Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu fcsb sa

Batem, moare presa o luna
12
55%
Egal, meci de meci cu 5+
2
9%
Pierdem, apărarea e inexistenta
8
36%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de U » 29 Ian 2024, 19:02

Paul scrie:
29 Ian 2024, 18:51
U scrie:
29 Ian 2024, 18:45
dorumihnea2 scrie:
29 Ian 2024, 18:10
Sunt păreri pro și contra , de fapt mai mult contra în mass media românească referitor la cele 2 module de joc , cel din prima și cel din a doua. Cu modulul din prima repriză am ținut aproape de oi și am avut penalty-ul din ultimul minut. Bulgarul a schimbat în 4 fundasi în a 2a repriză și se vedea iarăși găurile din meciul cu Farul. Eu cred că nu a greșit Petev cu tactica din prima repriză, doar că intrând cu 0-1 la cabină trebuia o schimbare pt repriza a 2a.Din păcate materialul este slab și uzat iar cei noi veniți nu s-au adaptat încă și va mai dura.
Zi și mie un fundaș central cu viteza de la noi și care sunt mijlocașii eficienți care ajuta și apărarea?
Screciu ar fi singurul, care insa nu e/nu a fost disponibil. Si eu zic la fel, aparatorii, care da, ar fi de proeferat sa aiba si un pic de viteza, sunt oricum expusi fara aportul unor inchizatori care sa impiedice contra-atacurile si sa rupa jocul pozitional. O fi ceva bun in sensul asta Anzor.
Pai stam in un mijlocaș reprofilat fundaș? E normal?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9804
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de manex » 29 Ian 2024, 19:09

Deci nu sunt singurul care nu a dormit azi noapte. Plus ca al meu copil a avut un dezastruos la handbal contra csm...
Am zis!!

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de dorumihnea2 » 29 Ian 2024, 20:39

U scrie:
29 Ian 2024, 18:45
dorumihnea2 scrie:
29 Ian 2024, 18:10
Sunt păreri pro și contra , de fapt mai mult contra în mass media românească referitor la cele 2 module de joc , cel din prima și cel din a doua. Cu modulul din prima repriză am ținut aproape de oi și am avut penalty-ul din ultimul minut. Bulgarul a schimbat în 4 fundasi în a 2a repriză și se vedea iarăși găurile din meciul cu Farul. Eu cred că nu a greșit Petev cu tactica din prima repriză, doar că intrând cu 0-1 la cabină trebuia o schimbare pt repriza a 2a.Din păcate materialul este slab și uzat iar cei noi veniți nu s-au adaptat încă și va mai dura.
Zi și mie un fundaș central cu viteza de la noi și care sunt mijlocașii eficienți care ajuta și apărarea?
Nu despre asta vorbeam....dar dacă tot ai întrebat probabil fundaș central cu viteză sau mijlocaș care ajută apărarea avem unul singur în lot care a fost accidentat și dacă tot e unul singur nu putea juca pe doua posturi deodată.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de dorumihnea2 » 29 Ian 2024, 20:50

Pe forum sunt unii care critică userii care dau în Rotaru...de ce dau userii în Rotaru? Pt că a închis ochii și a creat un climat pt unii care simulează fotbalul...omul trebuia să fie mai dur cu aceștia, fotbaliști care s-au mulțumit să își încaseze cecurile iar pe teren au mimat. Eu bag mâna în foc că nimeni nu îl înjură pe Rotaru pt eforturile care le face ca să asigure condiții la acești looseri.Nimeni nu îl înjură că a ajutat la renașterea echipei și sunt convins că nu va lăsa echipă asta la necaz. Lumea în Craiova nu e proastă, vede cine vrea și își dorește să facă performanță și cine nu. Lumea a văzut că de n ori patronul a sacrificat antrenori și a plătit clauze sau s-a certat cu ei iar pe jucători i-a ținut în brațe și i-a lăudat. Asta a greșit el.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Geronimo » 29 Ian 2024, 21:06

Pana la urma se va ajunge si la jucatori. Dar mai avem pe cine da vina, de exemplu pe Toni Sorica. El cum a scapat pana acum?!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Paul » 29 Ian 2024, 21:20

Ce inseamna ca ii tine in brate? Ca atata vreme cat nu are pe cine sa puna in loc, continua sa ii sustina si sa ii incurajeze public? Si asta e rau, spre deosebire de a fi bine sa ii faca albie de porci dupa modelul Becali?
Si asta e rau, iar suporterii Craiovei sunt destepti s-au prins si s-au suparat nu face Rotaru precum Becali?
Ce sa zic, din punctul meu de vedere, ar trebui sa faceti un efort de imaginatie sa va inchipuiti ca incepe Rotaru sa faca precum Becali sau Miti, ceea ce pare sa fie ce ii cereti, si sa va mai ganditi o data.
Eu sunt convins ca vede si el ce se intampla si cauta mereu solutii, nu e nevoie sa faca drame in presa.
Nu stiu daca nu cumva Cartu e un fel de nebunul regelui la fazele astea.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de robertc » 29 Ian 2024, 21:53

Paul,noi suntem frustrati pe faptul ca aceste probleme sunt vechi,de ani de zile,si nu a facut nimic,a schimbat antrenori pe banda.

Avatar utilizator
fanUCV
suporter
suporter
Mesaje: 512
Membru din: 15 Dec 2018, 23:23

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de fanUCV » 29 Ian 2024, 22:36

.. și, ce să faci în play off vs oi, cele două feroviare și vs marinari ..?! .. ar fi o triere binevenită cu jocurile din play out pentru mulți ..așa, locul 7 și barajul de UE ar putea aduce o dorință de revanșă pentru jucători .. "copilul" cu pozatul, bagaj și trimis la becali la palat ca să nu îl "regretăm" ca pe tavi popescu ..

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

ucv - un zambet, o lacrima, un suras de fericire

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Geronimo » 29 Ian 2024, 22:41

Mai avem nevoie? Pai nu suntem deja lamuriti?! Din vara sa mai prelungim cu Mateiu sau Capatina?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 685
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de inima de leu » 29 Ian 2024, 22:50

Mai scurt, mai clar și mai la obiect decât am scris eu ieri. Maestrul Cârțu dixit:

„Îmi pun mari întrebări, Petev m-a dezamăgit. Ceea ce am văzut aseară (n.r. - duminică) nu are nicio treabă cu spiritul Universității Craiova. A propus o echipă fără atacanți la un meci cu Steaua. Au venit atâția spectatori cu orgoliul că joacă cu FCSB.
Nu a gândit în spiritul echipei. Nu cunoaște fotbalul românesc, dar am impresia că nici nu îl studiază. La partida cu Farul, venea după o pauză de o lună de zile, meciul ăla trebuia pregătit la fix. La Luis Munteanu, jucător cu calitate, care se demarcă, tu propui doi fundași centrali fără viteză, în linie avansată?

A fost inadmisibil, doar un jucător a participat la vreo cinci faze foarte periculoase. Cum să te prezinți așa? El are un analist video care îi prezintă niște jucători, ăla îi prezintă în mare. Bă, da’ tu uită-te! Eu nu îl văd pe el să reacționeze în situația asta.

Greșește cu Louis Munteanu, acum cu Coman. L-ai pus pe Maldonado într-o poziție de l-a făcut ăla varză. Preocuparea marcajului la Coman l-a făcut varză”

https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/sorin- ... 28427.html
Deci nu doar eu am văzut că Maldonado e varză, a văzut și Cârțu. Asta pentru "experții" de pe forum care susțin că pare ce trebuie. LUI CÂRȚU NU I SE PARE.

Pițurcă avea cam aceeași opinie.

Bulgarul e praf [*****] fină, la fel jucătorii pe care el și Rotaru i-au adus.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Leonard Albert » 29 Ian 2024, 22:52

Acum, la rece, hai sa-mi dau si eu cu parerea. Remarcatii mei dupa meciul asta sunt: Petev (antrenor cu oua, n-a facut echipa la alibi, si-a asumat), Mitrita, Bancu, Markovic. Ultimii doi erau la un moment dat ca taurii cand vad rosu. Asta as fi vrut sa vad la toti chiar daca luam 5 nu 3.
Decenti: Zajkov, Maldonado, Soiri, Badelj, Anzor.
Mediocri: Popescu, Silva, Cretu, Capatana, Danciu.
Dezastru: Baiaram, Campanu, Koljic.

Bravo Petev, esti antrenor! Dar cand joci in 9 cu locul 1...asta e scorul.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Geronimo » 29 Ian 2024, 22:57

Eu nu spun ca nu are dreptate nea Sorin dar in meciul din tur? Parca nu era Petev antrenor nici cu farul nici cu fcsb. Avem jucatori limitati dar ne e greu sa acceptam. E mai usor sa dam vina pe apa, aer, namol etc.

PS. Nu stiu cate meciuri am castigat cu Capa la mijlocul terenului.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Leonard Albert » 29 Ian 2024, 23:02

@inima de leu: Cartu asta e cumva antrenorul ala 'care a fost presedinte, care nu stie, n-a vorbit, n-a auzit, care o sa bea o cafea cu patronul si o sa ne spuna cand o sa afle"? I-a revenit vocea? Pai sa se uite pe CV-ul lui nea Petev asta si dupa aia sa-l faca labil si habarnist. I-ar fi placut tovarasului Cartu sa aiba parte de asa un tratament cand era antrenor? Nu cred!
Dar, ma rog, sa incerci sa schimbi sistemul de joc de trei ori intr-un meci e peste puterea 'mnealui de intelegere. Dansul n-a schimbat trei sisteme de joc in toata cariera de antrenor. Dar acum avem limba ascutita. Ce "cumintel" era ca presedinte! Sa nu supere pe cineva. Acum avem pareri.

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1107
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Leonard Albert » 29 Ian 2024, 23:14

Cartu spune de Petev ca "e pe dinafara total", ca nu cunoaste jucatorii. Pai eu zic ca e invers nea Sorine! Matale se pare ca dupa atatia ani nu cunosti ce podoabe ai in casa! Bulgarul s-a prins din prima.
1. Crezi ca al de Baiaram intra pe teren daca nu era regula mmm a lui Burleanu? A fost obligat! Baiaram/Danciu, doua verze, fiecare sa arate ce poate. Si sa ma scuze Danciu ca e peste Baiaram clar in acest moment.
2. Ivan accidentat, Houri accidentat, Isfan imprumutat, ia zi nea' antrenoare, pe cine bagai in dreapta? In sistemul respectiv ma refer, ca fantezii avem toti.
3. Nu a bagat atacant? Pe cine? Koljic a fost stalp, dar nu in aparare cum iti placea matale, ci in atac. Asa cum e de mult timp, dar il iubim la infinit! Si eu, dar ca om. Markovic e asa si-asa, joaca dupa chef, desi e un munte de talent.
Credeti ca bulgarul e antrenor slab? Eu il vad "piesa". Omul asta si-a dat seama clar ce petarde avem in lot. Deocamdata carpeste cat poate. Doar sa fie lasat.
Forzza Petev! :hai

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1641
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de R.E.N. » 29 Ian 2024, 23:19

@Leonard apld apld apld
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Scrie răspuns