Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce face Papi la redebut

Poll ended at 24 Sep 2023, 09:43

3 puncte sa ne mai indulceasca supararea
6
43%
1 punct amart
5
36%
0 puncte
3
21%
 
Total votes: 14

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 23 Sep 2023, 09:43

La revenirea lui Papichulo jucam in deplasare la Universitatea 2.Un fel de cimitir al elefantilor pentru noi.Venim dupa 3 puncte cu Pepsi insa plecarea Soarelui o sa isi puna amprenta probabil.Meci greu,avem si destui indisponibili. Popica-Bancu,Screciu,Silva,Vladoiu-Cretu,Kurtic-Mitri,Danciu,Lyes-Ivan

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 23 Sep 2023, 09:52

Nu inteleg pentru nimic in lume de ce nu l-a lasat pe Bon si a fost nevoie sa il instaleze pe Papura.
Papura pare permanent buimac si neinspirat, nu stiu sa fi facut vreodata sa sper ceva cu el.

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BogdanWick8 » 23 Sep 2023, 10:07

Vad un meci nul pana prin min 80, cand u cluj o sa iasa la atac sa incerce sa fure victoria si presimt ca o sa i ardem pe o contra combinatie koljic-mitrita. Va fi meci de lupta ceea ce nu prea ne place noua

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Sep 2023, 10:17

Prezent la meci diseară, cu toate că urechile mele vor auzi un potop de înjurături din partea galeriei clujene înfrățit cu cea a potailor. Dacă tot a venit Papură sper că măcar a adus ceva de la juniori că valoarea lui Danciu sau Baiaram o știm...Mateiu cred că va juca titular în locul lui Kurtici și aș mai vrea Ndong în locul lui Vladoiu.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1968
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 23 Sep 2023, 11:04

Mateiu cred si eu ca va fi titular.....asta din prisma inversunarii lui vs de Nistor.Vladoiu trebuie sa fie titular,pt ca adversar direct va fi Chipciu....care nu va misca in fata lui.Avem o paine de mancat pe flancul stang,unde variantele de fundas ale clujenilor sunt Oancea si Peteleu.Atacant cred ca va fi Markovic,pt ca Ivan se va descurca greu cu Mitrea si Miron.Cred ca atuurile noastre vor fi Mitrita si Houri...

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 23 Sep 2023, 13:04

Paul scrie:
23 Sep 2023, 09:52
Nu inteleg pentru nimic in lume de ce nu l-a lasat pe Bon si a fost nevoie sa il instaleze pe Papura.
Papura pare permanent buimac si neinspirat, nu stiu sa fi facut vreodata sa sper ceva cu el.
In sfarsit, cineva mai inspirat! Caut de mult timp un cuvant care sa-l caracterizeze pe bunul Papi. Buimac! Asta e! o:
Papi, n-am nimic cu matale, fa-ma de ras, ia campionatul!

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 512
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanUCV » 23 Sep 2023, 15:53

. . sunt printre cei puțini, probabil, care își amintesc de meciul bun făcut la Atena .. așa că, încredere și baftă echipei ..!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 23 Sep 2023, 16:10

Un punct amarit. De aici inainte, asta va fi fiecare meci

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 23 Sep 2023, 16:23

Ma enervati!! Atata pesimism... Hai, usor! Poate pierdem azi, poate ne da Bic golul vietii, poate pune Nistor o pasa feniala pentru Campanu... dar de ce sa ne facem atatea ganduri, sa il luam pe Papi la pila... Hai sa acem incredere, ca a avut timp si el sa vada meciuri, sa judece... Nu o fi nebun sa schime sistemul complet.
Si pana la urma niste ganduri pozitive pentru ei nu ar strica. Ca si asa sunt aigur ca sunt bulversati!!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 23 Sep 2023, 16:54

Paul scrie:
23 Sep 2023, 09:52
Nu inteleg pentru nimic in lume de ce nu l-a lasat pe Bon si a fost nevoie sa il instaleze pe Papura.
Papura pare permanent buimac si neinspirat, nu stiu sa fi facut vreodata sa sper ceva cu el.
pai cred ca faptul ca are legitimatie A1 ar fi raspunsul; nu cunosc regululamentul dar cred ca ai un termen de 30 zile sa stai cu Bon si dupaia esti obligat sa iei un A1 , astfel cred ca Roty nu mai vrea sa fie presat macar din acest punct de vedere pana gaseste ceva , plus ca ar fi penibil intr-o succesiune de evenimente negative sa vina papura dupa bon :)(

in alta ordine de idei, ma gandesc ca trebuie sa ne batem propriile rebuturi, dar noi nu ne omoram cu firea prin deplasare , deci daca castigam oricum o facem greu

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 23 Sep 2023, 17:15

Am votat înfrângere..și nu din motive de antrenor. De regula "foștii " isi aduc aminte ca sunt fotbaliști in meciurile cu noi. Oricum daca nu batem vai viața lui Papura !

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 23 Sep 2023, 18:01

Problema e ca Mogosanu a fost instalat la echipa a doua. Asta inseamna ca Papura are viitor la prima. Sincer, nu ma mai astept la un antrenor cu greutate. Rotaru face exact ca freakboy : Muiie oameni buni! Doar ca freak facea la misto. M-am suparat ca prostul atunci... Pace Freak!

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 23 Sep 2023, 19:29

De Câmpanu sa nu ne mai "temem", a primit 3 etape de suspendare pentru afecțiunea lui, sufera de exces de saliva. Nici nu stiu daca sa ma bucur ca nu joaca impotriva noastra sau nu :-D

Ghostface
membru
membru
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2021, 00:13

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Ghostface » 23 Sep 2023, 19:47

manex scrie:
23 Sep 2023, 16:23
Ma enervati!! Atata pesimism... Hai, usor! Poate pierdem azi, poate ne da Bic golul vietii, poate pune Nistor o pasa feniala pentru Campanu... dar de ce sa ne facem atatea ganduri, sa il luam pe Papi la pila... Hai sa acem incredere, ca a avut timp si el sa vada meciuri, sa judece... Nu o fi nebun sa schime sistemul complet.
Si pana la urma niste ganduri pozitive pentru ei nu ar strica. Ca si asa sunt aigur ca sunt bulversati!!

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
MA [cenzurat] IN OPTIMISM, PESIMISM SI TOATE ISM-URILE!
Nu vezi ca echipa asta e condusa ca un rahat?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 10:U Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 23 Sep 2023, 20:08

Ghostface scrie:
23 Sep 2023, 19:47
Nu vezi ca echipa asta e condusa ca un rahat?
Asta e, cand te pisi prea des la veceurile turcesti si faci asta dupa ce unul s-a cac6t si a facut asta defectuos ... nu in gaura :)( . Atunci tu din lipsa de ocupatie sau dintr-un eufemism dezaxat incerci sa conduci cu jetul de pipi cacatul in gaura. Ca-l mai spargi, faramitezi ... in final ajunge acolo unde ii era locul. Iar tu victorios si multumit ca ai inca o prostata sanatoasa iti tragi fermoarul si lasi in urma o treaba bine facuta. :)(
FMSP :)(

Scrie răspuns