Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu plăieșii?

Batem , chinuit a la papura
11
73%
Egal, seria lui papichulo continua
4
27%
Pierdem, nu m ar mira f mult
0
No votes
 
Total votes: 15

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 02 Oct 2023, 15:10

FreakBoy scrie:
01 Oct 2023, 21:36
Pun asta aici doar ca să știm peste ani în ce moment eram nemulțumiți.
As spune mai multe, dar v-aș pierde timpul. ucv
Cind o sa fim pe primul loc, la sfirsit de sezon, o sa-ti amintesc de asta

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de gogu2005 » 02 Oct 2023, 15:28

ParintelePafnutie scrie:
01 Oct 2023, 16:09
gogu2005 scrie:
01 Oct 2023, 11:11
Câștigăm cu 1-0 sau 2-1. Botoșani e un rahat prea mare de echipă ca să nu-i batem.
Pina acum, esti la fix cu 2-1. Poate totusi mai dam citeva. Citi oameni sint? Macar 8000?
Dădurăm o manita, dar parcă tot mai trebuia la câtă boală am oe botoșeii ăștia.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Freestate » 02 Oct 2023, 15:30

"As spune mai multe, dar v-as pierde timpul" ... in comparatie cu cei care vad multe si le spun fara oprelisti.
Asta este diferenta intre Baba Vanga in Silent Mode si Baba Vanga Genuine ...manca-ti-ash !
Cand imi scosesem si eu usturoiul din ureche dar Frik se hotari sa taca... :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de gogu2005 » 02 Oct 2023, 15:31

Vă aștept să luați acum tricourile cu Danciu cât încă sunt ieftine :))) că peste 6 luni când va exploda puștiul o să fie marfă de contrabandă:))))
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Freestate » 02 Oct 2023, 16:14

Da hoo si tu putin ...asta e problema la noi, ii facem vedete dupa doua meciuri si apoi nu mai stim cum sa o scaldam.
De 3 ani ce zici, ? Daca i-as cumpara tricoul dupa 3 ani ? Ar fi ceva gresit ?
FMSP :)(

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de robertc » 02 Oct 2023, 17:17

Freestate scrie:
02 Oct 2023, 15:30
"As spune mai multe, dar v-as pierde timpul" ... in comparatie cu cei care vad multe si le spun fara oprelisti.
Asta este diferenta intre Baba Vanga in Silent Mode si Baba Vanga Genuine ...manca-ti-ash !
Cand imi scosesem si eu usturoiul din ureche dar Frik se hotari sa taca... :)(
El e bun la dat block si spus jumatati de propozitii...

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de R.E.N. » 02 Oct 2023, 20:05

Paul scrie:
02 Oct 2023, 06:31
Eu as vrea sa va intreb pe cei care sunteti scandalizati de stilul lui Mitrita si de schemele “inutile” ale lui Markovici daca ati avut ocazia sa ii vedeti pe viu si meciuri la rand pe Balaci si pe Cartu?
Daca nu puteti aprecia ruperile de ritm si pasele lui Mitrita, probabil ca si pe Balaci l-ati fi considerat un mare looser, chit ca nu avea tatuaje, dar avea chica, purta pataloni super evazati in anii 70, si fuma de rupea.
Si Cartu statea la umbra oficialei si rata de rupea pamantul, de dragul unui dribling sau sut din unghi imposibil, si nu se rupea cu alergatul in aparare.
Inainte de a spune ca e blasfemie sa fac asemenea comparatii, sau ca fotbalul s-a schimbat, ganditi-va cum v-ar fi stat daca acum 40 de ani ii injurati pe nesimtitii si indolentii aia care nu lasa capul in pamant si fac floricele pe teren. A, si da, erau si pe atunci din-astia, dar la toti ne place sa ne amintim golurile si spectacolul, nu 2-1 luat la ASA pe care ii bateau toti sau chinurile acasa cu Otelul sau Jiul Petrosani.
N-am avut, Paul, dar comparatia e cel putin exagerata. Balaci si Cartu puteau sa joace impotriva oricaror fotbalisti din lume. Puteau sa obtina rezultate incredibile. Vedetele astea tatuate se joaca pe teren cu Botosani si Iasi, dar nu sunt in stare sa iasa din propria jumatate cu Farul sau sa il dribleze O DATA pe marele Cretu de la fecesebe. Ca sa nu mai zic de meciurile nationalei, cand dau de maestri fotbalului din Islanda. Sa demonstreze pe teren ceva important, sa castige ceva jucand asa cand le vine si cum le vine, si o sa zic ca m-am inselat si ca e bine sa faci misto pe teren si sa dai din maini catre colegi cand pierzi mingea. Si Lutu avea talent, poate mai mult decat Mitrita. Si Sava si multi altii. Si Craiova tot n-a mai castigat un campionat de 30 si de ani.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 03 Oct 2023, 00:41

fanatic16 scrie:
01 Oct 2023, 20:30
Părinte,mă bucur de goluri și de rezultat, dar lipsa ideilor de joc,simpla existență a lui papura pe bancă și indolența majorității jucătorilor ce perpetua ma fac să fiu în continuare nemulțumit.
Cine îți garantează că nu ne bate voluntari 2-0?
Sau că ne o trage rapidu peste 2 etape în Giulești?
Trebuie antrenor adevărat urgent.
Am ramas dator la tine, Fanatice. Volintirii au luat-o acasa de la ... dinamo!!!!! Adica ii bate militia, care-si numara dintii innpraf, si nu-i batem noi?

Stiu, am eu o pata cu dinamo. Mi se zbate ochiul, mi se acreste laptele.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Paul » 03 Oct 2023, 10:40

R.E.N. scrie:
02 Oct 2023, 20:05
N-am avut, Paul, dar comparatia e cel putin exagerata. Balaci si Cartu puteau sa joace impotriva oricaror fotbalisti din lume. Puteau sa obtina rezultate incredibile. Vedetele astea tatuate se joaca pe teren cu Botosani si Iasi, dar nu sunt in stare sa iasa din propria jumatate cu Farul sau sa il dribleze O DATA pe marele Cretu de la fecesebe. Ca sa nu mai zic de meciurile nationalei, cand dau de maestri fotbalului din Islanda. Sa demonstreze pe teren ceva important, sa castige ceva jucand asa cand le vine si cum le vine, si o sa zic ca m-am inselat si ca e bine sa faci misto pe teren si sa dai din maini catre colegi cand pierzi mingea. Si Lutu avea talent, poate mai mult decat Mitrita. Si Sava si multi altii. Si Craiova tot n-a mai castigat un campionat de 30 si de ani.
Pai sa stii ca imi cam dai dreptate de fapt, daca spui ca Balaci si Cartu puteau sa joace impotriva oricaror fotbalisti ai lumii si sa obtina rezultate incredibile. Pentru ca tot ei erau aia care luau bataie de ASA cand absolut toti ceilalti ii bateau, se chinuiau acasa cu echipe foarte slabe, si ii elimina Minerul Certej din Cupa Romaniei. Deci puteau dar nu o faceau cand ar fi trebuit cu atat mai mult sa poata, nu? Deci, nesimtiti.
Adica ce vreau eu sa spun este ca unora vi se pune pata in asemenea hal si incepeti cu discursurile astea de sfarsitul lumii, presarate cu insulte, desconsiderare si ... ura practic, impotriva unor baieti care incearca si cateodata atata pot. Eu zic ca nu merita nimeni sa fie tratat asa, cu atat mai putin jucatorii care s-au intors acasa, cum ar fi Ivan si Mitrita. Daca pentru voi nu inseamna chiar nimic asta, si stiu ca si aici exista domne criteriul asta de performanta si reusita si blah blah blah, dar macar faptul ca si-au dorit sa joace la Craiova, cu adevarat, ar trebui sa insemne ceva.
Ca vrem toti sa luam campionatul si sa joace echipa bine mereu e una, dar nu cred ca de asta tinem sau nu tinem cu Craiova, ca atunci ar trebui sa ne reorientam.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de manex » 03 Oct 2023, 13:21

Eu tot sunt suparat pe toate huiduielile. Nu pot sa cred ca orice pasa gresita a fost fluierata.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de TitiUCV » 03 Oct 2023, 13:36

manex scrie:
03 Oct 2023, 13:21
Eu tot sunt suparat pe toate huiduielile. Nu pot sa cred ca orice pasa gresita a fost fluierata.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Ba sa crezi. Au fost luati in brate ani la rand si nesimtirea lor si delasarea n-a fost taxata aproape deloc. Prea era sat fara caini la noi. Da, exista si alte metode de protest, insa asta e cea mai rapida si puternica. Ma indoiesc ca pe Ivan l-ar durea undeva de niste batistute albe fluturate in tribuna. Oltenii se aprind repede dar uita la fel de repede. Cheia e la ei.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de manex » 03 Oct 2023, 13:44

Si la urmatoarea pasa gresita iar va fi huiduit?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de TitiUCV » 03 Oct 2023, 13:54

manex scrie:
03 Oct 2023, 13:44
Si la urmatoarea pasa gresita iar va fi huiduit?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Lumea nu l-a huiduit pentru pasa aia gresita, aia a fost o picatura ca a umplut paharul. A fost taxat si pentru indolenta aratata in meciurile trecute. Pentru rosul ala luat total aiurea la Cluj...a fost un cumul de factori.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de manex » 03 Oct 2023, 14:34

Stiu... Am fost acolo... Eu intreb:la meciul cu Petrolul, la prima pasa gresita ce faci?
Mie mi s-a parut inca de la incalzire cel mai.. Capacitat.. Sa zic asa. Imi scapa cuvantul. Se vedea ca avea ambitie. Si a venit prima pasa gresita si gata. S-a ruot filmul
Dupa aia il injuram in iarna cand se duce lângă Baluta la oi.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk


Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de fanucrv » 03 Oct 2023, 14:58

manex scrie:
03 Oct 2023, 14:34
Eu intreb:la meciul cu Petrolul, la prima pasa gresita ce faci?
Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Cred ca nici numai intra pe teren. Tratamentul aplicat lui Ivan este mult prea dur. Cu Botosaniul a fost vânat. Nu sunt de acord !!!
Sfatul meu ar fi sa se abțină sa mai scrie bazaconii cu ifose de filozofie. Asta irita maxim si sterge cu buretele lucrurile bune, atatea cate sunt. El chiar a mai facut ceva pentru club si nu traieste doar din doua meciuri reusite pe sezon sau din niste goluri date acum 5 ani, cum e Koljic de exemplu. De indolenta si nesimțire sufera multi dar unii stiu sa si-o ascunda si n-au probleme. Ivan e mai prostuț dar e al nostru.
Last edited by fanucrv on 03 Oct 2023, 15:01, edited 1 time in total.

Scrie răspuns