Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu Arsenal?

Batem, nu ne ardem ca anul trecut
4
40%
Egal, Cornele dispari
4
40%
Pierdem, ciuca batailor suntem
2
20%
 
Total votes: 10

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 28 Sep 2023, 23:45

Geronimo scrie:
28 Sep 2023, 20:44
ParintelePafnutie scrie:
Geronimo scrie:
28 Sep 2023, 20:19
Care conducere?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Rotaru. Ca Ludovic al 14lea. Clubul sint eu. Doar ca ala avea pe Colbert si Lavoisier. Rotaru are pe Papura si pe Bon. Asta e
Sa nu fie Ludovic al XV-lea cu "dupa mine, potopul!". Daca e asa atunci Cornel e marchiza de Pompadour. :-(

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Nu. Ala e barchizul de Poupancour

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 28 Sep 2023, 23:47

manex scrie:
28 Sep 2023, 22:07
Freestate scrie:Observ ca am jucat pe cel mai nenorocit teren dintre toate stadioanele din cupa.
Toate arata decent, inclusiv Alexandria, numai noi am jucat pe un camp de unde s-au scos cartofii.
Nu stiu de ce stau astia ai nostri ca prostii, trebuia inainte de meci, se stia cum arata gazonul la Tunari, sa-i forteze sa dispute meciul pe un gazon decent. Doamne prosti si moi sunt astia din conducere ! :o:
Unde e prototipul ala de oltean artagos care murea cu lumea de gat !
Niste pampalai, tontalai ! Vai de mama noastra, ne mananca cainii cu astia ! :o:
Nu. Antrenorul trebuia sa le spuna:trageti la poarta din orice directie. Mai ales in a doua repriza. Dar nici nu i-a dus capul. Nu s-au prins la prima cetrare ca vantul ia mangea, nici la a doua, nici la a treia, nici la pasele lungi. Eu degeaba am tipat la ei ca baaa, aveti grija la vant! Pl.
Dar antrenorul trebuia sa vada toate astea si sa le spuna. Vantul trebuia sa ne ajute in repriza a doua.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Oare antrenorul de la Dumbravita ce le-o fi spus alor lui?

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 29 Sep 2023, 08:59

Freestate scrie:
28 Sep 2023, 19:42
Observ ca am jucat pe cel mai nenorocit teren dintre toate stadioanele din cupa.
Toate arata decent, inclusiv Alexandria, numai noi am jucat pe un camp de unde s-au scos cartofii.
Nu stiu de ce stau astia ai nostri ca prostii, trebuia inainte de meci, se stia cum arata gazonul la Tunari, sa-i forteze sa dispute meciul pe un gazon decent. Doamne prosti si moi sunt astia din conducere ! :o:
Unde e prototipul ala de oltean artagos care murea cu lumea de gat !
Niste pampalai, tontalai ! Vai de mama noastra, ne mananca cainii cu astia ! :o:
Ai dreptate, doar că nu am jucat singuri. Și amatorii de la Tunari tot pe același teren au jucat.
Manex zicea undeva că trebuia șutat la poartă din orice direcție, se învață de la juniori că pe teren dificil se trage în [****] la poartă. Dar ai noștri au o boală misterioasă care îi împiedică să tragă la poartă.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 29 Sep 2023, 13:15

De-ar fi fotbalul asa simplu !
Pai aia joaca de veacuri acolo, au tactica facuta pentru acel teren. E la mintea cocosului ca echipa care incearca sa construiasca are de pierdut.
Ati vazut ieri terenuri la Oradea, Alexandria... ?
Numai la parlitii aia din Tunari era izlaz si primarul samantar gura mare in timpul meciului pe arbitri.
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 29 Sep 2023, 13:45

Freestate scrie:
29 Sep 2023, 13:15
De-ar fi fotbalul asa simplu !
Pai aia joaca de veacuri acolo, au tactica facuta pentru acel teren. E la mintea cocosului ca echipa care incearca sa construiasca are de pierdut.
Ati vazut ieri terenuri la Oradea, Alexandria... ?
Numai la parlitii aia din Tunari era izlaz si primarul samantar gura mare in timpul meciului pe arbitri.
Si aia de la UCluj creca au un teren la fel de prost, pentru ca impotriva lor, scorul a fost tot ala. De meciul cu Otelul nu mai spun, ca si ala s-a tinut pe cel mai prost teren din tara.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 29 Sep 2023, 13:50

Parinte, tu vorbesti acum de echipe de prima liga, ce pvla mea vorbim, despre ce !?
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 29 Sep 2023, 15:35

Freestate scrie:
29 Sep 2023, 13:50
Parinte, tu vorbesti acum de echipe de prima liga, ce pvla mea vorbim, despre ce !?
Pai ... hotaraste-te! Ce anume nu lasa vendetele noastre galactice sa marcheze? Terenul? Valoarea?

Cind au jucat cu echipe de divizia A de playoff, au facut egal. Cind cu jucat cu campioana sau cu aia de pe primul loc, i-a calcat practic autobuzul. Cind au jucat cu amatori, au facut egal.

Daca joaca o miuta cu copiii de la liceu banui ca fac si acolo egal, ca ei nu stiu sa joace decit pe gazon d-ala fain?

Uite, eu cred ca exista trei explicatii foarte plauzibile:
1. Adversarii folosesc o arma gravitationala: modifica centrul de masa al planetei mai spre poarta noastra
2. Adversarii folosesc o arma meteorologica:
- ploua mereu, sau ninge, cu viscol spre piarta noastra
- lumina solara se propaga curb prin atmosfera, ai nostri joaca mereu cu soarele-n ochi
3. Adversarii folosesc o arma neuropsihologica: de fiecare data cind ai nostri trec de mijlocul terenului, ei intra intr-un cimp neurodepresiv, asa ca se intorc invariabil cu mingea in jumatatea proprie

E o conspiratie sau, cum zicea unul impuscat, "ie uo phovocahe!!"

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 29 Sep 2023, 17:05

Valoarea echipei e buna pentru România, terenul a fost problema.
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Cupa: Arsenal Tunari - Universitatea Craiova

Mesaj de ParintelePafnutie » 29 Sep 2023, 17:08

Freestate scrie:
29 Sep 2023, 17:05
Valoarea echipei e buna pentru România, terenul a fost problema.
Eu cred ca de vina e gravitatia.

Scrie răspuns