Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu textilele?

Batem, rupem textila de pe ei
15
88%
Egal, iar suntem ratangii
2
12%
Pierdem, foarte greu
0
No votes
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8142
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Bobby » 19 Aug 2023, 05:32

Felicitari echipei si antrenorilor pentru victorie.

Vedem cum se comporta echipa si cu echipele tari si vedem unde ne clasam la final. Doar rezultatele conteaza.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 847
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Aug 2023, 05:46

U.E.! Trei, nu ca la Eliade, unde nu știu câți ar fi înțeles ce înseamnă un “Mitreyi “ final. Totul a fost de rahat! Jucătorii sunt clar incompetenti, antrenoeul sub orice critică, patronul ne frânge sufletul ca nu ni-l lasă pe miti… Trei ! Forța Știința! Abia aștept primele rezultate negative ca sa arat ce echipa de rahat avem.
ucv ucv ucv

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1819
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Aug 2023, 07:39

Bravo echipei , bravo Reghe! Hai că e bine și eu cred că Reghe va mai aduce vreo 2 jucători, eu cred că fundaș central și fundaș dreapta. Începem să dăm multe goluri așa cum dădeam în mandatul precedent al lui Reghe La golu anulat al llui Silva ne putem da seama cât de rahat e Varul de România, am văzut reluările aseară din studiou vsi eu zic că la faze de astea neclare trebuie să dai întâietate atacului.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Freestate » 19 Aug 2023, 09:17

ParintelePafnutie scrie:
19 Aug 2023, 01:03
Oare il cheama la Nationala pe Popica? Ar merita
Sunt cam multi pe acolo ...Romania are multi portari buni acum.
Mi-a placut Kurtic cum era mereu in miscare, joc de glezne si inainte de a primi mingea si dupa pasa. Foarte calm. Mateiu gravita bine pe langa el .
Bancu iarasi decisiv in atac, doar copilul ala de la UTA i-a stricat putin aura.
FMSP :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2119
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de gogu2005 » 19 Aug 2023, 11:41

3 puncte muncite. A fost mult mai greu decât a părut.
Mi-a plăcut Kurtic, are atitudine sănătoasă, se vede că vine dintr-un loc unde performanța e o constantă. Sper să ne fi găsit mult căutatul lider din teren.
Partea bună e că au revenit golurile. Partea proastă e că au revenit și gafele inexplicabile din apărare. Dacă soarele prodancei reușește să ne scape de gafele astea, deși nici data trecută nu a reușit, poate avem șanse bunicele la campionat.
Echipa este dependentă de Mitriță în pofida scorului. Să nu ne culcăm pe o ureche, adversarul a fost slăbuț iar meciurile tari abia urmează. Dacă facem 6 din 6 cu fcsb și viitorul regesc avem prima șansă la campionat, o să rupem la moral și victoriile vir aduce victorii.
CRAIOVA NESUPUSA

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 604
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Prazake » 19 Aug 2023, 11:46

Apropo, ati observat cum nu mai avem ghinioane in fiecare meci? Cum, deși avem o faza VAR ca cea de aseară, nu e main talking pointu' de dupa meci? Oare o fi băgat nea Miai preoții in cantonament?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Freestate » 19 Aug 2023, 11:48

Trebuie sa rupem jocul asta la nesfarsit cu portarul care dateaza din era Pigliacelli, ne mai trebuie un mijlocas central de genul lui Kurtic care prezinta incredere cand primeste mingea si stie ce misca si in spatele sau (care are 360 de grade) si suntem beton. Ma rog, flancul drept inca sufera..
FMSP :)(

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1173
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 19 Aug 2023, 12:00

asa da, saptamana minunata ucv

avem un joc in formare si dam 3-0... pai sa tot criticam la 4-1 si 3-0 :)(

am jucat din prima foarte mult , a fost vizibil clar , de aici si gafe, dar e altceva... a fost o faza kurtici/mateiu parca cu vreo 5 pase intre ei la mijloc de senzatie

cred ca pe fondul unui cretu slab pana la gol si a lui screciu cei 2 centrali au fost sub presiune si am avut un silva care nu stiu ce a patit ...isvan cap de linie , campanu bun , marko trebuie mai concentrat cand da pase sau cand trebuie sa dea pase .... restul destul de bine ..pe axul central e de munca dar poate ne sudeaza kurtici , parea joaca la el

eu personal la asta ma si asteptam si cu transferurile , ori ceva super bun pe dreapta sau central, ori mai vedem la iarna decat sa aduca rezerve

o:

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2119
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de gogu2005 » 19 Aug 2023, 12:13

dorumihnea2 scrie:
19 Aug 2023, 07:39
Bravo echipei , bravo Reghe! Hai că e bine și eu cred că Reghe va mai aduce vreo 2 jucători, eu cred că fundaș central și fundaș dreapta. Începem să dăm multe goluri așa cum dădeam în mandatul precedent al lui Reghe La golu anulat al llui Silva ne putem da seama cât de rahat e Varul de România, am văzut reluările aseară din studiou vsi eu zic că la faze de astea neclare trebuie să dai întâietate atacului.
Parcă se discuta de o regulă în care jucătorul aflat în offside să fie cu tot corpul ca să se dea. Ar fi o îmbunătățire reală și ar mai reduce din fazele astea căcăcioase.
CRAIOVA NESUPUSA

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 947
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de robertc » 19 Aug 2023, 12:33

Dar Danciu asta ,ce naiba cauta la noi,e cel mai slab om pe care la-am vazut in ultimii ani.
Mateiu mi s-a parut ca a intrat bine in meci,e mult peste Screciu la constructie.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 169
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Stefan.. » 19 Aug 2023, 13:12

Sa spunem ca e de bine ca am castigat, dupa inca un joc slab. De fapt jocul de pana la golul doi a suferit pentru ca multi titulari au facut figuratie si, evident, fundasii centrali sunt predispusi la greseli. Probabil ca Reghe e constient de acest fapt, dar trebuie sa forteze materialul clientului. Nu neaparat in gluma: Marcovic ar putea trece testul "Provocarea leului"?... Kurtic pare a fi decisiv in a pune in ordine la mijloc. Sa-l vedem si la joc sub presiune.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3550
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de Freestate » 19 Aug 2023, 13:19

gogu2005 scrie:
19 Aug 2023, 12:13
Parcă se discuta de o regulă în care jucătorul aflat în offside să fie cu tot corpul ca să se dea. Ar fi o îmbunătățire reală și ar mai reduce din fazele astea căcăcioase.
O sa fie acelasi lucru la VAR ...va exista mereu o suprapunere de parti de corp care trebuie analizata. Atacantii insa vor fi mai agresivi vor pleca din pole-position cum se spune...Vor fi mai multe goluri. Daca se va implementa va iesi de voie 3+ la pariuri. :)(
FMSP :)(

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1972
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de lory69 » 19 Aug 2023, 13:27

Daca va fi sanatos,Kurtic este un mare castig pt echipa.Mateiu nu o dat o pasa in spate de cand a intrat...iar prin combinatii Kurtic l-a fortat sa joace mereu inainte.De abia astept sa il vad in combinatii cu Mitrita...

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 847
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Aug 2023, 13:40

MITREYI!!! Și un UuuuuuuHa! Ca in” parfum de femeie” ca sa ii placa și lui @free! Hai sa [cenzurat] tot!!! Forța Știința!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 847
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 6: Universitatea Craiova - UTA Arad

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 19 Aug 2023, 13:43

Scuze, hai să f…m tot! 😂
ucv ucv ucv

Scrie răspuns