Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pronostic

Poll ended at 23 Oct 2023, 12:29

1. Batem
6
40%
2. Egalitate
5
33%
3. Pierdem
4
27%
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de fanatic16 » 22 Oct 2023, 23:49

Conform LPF fusaram 12781 de suporteri!!!
In ciuda bătăii de joc cu papură, a jocului inexistent in ultimele meciuri, avusaram a doua asistență a noastră din sezonul ăsta ( cei mai mulți fusesem 14 mii cu UTA).
Gândiți va daca eram un club serios cu antrenor adevărat cu continuitate, cu jucători ținuți în priză și care să dea totul pe teren, aveam medie 25k de voie.
Asta așa, ca sa mai uitam de supărări.
Mai rău decât rahatu de papură și rotaru mă supără zvonurile cu mititelu care tot dă târcoale pe la cantonamentul nostru și se vede cu pieleanu ăla cică. Când apare un articol ești reticent, dar când afli din mai multe părți nu prea mai e greu de crezut.
Marius_vl are parțial dreptate vizavi de pierdut războiul cu booveanu, in sensul in care Rotaru pare că închide șandramaua la cum a lăsat clubul in momentul asta ,fara antrenor, fara viitor, in silenzio stampa de nu a mai vorbit niciunde de o lună, cu jucători buimaci care nu știu ce va fi de azi pe mâine, iar booveanu a mai avut o tentativa in 2012 sa fie el patron pe banii primăriei.
Sa speram că sunt doar speculații eronate și că mititelu in orgoliul lui va rămâne cu echipa lui care nu mai strânge nici o mie de inși la meciuri.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de marius_vl » 22 Oct 2023, 23:59

cred că a sosit momentul să ne luptăm pt evitarea retrogradării, că la titlu ne-am luptat destul 😔

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de robertc » 23 Oct 2023, 00:01

marius_vl scrie:
22 Oct 2023, 23:59
cred că a sosit momentul să ne luptăm pt evitarea retrogradării, că la titlu ne-am luptat destul 😔
Hai ma ca exagerezi si tu,e clar ca rotaru a vrut,a bagat bani,pe hartie avem lot de top. Pe de alta parte ,omu a pierdut din mana proiectul,suntem buni doar la marketing,restul e putred,e um mititel spoit...

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de robertc » 23 Oct 2023, 00:04

Pt mine,oricine face referire pozitiva legata de muicelu,merita doar mwie.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Bobby » 23 Oct 2023, 00:25

Titlul zilei :

Pandi: "Craiova a surprins-o pe Petrolul, la cât de slabă a fost"

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de dorumihnea2 » 23 Oct 2023, 10:40

Dacă în trecut echipa făcea câte 2 sau 3 egalur i și antrenorul era dat afară Ouzu , Bergodi sau făcea un egal și Rotaru spunea că antrenorul e ghinionist acum ce se mai așteaptă? Echipă nu e pregătită, nu sunt capacități, nu se vede nici un traseu , nimic....încep să îi bănui pe Papură și Rotaru de altfel de relații....ce se așteaptă? Am făcut egal cu Tunari și Voluntari și am pierdut f clar cu o echipă mediocră, o echipă care prima repriză a venit cu 5 fundasi să se apere că deh se gândeau că noi avem forță ofensivă că mai apoi să facă ce vor cu gloabele lui Rotaru. Mitriță joacă la alibi și văd că îl impune în primul 11 pe prietenul lui Kurtici. Rotaru chiar vrea distrugerea echipei?

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Geronimo » 23 Oct 2023, 11:27

Nu vrea, dar deciziile lui au dus echipa in momentul actual. Ca nu doar decizia cu Papura e gresita. Bine ca a jucat Roguljic titular ca iar ne plangeam ca nu-l baga. Nu inteleg de ce nu plangem ca nu a jucat Kolijc...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 23 Oct 2023, 13:10

Petrolul nu s-a aparat si sa joace la ciupeala asa cum presupuneam, sa predea posesia, Petrolul a avut mingea, posesia.. :o Au stiut sa paseze mult acolo in spate stiind ca atacantii nostri si extremele nu alearga, au jucat in pase marunt in laturi si au schimbat partile mereu. Jucatorii nostri erau neputinciosi si fiindca nu stiu sa faca pressing agregat. Se face pressing cu cate un jucator total aiurea. De aici lipsa unui antrenor se vede.
Petrolul parca a jucat in stilul lui Piturca...
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de fabius_2014 » 23 Oct 2023, 13:27

Mitrita, Houri, Roguljic, Markovic nu stiu sa faca si nici nu fac pressing. Astia au fost in prima repriza. In repriza a doua a intrat Baiaram care nici el nu face pressing si s-a alaturat lui Houri si Mitrita.
Papura este un adevarat dezastru pentru club si eu cred ca trebuie izolat intr-un birou. Echipa a doua a fost antrenata de Bon, Iencsi, Alex Stoica, Papura si acum Florescu si pot sa spun cu siguranta ca echipa a aratat cel mai rau cu Papura. Nu stiu si nu inteleg de ce insista Rotaru cu el.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 23 Oct 2023, 14:03

N-ai cum sa joci cu 4 maini moarte in fata care nu fac faza defensiva sau nu se pricep...Houri, Roguljic, Danciu si Mitrita. Praf de strategie. I-au plimbat de i-au innebunit ...dupa prima repriza aveam totusi sperante, Petrolul o plimba dar nu era periculoasa ...imi ziceam, hai ca batem pana la urma dar in a 2-a repriza pe langa lipsa de pressing a unei jumatati de echipa au speculat si inaltimea si slabiciunile lui Ndong si Borta.
Ce chifla a dat si Screciu in situatia cand a ramas ala singur cu Popescu !!! Pfff, le face Screciu cand ai mai mare nevoie de el !
FMSP :)(

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de florinkeke » 23 Oct 2023, 14:25

Din pacate plecarea lu Reghe ne-a dat peste cap tot sezonul. Mai bine il pastram pe Geana si stiam una,oricum nu eram in halul in care suntem acum.Partea buna e ca oricine ar veni ar fi un plus fata de dezastrul in care suntem,numai sa plece odata Papura.Noroc ca am facut ceva puncte la inceput de sezon si mai putem trai din ele pentru cateva etape.

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de ParintelePafnutie » 23 Oct 2023, 14:34

manex scrie:
22 Oct 2023, 23:22
Freestate scrie:Eu am plecat la 1-3 ...n-am mai asteptat finalul. Pe drum pana la Agronomie m-am inchipuit iarasi fotbalist si cum castig titlul cu Stiinta. Bine ca nu fu circulatie ca la cat de ingandurat eram nici nu stiu cum trecui strazile...
Nu as fi vrut sa aud asta. Ca ai plecat.. Nu e mai ok sa stai si sa le bati obrazul? Sau sa nu ii aplauzi? .

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Sau sa le arati curul

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de R.E.N. » 23 Oct 2023, 15:58

florinkeke scrie:
23 Oct 2023, 14:25
Din pacate plecarea lu Reghe ne-a dat peste cap tot sezonul. Mai bine il pastram pe Geana si stiam una,oricum nu eram in halul in care suntem acum.Partea buna e ca oricine ar veni ar fi un plus fata de dezastrul in care suntem,numai sa plece odata Papura.Noroc ca am facut ceva puncte la inceput de sezon si mai putem trai din ele pentru cateva etape.
Suntem la 3 puncte de locul 7, deci mai putem trai din punctele acumulate fix o etapa.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de manex » 23 Oct 2023, 22:58

Vai, cat de prosti am putut fi... Sa faca egal si fcsb si cfr...

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 24 Oct 2023, 07:58

Manex, ha ha ha ! ...tu inca te gandesti la CFR si FCSB ? :)(
Si apropo n-am fost prosti am fost neputinciosi.
O stare de lehamite s-a simtit generalizat si in Peluza...striga baiatul ala la portavoce, incerca sa le urneasca vocile dar n-a putut. Mai slaba ca niciodata prestatia vocilor din peluza. Se simte deznadejdea peste tot...
FMSP :)(

Scrie răspuns