Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu ungurii?

Batem, ne revenim
8
62%
Egal, tot nu jucam bine
5
38%
Pierdem, criza se prelungește
0
No votes
 
Total votes: 13

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de Freestate » 17 Sep 2023, 01:10

Digi il intreaba pe SlugaDam daca a fost corect rosu la Badele !!! :)(
Tocmai pe Sluga, altul nu au gasit...
Ei nu stiu ca deja ne datoreaza o ureche ?
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de ParintelePafnutie » 17 Sep 2023, 01:16

Freestate scrie:
17 Sep 2023, 01:10
Digi il intreaba pe SlugaDam daca a fost corect rosu la Badele !!! :)(
Tocmai pe Sluga, altul nu au gasit...
Ei nu stiu ca deja ne datoreaza o ureche ?
Ori pe ala, ori pe meme, ori pe jiji. Iespertii mondiali

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de Freestate » 17 Sep 2023, 01:34

N-am mai stat la galerie, am stat mai sus si mai spre T2. Alergia la ambrozie isi spune cuvantul, nu prea pot sa cant si sa urlu, tusesc, ma inec... :o:
Multi bagatori de seama pe acolo in peluza, probabil si multi booveni si dintre cei cu doua fete...vin la preturi mici.
Nici macar la goluri nu se ridicau, nu traiesc meciurile.
Pun pariu ca daca dublezi pretul la peluza si cresti un pic si la T2 ...nu-i mai vezi pe la stadion.
FMSP :)(

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de Dany » 17 Sep 2023, 02:15

O prima repriză bună, cu câteva inexactități și greșeli care nu ne-au dus la un 3 sau 4-0 ci la un 2-1 la pauza.
Nu știu de ce am început asa jos repriza secundă, i-am lăsat sa vina peste noi. A venit și cartonașul roau la Badelj și nu am mai putut face mare lucru pe atac. Oricum după ce am luat rosu am jucat bine în apărare și nu au avut ocazii. La golul lor anulat eram chiar pe linie și am văzut offside clar chiar când a plecat mingea.
Puteam sa mai înscriem pe final, insa e bine ca am câștigat.
Greu, dar frumos. Speram sa nu ne mai chinuim atât la alte meciuri.


Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de gogu2005 » 17 Sep 2023, 09:05

Prima repriză bună. Am sesizat o mică schimbare de atitudine la jucătorii titulari, au fost mai răi, au intrat tare.
Rămân în continuare greșelile în apărare cauzate mereu de refuzul jucătorilor de a juca simplu în apărare. Preferă să se complice cu tot felul de rahaturi și 1000 de atingeri ale mingii în loc să o paseze sau să o degajeze simplu.
Roșu la faza aia nu ar fi dat nici mama jucătorului de la sepsi. Cine a fost la VAR aseară e o mare jigodie.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de gogu2005 » 17 Sep 2023, 09:07

Freestate scrie:
17 Sep 2023, 01:34
N-am mai stat la galerie, am stat mai sus si mai spre T2. Alergia la ambrozie isi spune cuvantul, nu prea pot sa cant si sa urlu, tusesc, ma inec... :o:
Multi bagatori de seama pe acolo in peluza, probabil si multi booveni si dintre cei cu doua fete...vin la preturi mici.
Nici macar la goluri nu se ridicau, nu traiesc meciurile.
Pun pariu ca daca dublezi pretul la peluza si cresti un pic si la T2 ...nu-i mai vezi pe la stadion.
Ai dreptate cu boovenii. Sunt din ce în ce mai mulți care trag spre noi și încearcă să o sugă fără să o ude dar sunt vizibili și la fel de proști.
Urmează probabil să se dea în stambă și pe stadion când vor începe cu comportamentul lor de maimuțe.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de Paul » 17 Sep 2023, 09:34

Nu stiu cum nu le e greu astora prin presa sa justifice cartonasul rosu, cica scapase Stefanescu singur, dar pe reluari, pe langa ca se vede si un pui de hent la el, era deja in lateral si era Vladoiu care venea la dublaj, iar “faultul” a fost o impingere gentila.
In afara de Reghe, cred ca ar fi bine sa mai vorbeasca si altcineva din club, de preferat nu Rotaru. Dar cine?

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 17 Sep 2023, 10:01

in faxe de genul asta se vede ca sunt ulii pe noi si nu e usor sa te bati sus , un cartonas din asta la misto , fara nici o logica , inventie 100% exact cand ai nevoie mai mare sa iesi din criza ... daca dai si dupa var asa ceva , e cu atat mai clar , stai in pauza de var ca sa cauti motiv , pur si simplu nu am vazut asa ceva de cand vad fotbal, rosu dupa umar la umar si te miri ca in alte campionate nu faci fatza pe astfel de baze mincinoase

**** lu' securistu' de chivulete si carpa ordinara Fesnic ca se baga la astfel de manarii securiste cum facea porumboiu odata

bine ca am castigat , era obligatoriu, in rest, sa vedem si in deplasare pt ca pe ion oblemenco jucam cam tot timpul , in deplasare ne facem de ras si pierdem puncte

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de Dany » 17 Sep 2023, 10:47

Apropo de arbitraj...am observat ca la noi nu a lasat nici măcar un avantaj la faulturi deși se putea lasă la vreo 2 sau 3 faze, iar la ei i-a ieșit avantajul la golul încasat.
Plus nebunia de la eliminare...

Trimis de pe al meu SM-A705FN folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Sep 2023, 11:20

Joc f bun , pe final aveam eram nehotărât și nu știam ce să îmi doresc , pe de o parte îmi doream să se termine o dată meciul pe de altă parte îmi plăcea cum jucăm și vroiam să mai țină meciul. La următoarele meciuri cu Sepsi , Reghe ar trebui să se gândească și la o mutare prin care să îl stopeze pe Stefanescu pt că în viziunea mea aseară doar el ne-a pus probleme . Zicea cineva pe aici că era bine să joace Ndong pe stânga și Bancu să fie urcat la mijloc .Era păcat după un meci care trebuia să se termine 6 sau 7 la 1 să fie egal și asta doar datorita lui Stefanescu.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de fanucrv » 17 Sep 2023, 12:59

Paul scrie:
16 Sep 2023, 22:25
fanucrv scrie:
16 Sep 2023, 22:12
Houri si Screciu au facut o repriză de nota 10
Exact! Pentru mine surpriza este Screciu, ca de Houri stiam ce poate, dar se pare ca aceste convocari si titularizari la nationala i-au dat aripi lui Screciu, care joaca foarte bine si cu multa incredere.
Il astept pe Mitrita sa isi dea drumul, si sa ii devasteze pe stanga cu Bancu!
Pacat de golul luat, dar poate e mai bine.
Houri e mare surpriza ! In astea doua jocuri a aratat foarte bine . Vine dupa o accidentare urâtă si culmea, dar mi se pare ca joaca mai bine decat o făcea înainte. De urmărit!
Screciu s-a intors cu multa incredere de la națională. Si el si Bancu. Cred ca e prima data cand se-ntâmplă asta cu un fotbalist de la noi si aici ii acord merite si lui Iedi . Ivan , Markovici si chiar Mitrita se intorceau varza si trebuia sa tragi doua-trei săptămâni sa-i faci sa joace ceva.

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 166
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de crazy_u.craiova » 17 Sep 2023, 13:48

Unii zic ca jucatorul meciului a fost screciu,altii zic de houri,eu zic de bancu.
Nu e rau cand nu ne putem decide meci bun,bun.

Trimis de pe al meu Redmi Note 8 Pro folosind Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de Paul » 17 Sep 2023, 14:03

In conditiile in care a miscat cate ceva si Mitrita, a contribuit la golul 2 si a avut o ratare de generic (cu genunghiul, fiind acea parte a corpului de care radeau golaneste in studioul Digi), iar noi nu ne hotaram care sa fie omul meciului dintre alti 3, Houri, Screech sau Bancu, asta lasandu-l la o parte pe Markovici cu gol, assist si faza de intors ca pe clatite, dar si coautor la golul lui Stefanescu, ce sa zic, cred ca suntem foarte bine 👍💪
Eu am zis mereu de Houri, este exact ce ne lipsea, e ca pe arcuri, vine in alergare la primire, le face mucii cravata la mijloc prin dribling, da pase luminoase, assisturi, si are si sut si patrunderi, adica vere, ce mai vreti, e un Mitrita mai putin talentat dar mai muncitor.
Iar Mitrita cand pleaca pe tusa cu mingea la picior, e dus nene, are explozie din-aia pe 3 m de ii lasa pe toti in urma, cand isi da drumul, si mai ales daca are si cu cine sacombine si mai e si Houri sa ii zapaceasca de cap, nu au ce sane mai faca, ii topim pe toti milogii astia cu antijocul lor, nu mai au sanse daca se pun ca taranii sa il tranteasca mereu doar pe Mitrita si cu asta sa ne dea shutdown.
Am observat o cordialitate deosebita din partea lui Stefanescu fata de ai nostri, si in special fata de Mitrita, ma intreb daca se mai incearca ceva cu el?
Oricum, eu sunt multumit, abia astept jocul cu U Cluj!

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de BogdanWick8 » 17 Sep 2023, 14:06

Pe fund screciu cu probabil cel mai bun meci al lui din ultimii ani, in fata houri, iar bancu a facut ce a vrut pe stanga, nu are nicio vina la gol ca pierde markovici mingea pe constructie la 40 de metri bancu deja urcase pentru un eventual contraatac de aia era stefanescu mai liber. La gol e vina lu badelj 90% daca va uitati la reluare, el in loc sa se duca spre stefanescu la prima pasa se duce si el si screciu pe safranko iar stefanescu castiga spatiu in plus pentru eventuala pasa care a si venit

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 9: Universitatea Craiova - Sepsi

Mesaj de Prazake » 17 Sep 2023, 17:35

Tot ne trebuie un under. Deși Danciu pare mai solid decât Baiaram, pe dreapta pare ca nu se intampla mai nimic.

Scrie răspuns