Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu plăieșii?

Batem , chinuit a la papura
11
73%
Egal, seria lui papichulo continua
4
27%
Pierdem, nu m ar mira f mult
0
No votes
 
Total votes: 15

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 01 Oct 2023, 20:06

Nu va suparati mai ... cind au avut rezultatele alea jenante, eu am criticat cit se poate. Dar sa nu ma bucur la un 5-1, mi-e cam greu. Cit de des cistigam noi la 4 goluri diferenta?

N-a zis nimeni ca s-au rezolvat problemele. Dar azi e 5-1 si-l iau cu doua miini!! Bogdaproste!

N-o mai bag pe aia cu "de bucurii rar avuram parte", ca e prea cliseu. Dar ... cam asa e ...

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de fanatic16 » 01 Oct 2023, 20:30

Părinte,mă bucur de goluri și de rezultat, dar lipsa ideilor de joc,simpla existență a lui papura pe bancă și indolența majorității jucătorilor ce perpetua ma fac să fiu în continuare nemulțumit.
Cine îți garantează că nu ne bate voluntari 2-0?
Sau că ne o trage rapidu peste 2 etape în Giulești?
Trebuie antrenor adevărat urgent.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3505
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Freestate » 01 Oct 2023, 20:36

Cam asa arata timpii pana la stadion ...pe jos in varianta veche (albastra) si drumul facut astazi (rosu).
Am castigat doar 5 minute. Cu atat m-a avantajat Mititelu. :)(
Renunt la ele, la aceste 5 minute pentru placerea de a merge pe niste strazi mai frumoase. Traseul albastru este pe niste strazi mult mai frumoase decat gaoaza aia de Raului. :)(
Apropo de strazi ...Gheorghe Doja este strada pe care mi-a placut cel mai mult sa merg in Craiova, as spune strada preferata mai ales cand eram copil.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 01 Oct 2023, 20:39

fanatic16 scrie:
01 Oct 2023, 20:30
Părinte,mă bucur de goluri și de rezultat, dar lipsa ideilor de joc,simpla existență a lui papura pe bancă și indolența majorității jucătorilor ce perpetua ma fac să fiu în continuare nemulțumit.
Cine îți garantează că nu ne bate voluntari 2-0?
Sau că ne o trage rapidu peste 2 etape în Giulești?
Trebuie antrenor adevărat urgent.
Nu-mi garanteaza nimeni nici ca le mai apuc!

Ti-am zis ce am ajuns eu sa cred, ca Universitatea are ca antrenor pe Rotaru. Papura e acolo doar ca sa raspunda reporterilor. Un fel de fecesprebe

Avatar utilizator
TheMan
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 07 Ian 2020, 12:54

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de TheMan » 01 Oct 2023, 20:48

mie mi se paru cam mult ce se intampla astazi cu fluieraturile continue. de parca e vina lui Rotaru ca a plecat Reghecamf ,platindusi clauza, la arabi. eu cred ca se cauta antrenor dar noi am vrea toti sa se gaseasca unul si super smecher si liber si ieftin. ori asta cred ca e boala noastra ca neam. nu prea vrea nimeni facut in timp cu costul corect si rezultate dupa un anumit grafic. in fine Forza Stiinta si sper ca asta sa fie declicul spre un traseu bun in continuare.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Leonard Albert » 01 Oct 2023, 20:51

Aici tin sa te contrazic putin, draga Parinte! Cand ai ales si ai pus in functie antrenori ca Multescu, Piturca, Bergodi, Reghe, chiar Mangia sau Ouzunidis, nu cred ca esti un patron pe modelul fecesprebe. Parerea mea!

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de ParintelePafnutie » 01 Oct 2023, 21:03

Leonard Albert scrie:
01 Oct 2023, 20:51
Aici tin sa te contrazic putin, draga Parinte! Cand ai ales si ai pus in functie antrenori ca Multescu, Piturca, Bergodi, Reghe, chiar Mangia sau Ouzunidis, nu cred ca esti un patron pe modelul fecesprebe. Parerea mea!
Aia a fost acum ceva vreme :).

Dar da, e drwptul tau sa ma contrazici, de ce nu?

Ok, hai sa fiu si critic: Markovici trebuia sa traga din prima, nu sa caute maruntisul prin buzunari 10 secunde. Baiaram ciocnindu-se de Mitrita si irosind un gol ca si facut - faza de Cascadorii Risului; Popica la gol- plasament de plasatoare ... e bine?

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de R.E.N. » 01 Oct 2023, 21:16

ParintelePafnutie scrie:
01 Oct 2023, 21:03
Leonard Albert scrie:
01 Oct 2023, 20:51
Aici tin sa te contrazic putin, draga Parinte! Cand ai ales si ai pus in functie antrenori ca Multescu, Piturca, Bergodi, Reghe, chiar Mangia sau Ouzunidis, nu cred ca esti un patron pe modelul fecesprebe. Parerea mea!
Aia a fost acum ceva vreme :).

Dar da, e drwptul tau sa ma contrazici, de ce nu?

Ok, hai sa fiu si critic: Markovici trebuia sa traga din prima, nu sa caute maruntisul prin buzunari 10 secunde. Baiaram ciocnindu-se de Mitrita si irosind un gol ca si facut - faza de Cascadorii Risului; Popica la gol- plasament de plasatoare ... e bine?
Markovic stand pe teren si asteptand sa vina mingea la el. Markovic cazand si ridicandu-se in aproximativ juma de minut. Markovic parand ca alergase tot maratonul dupa ce jucase static 40 de minute.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de FreakBoy » 01 Oct 2023, 21:36

Pun asta aici doar ca să știm peste ani în ce moment eram nemulțumiți.
As spune mai multe, dar v-aș pierde timpul. ucv
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de fanatic16 » 01 Oct 2023, 22:54

FreakBoy scrie:
01 Oct 2023, 21:36
Pun asta aici doar ca să știm peste ani în ce moment eram nemulțumiți.
As spune mai multe, dar v-aș pierde timpul. ucv
Doamne ajuta sa nu scădem nivelul in clasament, dar ce se întâmplă la echipa nu mă face să cred că ne vom menține

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 932
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de robertc » 01 Oct 2023, 22:58

FreakBoy scrie:
01 Oct 2023, 21:36
Pun asta aici doar ca să știm peste ani în ce moment eram nemulțumiți.
As spune mai multe, dar v-aș pierde timpul. ucv
Faci si tu pe desteptul acum,dar am batut cea mai slaba echipa care a calcat pe acest stadion in ultimii ani,din prima divizie.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Bobby » 01 Oct 2023, 23:05

Craiova de azi e ca Roguljic : arata bine ca imagine, frumusel si cu freza impecabila, vorbeste articulat, arata calitati tehnice interesante pe teren, dar nu demonstreaza constanta care certifica valoarea si nici spiritul ala de luptator.

S-au dat bani buni pe Lazar, Lazar asta are contract mare, dar in poarta il folosim pe copilul nostru Popescu, care era rezerva la o echipa de play out in liga 2 acum 2 ani.

Pe dreapta i-am tot folosit pe Ivan (1.5 milioane), Cimpanu (500 k) and Isfan (600 k) - dar acum ne focusam pe copilul nostru Danciu, rezerva la echipa de play out in liga 2 sezonul trecut.

Le doresc succes copiilor nostri si ii doresc lui roty sa nu mai arunce banii pe petarde.

FreakBoy
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 738
Membru din: 10 Dec 2003, 11:57

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de FreakBoy » 01 Oct 2023, 23:15

robertc scrie:
01 Oct 2023, 22:58
FreakBoy scrie:
01 Oct 2023, 21:36
Pun asta aici doar ca să știm peste ani în ce moment eram nemulțumiți.
As spune mai multe, dar v-aș pierde timpul. ucv
Faci si tu pe desteptul acum,dar am batut cea mai slaba echipa care a calcat pe acest stadion in ultimii ani,din prima divizie.
nu fac, verisor, pe deșteptul, nu e nevoie, dar nu pot sa ma prefac :cool:
Ești pe 3 după ce ai jucat cu 4 echipe din primele 6, 6 din primele 9, conform clasamentului actual. În condițiile în care ești la al treilea antrenor în astea 11 meciuri.
Acum fac pe deșteptul și declar ca dacă sunt 3 antrenori diferiți, și totuși ești pe 3, merita și băieții ăștia măcar de 3 lei respect. Dar, de unde lei, doar pisoi.
I N I M I T A B I L I

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de Paul » 02 Oct 2023, 06:31

Eu as vrea sa va intreb pe cei care sunteti scandalizati de stilul lui Mitrita si de schemele “inutile” ale lui Markovici daca ati avut ocazia sa ii vedeti pe viu si meciuri la rand pe Balaci si pe Cartu?
Daca nu puteti aprecia ruperile de ritm si pasele lui Mitrita, probabil ca si pe Balaci l-ati fi considerat un mare looser, chit ca nu avea tatuaje, dar avea chica, purta pataloni super evazati in anii 70, si fuma de rupea.
Si Cartu statea la umbra oficialei si rata de rupea pamantul, de dragul unui dribling sau sut din unghi imposibil, si nu se rupea cu alergatul in aparare.
Inainte de a spune ca e blasfemie sa fac asemenea comparatii, sau ca fotbalul s-a schimbat, ganditi-va cum v-ar fi stat daca acum 40 de ani ii injurati pe nesimtitii si indolentii aia care nu lasa capul in pamant si fac floricele pe teren. A, si da, erau si pe atunci din-astia, dar la toti ne place sa ne amintim golurile si spectacolul, nu 2-1 luat la ASA pe care ii bateau toti sau chinurile acasa cu Otelul sau Jiul Petrosani.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 11: Universitatea Craiova - FC Botoșani

Mesaj de florinkeke » 02 Oct 2023, 10:11

O victorie reconfortanta, pare ca a fost o rabufnire a jucatorilor nostri la criticile aduse.Nu sunt prea multe de zis la 5-1 plus 2,3 alte ocazii majore. Mitrita asa indolent cum pare unora a dat o boaba,a pasat decisiv la alte doua si ca creat faza de la golul de 3-1,deci nimic de comentat. Singurul care a ramas dator e Ivan,insa pur si simplu nu inteleg ce poate avea publicul cu el,mi se pare noaptea mintii. Dar deh...asa e la noi la olteni, greu suntem de multumit. Momentan suntem bine,avand in vedere ca suntem la al treilea antrenor in 11 etape,cum remarca si ceinav mai sus. Haideti sa ii slabim,cel putin pana saptamana viitoare si sa ne bucuram putin,ca tare indarjiti mai suntem...

Scrie răspuns