Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Pronostic

Poll ended at 23 Oct 2023, 12:29

1. Batem
6
40%
2. Egalitate
5
33%
3. Pierdem
4
27%
 
Total votes: 15

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2232
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de fanucrv » 24 Oct 2023, 08:19

Un meci pierdut de Papura : echipa asezata prost , nepregatita fizic si demotivata ! Mitrita trebuie scos din banda unde numai produce nimic si nici nu se apara si mutat in centru langa atacant, Ivan sa isi reia locul in stanga si renuntat la sistemul cu un singur inchizator .

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de ParintelePafnutie » 24 Oct 2023, 15:39

fanucrv scrie:
24 Oct 2023, 08:19
Un meci pierdut de Papura : echipa asezata prost , nepregatita fizic si demotivata ! Mitrita trebuie scos din banda unde numai produce nimic si nici nu se apara si mutat in centru langa atacant, Ivan sa isi reia locul in stanga si renuntat la sistemul cu un singur inchizator .
Papura este cel mai bun, pentru ca el cunoaste cel mai bine echipa

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Nea Marin » 24 Oct 2023, 16:06

Nu v-ati prins, vor sa scape de papura.
STIINTA SUNTEM NOI !

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de ParintelePafnutie » 24 Oct 2023, 16:15

Pina acum, as zice ca au scapat de cel putin 4 daca nu 5 antrenori. Nu mai bine scapam noi de ei?

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Nea Marin » 24 Oct 2023, 16:19

o:
ParintelePafnutie scrie:
24 Oct 2023, 16:15
Pina acum, as zice ca au scapat de cel putin 4 daca nu 5 antrenori. Nu mai bine scapam noi de ei?
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de gogu2005 » 24 Oct 2023, 16:21

Chiar crede cineva că Papură sau Bon stabilesc cine și unde joacă? Sunt doi antrenori fără autoritate pt simplul fapt că sunt doar temporar pe bancă până când vine unul pe care jucătorii îl vor săpa.
La meciul ăsta au intrat cei care au vrut probabil și cei fără PlayStation acasă.
CRAIOVA NESUPUSA

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de ParintelePafnutie » 24 Oct 2023, 19:32

Pe mine ma intereseaza doar doua lucruri. 1. Sa fie Universitatea cea mai tare echipa din Romania, sa ia titlul si sa se califice in grupele unei cupe europene si 2. Sa dispara Mititelu.


Telenovele, manele, bashini ... nu ma intereseaza. Sa puna mina (piciorul, ma rog) si sa joace!! Nu e treaba lor sa rastoarne 3 antrenori pe sezon

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de fanatic16 » 24 Oct 2023, 19:41

E nasoală treaba daca până la meciul cu rapid nu avem un comunicat cu mulțumim, corneliu , efectiv puteau să îl lase pe Bon de ieri de unul singur, omul cel puțin pe comunicare e bun, și toate meciurile in care a fost el interimar au fost decente, mai puțin unul cu fcsb in care am avut și multă neșansa cu un autogol, cu gafa lui Bancu ce i a pasat lui cordea la 10 m de poartă și cu eurogolul lui Moruțan pe care îl prinzi odată în viață.
Mi e greu să cred că cu Bon lăsat cu putere deplină ne mai călca petrolul în picioare acasă.
E groasa rău că orice antrenor ar veni nu ar fi dispus să debuteze în groapa cu ciori sau cu boovenii, meciuri cu presiune uriașă pt noi.
Sper totuși la un străin adevărat, nu Iliev care e prin liga 2 bulgară.
Și , btw, de ce nu ar putea reveni Mangia? Nici până acum nu au terminat ăia in Malta ancheta pwlii, nu s a tras vreo concluzie.
De ce greii echipei se înțelegeau bine cu Devis, iar singurul nemulțumit, popa, coincidența sau nu, a dat din gura abia când a ajuns rezervă? Omul era o pușcărie, sincer, ce se aștepta?
O revenire a lui Mangia ar fi cea mai tare mișcare a clubului, nu uitați cum Mangia e singurul antrenor care a fost capabil sa gestioneze tensiuni cu greii vestiarului gen faza cu Băluță când l a exclus din lot 2 săpt dar omul a revenit mai capacitat, a jucat fotbal și nimeni nu a săpat pe nimeni.
Mi se rupe de presa care ar comenta de acuzațiile lui Mangia vizavi de chestii homosexuale, chiar nu mă interesează. Contează să fie un antrenor respectat de jucători, care sa nu fie săpat la primul hop întâmpinat.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2232
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de fanucrv » 24 Oct 2023, 19:46

@Părintele: absolut corect ! D-aia am ajuns in situația asta ingrată si scăpată de sub control și ne-am trezit ca dupa ce am mancat pe paine antrenori ,acum nu avem pe cine sa mai aducem pe banca tehnică. Am ajuns la soluții gen Papura !!! Si apropo de Papura, nu e normal sa-l pui sa se ocupe de echipa a doua, atâta timp cand el are mari probleme de comunicare . Se stie ca pentru tineri conteaza foarte mult un bun motivator si un om care sa comunice bine cu jucătorii. La ăștia mici conteaza enorm moralul și daca din partea antrenorului nu vine un feedback potrivit atunci se alege praful.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de fabius_2014 » 24 Oct 2023, 19:58

Sa-l schimbi pe Florescu, la echipa a doua, cu Papura ar fi o imensa nedreptate si prostie in acelasi timp. Practic, schimbi un om care aduce rezultate si performanta clubului cu...prietenul patronului si atat.Sper ca Rotaru sa nu faca asa ceva.
In rest, terminati cu intoxicari de felul ca Rotaru face pe antrenorul, ca el face echipa si alte de-astea. La Craiova au fost o gramada de antrenori si toti, dar absolut toti au spus ca Rotaru nu se baga peste antrenor. Rotaru o avea multe pacate, dar pe asta nu-l are. Nu incercati sa-l egalati pe Rotaru cu maimuta booveana ca e diferenta mare. Cine vrea sa bage joarda sa si-o bage in kour .

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 24 Oct 2023, 20:44

fanatic16 scrie:
24 Oct 2023, 19:41
eciuri cu presiune uriașă pt noi.
Și , btw, de ce nu ar putea reveni Mangia? Nici până acum nu au terminat ăia in Malta ancheta pwlii, nu s a tras vreo concluzie.
De ce greii echipei se înțelegeau bine cu Devis, iar singurul nemulțumit, popa, coincidența sau nu, a dat din gura abia când a ajuns rezervă? Omul era o pușcărie, sincer, ce se aștepta?
O revenire a lui Mangia ar fi cea mai tare mișcare a clubului, nu uitați cum Mangia e singurul antrenor care a fost capabil sa gestioneze tensiuni cu greii vestiarului gen faza cu Băluță când l a exclus din lot 2 săpt dar omul a revenit mai capacitat, a jucat fotbal și nimeni nu a săpat pe nimeni.
Mi se rupe de presa care ar comenta de acuzațiile lui Mangia vizavi de chestii homosexuale, chiar nu mă interesează. Contează să fie un antrenor respectat de jucători, care sa nu fie săpat la primul hop întâmpinat.
Si cum crezi ca va mai fi respectat intr-un grup de heterosexuali cu copii, familie tot treaba rost ?
Crezi ca ei sunt open-minded asa cum esti tu si poti sa treci peste asemenea chestii ? Noi ceilalti obtuzii...dupa ce a haituit toti puberii prin Italia, Malta, Romania crezi ca acceptam asa ceva ?
Crezi ca suntem in Brokeback Mountain aici ? :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de fanatic16 » 24 Oct 2023, 23:07

Freestate scrie:
24 Oct 2023, 20:44
fanatic16 scrie:
24 Oct 2023, 19:41
eciuri cu presiune uriașă pt noi.
Și , btw, de ce nu ar putea reveni Mangia? Nici până acum nu au terminat ăia in Malta ancheta pwlii, nu s a tras vreo concluzie.
De ce greii echipei se înțelegeau bine cu Devis, iar singurul nemulțumit, popa, coincidența sau nu, a dat din gura abia când a ajuns rezervă? Omul era o pușcărie, sincer, ce se aștepta?
O revenire a lui Mangia ar fi cea mai tare mișcare a clubului, nu uitați cum Mangia e singurul antrenor care a fost capabil sa gestioneze tensiuni cu greii vestiarului gen faza cu Băluță când l a exclus din lot 2 săpt dar omul a revenit mai capacitat, a jucat fotbal și nimeni nu a săpat pe nimeni.
Mi se rupe de presa care ar comenta de acuzațiile lui Mangia vizavi de chestii homosexuale, chiar nu mă interesează. Contează să fie un antrenor respectat de jucători, care sa nu fie săpat la primul hop întâmpinat.
Si cum crezi ca va mai fi respectat intr-un grup de heterosexuali cu copii, familie tot treaba rost ?
Crezi ca ei sunt open-minded asa cum esti tu si poti sa treci peste asemenea chestii ? Noi ceilalti obtuzii...dupa ce a haituit toti puberii prin Italia, Malta, Romania crezi ca acceptam asa ceva ?
Crezi ca suntem in Brokeback Mountain aici ? :)(
Am mizat pe buna relație avută în trecut cu greii echipei, și totuși, încă o întrebare, cine îți garantează că toți de la noi sunt hetero? :))

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 25 Oct 2023, 00:05

Tu intelegi ce-i la cvrul nostru ...? Craiolguta, Mogosoaia, Asistatii Social, Clona Psd, etc...Nu ne mai trebuie si Bulangiii lui Rotaru. Avem destule apelative. :)(
FMSP :)(

ParintelePafnutie
fanatic
fanatic
Mesaje: 1080
Membru din: 23 Mai 2023, 18:30

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de ParintelePafnutie » 25 Oct 2023, 01:12

Freestate scrie:
25 Oct 2023, 00:05
Tu intelegi ce-i la cvrul nostru ...? Craiolguta, Mogosoaia, Asistatii Social, Clona Psd, etc...Nu ne mai trebuie si Bulangiii lui Rotaru. Avem destule apelative. :)(
Nu uita ca istoria e scrisa de invingatori. Daca luam titlul, nu se mai beculizeaza nimeni ca antrenorul e popo

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 13: Universitatea Craiova - Petrolul Ploiesti

Mesaj de Freestate » 25 Oct 2023, 07:40

Cacare invingatori ? In meciurile cu favoriti, cu miza mare au clacat, in meciurile cu presiune din partea propriilor suporteri au clacat, au fost penibili. Baietii astia sunt labili, avem o trupa de Ivani care nu pot sa castige ceva.
FMSP :)(

Scrie răspuns