Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu muta?

Batem, Rednic și mititelu plâng
6
67%
Egal, nu vrem sa mai băgăm piciorul ca e vacanta
2
22%
Pierdem, ne doare undeva de meci ca vine vacanta
1
11%
 
Total votes: 9

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 20 Dec 2023, 22:27

Geronimo scrie:
20 Dec 2023, 21:51
fabius_2014 scrie:
fanucrv scrie:
20 Dec 2023, 20:57

Nu se va întâmpla nimic in iarna asta ! Pe băieții ăștia ii vei vedea si anul viitor. Pentru astfel de decizii iti trebuie bani si pricepere. Bani numai sunt, iar Rotaru accepta greu ca s-a pacalit, iar priceperea nu prea ne-a dat afara din casă prea des. Așa ca in iarna probabil ne mai carpim cu vreo doua transferuri, cu aport zero pe teren dar care vor atârna bine la balanta financiara. Ca deobicei!
Petev nu are niciun cuvant de spus ? Ce am scris mai sus ? Indiferent ce se intampla rau la echipa, de vina e Rotaru, ca asa va place sa credeti desi nu aveti nicio dovada decat niste declaratii ale lui Becali si ale booveanului .
In mod normal, antrenorul spune care sunt posturile deficitare si ce tip de jucatori doreste, eventual vine cu propuneri de jucatori pe care ii cunoaste, apoi clubul face o lista cu jucatorii care accepta sa vina la noi si antrenorul alege din ei. Asa se lucreaza, dar daca noi suntem fani Becali si Mititelu credem ca toti patronii sunt la fel ca astia.
Si pe Ivan Mamut l-a cerut antrenorul. Ca el urmarea cu atentie sporita liga a 2-a din Hrvatska. Si pe Basilio tot antrenorul l-a cerut. Nu s-a uitat nea Mihai pe o lista cu fundasi stanga care joaca in nationalele tarilor respective. Ai idee cum s-a format lotul cand s-a plecat din liga a 2-a? Impresarul ala e roman. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Daca tu stii mai multe si ai informatii confirmate din interior spune-le. Daca asa crezi tu ca altfel nu are cum, las-o balta.
Din discutiile si postarile suporterilor rezulta ca in club sunt doar jucatorii, antrenorii si Rotaru si mereu e de vina Rotaru.
Rotaru manageriaza niste afaceri de cateva sute de milioane de euro, chiar crezi ca are timp sa urmareasca liga a 2 a din Croatia? Eu v-am spus ca nu toti patronii din superliga se poarta ca primitivii Mititelu si Becali, dar noua asa ne place sa gandim ca doar in felul asta putem sa ne explicam anumite lucruri din fotbal despre care nu avem nicio informatie. Practic, modul asta de gandire ne mangaie mandria ca suntem baieti inteligenti si nu e nevoie sa ne spuna cineva adevarul ca il intuim si singuri.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 934
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 20 Dec 2023, 22:43

fabius_2014 scrie:
20 Dec 2023, 22:27
Geronimo scrie:
20 Dec 2023, 21:51
fabius_2014 scrie:
Petev nu are niciun cuvant de spus ? Ce am scris mai sus ? Indiferent ce se intampla rau la echipa, de vina e Rotaru, ca asa va place sa credeti desi nu aveti nicio dovada decat niste declaratii ale lui Becali si ale booveanului .
In mod normal, antrenorul spune care sunt posturile deficitare si ce tip de jucatori doreste, eventual vine cu propuneri de jucatori pe care ii cunoaste, apoi clubul face o lista cu jucatorii care accepta sa vina la noi si antrenorul alege din ei. Asa se lucreaza, dar daca noi suntem fani Becali si Mititelu credem ca toti patronii sunt la fel ca astia.
Si pe Ivan Mamut l-a cerut antrenorul. Ca el urmarea cu atentie sporita liga a 2-a din Hrvatska. Si pe Basilio tot antrenorul l-a cerut. Nu s-a uitat nea Mihai pe o lista cu fundasi stanga care joaca in nationalele tarilor respective. Ai idee cum s-a format lotul cand s-a plecat din liga a 2-a? Impresarul ala e roman. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Daca tu stii mai multe si ai informatii confirmate din interior spune-le. Daca asa crezi tu ca altfel nu are cum, las-o balta.
Din discutiile si postarile suporterilor rezulta ca in club sunt doar jucatorii, antrenorii si Rotaru si mereu e de vina Rotaru.
Rotaru manageriaza niste afaceri de cateva sute de milioane de euro, chiar crezi ca are timp sa urmareasca liga a 2 a din Croatia? Eu v-am spus ca nu toti patronii din superliga se poarta ca primitivii Mititelu si Becali, dar noua asa ne place sa gandim ca doar in felul asta putem sa ne explicam anumite lucruri din fotbal despre care nu avem nicio informatie. Practic, modul asta de gandire ne mangaie mandria ca suntem baieti inteligenti si nu e nevoie sa ne spuna cineva adevarul ca il intuim si singuri.
Dar de unde sti tu ce face nea miai? Ca mie imi pare ca doar el ia decizii,si majoritatea proaste.Cine zici tu ca e miezul?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 20 Dec 2023, 22:49

Si iarasi Doamne Doamne ne da o mana de ajutor cu rezultatul de la Farul. Noi chiar nu ne putem depasi anumite frustrari. Unde eram cu alte rezultate in.. Ultimele doua etape?? Nu putem sa avem mentalitate de castigatori. Ne inecam ca tiganul la mal.
Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 20 Dec 2023, 22:58

robertc scrie:
20 Dec 2023, 22:43
fabius_2014 scrie:
20 Dec 2023, 22:27
Geronimo scrie:
20 Dec 2023, 21:51
Si pe Ivan Mamut l-a cerut antrenorul. Ca el urmarea cu atentie sporita liga a 2-a din Hrvatska. Si pe Basilio tot antrenorul l-a cerut. Nu s-a uitat nea Mihai pe o lista cu fundasi stanga care joaca in nationalele tarilor respective. Ai idee cum s-a format lotul cand s-a plecat din liga a 2-a? Impresarul ala e roman. ;-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Daca tu stii mai multe si ai informatii confirmate din interior spune-le. Daca asa crezi tu ca altfel nu are cum, las-o balta.
Din discutiile si postarile suporterilor rezulta ca in club sunt doar jucatorii, antrenorii si Rotaru si mereu e de vina Rotaru.
Rotaru manageriaza niste afaceri de cateva sute de milioane de euro, chiar crezi ca are timp sa urmareasca liga a 2 a din Croatia? Eu v-am spus ca nu toti patronii din superliga se poarta ca primitivii Mititelu si Becali, dar noua asa ne place sa gandim ca doar in felul asta putem sa ne explicam anumite lucruri din fotbal despre care nu avem nicio informatie. Practic, modul asta de gandire ne mangaie mandria ca suntem baieti inteligenti si nu e nevoie sa ne spuna cineva adevarul ca il intuim si singuri.
Dar de unde sti tu ce face nea miai? Ca mie imi pare ca doar el ia decizii,si majoritatea proaste.Cine zici tu ca e miezul?
Mie, acum, daca imi pare ceva, dar nu am informatii certe, ma abtin. Sa acuzi pe baza de " imi pare " e destul de riscant . Iti dau un exemplu in care personajul negativ am fost eu. Cand a fost demis Mangia, mie mi s-a parut ca Rotaru l-a lucrat pe Mangia ca sa-i faca loc prietenului Papura. Peste putin timp am aflat, in mare, cam care a fost motivul si abia cand a explodat scandalul in Malta, am aflat adevarul. Eu l-am acuzat pe Rotaru atunci si am gresit pentru ca el a procedat atunci ca la manual. In viata lucrurile nu sunt chiar asa cum se vad de departe.
Presupun ca in club e un staff, un grup care se ocupa de scouting, un grup care se ocupa de strategie si asa mai departe. E adevarat ca seful " la toti" e Rotaru, dar nu se poate spune ca el e singurul vinovat ca unii nu-si fac treaba cum trebuie. Vezi, noi vedem ca altii nu sunt perfecti, dar nu prea ne uitam in oglinda sa ne vedem pe noi.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2023, 23:11

Presupun ca in club e... Din pacate nu exista. :-( Sfatuitorii lui nea Mihai nu sunt din club, nu lucreaza oficial in club. Se consulta cu Lucian sau Emil? Cornel e cel care ii face fisele si statisticile.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2232
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 20 Dec 2023, 23:25

Dex : "Postacul este cel care se ocupa cu actiunea continua de a posta pe internet comentarii rautacioase, urate si nedrepte despre orice si in contra oricui poate ameninta pozitia celui care il plateste pentru aceasta campanie."
Avem printre noi ..

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Dec 2023, 03:19

Am inceput sa nu-l inteleg pe Petev. Toti vedem ca Roguljic nu poate ca titular - si tot el cu Roguljic titular. Vladoiu a jucat bine cu CFR si vedem acum doar pe Capatina fundas dreapta.

Dar aberatia pe care n-am inteles-o a fost ultima jumatate de ora cu UTA avindu-i pe Koljic si Trica in teren. Cum sa pui doi pivoti lenti unul linga altul ? E bine sa joci cu 2 atacanti - dar unul mobil (Mitrita ori Ivan) si unul pivot.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Dec 2023, 09:25

Sunt atacanti nu pivoti Bobby, era normal, ratasem penalty si UTA avusese o tresarire si iesise din nou la atac. Trebuiau tintuiti in careu, bagand 2 pivoti cum le zici tu ii obligi sa asigure apararea si ii tii acolo. Din pacate plimbatul mingii pe terenul ala namolos, marunt si incet, mult prea incet nu ne-a adus plusul.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 21 Dec 2023, 09:28

Bobby scrie:
21 Dec 2023, 03:19
Am inceput sa nu-l inteleg pe Petev. Toti vedem ca Roguljic nu poate ca titular - si tot el cu Roguljic titular. Vladoiu a jucat bine cu CFR si vedem acum doar pe Capatina fundas dreapta.

Dar aberatia pe care n-am inteles-o a fost ultima jumatate de ora cu UTA avindu-i pe Koljic si Trica in teren. Cum sa pui doi pivoti lenti unul linga altul ? E bine sa joci cu 2 atacanti - dar unul mobil (Mitrita ori Ivan) si unul pivot.
Probabil ca raspunsul la dilemele tale il gasesti daca participi la antrenamente.
Pentru a-l intelege mai bine pe Petev , nu strica putina statistica . Petev are 7 meciuri la Universitatea, 6 in campionat si unul in cupa. In campionat are 3 victorii, 2 egaluri si 1 infrangere. Media de puncte 1,83/meci. In plus, toata lumea a vazut o evolutie clara in jocul echipei. Punctele obtinute in campionat sunt meritate, norocul ajutandu-ne la meciul cu CFR, dar ne-a si lovit ghinionul la meciul cu Iasi si ieri cu UTA.
In cupa s-a calificat cu echipa a treia a Farului, deci nu discutam.
Roguljic- si din punctul meu de vedere da un randament mai bun daca este introdus in ultimele 30 de minute, dar cred ca Petev nu are alte solutii pentru acel post si asta se vede pentru ca nici dupa ce este scos Roguljic, inlocuitorul nu aduce un plus. In afara de Mitrita, Roguljic este cam singurul jucator care se intoarce cu fata la poarta adversa si care stie sa dea o pasa mai lunga de 10 m, problema este ca de cele mai multe ori nu are cui.
Vladoiu- este tanar, muncitor, a facut un meci bun CFR, dar daca ma uit in urma, prin postarile noastre este unul din cei mai criticati jucatori de la noi. Se pozitioneaza gresit, nu are inteligenta in joc, face gafe impardonabile etc. Aici cred ca antrenorul alege jucatorul care este mai in forma.
Koljic si Trica impreuna - probabil ca antrenorul a incercat sa ridice media de inaltime, in atac, a echipei pentru centrarile din lateral.
Nu stiu, cred ca exista explicatii logice la aceasta mutare.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Dec 2023, 09:43

Cand joaca Vladoiu ne intrebam de ce nu joaca Capatina si invers. La fel cu Roguljic...
Dupa ce a plecat Alexandru-George, ne intrebam daca nu era mai bine sa-l imprumutam pe Isfan... La fotbal trebuie si psihic puternic, nu doar sa alergi, ca si calul alearga dar nu da lapte.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Dec 2023, 09:50

Se vede de pe luna ca Houri este mult mai util decat Roguljic dar fiind mic, terenurile in perioada asta sunt grele pline de namol ...a fost preferat Roguljic. Probabil.
Presimt ca ne vom desparti de 2-3 bucati in iarna asta. (scuzati optica fortat cantitativa !)

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 21 Dec 2023, 10:00

@Freestate, Excluzand jocul de ieri, cand Houri a intrat bine, in campionatul asta, nu prea a facut mare lucru, in plus, Houri joaca mai mult mijloc stanga, fata de Roguljic care joaca mijloc dreapta. Daca pui in ecuatie care sunt jucatori din partea dreapta ( Danciu si Capatana sau Vladoiu) parca incepi sa-l intelegi Roguljic ca nu prea are cu cine.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 21 Dec 2023, 10:07

Poate ne despartim dar de adus aducem ceva mai bun? Aici e cheia.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3513
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 21 Dec 2023, 11:24

Fabiu iti respect parerea dar sunt in total dezacord cu tine ...Houri > Roguljic si in pantaloni si pe teren. :)(

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 21 Dec 2023, 13:27

Un final de sezon binevenit. Nu se poate spune ca exista jucatori care să fi fost constant buni, dar e de așteptat o reformare a lotului, începând cu acei jucatori care sunt impuși de ani buni în primul 11: Ivan, Baiaram, Marcovic, Mateiu. N-ar fi rău pentru primii trei un împrumut pe modelul Nistor. Nu neapărat la Cluj, dar undeva unde sa muncească pentru a prinde echipa.

Scrie răspuns