Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu muta?

Batem, Rednic și mititelu plâng
6
67%
Egal, nu vrem sa mai băgăm piciorul ca e vacanta
2
22%
Pierdem, ne doare undeva de meci ca vine vacanta
1
11%
 
Total votes: 9

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2023, 19:43

Dar totusi vacanta e pregatita? Sa nu le lipsesca ceva baietilor. Cu rezultatul asta ne mintim inca 2 luni.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2023, 19:44

fanatic16 scrie:Bai la ce leșinați avem bulgarul asta a făcut treaba, dar încă îmi mențin părerea ca boovenii nu au mai mult de 2, 3 jucători mai buni.
Pe cine draq intereseaza ce fac porcoavele?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Merdeneaua_de_fier
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 19 Dec 2023, 22:12

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Merdeneaua_de_fier » 20 Dec 2023, 19:45

Eu as incepe prin a-i da afara pe toti favoritii patronului, chiar daca unii mai prind si cate un meci bun. Cat timp la echpa sunt Ivan, Mitrita, Markovic, etc nu o sa mearga nimic si asta se vede de multi ani. Evident trebuie renuntat si la achizitiile cretine de genul Isfan sau Kurtic.

Daca bulgarul are puteri depline asa cum s-a spus, nu ar trebui sa-i fie frica sa renunte la jumatate din lot. Ma uit la alte echipe din campionat care nu au bani de transferuri, dar aduc gratis si pe salarii mici jucatori mult mai buni (si mai implicati) ca ai nostri.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2023, 19:47

Si totusi acele echipe, cu achizitii mult mai bune, termina sub noi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Merdeneaua_de_fier
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 19 Dec 2023, 22:12

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Merdeneaua_de_fier » 20 Dec 2023, 19:55

Termina sub noi pentru ca au diverse probleme (financiare, patroni scuzati) si au un buget mic de salarii. La cat de slab e campionatul nostru, cu un scouting bun, antrenor decent si stabilitate financiara se poate face lejer o echipa din jucatori liberi de contract sau ieftini care sa ia titlul.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Dec 2023, 19:56

Avem noi un secret al nostru...avem peste jumatate de echipa mai slaba decat altii dar terminam deasupra lor...

Trubadurul
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 09 Iul 2017, 13:05

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Trubadurul » 20 Dec 2023, 19:59

A fost un meci slab și ne îmbătăm cu apă rece la rezultatul de egal :laughing:

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 20 Dec 2023, 20:20

Baieti, in momentul de fata, clubul se afla intr-un proiect care dureaza trei ani. Vad ca au inceput reprosurile dupa trei saptamani, desi se vad imbunatatiri in evolutia fiecarui jucator si in evolutia echipei. Imi pare rau sa va spun, dar unii dintre noi nu au atitudine de suporteri ci mai mult de babe carcotase. Cititi postarile de mai sus si o sa vedeti ca aproape nu exista jucator, de la noi, care sa nu fie criticat si care sa nu fie contestat si pus pe lista de transferuri a suporterilor. Personal sunt mai dezamagit de mentalitatea unor suporteri decat de jucatori.
Pentru cei care nu au fost atenti la ce se spune pe la TV, in perioada de iarna se fac doar cateva completari la echipe, asa ca nu va asteptati la mari transferuri. Probabil ca la cererea lui Petev, la echipa vor veni, maxim, 2-3 jucatori si vor pleca, maxim, 2-3. Eu am vazut ca fiecare jucator de la noi are calitati si defecte, iar suporterii, in functie de simpatii, vad la unii doar defectele si la altii doar calitatile. Acum totul sta in inspiratia lui Petev.
In privinta meciului, pot sa spun ca ma asteptam sa castigam si am crezut in asta pana la fluierul final. Ca sa fiu cinstit in momentul in care UTA a marcat al treilea gol, cel anulat, nu am mai sperat, dar dupa ce a fost anulat am sperat in victorie.
Am pierdut doua puncte aiurea pe greseli personale, Bancu si Capatana. In rest, sunt convins ca atunci cand echipa va juca exact ce vrea Petev, o sa fie bine, indiferent de jucatorii pe care-i avem in teren.
P.S. Indiferent ce se intampla pe teren, vinovatul de serviciu ramane Rotaru ca asa vrea muschii la unii si pentru asta nu trebuie explicatii.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 20 Dec 2023, 20:21

fabius_2014 scrie:
20 Dec 2023, 20:20
Baieti, in momentul de fata, clubul se afla intr-un proiect care dureaza trei ani. Vad ca au inceput reprosurile dupa trei saptamani, desi se vad imbunatatiri in evolutia fiecarui jucator si in evolutia echipei. Imi pare rau sa va spun, dar unii dintre noi nu au atitudine de suporteri ci mai mult de babe carcotase. Cititi postarile de mai sus si o sa vedeti ca aproape nu exista jucator, de la noi, care sa nu fie criticat si care sa nu fie contestat si pus pe lista de transferuri a suporterilor. Personal sunt mai dezamagit de mentalitatea unor suporteri decat de jucatori.
Pentru cei care nu au fost atenti la ce se spune pe la TV, in perioada de iarna se fac doar cateva completari la echipe, asa ca nu va asteptati la mari transferuri. Probabil ca la cererea lui Petev, la echipa vor veni, maxim, 2-3 jucatori si vor pleca, maxim, 2-3. Eu am vazut ca fiecare jucator de la noi are calitati si defecte, iar suporterii, in functie de simpatii, vad la unii doar defectele si la altii doar calitatile. Acum totul sta in inspiratia lui Petev.
In privinta meciului, pot sa spun ca ma asteptam sa castigam si am crezut in asta pana la fluierul final. Ca sa fiu cinstit in momentul in care UTA a marcat al treilea gol, cel anulat, nu am mai sperat, dar dupa ce a fost anulat am sperat in victorie.
Am pierdut doua puncte aiurea pe greseli personale, Bancu si Capatana. In rest, sunt convins ca atunci cand echipa va juca exact ce vrea Petev, o sa fie bine, indiferent de jucatorii pe care-i avem in teren.
P.S. Indiferent ce se intampla pe teren, vinovatul de serviciu ramane Rotaru ca asa vrea muschii la unii si pentru asta nu trebuie explicatii.
o:

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 20 Dec 2023, 20:26

fabius_2014 scrie:
20 Dec 2023, 20:20
Baieti, in momentul de fata, clubul se afla intr-un proiect care dureaza trei ani. Vad ca au inceput reprosurile dupa trei saptamani, desi se vad imbunatatiri in evolutia fiecarui jucator si in evolutia echipei. Imi pare rau sa va spun, dar unii dintre noi nu au atitudine de suporteri ci mai mult de babe carcotase. Cititi postarile de mai sus si o sa vedeti ca aproape nu exista jucator, de la noi, care sa nu fie criticat si care sa nu fie contestat si pus pe lista de transferuri a suporterilor. Personal sunt mai dezamagit de mentalitatea unor suporteri decat de jucatori.
Pentru cei care nu au fost atenti la ce se spune pe la TV, in perioada de iarna se fac doar cateva completari la echipe, asa ca nu va asteptati la mari transferuri. Probabil ca la cererea lui Petev, la echipa vor veni, maxim, 2-3 jucatori si vor pleca, maxim, 2-3. Eu am vazut ca fiecare jucator de la noi are calitati si defecte, iar suporterii, in functie de simpatii, vad la unii doar defectele si la altii doar calitatile. Acum totul sta in inspiratia lui Petev.
In privinta meciului, pot sa spun ca ma asteptam sa castigam si am crezut in asta pana la fluierul final. Ca sa fiu cinstit in momentul in care UTA a marcat al treilea gol, cel anulat, nu am mai sperat, dar dupa ce a fost anulat am sperat in victorie.
Am pierdut doua puncte aiurea pe greseli personale, Bancu si Capatana. In rest, sunt convins ca atunci cand echipa va juca exact ce vrea Petev, o sa fie bine, indiferent de jucatorii pe care-i avem in teren.
P.S. Indiferent ce se intampla pe teren, vinovatul de serviciu ramane Rotaru ca asa vrea muschii la unii si pentru asta nu trebuie explicatii.
A cata oara avem un proiect nou?

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Dec 2023, 20:29

Fabius, pai tu ne pui sa mai asteptam 3 ani dupa Roguljic ?
Afaraaaa ! Fueraaaa ! ...macar 3-4 bucati urgent ! Taurul insangerat din noi o cere. :)(
Ce dracu, noi umblam pe la Nord (dar nu la peluza) sa ne asiguram un loc si tu ma iei cu proiectu ?! Iarasi proiectu ?!
Last edited by Freestate on 20 Dec 2023, 20:31, edited 1 time in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 20 Dec 2023, 20:30

Proiect nou dar sa nu schimbam nimic. Tipic pentru noi, sa ne scoata antrenorul cu inspiratia lui. Indiferent de ce antrenor am avut, cornerele sau loviturile libere pentru noi sunt inutile, nu scoatem nimic din ele.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 20 Dec 2023, 20:36

Uitai sa spun ca Ivan mi se paru penibil...mi se pare o mare piatra de moara pentru echipa.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 20 Dec 2023, 20:37

Freestate scrie:
20 Dec 2023, 20:29
Fabius, pai tu ne pui sa mai asteptam 3 ani dupa Roguljic ?
Afaraaaa ! Fueraaaa ! ...macar 3-4 bucati urgent ! Taurul insangerat din noi o cere. :)(
Ce dracu, noi umblam pe la Nord (dar nu la peluza) sa ne asiguram un loc si tu ma iei cu proiectu ?! Iarasi proiectu ?!
Mai sunt altii inaintea lui Roguljic, vezi Isfan, Kurtici si mai sunt.
O echipa nu se face in doua luni si eu sunt dispus sa astept pana la inceputul campionatului 2024/2025 desi sper si sunt convins ca din ianuarie 2024 vom arata mult mai bine.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 21:UTA-Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 20 Dec 2023, 20:38

Geronimo scrie:
20 Dec 2023, 20:30
Proiect nou dar sa nu schimbam nimic. Tipic pentru noi, sa ne scoata antrenorul cu inspiratia lui. Indiferent de ce antrenor am avut, cornerele sau loviturile libere pentru noi sunt inutile, nu scoatem nimic din ele.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Schimbarile o sa inceapa, probabil, din ianuarie si vor fi multe din vara.

Scrie răspuns