Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Care va fi rezultatul de azi?

Batem
7
78%
Egal
2
22%
Mancam bataie
0
No votes
 
Total votes: 9

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2951
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fabius_2014 » 16 Dec 2023, 19:47

Ne-am batut singuri din doua greseli impardonabile. Popica ne-a avertizat din prima repriza ca nu e in zi buna, iar Cretu in aparare a fost mereu imprudent. Nu prea mai avem ce sa zicem. Dupa cat ghinion am avut in meciul asta cred ca o sa batem la UTA.

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de BadBoysBlue » 16 Dec 2023, 19:54

A inceput arbitrajul sa-si faca treaba.
La Penalty (l-am auzit si pe avram ala mic si chel cum vorbea, ca un profesionist fcsbist ce este) - primul la minge a fost Cretu, iar ala a bagat piciorul in fata. In orice campionat se da fault in atac. Primul la minge era Cretu. Acolo varul a stat 30 secunde si a zis ...F...gura Hotogan + Mladenovici asta - care pe unde ne-au prins ne-au ars...
La Ofsaid au stat 10 minute si s-au [cenzurat] pe ei sa traga linia vietii... Am revazut faza si mingea este deviata si de un fundas iesean...Nu se mai tine cont de asta?
Deci ne-au scos un gol si le-au bagat un gol...
PS: Distractiv interviul cu Arlauskis - legat de penalty-urile date de arbitri ...pentru farul...
Eu cred ca interesele sunt anul asta pentru CFR...S-au legat atata de faza aia cu Screciu si tatikis ala...de ziceai ca au influentat campionatu'...
Anul trecut s-au tras sforile pentru hagi...si revin la normal...
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9817
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de manex » 16 Dec 2023, 20:43

Ba... Meci in care pare ca nu poti sa ii injuri pe ai nostri. Au alergat, s-au zbatut... NU AVEM MIJLOC!!! Si o zic de cativa ani.adica ii putem injura dar nu cu toata gura..
Popica a ramas dator rau de tot. Silva o suge... Probabil e in vacanta deja mental.... Imi bag [cenzurat] in ele de accidentari. Iar ala ttot nu cred ca a fost offside
Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2234
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanucrv » 16 Dec 2023, 20:54

Clubul s-a purtat admiral cu Hațegan, felicitări la revenire , tricou etc iar milogul asta ordinar ne-a mancat 4 puncte: cu Galati nu a dat un penalty clar la Ivan si acum cu Iașul cand a facut japca, penalty inventat si ofsaid la Markovici. Un ordinar !
Noi suntem insa in primul rand vinovați ! Meciul trebuia câștigat lejer, dar atâta timp cat nu joci ce trebuie 90 de minute si ajungi la mâna unor hoți ne meritam soarta.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 947
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de robertc » 16 Dec 2023, 21:52

Din pacate am fost in avion si nu am vazut meciul,dar vad ca oile bat rau sibiul si noi am luat-o de la ei,plus egal cu iasi...devenim mititei,si la puncte si la nr de spectatori

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1422
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de florinkeke » 16 Dec 2023, 21:57

Numai la noi se poate de astfel de offside...Sa le dau o mare mue arbitrilor.Pacat...alte 2 puncte aruncate pe geam

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9817
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de manex » 16 Dec 2023, 22:40

Eu vreau sa vad frame cu frame, cu mingea plecata din gheata ca a fost offside. Vad o minge lipita de gheata. Nu o vad plecata din gheata. Si atunci cand o sa vad asta o sa recunosc offsideul. Dar la noi nu are cine sa ceara asta celor de la tv.
Vreau sa se aud ce discuta cei camera Var.
Ce au de ascuns?
Am zis!!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2163
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanatic16 » 16 Dec 2023, 22:41

Toate fură împotriva noastră, norocul, arbitrajul, portarul, poate și centrările lui Bancu și Mitrita puțin prea tari, dacă măcar una era mai precisa băteam. Am prea mulți nervi și acum, încă nu îmi trecu supărarea.
Bai frate din varu asta pot aia sa inventeze orice, cum [****] ma făcură ei linia offsideului PRIN JUCĂTORUL de la Iași, prin el?? Ăștia drept cine ne ia? Ba mai mult, jucătorul Iașului deviază mingea la Marko!! Regulamentul zice ca trebuie ca fundașul sa joace voluntar mingea ori ala o juca cu intenție!! Pentru o deviere similara un offside a fost anulat la un gol al lui Ivan cu Mioveni acum 2 ani. Faza de azi și cu golul oilor anulat la Cluj la o faza unde pe zoom se vede ca nici nu s-au atins crețu cu ala de la CFR arata clar cum se trage pentru Cluj anul asta. Fcsb va mai avea avans maxim pana la sfârșit de ianuarie.
Cu toți nervii nu ma iau de Popescu, fără el ne umpleau boovenii sacul și alte echipe, mai bine sa greșești azi cu rapciugarii ăștia infecți decât în playoff cu fcsb.
Sa ma fwt în norocul lui țăranu ala infect de roman de zicea el ca suntem slabi în tur ca nuj ce, cât bulan pe el sa bata un penalty aproape aparat și o lovitura libera bulanoasa cu concursul portarului.
Arlauskis a avertizat la fanatik ca forma slaba a lui Popescu e din cauza ca antrenorul cu portarii care l a făcut sa progreseze de la nivelul de liga 2 la locul 3 a plecat sa facă loc staff-ului lui Petev.
Acuma mentalitatea de autosuficienta a noastră la 2-0 o regăsim la majoritatea echipelor însă repriza a doua ne treziram sa atacam periculos abia în min 80.
Raman la concluzia ca antrenorul trebuie lăsat în pace, prima repriza fu bună, se vad niște idei, niște scheme lucrate la antrenamente gen contraatacul de la golul 2.
Asta e, numai noi puteam sa facem egal cu unii care nu intrară în careul nostru de 3 ori, bulan la țărănii aia, ceva de neimaginat.
Dar parca prefer sa jucam fotbal măcar o repriza și sa ne lovim de ghinioane din când în când decât sa fim autobaza și sa facem reduta la 1 0.
Hai cu niște transferuri serioase ca noi jucam fără fundași de meserie și fără extrema dreapta adevărată fiecare meci!
Tataie Silva de ce nu fu în lot? Crețu nu ne ajuta cu nimic în apărare, trebuie lăsat la mijloc sa care pianul cu Mateiu, iar epava Kurtic trimis gratis, împrumut, ce [****] o fi la FC Voluntari, Uta sau de ce nu, Slobozia sa pună umărul la promovare.
Nu avem nici măcar un prim 11 stabil, daramite un lot cu care sa mergi pe 2 fronturi.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 661
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de adi_g » 17 Dec 2023, 00:01

manex scrie:
16 Dec 2023, 20:43
Ba... Meci in care pare ca nu poti sa ii injuri pe ai nostri. Au alergat, s-au zbatut... NU AVEM MIJLOC!!! Si o zic de cativa ani.adica ii putem injura dar nu cu toata gura..
Popica a ramas dator rau de tot. Silva o suge... Probabil e in vacanta deja mental.... Imi bag **** in ele de accidentari. Iar ala ttot nu cred ca a fost offside
Mama lui Raul Silva a avut cancer. Așa că mai ușor cu vorbele grele... În altă ordine de idei, nu cred că o să câștigăm niciodată campionatul...

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 604
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Prazake » 17 Dec 2023, 01:17

Mie mi s-a parut offside la gol. Credit lui Ivan ca are prezenta de spirit și se fereste. Greșeala lui Markovic ca nu se poziționează ca lumea. Dar 11m e fault in atac, koae...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8142
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Bobby » 17 Dec 2023, 09:21

fanatic16 scrie:
16 Dec 2023, 22:41
Arlauskis a avertizat la fanatik ca forma slaba a lui Popescu e din cauza ca antrenorul cu portarii care l a făcut sa progreseze de la nivelul de liga 2 la locul 3 a plecat sa facă loc staff-ului lui Petev.
Serios, asta a spus Arlauskis ?

Sintem timpiti daca stricam si putinele lucruri bune de la echipa asta.

Eu am zis de la meciul cu Sibiul ca as fi jucat cu Lazar acolo - si la Sibiu Popescu a parut slabut.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9817
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de manex » 17 Dec 2023, 10:25

De silva nu am stiut ca maica-sa e bolnava. Daca asa e si a plecat sa atea cu ea... Ok. Mea culpa.
Cat despre antrenorul cu portarii Rotaru nu avea cum sa imouna oameni in staff atata timp cat s-a inteles cu Petev ca vine cu oamenii lui.
Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1819
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Dec 2023, 11:09

Acum ....a luat Popica golul ăsta că nu e antrenorul lui preferat? Din cauza asta și-a dat și cu stângul în drept? Oful meu cel mai mare ....cornerele....am bătut un corner de la Mitrila Bancu și acesta i-a dat pasă la Popica...wtf....suntem comici.

galmeele
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 06 Noi 2017, 13:56

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de galmeele » 17 Dec 2023, 11:16

Trebuie sa recunoastem ca nu avem echipa de locul 1-3, poate nici antrenorul potrivit. In afara de Bancu, Mitrita, Screciu si Koljici restul este o adunatora .
Sunt cateva intrebari la care conducerea clubului ar trebui sa ne ofere un raspus. De ce au fost disponibilizati portarul Pigli si Nistor? De ce alte echipe aduc jucatori ieftini si foarte buni sau antrenori buni ?
Dupa parerea mea, singura solutie ar fi sa se renunte la toata echipa , sa se aduca jucatori tineri pana in 25 ani, sa aduca un antrenor capabil sa formeze o echipa( gen Hagi) iar salariile sa nu depaseasca 5000 euro lunar. Marirea salariilor sa fie efectuata functie de rezultate avute la sfarsit de an.
Eu cred ca este singura solutie, cu aceasta echipa nu se va ajunge mai sus de locul 4.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1422
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de florinkeke » 17 Dec 2023, 12:24

Haideti sa nu facem inmormantare.Am avut si ghinion.Toti am fost de acord ca mai e de lucru,deci sa il lasam pe Petev sa lucreze.Cu un gram de noroc castigam.Pana acum avem 3 meciuri pe care le-am avut in mana si am ratat cele trei puncte:U Cluj,Voluntari si Iasi. Cu cele 6 puncte eram acolo la titlu.Asa ,ne batem la locurile 2-4 momentan.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Scrie răspuns