Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu marinarii?

Ne calificăm, batem scurt
8
100%
Egal, stăm la mila lui rednic booveanul
0
No votes
Pierdem, concentrarea în meciurile decisive lipsă
0
No votes
 
Total votes: 8

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanatic16 » 04 Dec 2023, 23:13

Cel mai important meci al finalului de an, practic unica șansă spre un trofeu de care poți fi sigur în condițiile în care îl tratezi serios iar celelalte echipe cu pretenții îi dau cu piciorul (fcsb,cfr,rapid)
Mie îmi e mai frica de meciul ăsta decât de orice meci cu CFR, fcsb,booveni etc pt că cel mai greu la meciul ăsta e factorul motivare. Jucam cu o echipă care a pierdut orice șanse matematice la calificare, o echipă care are ambiții cu noi după faza cu meciul neamânat in vară și cu care mereu arbitrii ne-au furat cu japca, mai ales în sezonul trecut când au fost împinși copios de la spate să ia titlul.
Am încredere în Petev că îi va motiva cum trebuie.
Eu aș începe cu titularii direct
Popescu-Bancu, Screciu, Silva, Căpățînă -Mateiu, Crețu - Ivan, Mitriță,Danciu-Markovic
Am ales Căpățînă deoarece Vladoiu dădea semne de accidentare, iar Mateiu nu mai are nevoie de nicio prezentare în fața epavei Curtici (așa cum îl numește pe bună dreptate malus pe fb)
Ca o ambiție personală, vreau sa îi batem și pentru că galeria lor e înfrățită cu alde puz și cu siguranță o parte din ei vor fi mâine la meci numai sa ne provoace.
Mwie viitorul struto camila vopsit cu un nume și mwie faristilor cai
Toate echipele din grupa in afară de farul au șanse la calificare, inclusiv tunariul!
Orice alt rezultat decât victoria ne poate scoate ușor din cupa, daca facem egal ne rugăm sa bată voluntari pe strambu și Buzăul să facă maxim egal cu tunariul

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de BogdanWick8 » 04 Dec 2023, 23:38

Cred ca formula de start va fi cu cretu in aparare, deoarece screciu e suspendat pentru campionat cu Sibiu si trebuie un meci sa se obisnuiasca cretu pe acea pozitie, probabil silva va fi odihnit, vladoiu la fel pentru campionat.
Popescu-vladoiu cretu screciu ndong mateiu capatina ivan baiaram rogujlic markovic

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanatic16 » 05 Dec 2023, 00:39

Ups, uitasem că Screciu e suspendat. In locul lui procedam ca ciorinelu și la final de meci forțam un galben pt proteste și luam roșu sa stau in cupa.
Daca fcsb profita de regulamentul stupid trebuia să o facem și noi.
Btw, am omis cel mai important motiv pentru care trebuie sa câștigăm:jucam cu cineva din grupa c, unde pe primele 3 locuri sunt la egalitate otelul,fcsb și boovenii!
Daca terminam pe 1 jucam cu locul 2 de acolo, care va fi otelul deplasare/fcsb acasă/booveni acasă că deplasare la aia nu e niciodată pt noi cu 80 la sută din stadion care e cu noi indiferent cine e gazda
Personal vreau duel cu boovenii in optimi sa le tragem o bătaie soră cu moartea într-un meci care chiar să aibă miza adevărată, nu doar 3 puncte care se înjumătățesc!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de marius_vl » 05 Dec 2023, 08:25

fanatic16 scrie:
05 Dec 2023, 00:39
Daca terminam pe 1 jucam cu locul 2 de acolo, care va fi otelul deplasare/fcsb acasă/booveni acasă că deplasare la aia nu e niciodată pt noi cu 80 la sută din stadion care e cu noi indiferent cine e gazda
Daca terminam grupa pe locul 1 jucam in sferturi pe Oblemenco, indiferent cine va fi pe locul 2 din grupa oilor si a sclavetilor lor booveni
Last edited by marius_vl on 05 Dec 2023, 08:52, edited 1 time in total.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanucrv » 05 Dec 2023, 08:37

Ce este permis oilor nu este permis altora ! Screciu ar fi fost pedepsit cateva etape daca lua inca un galben intentionat si daca flocinel nu o comitea ulterior si el . Asa ca exemplu ! In situatia de acum cred ca ar fi scapat, dar in schimb era terfelit bine in presa si la tv si sunt sigur ca se cerea si excluderea din lotul pentru Euro. Am vazut un dobitocc zilele astea care ii cere lui Iedi sa ia "obligatoriu" la vara pe Pantea , Sut, Coman, Olaru, Tarnoveanu . Mai avea putin si enumera tot lotul fcsb ului.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanatic16 » 05 Dec 2023, 08:57

marius_vl scrie:
05 Dec 2023, 08:25
fanatic16 scrie:
05 Dec 2023, 00:39
Daca terminam pe 1 jucam cu locul 2 de acolo, care va fi otelul deplasare/fcsb acasă/booveni acasă că deplasare la aia nu e niciodată pt noi cu 80 la sută din stadion care e cu noi indiferent cine e gazda
Daca terminam grupa pe locul 1 jucam in sferturi pe Oblemenco, indiferent cine va fi pe locul 2 din grupa oilor si a sclavetilor lor booveni
Citi și eu regulamentul și într-adevăr așa e, locul 1 ne asigura următorul meci acasă, mea culpa că uitasem

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de dorumihnea2 » 05 Dec 2023, 11:17

1. Farul a jucat cu rezerve și rezerve la rezerve în celelalte 2 meciuri 1. Petev a spus ieri că vrea să ofere șanse și la ceilalți jucători deci nu cred că ați pronosticat bine echipa.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de marius_vl » 05 Dec 2023, 11:33

e clar că Vlădoiu și Screciu vor fi titulari, pt că sunt suspendați în campionat etapa viitoare! probabil va fi și Crețu titular ca fundaș central să se obișnuiască pt Sibiu, iar mai departe depinde de Petev, aș vrea să văd vreo 2-3 jucători și de la echipa a doua, măcar 20-30 de minute, dacă ne e scorul favorabil! Ne trebuie o victorie cât mai clară pt că la egalitate de puncte cu Voluntari va conta golaverajul, și este extrem de important să terminăm pe primul loc

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de BogdanWick8 » 05 Dec 2023, 16:02

Pronostic: Hagi o lasa moale cu conditia sa nu le dam mai mult de 2 si fara accidentari(my opinion)

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de marius_vl » 05 Dec 2023, 18:22

baiat finut Rejele... a venit cu echipa a treia!

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1221
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de sorinyki » 05 Dec 2023, 18:52

Unde este galeria?

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Bobby » 05 Dec 2023, 19:12

Tunari tocmai a marcat. La scorurile astea din min. 8 sintem pe locul 3 si nu ne calificam.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1967
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de lory69 » 05 Dec 2023, 19:58

Isfan cred ca e cap de lista la plecari in iarna.....

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanucrv » 05 Dec 2023, 20:15

Cătă dezamăgire pentru ...comentatori !

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de R.E.N. » 05 Dec 2023, 20:34

Am jucat exact ce trebuia. Pana la urma a fost un antrenament bun. O mica sincopa in prima repriza, dar oricum era clar ce o sa se intample. Mi-a placut Baiaram, chiar si Kurtic parca a jucat cu o viteza in plus.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Scrie răspuns