Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu sibienii?

Victorie, jucam bine și avântat
19
95%
Egal, ratam din nou fiecare ocazie
1
5%
Înfrângere, Maldarasanu ne scoate la tabla
0
No votes
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de fanatic16 » 07 Aug 2023, 12:45

Ar trebui sa ne doară undeva ce zice Răducanu de noi ca echipa, însă strict la ce a zis de meci ii dau dreptate, nivelul ligii noastre e maxim de liga 3 germana, și o spun cu mana pe inima deoarece eu urmăresc și 2.Bundesliga de mult timp, spre exemplu am văzut ieri Karlsruher-Hamburg 2-2 cu o cursivitate a jocului peste orice fcsb farul sau cfr fcsb de la noi!!
Cât despre ce a zis de Ivan, a fost nesimțit, nu vii in casa unora care te invită să arunci cu rahat in ei.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 07 Aug 2023, 13:14

fanatic16 scrie:
07 Aug 2023, 12:45
Ar trebui sa ne doară undeva ce zice Răducanu de noi ca echipa, însă strict la ce a zis de meci ii dau dreptate, nivelul ligii noastre e maxim de liga 3 germana, și o spun cu mana pe inima deoarece eu urmăresc și 2.Bundesliga de mult timp, spre exemplu am văzut ieri Karlsruher-Hamburg 2-2 cu o cursivitate a jocului peste orice fcsb farul sau cfr fcsb de la noi!!
Cât despre ce a zis de Ivan, a fost nesimțit, nu vii in casa unora care te invită să arunci cu rahat in ei.
Ar trebui, dar eu nu pot, ca ma activez imediat cand vad pe cate unul din asta care vine si da cu rahat in toti, imediat dupa ce termina de mancat masa care i s-a pus de catre amarastenii astia prosti care stau in "cloaca" asta.
Daca spunea ceva gen cred ca ar mai fi loc de progres la viteza de joc si angajamentul fizic, sau orice spus la modul asta, da frate, ma uitam la el altfel, dar tu vii si spui fara sa dai macar detalii, cica "mie nu mi-a placut niciodata de Ivan", ce mai e de zis de nea Marcel asta? A imbatranit degeaba, nu stie sa se poarte nici cat pitecantropii de la Peluza Sug.
Eu ieri am zburat, ieri am fost in Frankfurt, si am stat la o alta coada sa imi iau o apa, iar cand sa platesc am pus apa pe care mi-am luat-o eu din vitrina sus pe geamul acestei vitrine, ca sa scot telefonul din buzunar sa platesc, si a tipat nenea ala de la casa la mine sa o iau imediat de acolo, nu ca te rog sau ceva, asa, direct ca la animale, si l-am intrebat de ce, ca nu sparg nimic si nu am altundeva unde sa o pun, si el imi repeta ca la handicapati: sir, take it off.
Nu vreau sa generalizez, si sigur nu sunt toti nemtii asa, si sigur sunt multe locuri fumoase in Germania, dar nu e paradis, cel putin nu pentru mine, si inca o data, ca insist pe tema asta si poate parea deplasat, aceasta superioritate pe care si-o aroga, culmea, multi romani ajunsi pe acolo ca vezi doamne ei traiesc la civilizatie si le vine greu in balegarul de la noi, sincer, imi provoaca o alergie acuta.

In fine, da-l in ma-sa pe nea Marcel asta, sa se duca la el acolo si sa vina cand l-oi chema eu. A, da, si am mai jucat si cu Hermannstadt, ca sa isi zica Sibiu nu e suficient de cul, ei sunt nemti, nu stiu daca intelegeti.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de fanucrv » 07 Aug 2023, 13:26

Știți ce se spune despre Germania: este tara cu cea mai buna si populara imagine in lume. Cu cat esti mai departe cu atat imaginea este mai wow..Dar cand te duci acolo lucrurile se schimba radical.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Geronimo » 07 Aug 2023, 14:23

Paul scrie:De exemplu, acum ca citii un articol cu toate declaratiile lui Marcel Raducanu in Prosport, imi e clar ca e un mare nesimtit.
Deci a fost invitat de cei din Craiova Maxima la meci, l-a tinut Boldici la hotelul lui, si el vine si spune numai de rau despre tot. Cica nu mi-a placut niciodata de Ivan - asa, hodoronc tronc. Ca nu ar face fata niciun roman in Germania, ca Mitrita e un pic mai bun.
Ba vere, ma lasi? Ba dar nimic nimic nu ai si tu bun de zis? Venisi prima data pe stadion, asta iti placu sau si asta e nasol? Cica nici in Germania nu mai sunt maidane. Adica ce, sa incetam sa zicem ca avem si noi macar stadion frumos sau ce?
Niste nesimtiti, ii inviti pe la tine si le pute tot, stramba din nas si se duc la ei “acasa”, unde totul e mai bine.
Nu sunt genul sa ma apuc cu “ba pe-a ma-tii”, dar din intamplare tocmai ce am zburat cu Lufthansa schimband in Frankfurt, si pe langa haosul si umilirea la care am fost supus cu 3 cozi de control care au durat in total aproape toate cele 3 ore cat am avut layover, ca sltfel pierdeam legatura, am vazut si filmul german “Soare si beton” pe avion. Care film arata ceva cam apocaliptic despre viata din ghettourile berlineze, cu nemti saraci, turci si arabi care nu traiesc visul asta nemtesc a lui nea Marcel Raducanu. Si mergand mai departe sa citesc comentariile userilor de pe Imdb, adica nemti si ei care traiesc chiar in zonele alea, nu e departe de realitate, se pare.
Nu are legatura cu fotbalul, dar are cu aerele astea de superioritate ale unora care vin si nu gasesc de spus decat de rau, in contrast cu ce au ei acolo unde stau, vai draga.
Sa nu uitam de ce a fugit el din Romania! ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de manex » 09 Aug 2023, 23:40

Acum vad si eu meciul in reluare pe prima. Ce comentatori jegosi....

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de fanucrv » 10 Aug 2023, 18:53

manex scrie:
09 Aug 2023, 23:40
Acum vad si eu meciul in reluare pe prima. Ce comentatori jegosi....

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Ce fac cu Mitrita este premeditare..vor sa induca ideea ca este un jucator care doar simulează si in consecința arbitrii sa nu penalizeze intrarile asupra lui. Era foarte tavalit si in urma cu 4-5 ani , inainte de a pleca afara. Ma astept la o mobilizare in corpore a presei si comentatorilor gigisti care sa-l toace mărunt, asa cum fac cu Ivan sau Markovici. Pe ultimul l-au mai lasat in pace ca numai joaca mare branza de vreun an. In schimb Mitrita joaca bine si il percep ca pe un pericol care trebuie anihilat.
Sper sa nu fie selecționat sau sa refuze el , pentru ca si la națională va fi scos țap ispășitor indiferent de de va face.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de R.E.N. » 10 Aug 2023, 19:45

Cu iedi antrenor la nationala ar trebui sa refuze toti convocarea. O sa ne facem de ras oricine ar juca, pentru ca n-avem antrenor. Decat sa intre ai nostri, mai bine sa joace florinel si cu tavimaradona, ca oricum au niste cote pe transfermarkt de rup.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Scrie răspuns