Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu javrele?

Batem, Bulgaria >Rusia
13
87%
Egal, problemele sunt mari
2
13%
Tot egal, nu putem pierde cu ăștia
0
No votes
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de fanatic16 » 10 Noi 2023, 13:06

Primul meci din era bulgară, cred eu că vom bate, chinuit , dar vom bate.
Nu sunt multe de schimbat în 3 zile in mod normal, dar amintindu mi de schimbarea radicală făcută de Rădoi in câteva zile probabil că și bulgarul având de partea lui experiență net superioara poate să ne surprindă plăcut și să nu vedem un fotbal chinuit.
De bătut, batem, dinamo are apărare foarte slabă și e în prăpastie și ca joc și moral.
Personal , as vrea ca Petev să aibă cojones și să îl pună pe Bancu la mijloc și pe Mitriță Nr 10.
Popescu - Ndong, Screciu, Silva, Căpățînă- Crețu, Mateiu - Bancu, Mitriță, Houri - Ivan as juca eu , având în vedere că în ciuda faptului că Ivan e slab în ultima vreme ca vârf nu avem alții mai răsăriți.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 10 Noi 2023, 13:54

Fataaaaah ! Sa-i omoram fvtu-le rasa-n gura !
Caini spurcati pvla s-o mancati !
Stau nenorocitii lor ai batrani, Dinu, Rednic, Porumboiu, Prunea numai pe sticla cu cac6turi la adresa noastra !
Cel mai mare dusman natural al nostru alaturi de sclavii Familiei, baga-mi-as pvla si-n ficatul lor !

le: Cu cainii spurcati vom fi mai multi decat la meciul cu caii. Sa inteleaga cineva mecanismul psihologic de rahat al olteanului care se duce la meci !
FMSP :)(

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de R.E.N. » 10 Noi 2023, 16:39

Totusi, nu-i interzice nimeni oligofrenului aluia (nu stiu cum il cheama) accesul la conferinta de presa? E un spatiu privat, clubul poate sa selecteze cine participa. Nu se poate sa-l lasi pe asta sa-si bata joc de fiecare data, e lipsa de respect a clubului fata de antrenori sa-i permiti astuia sa puna intrebari.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Paul » 10 Noi 2023, 17:11

R.E.N. scrie:
10 Noi 2023, 16:39
Totusi, nu-i interzice nimeni oligofrenului aluia (nu stiu cum il cheama) accesul la conferinta de presa? E un spatiu privat, clubul poate sa selecteze cine participa. Nu se poate sa-l lasi pe asta sa-si bata joc de fiecare data, e lipsa de respect a clubului fata de antrenori sa-i permiti astuia sa puna intrebari.
Te referi la Cristi Stancescu si la conferintele de la noi, nu? Da, e incredibil de enervant.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de R.E.N. » 10 Noi 2023, 17:24

Paul scrie:
10 Noi 2023, 17:11
R.E.N. scrie:
10 Noi 2023, 16:39
Totusi, nu-i interzice nimeni oligofrenului aluia (nu stiu cum il cheama) accesul la conferinta de presa? E un spatiu privat, clubul poate sa selecteze cine participa. Nu se poate sa-l lasi pe asta sa-si bata joc de fiecare data, e lipsa de respect a clubului fata de antrenori sa-i permiti astuia sa puna intrebari.
Te referi la Cristi Stancescu si la conferintele de la noi, nu? Da, e incredibil de enervant.
Da, el e.. Enervant e foarte putin spus. Pare un mititel scos de sub o caruta, incercand sa fie spiritual. Sincer, nu inteleg cum i se permite sa apara la conferinte. E o bataie de joc fata de antrenori, jucatori si suporteri.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Bobby » 10 Noi 2023, 20:05

Urit gestul clubului de a scrie numele Dinamo cu litere chirilice pe pagina de facebook.

Ca fanii mai fac ironii, e OK - dar ca ironiile vin de la club e neprofesionist.

roty pare ca a scapat complet haturile din mina.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de fanatic16 » 10 Noi 2023, 20:12

Aoleu, dar când dinamo posta referitor la meciul cu fcu că joacă cu Universitatea Craiova nu te ai mai scandalizat?
E mișto când arunci cu rahat doar când îți convine și la taranimile adversarilor închizi ochii. Mi se rupe mie de neprofesionism in rahatu asta de liga unde daca nu ești cu gura și ironiile pe ceilalți ești făcut terci.
Foarte bun gestul clubului, mwie dinamo care zicea că boovenii sunt Universitatea.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 10 Noi 2023, 20:28

Bobby scrie:
10 Noi 2023, 20:05
Urit gestul clubului de a scrie numele Dinamo cu litere chirilice pe pagina de facebook.

Ca fanii mai fac ironii, e OK - dar ca ironiile vin de la club e neprofesionist.

roty pare ca a scapat complet haturile din mina.
O fi vreo replica la ceva ce ne-au facut si ei noua...
Da vorba lui Fanatik, jigodiile nu merita iertate.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de manex » 10 Noi 2023, 20:37

Cateva ganduri:
Bancu a spus cu gurita lui ca ii place in aparare. Degeaba visam noi un fac totum acolo...Bancu vrea in aparare.
Mie imi place treaba cu literele chirilce... Daca ei nu ne pot respecta... Atunci sa isi asume.
Din ce a zis Cretu azi am remarcat atat:s-au saturat de schimbari de antrenori. Ma astept sa joace cu ambitie.
Libertatea presei exista la noi.. Asa ca Stancescu isi poate expune intrebarile de rahat . Ma intreb de ce nu a intrebat nimic de zaibar.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk



Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Bobby » 10 Noi 2023, 21:48

fanatic16 scrie:
10 Noi 2023, 20:12
Aoleu, dar când dinamo posta referitor la meciul cu fcu că joacă cu Universitatea Craiova nu te ai mai scandalizat?
E mișto când arunci cu rahat doar când îți convine și la taranimile adversarilor închizi ochii. Mi se rupe mie de neprofesionism in rahatu asta de liga unde daca nu ești cu gura și ironiile pe ceilalți ești făcut terci.
Foarte bun gestul clubului, mwie dinamo care zicea că boovenii sunt Universitatea.
roty incearca sa dea o alta imagine, de echilibru, de civilizatie - asta e una la mina.

Doi - mi se pare ca noi urlam exact pe subiectele care nu conteaza. Exemplu - caii au marcat dupa un fault grosolan facut la Mateiu in fata arbitrului, si dupa meci boo a iesit pe sticla precum ca arbitrajul a fost pro noi si ca csu e echipa sistemului.

Pai nene daca nu urli nici macar cind ai dreptate, ce mai conteaza mistouri ieftine cu dinamo ?

Trei - roty cam scapa serios haturile din mina. Se ia de Rednic, de Porumboiu, face acuzatii aiurea (blat la meciul celebru cu Vasluiul desi roty n-are dovezi) etc etc. roty se baga in rahaturile astea si se mititelizeaza in fiecare zi.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de manex » 10 Noi 2023, 22:12

Nu a scapat nimic. Doar ca l-a luat gura pe dinainte. putea spune altfel, dar sa nu uitam ca nu e nimeni in club sa iasa public sa faca declaratii. Chiar daca sunt mai dure.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de fanatic16 » 11 Noi 2023, 00:18

Rotaru cu tot ce a zis e cu mult mai mult mai elegant decât jegurile de mititelu, porumboiu etc.
Pai porumboiu bora toata ziua peste tot că domne Rotaru e parasutat in mod ilegal în fotbal cu banii statului, etc. Pe cine nu ar enerva chestiile astea daca ți le ar reproșa cineva?
Ca apoi sifonaru de porumboiu sa îl dea in judecată deși el a început jignirile și insinuările, că și ce a zis el despre banii lui Rotaru poate fi folosit ca motiv de dat în judecată pentru denigrare in media, nu?
Toate atacurile astea disperate in ultima perioada de la oameni cu legături mai mult sau mai puțin puternice cu mititelu îmi dau senzația că Rotaru a redresat corabia în spatele cortinei cu ceva noi acționari și de asta face spume clica mititelului.
Nu m ar surprinde sa aflam că puzul părăsise mititelu unicac având promisă o fuziune și cașcaval , iar acum după ce pare că a picat orice speranță de a lor vizavi de o fuziune se reîntorc pe ascuns la boovean. Sunt efectiv aceleași plebe doar că fără cârpele cu peluza sud. Credeți că le va lua mult sa realizeze că pot să se răzvrătească 200-300 de inși împotriva lui gogoașă și a 15 acoliți și să preia fraiele galeriei vândute?
Uitați vă pe pagina știința la zi, mititelu a recâștigat aproape în totalitate puterea în peluza PUZ, tocmai pt că planurile lor visate in vara au picat.
Foarte bine că nu vor ajunge la noi!
Gogoașă și niște rătăciți din Ultras ar mai incerca cică apropierea de Nord, dar din fericire fara succes.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 11 Noi 2023, 08:06

Bobby scrie:
10 Noi 2023, 21:48
Trei - roty cam scapa serios haturile din mina. Se ia de Rednic, de Porumboiu, face acuzatii aiurea (blat la meciul celebru cu Vasluiul desi roty n-are dovezi) etc etc. roty se baga in rahaturile astea si se mititelizeaza in fiecare zi.
Pai БОББЫ ... :)( cand cineva din club trebuie sa spuna ceva il acuzam pe Rotaru ca nu se baga iar cand se baga il acuzam ca nu o face cum trebuie. Tie iti place ca se baga Rotaru dar nu o face cum vrei tu, bag de seama.
Tu nu vrei mahalagisme tu vrei niste comunicate din astea pline de bun simt si elaborate.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Paul » 11 Noi 2023, 09:21

Eu as fi vrut sa faca cineva scandal pentru faultul la Mateiu dupa care am luat gol, poate chiar Rotaru daca tot s-a apucat sa le faca pe toate.
Dar nu numai ca nu il condamn pe Rotaru ca s-a dat la Porumboiu, ba chiar ma bucur ca a facut-o, si la cum am observat ca se poarta, cred ca e posibil chiar sa aiba niste dovezi. Cum ar fi sa ii fi starnit pe cei doi taranoi grobieni, Porumboiu si Mititelu, sa-l dea asta in judecata, iar asta la proces sa prezinte niste dovezi si sa ii bage in khacat definitiv pe cei doi haiduci plapumari?
Iar de dinamo, ce sa zic, numele e importat de la rusi, si il poarta cu mandrie, asa ca de ce nu, sa il scrie cu litere chirilice.
Sper sa le dam un 5-0 si sa aratam fotbal! Ne vedem pe stadion sa strigam “Ae, Ao, sa moara Dinamo!” si celebra “Câini spurcati, …. sa mancati!”

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de robertc » 11 Noi 2023, 13:31

manex scrie:
10 Noi 2023, 22:12
Nu a scapat nimic. Doar ca l-a luat gura pe dinainte. putea spune altfel, dar sa nu uitam ca nu e nimeni in club sa iasa public sa faca declaratii. Chiar daca sunt mai dure.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Si a cui e vina ca nu mai e nimeni in club? Tot a lui...

Scrie răspuns