Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu javrele?

Batem, Bulgaria >Rusia
13
87%
Egal, problemele sunt mari
2
13%
Tot egal, nu putem pierde cu ăștia
0
No votes
 
Total votes: 15

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 816
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Doomsday » 12 Noi 2023, 18:23

Da, ai dreptate, putem fi optimisti. Petev poate aduce ceva îmbunătățiri, progres, pregatire fizica, dar nu minuni.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de manex » 12 Noi 2023, 18:25

Victorie muncita si chinuita.
Ma asteptam sa inceapa cu Marko... Pe. Koljic l-a bagat doar sa se convinga. Dar si sa rateze de acolo...
Ok sistemul cu Mitrita sa aiba mana libera. Dar nu avem mijloc!! Ma uitam la un moment dat, in prima repriza... Atacam pe dreapta.. Vladoiu se uita cui sa dea pasa, Cretu si vedeta cu 300 de meciuri in serie A se ascundeau in spate... In fata lor 25-30 de metri liberi... Prineste pasa Kurtic si in loc sa atace spre poarta el da pasa in spate. Atunci a fost cand a fluierat publicul. Kurtic trebuie sa fie rezerva. Oricum... Nu avem mijloc.
3 puncte de liniste.. Doua saptamani de munca

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1965
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de lory69 » 12 Noi 2023, 19:09

Nu avem conditie fizica....asta e problema principala! In mandatul lui Neagoe rezistam doar o repriza,apoi am ajuns la Papura sa aratam jalnic dpdv fizic.Asta inseamna cantonament de vara nereusit si antrenamente doar cu mingea.Erau alte timpuri cand se alergau zeci de km pe zi in pregatire....Se insista cu Danciu,dar cred ca bulgarul va trebui sa vada si alti tineri din pepiniera....si asta cat mai rapid,pana nu ii strica Papura....cel reinvestit la echipa a doua.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 12 Noi 2023, 19:24

N-avem consistenta la mijloc si fizic, nu stam bine in dueluri, adversarul iese mereu cu mingea din ele...pase gresite periculoase in aparare, Screciu, Danciu Kurtic...Parerea mea trio-ul Kurtic, Cretu, Mateiu nu poate in orice combinari de 3 luati cate 2 (adica 3 variante).
Ar fi interesant sa-i vedem pe toti 3 in teren. :)(
N-au fost carnati la Nord iar crenvursti nu dau nici la caine.
Am mancat un sandwich sleit si rece pentru ca eram rupt de foame...ma bazam pe carnati. :)( +De asta am si batut doar cu 1-0. :)(
Misto fumul de sub coregrafie, l-am suportat mult mai bine...
Din peluza jocul prost trece neobservat dar anumiti jucatori ies totusi in evidenta.
FMSP :)(

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de fabius_2014 » 12 Noi 2023, 19:28

Interesanta conferinta de presa a bulgarului. Se pare ca omul nu prea stie de caterinca si este croit pe munca. Urmeaza viata grea pentru printesele noastre. E rost de "robota". :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 12 Noi 2023, 19:33

"Craiova avea nevoie de un rival "împăiat" ca să-și revină"
Cam asta este concluzia meciului :)(
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de manex » 12 Noi 2023, 19:48

Adica au fost doar hot dogi la peluza? La a doua ce s-a vandut la mancare?

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Paul » 12 Noi 2023, 20:02

Eu nu inteleg de ce nu se organizeaza mai bine cu mancarea si bauturile. Daca la 1/2 din capacitate sunt cozi interminabile, efectiv pierd bani cu nemiluita.
Nu reusii sa ajung mai devreme, iar in pauza e imposibil satermini coada, trebuie sa pierzi din meci. Deci eu nu luai nimic pe chestia asta, si efectiv as lua ca sa ajut la incasari.

In fine, alta discutie.

Jocul slab si traim periculos cu mortaciunile de Dinamo. Bine ca vine pauza, sper sa se vada idei de joc, trasee si scheme. Noi avem absolut degeaba cornere si lovituri libere, de ani de zile. Am putea efectiv sa nu le mai batem, ca e degeaba.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de fabius_2014 » 12 Noi 2023, 20:13

Marian Bondrea spunea, in urma cu 30 de ani, ca este nevoie de minim 3 saptamani pentru a se vedea o schimbare in jocul unei echipe atunci cand se schimba antrenorul. Petev a venit de 3 zile si, normal, a mizat pe jucatorii cunoscuti, gen Kurtici, Ivan, Mitrita. In urmatoarele 2 saptamani, Petev are timp sa vada cum sta treaba la echipa si sa mai redreseze ceva in joc si poate si in conditia fizica.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de dorumihnea2 » 12 Noi 2023, 20:16

Este deja al patrulea antrenor și e clar ....este un lot de jucători mediocru și pe deasupra mai sunt sunt și plini de aere. Trebuie minim 5 jucători în iarnă ca să fie refăcut scheletul echipei pt că altfel nici playoff ul nu îl prindem.Chiar așa să ne chinuim cu cele mai slabe echipe din liga q?

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de TitiUCV » 12 Noi 2023, 23:09

Nu stiu prețul cum e la hotdog, dar cafeaua de la tonomat s-a facut 5 lei :))) si banii aia nu ajung la club

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 12 Noi 2023, 23:21

Am tinut contabilitatea unei firme care avea tonomate de cafea...Costul unei cafele ca aceea de 2 lei (5 lei pe Oblemenco pentru ca nu o putem compara cu cafeaua de 3 lei care este mai multa si mai calitativa) cu tot materie prima si energie electrica, benzina distribuite/unitatea de cost ...este undeva intre 0.8-0.9 lei.
Deci cac6tul ala care a pus cafeaua la 5 lei castiga 4 lei si o litra pe cafea. Asta este specula curata.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de manex » 12 Noi 2023, 23:31

TitiUCV scrie:Nu stiu prețul cum e la hotdog, dar cafeaua de la tonomat s-a facut 5 lei :))) si banii aia nu ajung la club
Ala care a pus automatele de cafea plateste o chirie... Si sunt sigur ca e fixa, indiferent cate cafele vinde. 5 lei e ok... Plus ca daca nu ar fi 5 ar trebui sa dea rest... Complicat la mii de oameni. Daca nu ar da... Problem..
Eu zic ca daca scriem la club sa bage mai multe tonete de mancare o vor face. Dar trebuie sa spunem. Poate parea asa... Ce vor astia... Dar daca e sa faci calcule si sa vezi cat poti castiga... La final iti da ca iti iei un Kurtic bun numai cu banii din carnati.
Un vest e o industrie treaba cu mancarea si bautura la meciuri. Dar... Na. Am vb cu "sefu la marketing"... Am dat idei...exista un sef pe food si bauturi... In fine.. E de imbunatatit.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de Freestate » 12 Noi 2023, 23:35

Sa bage si Kurtici Kalacs poate e mai bun decat cel din teren !
La urma urmei esti nebun sa bei cafea la ora 21 seara ? Eu daca beau cafea la ora aia nu pot sa adorm, sunt terminat a doua zi. Dupa ora 13 nu mai beau cafea.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 16: Universitatea Craiova - dinam0

Mesaj de manex » 12 Noi 2023, 23:36

Chiar... Ce idee... Sa le-o spui... Kurtic colac... Haha

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Scrie răspuns