Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu plăieșii?

Batem , chinuit a la papura
11
73%
Egal, seria lui papichulo continua
4
27%
Pierdem, nu m ar mira f mult
0
No votes
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de TitiUCV » 03 Oct 2023, 15:00

manex scrie:
03 Oct 2023, 14:34
Stiu... Am fost acolo... Eu intreb:la meciul cu Petrolul, la prima pasa gresita ce faci?
Mie mi s-a parut inca de la incalzire cel mai.. Capacitat.. Sa zic asa. Imi scapa cuvantul. Se vedea ca avea ambitie. Si a venit prima pasa gresita si gata. S-a ruot filmul
Dupa aia il injuram in iarna cand se duce lângă Baluta la oi.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
De la Ivan sunt alte pretentii fata de Capatana spre exemplu. Ivan este copilul Craiovei, se cer multe de la el pentru ca se stie ca poate. Aceleasi pretentii le au suporterii si la Markovici si Baiaram sau Mitrita. Mereu o sa fie mai criticat insa in acelasi timp mai iubit.

Eu personal n-am fluierat / injurat / certat dar sincer nici n-am incurajat. Am fost atat de suparat pe ei incat nici n-am vrut sa vin la meci, dar cu toate astea mi-am luat juniorul pentru prima oara sa vada ce inseamna un meci de fotbal.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de R.E.N. » 03 Oct 2023, 16:29

Paul scrie:
03 Oct 2023, 10:40
Pai sa stii ca imi cam dai dreptate de fapt, daca spui ca Balaci si Cartu puteau sa joace impotriva oricaror fotbalisti ai lumii si sa obtina rezultate incredibile. Pentru ca tot ei erau aia care luau bataie de ASA cand absolut toti ceilalti ii bateau, se chinuiau acasa cu echipe foarte slabe, si ii elimina Minerul Certej din Cupa Romaniei. Deci puteau dar nu o faceau cand ar fi trebuit cu atat mai mult sa poata, nu? Deci, nesimtiti.
Adica ce vreau eu sa spun este ca unora vi se pune pata in asemenea hal si incepeti cu discursurile astea de sfarsitul lumii, presarate cu insulte, desconsiderare si ... ura practic, impotriva unor baieti care incearca si cateodata atata pot. Eu zic ca nu merita nimeni sa fie tratat asa, cu atat mai putin jucatorii care s-au intors acasa, cum ar fi Ivan si Mitrita. Daca pentru voi nu inseamna chiar nimic asta, si stiu ca si aici exista domne criteriul asta de performanta si reusita si blah blah blah, dar macar faptul ca si-au dorit sa joace la Craiova, cu adevarat, ar trebui sa insemne ceva.
Ca vrem toti sa luam campionatul si sa joace echipa bine mereu e una, dar nu cred ca de asta tinem sau nu tinem cu Craiova, ca atunci ar trebui sa ne reorientam.
Problema e ca "baietii" aia nu incearca. N-a avut nimeni nimic cu ei cand au incercat si n-au putut. Nu s-a strans nimeni sa-i huiduie dupa "finala" cu cfr, nu le-a spus nimeni nimic cand pierdeau meciuri decisive cu fcsb si ne luam adio de la titlu. Am fost la meciul din play-off cu fcsb de la Bucuresti, cand era Mangia antrenor, si am pierdut 3-2. Era clar ca am pierdut titlul atunnci. Dar toti luptasera, alergasera, au dat tot ce au putut. Si la final toata lumea i-a aplaudat si i-a incurajat, chiar daca erau copii care plangeau in tribune.

Lumea nu e deranjata ca pierzi, ca mai faci un meci prost. Se intampla. Lumea e deranjata de o atitudine generala de indolenta si nesimtire, de la care fac exceptie foarte putini. Baiaram, care a fost jucatorul meu preferat ani de zile, si de la care inca sper sa-si revina, juca mai bine la 16 ani decat acum. Mai concentrat, mai cu nerv, cu mai multa viteza. De ce? Markovic, care are talent incat ar putea fi cel mai bun varf roman din ultimii 25 de ani, e complet blazat de un an jumate, si se misca pe teren de parca are nevoie de o bara sa se sprijine. De ce? Nu de nesimtire? Asta nu mai tine de antrenor, de scheme de joc, tine doar de a fi serios cand iti faci treaba. Nu-ti trebuie Ancelotti antrenor ca sa alergi.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de manex » 03 Oct 2023, 16:43

Si revin, ca nu ma las: de ce daca stim ca pot, nu pot avea si ei. O pasa mai proasta? La Ivan ma refer.
Si eu il astept pe Marko de 6 ani, dar nu o sa il huidui cand nu e la fel de rapid ca si Bolt. Si daca ne uitam, la ultimul.meci de ex, a alegat cot la cot cu aparatorul lui Botosani.
Chiar : unde vedem si noi distantele alergate de e hipa, de jucatori?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Paul » 03 Oct 2023, 16:54

Nu iti trebuie Ancelotti antrenor ca sa alergi, asa e, dar iti trebuie unul ca sa iti spuna care sunt zonele tale de teren si ce sa faci tu cand se pleaca pe contra-atac. Mie mi se pare ca nu face nimeni asta, si ca sa alerge toti fara vreun plan, scuze, eu nici asta nu as aprecia.
O dati toti cu nesimtirea, de parca chiar stiti si sunteti siguri. Cum sa fie indolenta si nesimtire la Ivan frate, ca, asa cum zise un coleg pe pagina anterioara, ala da tot ce poate, chiar daca e sa faca un luft si sa se faca de ras, il da ca sa dea gol, omul pune suflet. Asa, si daca face filozofii de 2 lei, ce sa spun, gata, e de aruncat? Voi va uitati cata ura aveti pe nimic?
Iti mai spun inca o data R.E.N., ca zici ca nu i-ai prins pe maximi live, erau meciuri in care ziceai ca sunt toti beti, ei fiind prin definitie super tehnici si o adevarata familie, nu iti iese frate, nu iti iese. Nu suntem in top 5 cluburi din lume sa ai super-jucatori, si da, pretentia noastra e sa ii vezi ca vor si cand pierd. Eu nu am nicio dovada ca nu vor, am banuiala ca nu pot, cateodata, ca sunt blocati, ca sunt labili psihic, mai ales Ivan, dar asta nu ii face mai putin ai nostri. Ma uitam cum il executau la oemisiune din-asta pe youtube Ivanovici cu aia de acolo pe Ivan pentru postarea asta, cica e fisa de internare.
Bine ma, bine ca sunteti voi toti impecabili, il si vad pe slaninosul ala de Ivanovici cum ar alerga el si in aparare si in atac, si pase bune ar da, tot i-ar iesi mereu, si cand l-as fluiera tot stadionul cu suporteri proprii, si mai mult l-ar ambitiona.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de R.E.N. » 03 Oct 2023, 17:05

Iti trebuie un antrenor ca sa stii care sunt zonele tale de teren, cum sa faci presing, cum sa ataci etc. Nu-ti trebuie antrenor ca sa stii ca nu te retragi in aparare in pas de incalzire, pe varfuri, ca poate recupereaza aia mingea pana vii tu. Sau pentru Mitrita, nu-ti trebuie antrenor ca sa stii ca atunci cand pierzi mingea in fata apararii, alergi sa recuperezi. Sau ca daca joci in banda trebuie sa te retragi cu fundasul sau mijlocasul advers, sa nu-l lasi singur pe Bancu. Ma oftic maxim cu Baiaram, cat era de bun la 16-17 ani, si in ce hal joaca acum. Si cred ca e doar 20% vina schimbarilor de antrenor.

Eu cu Ivan n-am nimic. Din pacate e foarte labil, daca isi pierde increderea nu mai joaca nimic. Plus ca dupa a ce fost golgheter doua sezoane a fost adusa vedeta Mitrita care nu poate sa joace decat pe postul lui.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de manex » 03 Oct 2023, 17:14

R. E. N, ai dreptate. A inceput iedi sa dea in Ivan, acum dam si noi. Si dam mai tare ca dusmanii. Cu Mitri.. Ai dreptate : chiar nu poate sa joace central? Nu am pretentii de la Peluza Nord sa faca ceva pentru Ivan, doar ei ar putea sa dea semnalul poolimii de la t2 sa nu mai huiduie.
Doar cu National am mainvazut asemenea huiduieli contra echipei propri

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Bobby » 03 Oct 2023, 17:46

R.E.N. scrie:
03 Oct 2023, 16:29
De ce? Nu de nesimtire? Asta nu mai tine de antrenor, de scheme de joc, tine doar de a fi serios cand iti faci treaba. Nu-ti trebuie Ancelotti antrenor ca sa alergi.



Tine si de antrenor. Nu esti serios - nu intri pe teren. Si tine si de conducerea clubului.

Ce face Munteanu la Galati cu niste anonimi ? Ii pune sa munceasca pe teren - si cine nu munceste nu joaca.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de dorumihnea2 » 03 Oct 2023, 17:49

Părerile noastre despre jucători sunt la fel ca și circuitul apei în natură....
se termină meciul și începem să îi spurcat iar după 4 sau 5 zile începem să le găsim circumstanțe....suntem suporteri ...asta e.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Leonard Albert » 03 Oct 2023, 19:59

Pai si asta e unul din motivele pentru care lumea i-a fluierat. Pentru ca la noi cine munceste se cam supareste si antrenorul plateste. La Craiova nu e public ageamiu. Oamenii au mirosit ca nu e lucru curat cu iubitii nostri jucatori. Si picatura a fost Papura...
Pai ce vor unii de pe-aici? Sa nu transpire baietii, sa caroteze antrenori pe banda, sa-i cocolosim si sa-i iubim la infrangeri si sa luam titlu dupa titlu? Imi pare rau pentru gandirea asta dar va anunt ca celebra vorba "si cu aia-n fund si cu sufletu-n rai" are si ea un pic de miez. Nu merge asa, tata!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de fanatic16 » 03 Oct 2023, 20:03

Bobby scrie:
03 Oct 2023, 17:46
R.E.N. scrie:
03 Oct 2023, 16:29
De ce? Nu de nesimtire? Asta nu mai tine de antrenor, de scheme de joc, tine doar de a fi serios cand iti faci treaba. Nu-ti trebuie Ancelotti antrenor ca sa alergi.



Tine si de antrenor. Nu esti serios - nu intri pe teren. Si tine si de conducerea clubului.

Ce face Munteanu la Galati cu niste anonimi ? Ii pune sa munceasca pe teren - si cine nu munceste nu joaca.
Otelul e exemplul perfect despre ce face dăruirea și sacrificiul pe teren. Cu cel mai slab lot valoric din liga 1 , conform Transfermarkt, Otelul e la 2 p de Playoff, peste echipe cu bugete superioare gen U Cluj, Sepsi sau Voluntari.
Daca ai noștri blazați și sictiriți sunt pe locul 3, oare ce ar face cu unul gen Dorinel pe bancă sau altul care sa scoată maximul din ei?
Btw, Gâlcă e pe faras prin Polonia, sper sa îl luăm daca rămâne liber.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Leonard Albert » 03 Oct 2023, 20:27

@fanatic16: ce-ar face cu Dorinel???? Imagineaza-ti cam ce... In maxim 5 etape cauti antrenor nou, nu lepre vechi.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de R.E.N. » 03 Oct 2023, 20:54

Bobby scrie:
03 Oct 2023, 17:46
R.E.N. scrie:
03 Oct 2023, 16:29
De ce? Nu de nesimtire? Asta nu mai tine de antrenor, de scheme de joc, tine doar de a fi serios cand iti faci treaba. Nu-ti trebuie Ancelotti antrenor ca sa alergi.



Tine si de antrenor. Nu esti serios - nu intri pe teren. Si tine si de conducerea clubului.

Ce face Munteanu la Galati cu niste anonimi ? Ii pune sa munceasca pe teren - si cine nu munceste nu joaca.
Tine mai mult de conducerea clubului, ca Rotaru le-a acceptat figurile si le-a schimbat antrenorii "defensivi" care puneau mimozele sa alerge. Clubul trebuie sa revina la regimul de seriozitate si munca de pe vremea lui Multescu si Mangia. Un antrenor bun pe care sa-l tina macar doi ani, unul care sa stie si sa-i invete tactica si sa-i faca sa progreseze. Si cine nu vrea sa respecte indicatiile, cine nu e serios la antrenamente, cine strica atmosfera, indiferent cum il cheama, scos la vanzare sau trimis la echipa a doua. La Galati, daca ar sti jucatorii ca pot sa-l zboare pe Munteanu cand nu le convine, in cinci etape l-ar da afara.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Bobby » 03 Oct 2023, 20:56

Leonard Albert scrie:
03 Oct 2023, 20:27
@fanatic16: ce-ar face cu Dorinel???? Imagineaza-ti cam ce... In maxim 5 etape cauti antrenor nou, nu lepre vechi.
Asta ar depinde de roty. Radoi a incercat el sa faca un soi de revolutie - dar revolutia nu se face la tv; mi se pare ca Radoi n-are experienta necesara.

Daca U Craiova vrea un lot de alintati sau de luptatori - e alegerea lui roty. Salarii mai mici, bonusuri de performanta, bonusuri de pregatire suplimentara (sala, pe terenul de fotbal), bonusuri de cifre pe teren (la dueluri cistigate, distante alergate etc), bonusuri de progres (cind unul dreptaci invata sa o dea si cu stingul etc.), bonusuri de crestere a masei musculare etc.

Durerea asta-n cot la Craiova vine de la structura motivationala a contractelor - salarii foarte bune in Romania with "no strings attached".

Vorbim de CFR - evident ca sistemul a lucrat pentru ei; dar vi s-a parut ca acolo lenea si figurile au fost tolerate ?

Scria cineva de Baiaram - incredibil cit de putin a evoluat in 4 ani si jumatate !

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 03 Oct 2023, 21:38

Bobby scrie:
03 Oct 2023, 20:56
Leonard Albert scrie:
03 Oct 2023, 20:27
@fanatic16: ce-ar face cu Dorinel???? Imagineaza-ti cam ce... In maxim 5 etape cauti antrenor nou, nu lepre vechi.
Asta ar depinde de roty. Radoi a incercat el sa faca un soi de revolutie - dar revolutia nu se face la tv; mi se pare ca Radoi n-are experienta necesara.

Daca U Craiova vrea un lot de alintati sau de luptatori - e alegerea lui roty. Salarii mai mici, bonusuri de performanta, bonusuri de pregatire suplimentara (sala, pe terenul de fotbal), bonusuri de cifre pe teren (la dueluri cistigate, distante alergate etc), bonusuri de progres (cind unul dreptaci invata sa o dea si cu stingul etc.), bonusuri de crestere a masei musculare etc.

Durerea asta-n cot la Craiova vine de la structura motivationala a contractelor - salarii foarte bune in Romania with "no strings attached".

Vorbim de CFR - evident ca sistemul a lucrat pentru ei; dar vi s-a parut ca acolo lenea si figurile au fost tolerate ?

Scria cineva de Baiaram - incredibil cit de putin a evoluat in 4 ani si jumatate !

Luati postarea lui Bobby si puneti-o in chenar. Toata problema la noi e din contracte, pe care Rotaru insiata sa le faca el, si nu se pricepe.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de manex » 03 Oct 2023, 22:11

Asa e. Hagi si acum se chinuie sa plateasca primele de campioni. Si eu as pune bonusuri mari.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns