Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Ce facem cu marinarii?

Ne calificăm, batem scurt
8
100%
Egal, stăm la mila lui rednic booveanul
0
No votes
Pierdem, concentrarea în meciurile decisive lipsă
0
No votes
 
Total votes: 8

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Stefan.. » 06 Dec 2023, 12:03

Se vede implicarea băieților, cu progrese în consecinta la majoritatea. De urmărit Marcovic și Baiaram. Deocamdată, Ivan, Istvan, Mateiu par cauza pierduta. Ultimul, compensa prin implicare fizica carentele tehnice, dar vârsta nu iartă.
Cel mai bine stam la capitolul portari. Ambii, victime ale italianului cu pretenții exagerate de titular al postului. Rotaru sa nu mai ia în seama eventualele jalbe ale jucătorilor.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanatic16 » 06 Dec 2023, 12:05

Mateiu cauza pierduta? Pai el a ținut mijlocul ultimele meciuri, cauza pierduta era kurtic aseară dacă nu dădea gol

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Paul » 06 Dec 2023, 14:11

Eu zic ca niciunul nu e cauza pierduta, si cred ca am tras lozul castigator cu bulgarul, pare sa le dea drumul la ce au in ei dar nu se leaga.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2140
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanatic16 » 06 Dec 2023, 17:07

E greu să se lege totul în 4 meciuri însă începutul e cel mai promițător, pai culmea cu Reghe, unul din preferații mei până să ne lase cu cwru in baltă, am avut mari greutăți la începutul primului sau mandat:1-2 cu Botoșani, 3-0 voluntari, 0-1 cu UTA, 1-0 chinuit cu gaz metan care a ratat penalty, in general un joc slab din august până prin octombrie, iar cu Petev incepem impecabil.
Desigur, au trecut doar 4 meciuri, dar la capitolul atitudine parca nu am stat așa bine niciodată mai mult de 2 meciuri la rând, pai Rădoi a mobilizat echipa doar cu Zorya și următoarele meciuri făceam figurație pe teren.
Bulgarul impune respect și rigurozitate mai mult decât orice alt antrenor, poate doar Pițurcă mai inspira atât respect (până să fie săpat).
Reghe era tipul friendly, prieten cu jucătorii, mai o friptana, mai un chef, știa să își apropie jucătorii dar nu îi mobiliza lafel de bine ca Sumudica.
In concluzie, atâta vreme cât nimeni nu a stat mai mult de un an eu zic sa ii dam timp lui Petev măcar 2 sezoane sa tragem concluzii pe termen lung

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de marius_vl » 06 Dec 2023, 18:38

fanatic16 scrie:
06 Dec 2023, 17:07
Bulgarul impune respect și rigurozitate mai mult decât orice alt antrenor, poate doar Pițurcă mai inspira atât respect (până să fie săpat).
sapatorii au plecat, asta e avantajul lui Petev fata de Piti

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de R.E.N. » 06 Dec 2023, 20:41

Un alt avantaj e ca bulgarul e antrenor.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Paul » 06 Dec 2023, 21:17

Pai conteaza si cum impui respectul, ca poti sa o faci in mai multe feluri, dar ca sa fi chiar respectat, nu doar ascultat de frica si fara convingere, ar trebui sa dovedesti ca ce le spui sa joace chiar se poate pune in practica si rezultatele sunt cele asteptate.
Adica, cum a spus colegul R.E.N. sa arati ca esti antrenor.
Asta cu aratatul ca cine e jupanul, fara alte elemente “ajutatoare”, nu e sustenabila.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Bobby » 07 Dec 2023, 04:46

Paul scrie:
06 Dec 2023, 14:11
Eu zic ca niciunul nu e cauza pierduta, si cred ca am tras lozul castigator cu bulgarul, pare sa le dea drumul la ce au in ei dar nu se leaga.
Asa sa fie - dar sugerez rabdare si tutun. Sa vedem ce face bulgarul pina la vara, ca prim pas.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Paul » 07 Dec 2023, 08:48

Un pic de optimism nu a omorat pe nimeni. Ce este cert este ca echipa nu mai e insirata pe 90 de metri, iar iesirile pe atac sunt organizate.
Vedem cum ne descurcam la Sibiu, cu Cretu fundas central si fara Screciu, o sa fie interesant.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Bobby » 07 Dec 2023, 19:54

Paul scrie:
07 Dec 2023, 08:48
Un pic de optimism nu a omorat pe nimeni. Ce este cert este ca echipa nu mai e insirata pe 90 de metri, iar iesirile pe atac sunt organizate.
Vedem cum ne descurcam la Sibiu, cu Cretu fundas central si fara Screciu, o sa fie interesant.
De acord.

Dar uite ce zicea Emerich Jenei : "nu-mi fac iluzii ca sa n-am deziluzii" :laughing:

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de dorumihnea2 » 07 Dec 2023, 22:01

Să vină unica....revista preferată a femeilor

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de Bobby » 07 Dec 2023, 23:23

Daca ne uitam dupa clasamentul ligii 1 si valoarea loturilor pe transfermarkt, ar putea iesi o finala U Craiova - CFR Cluj :

https://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei ... 21975.html

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 511
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fanUCV » 07 Dec 2023, 23:55

Bobby scrie:
fanUCV scrie:
06 Dec 2023, 02:09
..cred că de la venirea lui Cârțu din 1989, așa schimbare în rezultate .. și atunci au fost câteva victorii consecutive .. atitudine de grup am văzut, totuși, și cu Reghe dar și cu Rădoi .. Cupa, ar fi un trofeu bine(re) venit ..hai!

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Si la venirea cuplului Cirtu & Sandoi in 2014 au fost rezultate bune imediat.

Cred ca ai vrut sa zici Cirtu in 1988 :?:
.. posibil să fie corect 1988, cum zici dar am căutat doar în memorie .. parcă am terminat pe locul 5 lupta pentru UEFA și au mers ăia de la Moreni ..cu Cârțu și Săndoi la fel, perioada de pe Extensiv ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de fabius_2014 » 08 Dec 2023, 08:57

Pentru castigarea cupei, trebuie sa mai castigam 3 ( trei) meciuri, din care 2 (doua) pe teren propriu. Avem primul meci, in cupa, cu Otelul Galati, pe terern propriu, al doilea cu castigatoarea dintre Sibiu si U Cluj, tot pe teren propriu si al treilea este finala, cel mai probabil cu CFR Cluj, pe teren neutru. Eu m-as concentra maxim pe cupa, pentru ca in afara de finala, totul este mana si indemana noastra. O sansa usoara de a ajunge in Europa si de a castiga un trofeu care ramanne in istoria fotbalului romanesc.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Cupa României Grupe:Universitatea Craiova - FCV Farul

Mesaj de marius_vl » 08 Dec 2023, 09:39

fabius_2014 scrie:
08 Dec 2023, 08:57
Pentru castigarea cupei, trebuie sa mai castigam 3 ( trei) meciuri, din care 2 (doua) pe teren propriu. Avem primul meci, in cupa, cu Otelul Galati, pe terern propriu, al doilea cu castigatoarea dintre Sibiu si U Cluj, tot pe teren propriu si al treilea este finala, cel mai probabil cu CFR Cluj, pe teren neutru. Eu m-as concentra maxim pe cupa, pentru ca in afara de finala, totul este mana si indemana noastra. O sansa usoara de a ajunge in Europa si de a castiga un trofeu care ramanne in istoria fotbalului romanesc.
in aprilie sunt meciurile din sferturi, ce facem pana atunci? Bagam echipa a doua in campionat ca sa ne concentram pe Cupa? :lol:
Eu zic sa ne concentram 200% pe meciul asta de la Sibiu (nu face nimeni topicul pt meci?), ca daca batem aici si oile pierd la cfr, incepe cu adevarat nebunia ucv

Scrie răspuns