Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu oile?

Batem, locul 1 și plânge presa o săptămână
6
30%
Egal, rămânem aproape de ei
5
25%
Pierdem, ca de obicei când e meci cu miza locului 1
9
45%
 
Total votes: 20

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 03 Sep 2023, 00:16

Geronimo...eu unul mi-as dori sa avem interdictie la transferuri pe vreo 5 ani.Doar asa am putea testa juniorii nostri.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 03 Sep 2023, 00:18

lory69 scrie:Geronimo...eu unul mi-as dori sa avem interdictie la transferuri pe vreo 5 ani.Doar asa am putea testa juniorii nostri.
Mai bine. Rata de succes la aducerea de jucatori straini e de 2.75% in crestere.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2507
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 03 Sep 2023, 00:19

echipa asta e doar o echipa mica dintr-un campionat mizerabil, care nu mai are mentalitate de invingator de zeci si zeci de ani! Doar suporterii au ramas tot timpul pe baricade, atat a mai ramas din spiritul de acum 40-50 de ani!
Nu se va mai lua niciodata titlul in urmatorii 50 de ani, nu se vrea si nici nu se poate, nu exista pricepere in Oltenia pt asa ceva, doar nasul pe sus si figuri, ca la olteni, atat si nimic mai mult

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 03 Sep 2023, 00:23

marius_vl scrie:echipa asta e doar o echipa mica dintr-un campionat mizerabil, care nu mai are mentalitate de invingator de zeci si zeci de ani! Doar suporterii au ramas tot timpul pe baricade, atat a mai ramas din spiritul de acum 40-50 de ani!
Nu se va mai lua niciodata titlul in urmatorii 50 de ani, nu se vrea si nici nu se poate, nu exista pricepere in Oltenia pt asa ceva, doar nasul pe sus si figuri, ca la olteni, atat si nimic mai mult
De ce esti rau? Ai informatii despre cum s-au castigat titlurile la cluj? Vorba aia, un grup la noi e numit grup infractional iar daca e la cluj, e numit grup de lucru.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 03 Sep 2023, 00:27

Geronimo scrie:
03 Sep 2023, 00:23
marius_vl scrie:echipa asta e doar o echipa mica dintr-un campionat mizerabil, care nu mai are mentalitate de invingator de zeci si zeci de ani! Doar suporterii au ramas tot timpul pe baricade, atat a mai ramas din spiritul de acum 40-50 de ani!
Nu se va mai lua niciodata titlul in urmatorii 50 de ani, nu se vrea si nici nu se poate, nu exista pricepere in Oltenia pt asa ceva, doar nasul pe sus si figuri, ca la olteni, atat si nimic mai mult
De ce esti rau? Ai informatii despre cum s-au castigat titlurile la cluj? Vorba aia, un grup la noi e numit grup infractional iar daca e la cluj, e numit grup de lucru.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Lasa ma tu astea,ca oltenii sunt majoritari pe la putere...si degeaba.
Apropo as face un sondaj,cine sa ramana din echipa actuala la Craiova?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 03 Sep 2023, 00:28

iepurakis scrie:
03 Sep 2023, 00:12
efectiv la cata lipsa de rabdare a manifestat forumul cu danciu, a fost mvp azi.
La ce fu MVP din ala ? La dat cu capul mingea in portar ? :)(
Lasati-ma cu astia, avem cei mai slabi underi din primele 6 de atata timp !

Il uitasem pe Mateiu ...
Lista actualizata a celor care vreau sa dispara in saptamana asta (i-am luat in colimator pe cei care au macar un an la noi):
1. Cimpanu (fara comentarii)
2. Cretu: buimac, minte scurta, bolovanos in miscari, expectativ...fara orizont.
3. Mateiu: lent, melc in toata regula, pana da o pasa moare si mama pasei.
4. Markovic...nu e facut pentru fotbal iar cei care l-au vazut si i-au dat credit la fel. :)( L-as veda la handbal ... pivot.
5. Silva: lent, desi inalt nu are joc de cap, nu are pasa lunga cum au fundasii care se pricep. Cumva fara forta, usor de dat la o parte.
6. Baiaram (fara comentarii)
FMSP :)(

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 03 Sep 2023, 00:32

robertc scrie:
Geronimo scrie:
03 Sep 2023, 00:23
marius_vl scrie:echipa asta e doar o echipa mica dintr-un campionat mizerabil, care nu mai are mentalitate de invingator de zeci si zeci de ani! Doar suporterii au ramas tot timpul pe baricade, atat a mai ramas din spiritul de acum 40-50 de ani!
Nu se va mai lua niciodata titlul in urmatorii 50 de ani, nu se vrea si nici nu se poate, nu exista pricepere in Oltenia pt asa ceva, doar nasul pe sus si figuri, ca la olteni, atat si nimic mai mult
De ce esti rau? Ai informatii despre cum s-au castigat titlurile la cluj? Vorba aia, un grup la noi e numit grup infractional iar daca e la cluj, e numit grup de lucru.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Lasa ma tu astea,ca oltenii sunt majoritari pe la putere...si degeaba.
Apropo as face un sondaj,cine sa ramana din echipa actuala la Craiova?
Ai putea avea o surpriza,primul sondaj cAre nu ar avea nici un vot

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk


Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 03 Sep 2023, 01:13

Asta este, ceilalți au fost mai buni azi. Campionatul e lung, se pot intampla multe. Din pacate ne trebuie in teren un capitan/lider cu nervi tari si calm in situatii critice. Bancu nu este acela, si nici Ivan. Ei doi atat pot din pacate, instabili emotional. Poate sa le zicea Reghecampf orice, Bancu e la nivelul emotional de dat cu mingea in capul adversarului cazut, iar Ivan e cersetorul de serviciu la faulturi. Baiaram idem. Pe mine cel mai mult mai enervează cum luam galbene aiurea, iar pe final de campionat avem apti de joc, dar suspendati pentru cumul de cartonase. Aici ar trebui sa intervină conducerea, sa dea amenzi serioase pentru galbene primite aiurea. Suporterii trebuie sa protesteze, jucatorii ciocul mic si capul la meci. SI poate, muncitorește, terminam pe podium si anul asta. Forza Stiinta!! ucv ucv

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 03 Sep 2023, 02:00

Eu zic sa va calmati. Astia sint jucatorii, si atita pot. Asta e Universitatea Craiova, si atita poate ea. In afara de Rotaru nu vrea nimeni sa bage bani, si nu intereaeaza pe nimeni (ca daca erau, veneau cind i-a chemat). Asa ca putem cit poate Rotaru, ai financiar si managerial. Si atita poate, de locul 4 max (oile, rejele si cefureul sint peste noi). Noi putem sa ne batem cu rapizii pentru 4. Daca nu ia Sepsi 4, si ramine sa ne batem cu rapizii pe 5. Nici anul asta n-o sa pupam vreo cupa europeana.

Acuma, cum reuseste Sepsi sa faca performanta cu mult mai putini bani ca noi? Pentru ca al lor se pricepe mai bine ca al nostru. Dar al nostru e tot ce putem avea mai bun la Universitatea, deci aia e.

Nu e caz de jale, nici de entuziasm. Asta e. Macar acum e clar

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2148
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 03 Sep 2023, 02:07

ParintelePafnutie scrie:
03 Sep 2023, 02:00
Eu zic sa va calmati. Astia sint jucatorii, si atita pot. Asta e Universitatea Craiova, si atita poate ea. In afara de Rotaru nu vrea nimeni sa bage bani, si nu intereaeaza pe nimeni (ca daca erau, veneau cind i-a chemat). Asa ca putem cit poate Rotaru, ai financiar si managerial. Si atita poate, de locul 4 max (oile, rejele si cefureul sint peste noi). Noi putem sa ne batem cu rapizii pentru 4. Daca nu ia Sepsi 4, si ramine sa ne batem cu rapizii pe 5. Nici anul asta n-o sa pupam vreo cupa europeana.

Acuma, cum reuseste Sepsi sa faca performanta cu mult mai putini bani ca noi? Pentru ca al lor se pricepe mai bine ca al nostru. Dar al nostru e tot ce putem avea mai bun la Universitatea, deci aia e.

Nu e caz de jale, nici de entuziasm. Asta e. Macar acum e clar
Aia cu veneau daca erau nu sta in picioare din motivul că atunci cand Rotaru a venit noi dpdv juridic eram zero nu aveam stemă , nu aveam palmares și nici jumătate din suporterii din prezent.
Câștigarea palmaresului, dispariția lichelelor PUZ din peisajul orașului și eventuala sucombare a boovenilor anul viitor vor face din noi o echipă atractivă pt investitori gen sucu sau frații Dedeman. Un Brand e un Brand, iar la noi se știe că dacă am avea și ceva rezultate am fi lejer 25k la meciuri , orice potențial investitor are toate atuurile sa bage bani la noi acum.
In 2013 nu garanta nimeni că vom fi câștigat brandul și palmaresul, sau majoritatea suporterilor , defapt 90 la sută din ei.
Așadar, sa vedem ce oameni se vor găsi sa bage bani la a noastră Universitatea Craiova, daca la Rapid care nu a avut vreo performanța ultimii 15 ani s au găsit investitori potenți datorita faptului că acolo nu a existat vreun mititelu sau vreo galerie plătită să amenințe și să perturbe activitatea lor de a lungul anilor.
Eu unul cred că în culise se pregătește noul investitor sau investitori , or fi mai mici dar mai mulți.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 03 Sep 2023, 03:57

Fanatice, acum o luna s-a rugat Rotaru in 4 vinturi sa vina careva sa bage bani la Craiova. Veniti ca eu plec, luati echipa. Va rog!!

Cine a venit??? Ca eu stiu ca a venit nimeni. Deci? Nu am dreptate? Nu vrea nimeni Universitatea.

Aa, ca exista motive? Eu n-am negat asta. Eu doar am spus ca nu mai vrea nimeni sa bage bani, afara de Rotaru, si ca Rotaru e tot ce putem avea mai bun. Crezi ca daca listezi motivele se schimba situatia? :)

Nu se pregateste nimic in culise, man ... daca se pregatea, jucatorii primeau socuri electrice sa faca tot posibilul sa arate eventualilor doritori ce misto e investitia. Ori ei tocmai facura ca investitia sa arate cit se poate de neatractiva.

JaneTrabant
membru
membru
Mesaje: 148
Membru din: 04 Oct 2021, 17:15

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de JaneTrabant » 03 Sep 2023, 07:25

Sper ca ne-am înțeles ca ăștia suntem… și sa zicem mersi dacă prindem play Off
Stiinta, Stiinta, Stiinta! ucv ucv ucv usteag usteag usteag

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 03 Sep 2023, 08:16

Am sperat intr-o minune, ca joc, dar nu a fost cazul. Nu se merita sa ne mai agitam. "Tu, ala cu steagul!". O repliCA CAre e concludenta in ceea ce priveste atmosfera pastorita de Rotaru la echipa. Sat fara caini.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 03 Sep 2023, 08:41

Nu avem spirit de sacrificiu, nu avem atitudine, nu avem mentalitate de campioni.
Dacă fiecare face ce vrea și nu trag toți la echipa ca să fie bine nu facem nimic.
Probabil ca nici Reghecampf nu este mana de fier în vestiar, de asta nici jucătorii nu trag cum trebuie.
Vina pentru jocurile astea proaste este împărțită. Sper sa ne trezim și sa ne revenim.
Dacă ne uitam la ceilalți dintre cei care au anunțat ca vor titlul, noi aratam cel mai rău.
Nu am încredere ca putem ataca titlul. Sper sa jucam în cupele europene, asta sa fie obiectivul nostru pentru acest sezon.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 8:fcsb - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 03 Sep 2023, 09:32

ParintelePafnutie scrie:
03 Sep 2023, 02:00
Eu zic sa va calmati. Astia sint jucatorii, si atita pot. Asta e Universitatea Craiova, si atita poate ea. In afara de Rotaru nu vrea nimeni sa bage bani, si nu intereaeaza pe nimeni (ca daca erau, veneau cind i-a chemat). Asa ca putem cit poate Rotaru, ai financiar si managerial. Si atita poate, de locul 4 max (oile, rejele si cefureul sint peste noi). Noi putem sa ne batem cu rapizii pentru 4. Daca nu ia Sepsi 4, si ramine sa ne batem cu rapizii pe 5. Nici anul asta n-o sa pupam vreo cupa europeana.

Acuma, cum reuseste Sepsi sa faca performanta cu mult mai putini bani ca noi? Pentru ca al lor se pricepe mai bine ca al nostru. Dar al nostru e tot ce putem avea mai bun la Universitatea, deci aia e.

Nu e caz de jale, nici de entuziasm. Asta e. Macar acum e clar
Diosegy sau cum naiba se scrie nu tine în brațe jucătorii nu dă antrenori afară care ceartă jucători etc Din păcate Rotaru e ,,prietenul,, jucătorilor, jucători cu un pic de talent dar pe care Rotaru ii crede number 1 în România pe postul lor . În rest nu ai ce să dai în Rotaru....dar poate că e destul de rău ce ,,climat,, a creat.

Scrie răspuns