Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu javrele?

Batem, Bulgaria >Rusia
13
87%
Egal, problemele sunt mari
2
13%
Tot egal, nu putem pierde cu ăștia
0
No votes
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Paul » 13 Noi 2023, 11:41

BogdanWick8 scrie:
13 Noi 2023, 11:37
fanatic16 scrie:
13 Noi 2023, 11:14
De ce dracu pe LPF 2 la secțiunea spectatori e trecut informație indisponibilă iar media ne o scăzură la 9987?
Chiar nu au pic de rușine?
Daca puneau numărul de ieri 12-13 mii media noastră rămânea normala 10 mii și cv, in timp ce la booveni le umfla cu câteva mii bune asistența la meciuri.
Asa se intampla mereu pana pun numarul exact de spectatori, informatie indisponibila e egal cu 0 si de asta scade media asa mult inainte sa puna numarul de spectatori de la meciul respectiv
Foarte bine gandit sistemul de update, nota 10! In loc sa conteze doar informatiile exacte, din momentul cand devin disponibile. Te doare capul!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Paul » 13 Noi 2023, 11:43

R.E.N. scrie:
13 Noi 2023, 10:59
Pe mine ma sperie ca, la cateva zile dupa ce nea mihaie ni l-a prezentat pe Petev si ne-a spus ca o sa restructuram clubul, l-a trimis pe Papura la echipa a doua si ne-a explicat in ziar ca avem fotbalisti foarte buni, Koljic, Markovic, Kurtic, Baiaram, Ivan, care sunt iesiti din forma. Pai, nea mihaie, restructurare inseamna ca mai asteptam ca papura sa devina antrenor si Koljic fotbalist? Eu speram ca restructuram trimitandu-i pe primii trei in India sau la Chiajna la iarna, iar pe Baiaram il lasam pana in vara sa demonstreze ca vrea sa fie fotbalist. Si ca aducem un antrenor la echipa a doua. Asta asa, de inceput.
Pe mine ma sperie intr-adevar doar faza cu Papura, pentru ca despre fotbalisti nu are ce sa faca instant, si probabil ca urmeaza o evaluare, si o incercare de implementare a unui sistem de joc, ceea ce pana acum nu a fost cazul pentru ca Papura. Nu are ce sa faca de azi pe maine, si daca nici cu Dinamo nu ii incerci tocmai pe cei la care trebuie sa te decizi, chiar daca sunt in forma execrabila, atunci cand?
Dar asta cu Papura inapoi la echipa de tineret e cu adevarat ingrijoratoare.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de fanucrv » 13 Noi 2023, 12:48

Cat timp Rotaru va finanța clubul , Papura este de neatins indiferent de ce face sau mai degrabă ce nu face. Trebuie sa ne împăcam cu asta !
Last edited by fanucrv on 13 Noi 2023, 14:12, edited 1 time in total.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 641
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de White&Blue » 13 Noi 2023, 13:19

Dar de unde stiti ca Papura s-a intors antrenor la echipa a doua?
Daca este adevarat, asta e poate cea mai mare fractura logica din clubul asta si nu inteleg cum rezista baiatul ala Florescu sub patura asta de frustrari sub care sta.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de R.E.N. » 13 Noi 2023, 16:19

Paul scrie:
13 Noi 2023, 11:43


Pe mine ma sperie intr-adevar doar faza cu Papura, pentru ca despre fotbalisti nu are ce sa faca instant, si probabil ca urmeaza o evaluare, si o incercare de implementare a unui sistem de joc, ceea ce pana acum nu a fost cazul pentru ca Papura. Nu are ce sa faca de azi pe maine, si daca nici cu Dinamo nu ii incerci tocmai pe cei la care trebuie sa te decizi, chiar daca sunt in forma execrabila, atunci cand?
Dar asta cu Papura inapoi la echipa de tineret e cu adevarat ingrijoratoare.
Correct, și atunci ar fi putut spune fix asta. Ca rezultatele și jocul nu sunt aliniate cu dorințele noastre și ca urmeaza sa facem o analiza în iarna și, mai ales, în vara, sa vedem cine poate sa ne ajute sa ne îndeplinim obiectivele și cine nu.

Nu poți sa vorbești despre "forma sportiva" a unor jucatori de care te rogi sa joace fotbal de ani de zile. Mai degrabă trebuie sa le dai un semnal ca mai au câteva luni ca sa arate dacă vor sa fie fotbaliști sau să-și deschidă șaormerie. Koljic e absolut înspăimântător, așteptăm de doi ani jumate să-și revină. Nu un an, nu doi, ci din aprilie 2021 (chiar m-am uitat când și-a revenit după fractura). Baiaram juca mai bine la 16 decât la 20. Markovic demonstrează aceeași durere în pix pe care a avut-o mereu, mai putin în primul mandat al lui Reghe. Asta nu e forma sportiva, e atitudine fata de profesie. Și dacă tu, și după ceasul al 25lea o tot dai ca, vai, sărăcuții trebuie să-și între în forma, nu faci niciun bine nici clubului, nici printesilor.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Paul » 13 Noi 2023, 17:07

R.E.N. scrie:
13 Noi 2023, 16:19
Paul scrie:
13 Noi 2023, 11:43


Pe mine ma sperie intr-adevar doar faza cu Papura, pentru ca despre fotbalisti nu are ce sa faca instant, si probabil ca urmeaza o evaluare, si o incercare de implementare a unui sistem de joc, ceea ce pana acum nu a fost cazul pentru ca Papura. Nu are ce sa faca de azi pe maine, si daca nici cu Dinamo nu ii incerci tocmai pe cei la care trebuie sa te decizi, chiar daca sunt in forma execrabila, atunci cand?
Dar asta cu Papura inapoi la echipa de tineret e cu adevarat ingrijoratoare.
Correct, și atunci ar fi putut spune fix asta. Ca rezultatele și jocul nu sunt aliniate cu dorințele noastre și ca urmeaza sa facem o analiza în iarna și, mai ales, în vara, sa vedem cine poate sa ne ajute sa ne îndeplinim obiectivele și cine nu.

Nu poți sa vorbești despre "forma sportiva" a unor jucatori de care te rogi sa joace fotbal de ani de zile. Mai degrabă trebuie sa le dai un semnal ca mai au câteva luni ca sa arate dacă vor sa fie fotbaliști sau să-și deschidă șaormerie. Koljic e absolut înspăimântător, așteptăm de doi ani jumate să-și revină. Nu un an, nu doi, ci din aprilie 2021 (chiar m-am uitat când și-a revenit după fractura). Baiaram juca mai bine la 16 decât la 20. Markovic demonstrează aceeași durere în pix pe care a avut-o mereu, mai putin în primul mandat al lui Reghe. Asta nu e forma sportiva, e atitudine fata de profesie. Și dacă tu, și după ceasul al 25lea o tot dai ca, vai, sărăcuții trebuie să-și între în forma, nu faci niciun bine nici clubului, nici printesilor.
Total de acord cu tot ce spui, numai ca vorbele sunt vorbe si faptele sunt fapte. Ca a spus ce a spus despre forma sportiva, cand de fapt urmeaza sa fie o evaluare, sa zicem ca asta e felul lui diplomat de schimba foaia, cine intelege bine, cine nu, o sa afle la momentul potrivit, si ma refer la fotbalisti aici.
Nu cred ca ne asteptam sa spuna fix ceea ce vrea sa faca.
Dar cu Papura inapoi la echipa a doua, aia nu mai e vorba, si nu mai e ca nu avea ce altceva sa faca. Aiai e buba, si e de neinteles pentru mine si probabil pentru majoritatea de aici.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Stefan.. » 13 Noi 2023, 18:02

Puține de comentat despre joc. O idee mai organizat, dar cu un aceiasi jucatori de câmp leșinați fizic. Unii de mai mult timp, altii adusi in grafic de Papura. E mult de recuperat în pregătire... Mare blestem pe copiii de la satelit: cum sa progreseze cu Papura?

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de fabius_2014 » 13 Noi 2023, 20:05

Se poate protesta in vreun fel impotriva lui Papura ? Este mult mai rentabil pentru club daca-l plateste dublu pe Papura sa stea departe de fotbalisti. Apropierea astuia de terenul de fotbal dauneaza grav echipelor noastre.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Bobby » 13 Noi 2023, 20:42

Papura e pentru roty cum e dan vasilica pentru ajica.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de manex » 13 Noi 2023, 21:33

@admini....pe tapatalk nu mai pot scrie decat daca platesc. Bag pl in plata lor. Exista alta posibilitate de a scrie aici alta decat in browser?
Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 14 Noi 2023, 08:05

Imagini șocante în București. O fată de 15 ani este lovită de o mașină, iar toți trec pe lângă ea fără să oprească

Un titlu din zilele trecute. Si ne intreaba unii de ce dam mvie la Bucuresti.
Astia au ajuns precum chinezii de insensibili si robotizati. Vai mama lor !
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de fabius_2014 » 14 Noi 2023, 08:11

In Craiova atunci cand o femeie a fost accidentata pe Bulevardul 1 Mai, oamenii i-au sarit in ajutor, dar au fost si doi suedezi care i-au luat in custodie portofelul. Probabil se gandeau sa nu-l fure cineva.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 14 Noi 2023, 08:29

Da tin minte ...cei doi suedezi: Brolin si Anderson dar nu Pamela. Locuiau in fata Luncii.
manex scrie:
13 Noi 2023, 21:33
@admini....pe tapatalk nu mai pot scrie decat daca platesc. Bag pl in plata lor. Exista alta posibilitate de a scrie aici alta decat in browser?
Scoate banu Manex sau reduci un carnacior din aia (ca am vazut ca servesti mai multi) si -ti iei catafalk din ala. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3512
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 14 Noi 2023, 08:42

Total dezamagit de putorile de la Nord, nu ma refer la cei din galerie. Am stat prima repriza in extremitatea dinspre T2 a peluzei.
Eram mereu in picioare si strigam, cantam, injuram cainii. Aia de pe scaune isi dadeau coate si ma aratau cu degetul in linistea lor de parca erau la o auditie sau la teatru. Unul dintre ei vizibil iritat de timbrul meu vocal baritonal, agasant pentru el ... m-a intrebat de ce nu ma duc in galerie.
I-am replicat ca acolo am locul. Intr--adevar abonamentul meu e cu loc acolo in sectorul 6.
Mi se pare ca este o lupta pierduta cu acesti suporteri fatarnici veniti doar sa absoarba din sistemul de pe stadion nu si sa dea inapoi in sistem.
Sa stai tot timpul pe scaun precum o balega ...bleah !
Este singurul moment din saptamana in care pot sa faca sport pentru ca multi dintre ei sunt niste gramezi de c6acat toata saptamana. Au ocazia sa se miste , sa sara, sa ridice mainile dar prefera sa stea tintuiti in scaune.
Pentru mine un meci este un boost de energie pe care nu trebuie sa-l ratezi.
FMSP :)(

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de robertc » 14 Noi 2023, 12:42

Freestate scrie:
14 Noi 2023, 08:42
Total dezamagit de putorile de la Nord, nu ma refer la cei din galerie. Am stat prima repriza in extremitatea dinspre T2 a peluzei.
Eram mereu in picioare si strigam, cantam, injuram cainii. Aia de pe scaune isi dadeau coate si ma aratau cu degetul in linistea lor de parca erau la o auditie sau la teatru. Unul dintre ei vizibil iritat de timbrul meu vocal baritonal, agasant pentru el ... m-a intrebat de ce nu ma duc in galerie.
I-am replicat ca acolo am locul. Intr--adevar abonamentul meu e cu loc acolo in sectorul 6.
Mi se pare ca este o lupta pierduta cu acesti suporteri fatarnici veniti doar sa absoarba din sistemul de pe stadion nu si sa dea inapoi in sistem.
Sa stai tot timpul pe scaun precum o balega ...bleah !
Este singurul moment din saptamana in care pot sa faca sport pentru ca multi dintre ei sunt niste gramezi de c6acat toata saptamana. Au ocazia sa se miste , sa sara, sa ridice mainile dar prefera sa stea tintuiti in scaune.
Pentru mine un meci este un boost de energie pe care nu trebuie sa-l ratezi.
sa stii ca ai dreptate, eu i-am descris oltenii ca fiind cei mai fierbinti dintre romani,si la meciul cu crapid ea(sasoaica) a sarit mai mult decat toti din t2.

e pacat ca a cam murit spiritul...mwe maruntelu!

Scrie răspuns