Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum incepem 2024?

Batem, luam 3 puncte si jucam excelent
11
55%
Batem, dar nu jucam excelent
6
30%
Facem egal
2
10%
Nici nu vreau sa ma gandesc, dar nu luam puncte
1
5%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Leonard Albert » 22 Ian 2024, 10:47

Fabius, n-ai inteles, eu nu cu nea Mihai am ce am, dimpotriva, il respect enorm. Eu am ce am cu pisicile grase, tihnite si cu bani in cont. CARE NE IAU PE TOTI DE PROSTI!. De la ultimul spectator din tribune pana la Rotaru! De ani de zile! Cu aia am ce am! CAnd sunt luat de prost n-am nevoie de permisiunea nimanui sa injur. Publicul asta "rau" merita mult mai mult respect!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 22 Ian 2024, 10:57

@Leonard Albert, eu cred ca ieri au vrut baietii, dar au fost prostuti si nu prea au putut. Mie mi s-a parut ca au tras, dar cam fara cap. Sper sa fie chestia aia si sa luam 3 puncte cu FCSB si totul sa fie ca sa intre Farul in playoff desi mi se pare cam fantasmagoric. Zicem si noi, nu ne certam.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de R.E.N. » 22 Ian 2024, 11:03

@Leonard publicul Craiovei din pacate a ajuns sa semene cu publicul Ceahlaului prin anii 90, cu deosebirea ca aia injurau echipa adversa si mai outin proprii jucatori. In rest, 5000 de oambeni la stadion, “huuuaaa” si “gool”. Mie nu mi se pare asta solutia.

Cat despre meci, am avut 11m clar, plus multe ocazii. Ne trebuie fie un varf fie sa-l hipnotizeze cineva pe Markovic, ca la Koljic nu mai e nicio speranta. Au fost cel putin 3 mingi pe 7m la care orice varf macar mediocru trebuia sa fie prezent. In aparare ii asteptam pe Screciu si Macbethshvili.

Mai usor cu nea Sorin pe scari ca voiati stabilitate si va ganditi la alt antrenor dupa 3 (TREI) rezultate slabe. Mai bine scoateti o foaie de hartie si scrieti toate transferurile facute sub mandatul lui nea Sorin. Puteti incepe de la bic sau mamut, cum preferati.
Last edited by R.E.N. on 22 Ian 2024, 12:16, edited 2 times in total.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Leonard Albert » 22 Ian 2024, 11:06

@Fabius:
Sigur ca nu ne certam. Doar ca nu inteleg fanatismul multora de pe forum cum ca "buni, prosti, sunt jucatorii nostri si trebuie sustinuti neconditionat". Pai daca de ani de zile suntem executati de toti amarastenii, nu am voie sa-mi doresc ceva mai bun? Daca vinul meu e o posirca, n-am voie sa incerc sa beau ceva mai bun? Unde e problema? Aici daca spui ca Baiaram e un habarnist total si e varza ca jucator inseamna ca nu iubesti echipa, ca injuri pe stadion si eventual meriti banat.
Ca sa fie clar: Baiaram e o petarda de jucator si eu iubesc Universitatea Craiova! Sa traiesti!

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Geronimo » 22 Ian 2024, 11:07

Nu au putut in "finala" cu CFR, nici cu L. Tblisi, nici cu Laci, nici cu PEPSI OSK-fara obiectiv... in general ei nu pot. Recursul la fapte si argumente nu mai conteaza pentru ca emotiile primeaza.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Leonard Albert » 22 Ian 2024, 11:16

@ R.E.N. : stai linistit, pe nen-tu Cartu nu-l halesc de nici-o culoare. Am eu motivele mele. Cum nu-l inghit nici pe al de Cristescu si nici macar pe Badea.
Ce nu vreti sa inteelgeti multi dintre voi este ca problema nu e la publicul "needucat"care huiduie ci la "virtuozii" din teren.
Nu-i mai taxati pe oameni si nu-i considerati prosti. Poate n-o sa stie despre Benvenuto Cellini, despre Civilizatia Renasterii a lui Jean Delumeau sau despre Vito Pandolfi cu istoria teatrului, dar cu siguranta isi dau seama cand un jucator nu pune osul sau cand dai o pasa in spate ca un ***** avand doi baieti liberi in fata. S-avem pardon, nu publicul e problema aici!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Leonard Albert » 22 Ian 2024, 11:18

Geronimo scrie:
22 Ian 2024, 11:07
Nu au putut in "finala" cu CFR, nici cu L. Tblisi, nici cu Laci, nici cu PEPSI OSK-fara obiectiv... in general ei nu pot. Recursul la fapte si argumente nu mai conteaza pentru ca emotiile primeaza.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
In sfarsit, un om cu capul pe umeri. Jucatorii nostri sunt MEDIOCRI. Pana cand nu se constientizeaza asta discutiile sunt in van. Public, arbitrii, ghinioane...aiureli. Baietii astia sunt ok ca fotbalisti, dar nu sunt rasa de campioni. Punct.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de R.E.N. » 22 Ian 2024, 12:13

Leonard Albert scrie:
22 Ian 2024, 11:16
@ R.E.N. : stai linistit, pe nen-tu Cartu nu-l halesc de nici-o culoare. Am eu motivele mele. Cum nu-l inghit nici pe al de Cristescu si nici macar pe Badea.
Ce nu vreti sa inteelgeti multi dintre voi este ca problema nu e la publicul "needucat"care huiduie ci la "virtuozii" din teren.
Nu-i mai taxati pe oameni si nu-i considerati prosti. Poate n-o sa stie despre Benvenuto Cellini, despre Civilizatia Renasterii a lui Jean Delumeau sau despre Vito Pandolfi cu istoria teatrului, dar cu siguranta isi dau seama cand un jucator nu pune osul sau cand dai o pasa in spate ca un ***** avand doi baieti liberi in fata. S-avem pardon, nu publicul e problema aici!
Nu era pentru tine referinta la domnul meu Cartu :) avem aceleasi preferinte in materie de oameni pe care nu-i inghitim, incepand cu piturca. Nici nu am spus ca problema e la public, ci ca si publicul e o problema. Sa vii dupa vacanta si sa nu strigi nici macar un hei hei hai Stiinta din inima la inceputul meciului, nici macar cateva minute de caldura si incurajari, ci ca produci numai mugete la pase ratate si greseli, nu mi se pare deloc in regula. Si orice ai spune nu asta era publicul Craiovei. Nici cand eram in coada clasamentului, nici cand eram in divizia b.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de R.E.N. » 22 Ian 2024, 12:23

Si inca ceva. Bai, in calitate de Koljic, cum poti sa te suporti cand Cretu apare la finalizare de infinit mai multe ori decat tine?? Cum dracu esti singurul varf si nu esti niciodata sa ataci coltul scurt, sa stai la mingile care vin pe 7m?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Leonard Albert » 22 Ian 2024, 12:31

Pai vezi frate? Vezi? Cretu e cel mai periculos "atacant" al nostru. Nu se poate asa ceva! Baietii aia din fata ar trebui sa-si dea demisia in bloc!

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 642
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de White&Blue » 22 Ian 2024, 12:33

Leonard Albert scrie:
22 Ian 2024, 11:16
@ R.E.N. : stai linistit, pe nen-tu Cartu nu-l halesc de nici-o culoare. Am eu motivele mele. Cum nu-l inghit nici pe al de Cristescu si nici macar pe Badea.
Ce nu vreti sa inteelgeti multi dintre voi este ca problema nu e la publicul "needucat"care huiduie ci la "virtuozii" din teren.
Nu-i mai taxati pe oameni si nu-i considerati prosti. Poate n-o sa stie despre Benvenuto Cellini, despre Civilizatia Renasterii a lui Jean Delumeau sau despre Vito Pandolfi cu istoria teatrului, dar cu siguranta isi dau seama cand un jucator nu pune osul sau cand dai o pasa in spate ca un ***** avand doi baieti liberi in fata. S-avem pardon, nu publicul e problema aici!
Nu stiu daca ai dreptate, eu desi nu i-am injurat, n-am avut o problema cu faptul ca publicul a fost nemultumit de jocul prestat al multora dintre ei...dar, argumentul care sustine faptul ca publicul e needucat, e ca ei se luau fix de Mitrita, in conditiile in care sezonul asta a participat la aproape jumatate din golurile noastre, iar daca vorbim de aseara a avut multe actiuni, a tras la poarta, a avut bara, si l-am vazut si incercand sa ajute in aparare ceea ce el nu prea facea inainte de plecarea de la noi. Alte reprosuri le-am mai vazut la adresa lui Maldonado, care intradevar nu a excelat, dar e primul lui meci, si am vazut cateva chestii pe care nu le-am mai vazut demult la fundasi de-ai nostri, poate doar putin la Badelj. Din ce am vazut eu aseara, nu prea a pierdut dueluri la cap, a incercat sa fie foarte agresiv fara sa fie violent, si a avut 2 alunecari foarte bune din care una in careu.
Deci da, si din punctul meu de vedere publicul e needucat, pentru ca habar nu au pe cine sa puna tinta atunci cand sunt nemultumiti. Si mai e o chestie urata cred eu...pe stadion sunt maxim 60% craioveni, eu in 95% din cazuri dupa meci plec ori spre Bucuresti ori spre Filiasi si ambele directii sunt pline de masini.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fanatic16 » 22 Ian 2024, 12:34

Eu unul l-aș încerca pe Crețu vârf, așa de al dracu și de ambițios, vorba unui celebru clasic, pe Koljic, Mateiu, Vladoiu, i-aș da împrumut la alde Iftime sa pună umărul la evitarea retrogradării, Silva reziliat sau trimis pachet pe la Slobozia sau Corvinul sa lupte la promovare, iar pe Ivan l-aș vinde la prima oferta în India sau pe unde se vehicula ca are anul trecut. De Baiaram lafel m-aș debarasa dar nu prea se poate neavând alt u21 care sa facă ceva pe teren.
Pana nu se sparge buboiul de durere în cwr și jucat la mișto nu avem nicio șansă să luăm mai mult de locul 4.
Markovic indolent cum e măcar se lipește la vreo ocazie, mai un dribling, mai o lovitura cu capul, dar Koljic săracul e lemn, nimic nimic nu produce.
Problema e ce iei în locul lor, ca scouting canci, nicio idee nimic, finlandezul și georgianul sunt întâmplări fericite.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de fabius_2014 » 22 Ian 2024, 12:41

Apropos de public, ce facea publicul din Giulesti la 3-1 pentru cai si ce facea publicul craiovean la 2-1 pentru Farul, in conditiile in care ai nostri ratau exasperant si dominau clar ( uitand totusi de aparare).

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de Leonard Albert » 22 Ian 2024, 12:44

@White@Blue: nu te contrazic, poate n-am fost eu atent dar n-am sesizat sa fi fost Mitrita fluierat. In alta ordine de idei eu nu sustin ca publicul exceleaza in educatie, dar nici baietii de pe teren nu exceleaza in fotbal. Sa fim corecti! Crezi ca oamenii aia din tribune nu si-ar dori sa se dea peste cap la gol dupa gol? Sa rada, sa aplaude, sa cante? Dar la ce?

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 642
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 22 Universitatea Craiova - Farul Constanța

Mesaj de White&Blue » 22 Ian 2024, 13:06

Eu sunt de acord cu faptul ca nu e totul roz acolo pe teren...dar eu nu prea am auzit sa fie injurati Capatana, Mateiu, Vladoiu, si multi altii care joaca sau au jucat la alibi in ultimii ani la noi. Avem foarte multi in teren care nu vor sau nu pot sa evolueze, aia sunt problema, nu Mitrita si Maldonado.

Scrie răspuns