Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Care va fi rezultatul de azi?

Batem
7
78%
Egal
2
22%
Mancam bataie
0
No votes
 
Total votes: 9

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de R.E.N. » 17 Dec 2023, 13:42

Ba sincer m-am saturat de crettinismele asa zisilor suporteri ai Craiovei. Mai mult decat de Rotaru, de Ivan si Baiaram. Imi pare rau, dar chiar e absolut imbeccil sa incepi sa te plangi de antrenor dupa doua rezultate proaste. Sa comentezi ca portarul face o chifla de curtea scolii ca i-au schimbat antrenorul acum o luna. In conditiile in care suntem unde suntem fix pentru ca am avut 15 anttenori in trei ani, ca nu s-a gasit niciunul care sa-i puna on valoare pe Campanu si Ofosu. Sincer as prefera sa se demoleze stadionul, sa faca unul cu 5000 de locuri in care sa intre numai aia care au treaba cu Stiinta. Pentru restul, vi se potriveste mai bine mititelu.

Pentru cine nu s-a uitat ka meci, sau s-a uitat prin televizor, am dat doua goluri, inca unul valabil anulat de arbitri, si am avut inca 4 ocazii mari. Am luat doua goluri fara ca aia sa intre macar cu mingea in careul nostru. Si aia au avut un 11m gratuit. Comentatorii lu peste prajit.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de dorumihnea2 » 17 Dec 2023, 15:05

Și Sorin Cârțu și-a continuat discursul acid: „Eu cred că nu există nicio echipă în campionatul nostru să execute atât de slab fazele fixe. Nu avem niciun fel de eficiență, nu creem periculozitate.

Din păcate așa e...

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de robertc » 17 Dec 2023, 15:07

R.E.N. scrie:
17 Dec 2023, 13:42
Ba sincer m-am saturat de crettinismele asa zisilor suporteri ai Craiovei. Mai mult decat de Rotaru, de Ivan si Baiaram. Imi pare rau, dar chiar e absolut imbeccil sa incepi sa te plangi de antrenor dupa doua rezultate proaste. Sa comentezi ca portarul face o chifla de curtea scolii ca i-au schimbat antrenorul acum o luna. In conditiile in care suntem unde suntem fix pentru ca am avut 15 anttenori in trei ani, ca nu s-a gasit niciunul care sa-i puna on valoare pe Campanu si Ofosu. Sincer as prefera sa se demoleze stadionul, sa faca unul cu 5000 de locuri in care sa intre numai aia care au treaba cu Stiinta. Pentru restul, vi se potriveste mai bine mititelu.

Pentru cine nu s-a uitat ka meci, sau s-a uitat prin televizor, am dat doua goluri, inca unul valabil anulat de arbitri, si am avut inca 4 ocazii mari. Am luat doua goluri fara ca aia sa intre macar cu mingea in careul nostru. Si aia au avut un 11m gratuit. Comentatorii lu peste prajit.
Tinere,am jucat cu 2 echipe slabe,si am luat 1 punct.Lumea are dreptul sa comenteze,dar ar nu ar trebui sa lipseasca de pe Oblemenco.Aici e buba daca esti suporter numai cand jucam bine,esti mititel.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Paul » 17 Dec 2023, 15:38

Lumea cand comenteaza ar putea sa incerce sa lase elanul demolator. La fel de bine am batut Otelul revenind de la 0-1 pe un teren imposibil, dupa care aia au umilit Fcsb. Deci Fcsb ar trebui sa dea tot lotul afara, ba dar toti, si sa ia unii necunoscuti si obligatoriu salarii mici, ca sa fie bine.
Si Sibiu nu e o echipa chiar slaba, iar acolo am luat 2 goluri din devieri.
Asta nu inseamna ca nu avem probleme si e totul roz, dar cu atata apetit de distrugere nu mai stii daca suporterii nostri nu cumva ar fi dat si ei 11 m ala inventat, doar ca sa ne arate la restul ca trebuie schimbat tot lotul.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanatic16 » 17 Dec 2023, 16:19

R.E.N. scrie:
17 Dec 2023, 13:42
Ba sincer m-am saturat de crettinismele asa zisilor suporteri ai Craiovei. Mai mult decat de Rotaru, de Ivan si Baiaram. Imi pare rau, dar chiar e absolut imbeccil sa incepi sa te plangi de antrenor dupa doua rezultate proaste. Sa comentezi ca portarul face o chifla de curtea scolii ca i-au schimbat antrenorul acum o luna. In conditiile in care suntem unde suntem fix pentru ca am avut 15 anttenori in trei ani, ca nu s-a gasit niciunul care sa-i puna on valoare pe Campanu si Ofosu. Sincer as prefera sa se demoleze stadionul, sa faca unul cu 5000 de locuri in care sa intre numai aia care au treaba cu Stiinta. Pentru restul, vi se potriveste mai bine mititelu.

Pentru cine nu s-a uitat ka meci, sau s-a uitat prin televizor, am dat doua goluri, inca unul valabil anulat de arbitri, si am avut inca 4 ocazii mari. Am luat doua goluri fara ca aia sa intre macar cu mingea in careul nostru. Si aia au avut un 11m gratuit. Comentatorii lu peste prajit.
Perfect de acord vizavi de meci, însă la faza cu portarul eu doar am citat ce a zis arlauskis, nu am luat apărarea lui Popescu și nu consider normal ca el sa fie bun doar cu un singur antrenor cu portarii. Poate se înțelegea greșit ce am zis de portar dar explicai acum.
Cât despre suporteri da, nepermis de putini aseară!

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Prazake » 17 Dec 2023, 16:23

R.E.N. scrie:
17 Dec 2023, 13:42
Ba sincer m-am saturat de crettinismele asa zisilor suporteri ai Craiovei. Mai mult decat de Rotaru, de Ivan si Baiaram. Imi pare rau, dar chiar e absolut imbeccil sa incepi sa te plangi de antrenor dupa doua rezultate proaste. Sa comentezi ca portarul face o chifla de curtea scolii ca i-au schimbat antrenorul acum o luna. In conditiile in care suntem unde suntem fix pentru ca am avut 15 anttenori in trei ani, ca nu s-a gasit niciunul care sa-i puna on valoare pe Campanu si Ofosu. Sincer as prefera sa se demoleze stadionul, sa faca unul cu 5000 de locuri in care sa intre numai aia care au treaba cu Stiinta. Pentru restul, vi se potriveste mai bine mititelu.

Pentru cine nu s-a uitat ka meci, sau s-a uitat prin televizor, am dat doua goluri, inca unul valabil anulat de arbitri, si am avut inca 4 ocazii mari. Am luat doua goluri fara ca aia sa intre macar cu mingea in careul nostru. Si aia au avut un 11m gratuit. Comentatorii lu peste prajit.
Doamne ce delir!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Paul » 17 Dec 2023, 17:10

Nu e ok sa zici despre cineva ca delireaza, nu crezi @Prazake? Adica astia putini care ne mai dam cu parerea pe aici am putea sa ne respectam putin mai mult.
Ar merge sa iti ceri scuze cred.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Bobby » 17 Dec 2023, 18:21

Eu nu ma pot gindi la Petev acum - omul trece printr-o tragedie personala. Cu siguranta ii afecteaza capabilitatile la meciurile astea doua, cu Iasi si UTA. Sa-l vedem la lucru in ianuarie.

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Stefan.. » 17 Dec 2023, 19:46

E ceva emulație negativă cu Maria Tănase, Filarmonica.... Si-or descoperi băieții ceva în afara fotbalului. La cotofana e mai greu.

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Iancu Magheru » 17 Dec 2023, 20:21

Bine v-am regăsit!

Rar am văzut meci făcut mai harcea parcea de ghinion și de arbitru decât ăsta de ieri. Lucru cert: il vreau pe Lazar la meciul următor titular.
Mi-a plăcut determinarea lui Mateiu ieri, pe lângă efort era singuru care urla ca nebunu imediat după 2-2 "hai baa hai pe ei!!" Am și gândit, dacă am avea doi ca el acum în teren ii bateam cu 4-2. Oricum a fost nițică mobilizare după egalare, dacă mai era Papură dirijor luam și golul 3.
Offside la noi jenant, penalty pentru ei penibil.
O să vedeți ce tanc de fotbalist se face Koljic din ianuarie, acum e așa, ca un Sturmgeschütz III :)(
Câte sezoane om sta cu Petev la cârmă, atâtea trofee vom lua în această perioadă. Nu vă zic de care fel de trofee, să fie suspans ucv

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanatic16 » 17 Dec 2023, 23:33

Iancu Magheru scrie:
17 Dec 2023, 20:21
Bine v-am regăsit!

Rar am văzut meci făcut mai harcea parcea de ghinion și de arbitru decât ăsta de ieri. Lucru cert: il vreau pe Lazar la meciul următor titular.
Mi-a plăcut determinarea lui Mateiu ieri, pe lângă efort era singuru care urla ca nebunu imediat după 2-2 "hai baa hai pe ei!!" Am și gândit, dacă am avea doi ca el acum în teren ii bateam cu 4-2. Oricum a fost nițică mobilizare după egalare, dacă mai era Papură dirijor luam și golul 3.
Offside la noi jenant, penalty pentru ei penibil.
O să vedeți ce tanc de fotbalist se face Koljic din ianuarie, acum e așa, ca un Sturmgeschütz III :)(
Câte sezoane om sta cu Petev la cârmă, atâtea trofee vom lua în această perioadă. Nu vă zic de care fel de trofee, să fie suspans ucv
o: ucv :cool:

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanatic16 » 17 Dec 2023, 23:43

Baaaa, voi vedeți ce offside clar fu la golul lui sepsi și îl validara!!!!!
La noi nu se pricepea nimic, au tras linie imaginara prin jucătorul Iașului, mingea e jucata de jucătorul Iașului iar la sepsi unde fu clar piciorul lui rondon clar în offside se valida golul!!!
Mor cu ei, e clar ca sunt chestii necurate, credeam ca CFR e avantajata de arbitraj dar probabil cărțile se fac pentru fcsb mai discret, sau poate ambele au în egala măsura arbitri lor puși la var, oricum ar fi noi rămânem ai nimănui, nu avem oameni sa iasă sa urle despre arbitraj, nu avem președinte, îl avem pentru toate pe Rotaru, care dacă are chef și vrea are vorbele la el mereu.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Prazake » 18 Dec 2023, 00:16

Paul scrie:
17 Dec 2023, 17:10
Nu e ok sa zici despre cineva ca delireaza, nu crezi @Prazake? Adica astia putini care ne mai dam cu parerea pe aici am putea sa ne respectam putin mai mult.
Ar merge sa iti ceri scuze cred.
Iarta-ma pe mine ca n-am trimis lumea la mititelu pentru ca nu-mi convine ce zice unul sau altul... Adevărul e ca e data cu respect maxim asta.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de Paul » 18 Dec 2023, 08:13

Nu e nici asta cu trimisul la Mititelu plina de respect, dar daca ne inflamam si spunem unii despre altii ca deliram, nu avem nimic in cap, etc, incepem sa ne jignim si sa ne insultam si injuram, unde ajungem? Urmatorul pas este sa ne luam la bataie, ne dam intalnire sa vedem care e mai smardoi?
Si mie mi se pare de exemplu ca sunt foarte multi care abia asteapta cel mai mic regresca sa inceapa cu jalea, blestemele si exprimarea cat mai batjocoritoare la adresa echipei. Eu zic ca nu e ok, atmosfera asta de fiere nu duce la nimic bun, mai ales dupa un meci in care am fost dezavantajati, cu penalty si 11 m.
In fine, hai sa incercam sa fim mai intelegatori unii cu altii, si sa nu mai sarim cu parul.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Universitatea Craiova - Politehnica Iasi

Mesaj de fanucrv » 18 Dec 2023, 09:19

fanatic16 scrie:
17 Dec 2023, 23:43
Baaaa, voi vedeți ce offside clar fu la golul lui sepsi și îl validara!!!!!
La noi nu se pricepea nimic, au tras linie imaginara prin jucătorul Iașului, mingea e jucata de jucătorul Iașului iar la sepsi unde fu clar piciorul lui rondon clar în offside se valida golul!!!
Mor cu ei, e clar ca sunt chestii necurate, credeam ca CFR e avantajata de arbitraj dar probabil cărțile se fac pentru fcsb mai discret, sau poate ambele au în egala măsura arbitri lor puși la var, oricum ar fi noi rămânem ai nimănui, nu avem oameni sa iasă sa urle despre arbitraj, nu avem președinte, îl avem pentru toate pe Rotaru, care dacă are chef și vrea are vorbele la el mereu.
Pe noi ne-a ars gasca cfr ului iar pe ei gasca fcsb ului. Asta e fotbalul romanesc : plin de gasti si de hoti. Sa razbati de unul singur si cu un buget sub cele doua si probabil si sub Rapid este extrem de greu , poate imposibil. Iti trebuie multa pricepere pe care nu o avem si o conjuntura favorabila

Scrie răspuns