a jucat a fost Pescara si sa zicem NYC FC.
Daca era cu adevarat la nivelul de "Top 5 Leagues in Europe" il lua cineva in vizor.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 05 Aug 2023, 22:20

„Multe lucruri îi lipsesc fotbalului românesc, ce am văzut astăzi este un nivel de Liga a 3-a din Germania și acolo se joacă mai repede, nu am văzut dinamică și multe lucruri. Și nu a fost un adversar atât de puternic, norocos pentru că la sfârșit dacă dădea cu capul se termina 1-1."

Fu si Marcel Raducanu la meciul nostru cu Sibiul (...de unde si pana unde ?) si stabili ca fu un meci de liga a 3-a din Germania. Adica noi le dam carca alora prin amicale, le-am dat si lu Bielefeld parca o gramada dar Marcel crede altceva.
Am vazut si eu meciuri de liga a 3-a din Germania si m-am lamurit.
Daca zicea liga a 2-a germana mai ziceam dar asa ...sa se duca sa faca stopuri cu scrumiera !
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 06 Aug 2023, 04:36

Pai a facut si nea Marcel cum fac toti martalogii cand revin in Romania si le pute tot, ne dau cu Germania in cap.
Sa spui ca nu e bine e usor, sa faci sa fie bine e mai greu.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de ParintelePafnutie » 06 Aug 2023, 04:52

Paul scrie:
06 Aug 2023, 04:36
Pai a facut si nea Marcel cum fac toti martalogii cand revin in Romania si le pute tot, ne dau cu Germania in cap.
Sa spui ca nu e bine e usor, sa faci sa fie bine e mai greu.
Inca odata, NU e adevarat ca Romania pute. NU e adevarat ca prin alte parti e plin de calitate si civilizatie. Va rog NU credeti timpeniile astea!! Ce se intimpla e ca pe afara exista categorii mai largi de oameni care fac mai multi bani. Si au existat de ani buni. Astfel ca ACEI oameni traiesc mai bine, impun reguli mai stricte, si in general fac o gramada de chestii care se pot face cind ai mai multi bani.

NU e adevarat ca Europa de Vest nu e corupta!! Aia is mai corupti ca romanii!! In Franta se invirt de ZECE ori mai multi bani negri ca in Romania. NU mai spuneti ca Romania e raiul coruptiei, etc ca nu e. E doar o tara cu mai putini bani. Atit.

Nu inteleg de ce romanii se imbolnavesc de sindromul Raducioiu aka "como se dice la vuoi". Le e clar tuturor ca astia de am plexat, am plecat dupa bani, nu de dragoste culturala. N-are sens sa ne cacam pe noi ca am primit cetatenie in Paradis.

Nu sint eu foarte certaret de fel, dar aici trag linie. Ma ofer sa am o dezbatere cu oricine doreste sa sustina contrariul. Si cu riscul de a-mi lua ban.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 06 Aug 2023, 05:20

Pai asta am spus si eu Parinte. Ca se incadreaza in tiparul cu merite deosebite pentru ca traiesc “in afara” si ne explica mereu ca suntem vai de mama noastra si nu exista nicio sansa.
Nici eu nu am nicio toleranta pentru genul asta de comportament, si obisnuiesc sa le spun parerea mea celor care o iau cu “comme se dice”, various flavors.

Avatar utilizator
csm310
membru
membru
Mesaje: 192
Membru din: 08 Feb 2019, 15:35

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de csm310 » 06 Aug 2023, 10:24

Ghostface scrie:
05 Aug 2023, 20:34
BogdanWick8 scrie:
04 Aug 2023, 23:19
ucv Sa i faca oferta lui mitri sa ramana la noi pana se retrage! Putem sa l strigam peste 4-5 ani ca pe balaci( ca si ambitie si joaca). E fotbalist, care s ar putea integra in campionatele top 5 din europa.
Mitrita e cel mai bun jucator al Craiovei incepand cu anu' 2000 pana acuma dar sa nu exageram, singura echipa cu adevarat serioasa din strainatate la care a jucat a fost Pescara si sa zicem NYC FC.
Daca era cu adevarat la nivelul de "Top 5 Leagues in Europe" il lua cineva in vizor.
A avut de ales in iarna lui 2019 intre Torino si NYCFC... si a ales banii, daca se ducea atunci in Serie A, acolo ramanea, am vazut ce jucatori de atac sunt pe acolo si nu sunt mai talentati ca el. Btw, Castellanos, care era rezerva lui Mitrita la NYCFC, a dat sezonul trecut vreo 15 goluri in La Liga, dintre care 4 Realului, si l a luat Lazio acum. Asta a fost soarta, putea fi el.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de ParintelePafnutie » 06 Aug 2023, 15:49

Paul scrie:
06 Aug 2023, 05:20
Pai asta am spus si eu Parinte. Ca se incadreaza in tiparul cu merite deosebite pentru ca traiesc “in afara” si ne explica mereu ca suntem vai de mama noastra si nu exista nicio sansa.
Nici eu nu am nicio toleranta pentru genul asta de comportament, si obisnuiesc sa le spun parerea mea celor care o iau cu “comme se dice”, various flavors.
Stiu ca asa ai spus. Lucruri care trebuie spuse de cit mai multi, cit mai des. Pentru ca ai de Mutu se dau in spectacol in fiecare zi, si nu se jeneaza nesimtitii

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 07 Aug 2023, 12:14

De exemplu, acum ca citii un articol cu toate declaratiile lui Marcel Raducanu in Prosport, imi e clar ca e un mare nesimtit.
Deci a fost invitat de cei din Craiova Maxima la meci, l-a tinut Boldici la hotelul lui, si el vine si spune numai de rau despre tot. Cica nu mi-a placut niciodata de Ivan - asa, hodoronc tronc. Ca nu ar face fata niciun roman in Germania, ca Mitrita e un pic mai bun.
Ba vere, ma lasi? Ba dar nimic nimic nu ai si tu bun de zis? Venisi prima data pe stadion, asta iti placu sau si asta e nasol? Cica nici in Germania nu mai sunt maidane. Adica ce, sa incetam sa zicem ca avem si noi macar stadion frumos sau ce?
Niste nesimtiti, ii inviti pe la tine si le pute tot, stramba din nas si se duc la ei “acasa”, unde totul e mai bine.
Nu sunt genul sa ma apuc cu “ba pe-a ma-tii”, dar din intamplare tocmai ce am zburat cu Lufthansa schimband in Frankfurt, si pe langa haosul si umilirea la care am fost supus cu 3 cozi de control care au durat in total aproape toate cele 3 ore cat am avut layover, ca sltfel pierdeam legatura, am vazut si filmul german “Soare si beton” pe avion. Care film arata ceva cam apocaliptic despre viata din ghettourile berlineze, cu nemti saraci, turci si arabi care nu traiesc visul asta nemtesc a lui nea Marcel Raducanu. Si mergand mai departe sa citesc comentariile userilor de pe Imdb, adica nemti si ei care traiesc chiar in zonele alea, nu e departe de realitate, se pare.
Nu are legatura cu fotbalul, dar are cu aerele astea de superioritate ale unora care vin si nu gasesc de spus decat de rau, in contrast cu ce au ei acolo unde stau, vai draga.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de JaneTrabant » 07 Aug 2023, 12:34

Am avut o experiența foarte nasoala și eu cu nemții acum câteva lui, ducându ma la ei pentru o săptămâna, nație mai jegoasa n am văzut pe fata pământului. Atât pot zice de ei, cei mai rasiști oameni pe care i am văzut, și asta printre oameni care merg la costum.
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Scrie răspuns