Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu sibienii?

Victorie, jucam bine și avântat
19
95%
Egal, ratam din nou fiecare ocazie
1
5%
Înfrângere, Maldarasanu ne scoate la tabla
0
No votes
 
Total votes: 20

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1969
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de lory69 » 05 Aug 2023, 00:22

Marius,dupa cate am inteles,o sa se pastreze toti juniorii talentati la echipa a doua,in vederea participarii in Youth League.Deci pana in iarna o sa ii avem doae pe Baiaram,Danciu si eventual Sala sau Trica.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2233
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de fanucrv » 05 Aug 2023, 00:28

lory69 scrie:
05 Aug 2023, 00:16
Reghe a subliniat ca asteapta altceva de la mai multi jucatori,dar l-a subliniat mai ales pe Screciu.Cred ca daca nu i se aduc jucatori,Reghe pleaca....pt ca omul adta chiar vrea sa castige titlul!Mingea e in terenul lui Rotaru!
In declaratia data dupa meci ,Reghe in realitate nu s-a luat de jucatori ci de Rotaru , doar ca nu putea sa o faca direct.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de ParintelePafnutie » 05 Aug 2023, 00:34

marius_vl scrie:
05 Aug 2023, 00:19
Reghe, naivul, tot zice la fiecare interviu ca vor veni in curand niste jucatori, asa o tine de doua saptamani de cand a fost instalat, dar parerea mea e ca se alinta, tot cu Danciu incepe si la iasi, adica vom incepe si meciul ala tot in 10 oameni
Partea buna e ca cu Poli iasi poate sa joace si magazionerul, ca tot cistigam.

Ma ingrijoreaza lipsa de eficacitate a echipei. Mult prea putine goluri dam.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 05 Aug 2023, 00:34

Popescu era rezerva in liga 2 la Iasi acum 2 ani (si atunci Iasi era cam echipa de a doua jumatate a ligii 2). . Incredibil saltul lui !

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1645
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de R.E.N. » 05 Aug 2023, 08:42

Forta baietii, forta Bancu!! Sa revii asa dupa ruptura de ligamente, cu viteza, tupeu, cu urcarile in atac obisnuite, e incredibil. Super fotbalist, super baiat!

Mitrita chiar mult mai bun acum decat atunci cand a plecat. Dupa ce o sa mai joace cateva meciuri impreuna, cu Reghecampf antrenor, Mitrita - Bancu o sa fie cuplu de grupe uefa.

Ivan isi revine si el, trebuie doar jucat pe un post care sa-i convina, si sa-i intre cateva mingi. La el problema e de psihic, ca are super calitati.

Avem echipa, avem si antrenor acum. Cu un mijlocas la inchidere care sa alerge si sa stie sa paseze in fata, si poate cu unul care sa-i faca concurenta lui Baiaram, suntem top.

Popescu excelent de mult timp incoace.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3514
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 05 Aug 2023, 08:50

Ariciule, stai potol nu asculta dupa guri urat mirositoare ! Lasa banii la portofel ca nu ne-au adus fericirea !
Doar scapi de Cretu + Mateiu la mijloc, de 2 salarii si aduci unul in loc, unul mai bun si faci si economie. Eu asta vreau. ma intelegi ? (...mimica becaliana) :)(

Legat de meci...parca in galerie am fost mai multi decat la meciul cu Otelul dar in restul stadionului cam cu 1.000-1.500 mai putini.
Cred ca ne-am auzit mai tare ...Meciul, raportat la adversar (mai bun ca Otelul) bunicel dar aceleasi maini moarte. Parca Isfan, n-a mai fost asa catastrofal.
FMSP :)(

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 05 Aug 2023, 09:37

Bine ca am luat cele 3 puncte, hermanstad a jucat 10 minute, ar fi fost aiurea sa se termine egal. Am mai spus, incepe sa se vada mana lui Reghe, dar trebuie lasat sa lucreze si sa-i trezeasca pe jucatori, pentru ca raman la parerea ca material are. Eu sunt sigur ca va veni si mijlocasul de care are nevoie, cat de curand.Forța Știința!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3514
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Freestate » 05 Aug 2023, 11:36

Hermanshtar (cum zice un rapidist intr-un clip :)( ) mbca-ti-ash vru sa ia poncte de la noi ?
Hauardeeee !
Nu pot sa nu remarc gazonul cam ...scamoshat. Au cam iesit repede bucatele din el. Sa vezi cand or juca caii ...tagadam tagadam tagadam ! Se alege prafu'...
FMSP :)(

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Stefan.. » 05 Aug 2023, 13:20

Fata de perioada anterioara, se pare ca Reghe incearca si constructia de la linia de 16. E bine ca ofera diversitate tactita. Mitrita, Popica, Silva, Ndong sunt deja din alt film, altii sunt decenti si sunt de asteptat. In schimb,e inca mult tras cu Ivan, Screciu, Marco. Sunt prea mult impinsi artificial si asta nu-i ajuta. Dimpotriva, banca de rezerva i-ar putea reseta. Din motive diferite, nu avem pretentii de la Danciu si Mateiu, iar lui Istvan trebuie sa i se acorde mai multe minute.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 05 Aug 2023, 15:18

Înțeleg ca Marcel Răducanu a fost la meci. Sper sa fie o strategie a lui Rotaru. Sper, deși nu cred, omul accepta numai strategiile lui și “ciupește” din strategii primite. Răducanu nu este nici stelist, nici dinamovist, nici mai știu eu ce. Omul a zis ce a văzut. Și realitatea pe care o vedem cu toții este ca liga 1 de la noi este foarte slaba. Și nici nu vine mare lucru “din urma”. Nici la Hagi nu iese nimic super-valoros, și sunt deja măcar 10 ani de când este susținut și de FRF, și de presa, și de nume… Eu cred ca o strategie ar fi sa aduci oameni precum Răducanu, Geolgău (am mai spus asta și a fost preluată), cum a fost Multescu (care acum este bolnav și nu se mai poate). Sa te uiți care sunt antrenorii de copii-juniori care au cel mai bun randament in a “scoate” copii talentați (nu, nu ma refer la academia lui Hagi), vorbesc de academii mici, fără buget, care reușesc sa scoată tineri cu BAZELE FOTBALULUI pasă, orientare in tern, lovirea mingii, etc. Sa ii aduci la Știința, sa le oferi salarii demne. Și, așa cum am mai spus, sa ieși in fața suporterilor și să îți asumi, tu ca președinte, strategia pe care o ai.
ucv ucv ucv

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de ParintelePafnutie » 05 Aug 2023, 17:24

Problema noastra nu sint traseele de joc, cit ineficacicatea atacului. Nu dam gol!! La ultima (cred) faza a meciului, cind Baiaram trage la plezneala pe linga poarta, Reghe a avut o mimica de am crezut ca-l stringe de git pe Baiaram. Cred ca daca se nimerea in "raza de actiune", ii dadea un shut in dinapoi. Nu sint antrenor de fotbal si habar n-am cum se antreneaza un jucator sa dea si tare si bine, dar sint convins ca exista macar o metoda.

Ieri trebuia sa avem 2-0 la pauza si p-orma ii tocam p-aia ca pe zarzavat, la adapostul unui scor lejer.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de ParintelePafnutie » 05 Aug 2023, 17:27

Taica, si inca o chestie ... cistigaram 2 meciuri pe sacrificiul lui Mitrita. Nu e o strategie sustenabila. E si el om si are oase, nu armatura de otel

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2233
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de fanucrv » 05 Aug 2023, 17:39

Toți se vor focaliza pe anihilarea lui Mitrita..Pe toate planurile nu doar pe teren. Deja are parte de activarea gigistilor, gen Cosmescu sau Vochin . Vom avea viata foarte grea daca ne lasam exclusiv la mana lui Mitrita. Sper sa fie pus la punct un intreg angrenaj in care el sa fie doar o rotița ,dar pentru asta mai e nevoie de cel putin un jucator bun la mijloc si ideal ar fi sa aveam partea dreapta la fel de incisiva,dar cu Isfan si Campanu nicio șansă.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 05 Aug 2023, 18:39

Bă, e clar. Oricum ar fi, nu va fi bine. Nu aveam un “driblangiu”, care sa destabilizeze apărările adverse. A venit Piticu. Și le destabilizează. Nu e bine, pentru ca toți se vor axa pe Mitri (ceea ce înseamnă ca se vor elibera alți jucatori in timpul jocului), ca mai veni și un mijlocaș de valoare. Dar, va fi ori prea bătrân, ori prea tânăr, ori nu va fi iubit Universitatea Craiova, deci va fi un mercenar, or va fi adus in urma unui scouting foarte prost. Eu zic sa visăm la Lung-Negrila, Tilihoi, Ștefănescu, Ungureanu- Donose, Balaci, Țicleanu- Cârțu, Cămătaru, Crișan, cu bancă oricând titulari gen Boldici, Irimescu, Beldeanu, Geolgău, Ciupitu, și pepinieră gen G. Popescu, Adrian Popescu, Săndoi și mulți alții, ca sa ii înjuram ca nu au luat decât 4 (PATRU!) titluri mari și late cu cel al lui Cârțu antrenor la event, IN TOATĂ ISTORIA ȘTIINȚEI! E ca și cum am avea vreo 300000000 de titluri precum oile și milițienii, ca și cum in ultimii 30 de ani am fi fost obișnuiți cu performante fantastice, și acum, a venit Ștefan Stroe (fie iertat), Bădie și Rotaru și ne-au .utut… Puțin bun-simț, multă înțelepciune și multă iubire să avem. Forța Știința!
ucv ucv ucv

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2233
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 4:Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de fanucrv » 05 Aug 2023, 18:55

Eu n-am spus ca nu e bine ca s-a intors Mitrita..Dar ma rog, fiecare pricepe cat poate !

Scrie răspuns