Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce facem cu fcsb sa

Batem, moare presa o luna
12
55%
Egal, meci de meci cu 5+
2
9%
Pierdem, apărarea e inexistenta
8
36%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de fanatic16 » 23 Ian 2024, 20:05

Un meci infernal, unde suntem cu sabia deasupra capului, la ce apărare jalnica avem ăștia ne pot ciupi de 2-3 ori fără sa joace mare lucru, presiunea e pe noi, știind ca suntem la 3p de playout.
Meciul e clar de 5+, minim 2 o sa dam noi dar minim 2 vor da și ei.
Popescu-Bancu,Zajkov,Screciu, Soiri-Crețu, Anzor-Mitrita, Houri, Baiaram-Markovic as începe eu
Chiar dacă Baiaram nu a jucat mai nimic, măcar nu e complet inutil ca Danciu.
Silva nici la liga 3 nu ar prinde primul 11, ar trebui maxim sa dea cu matura la birourile lui Rotaru.
Maldonado ar fi de bun augur sa se acomodeze puțin și cu banca de pe Oblemenco, sa vadă cât de comod e scaunul, cât de groasa e geaca pt rezerve, chestii din astea.
Forza Știința, eu sper sa batem, nu e imposibil dar e foarte greu fără o apărare decenta.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 23 Ian 2024, 22:37

0-7. Toți trebuie să plece! Avem jucători de rahat, investitor de rahat, rezultate de rahat! Să plece toți! Să vină mititelu, geru, leru și adevaratii profesioniști. Precum “Dumnezeu atotstivuitorul”. Ce a ajuns Știința… La mâna ironicilor, fanteziștilor, “atoateștiutorilor”… Ne-am de gloabe poporul român, neam de falseturi popor iubitor de Universitatea Craiova. Trăiască mitititelu și acoliții lui!
ucv ucv ucv

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de manex » 23 Ian 2024, 23:13

Eu zic ca e cel mai greu meci de la. Finala cu cfr din pandemie.
Daca il castigam... Moooooie tuturor. Daca nu... Dumnezeu cu mila!
Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Paul » 24 Ian 2024, 08:18

Trebuie sa batem, trebuie sa ne revenim!

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Freestate » 24 Ian 2024, 08:35

< [i]0-7. Toți trebuie să plece! Avem jucători de rahat, investitor de rahat, rezultate de rahat! Să plece toți! Să vină mititelu, geru, leru și adevaratii profesioniști. Precum “Dumnezeu atotstivuitorul”. Ce a ajuns Știința… La mâna ironicilor, fanteziștilor, “atoateștiutorilor”… Ne-am de gloabe poporul român, neam de falseturi popor iubitor de Universitatea Craiova. Trăiască mitititelu și acoliții lui![/i] >

"404 Not found" :)( :lol:

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 24 Ian 2024, 08:47

Ne revenim, dar FCSB o sa scoata un egal norocos.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Geronimo » 24 Ian 2024, 11:59

E bun si un egal. Moralul e important.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Freestate » 24 Ian 2024, 13:03

Sa-mi explice si mie Initiatorul topicului ce insemna :"Egal, meci de meci cu 5+".
Sa fiu al dreq daca pricep !
Si cum vine asta ?
"Pierdem, apărarea e inexistenta" ...Nu poti sa pierzi daca apararea totusi nu face greseli si joaca bine ? Daca baga Markovic autogol ce faci ? :)(

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de R.E.N. » 24 Ian 2024, 13:34

Totusi de ce fatalismul si presiunea pe meciul asta cu ori la bal ori la spital? Eu sincer sunt multumit sa vad ca scapam din ce in ce de balast, ca aducem jucatori care par sa ridice nivelul echipei. Soiri a intrat foarte bine cu Hagi, georgianul are mari sanse sa fie fix ce avem nevoie. Pe faza de atac nu am stat rau, e clar ca jucam complet altceva fata de perioadele Papura si Neagoe.

Daca vom avea 2/3 transferuri reusite intr-o iarna, e o minune. Procentul de transferuri reusite sub inalta supraveghere a analistului de la fanatik e undeva la 5%, daca suntem optimisti. Practic, din ce am adus in ultimii 5 ani, singurul titular e Cretu. Din aproximativ cat? 20-30 de transferuri? Vrem schimbare structurala, dar o vrem peste noapte. Nu se poate.

Cat despre meci, cu Screciu si Anzor o sa aratam altfel cu siguranta. Problema e cu cine joci in atac pe benzi, ca Mitrita sta bine in centru.

As incepe cu echipa propusa de fanaticul, dar cu Ivan Mitria Baiaram in atac. Ivan macar alearga sa acopere in aparare, si o sa avem nevoie. Iar din doua rele in dreapta, alegrm raul cel mai mic. Nu cred ca e momentul sa debuteze Gaspar titular, dar mi-ar placea sa-l vad pe banca.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 24 Ian 2024, 14:45

Hai sa ramanem pe bascalie si pe erori (sau orori? Nu este "craiovean", nici macar atotstivuitor. La min 26:17 spune ceva.https://www.youtube.com/watch?v=bmve6bQqFkw
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 24 Ian 2024, 14:47

da, cred ca asa este. Au murit si spectatorii impreuna cu fotbalul. Astazi sunt doar "atoatestivuitori" care se pricep la tot.
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 837
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 24 Ian 2024, 14:51

Ei stiu cum ar trebui facut, cum ar lua Stiinta campionatul, cum ar trebui sa fie scouting-ul, lotul, conducerea, antrenorul, etc. Stiu tot! Nu au jucat in viata lor un meci de fotbal oficial, nu au facut niciun cantonament in viata lor, nu au avut niciodata peste 10 angajati care trebuiesc platiti, etc.... Dar stiu tot si sunt cei mai buni! Ura!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de gogu2005 » 24 Ian 2024, 15:56

Probabil vom câștiga greu cu 1-0.

Dacă unii deja îl vreți pe Maldonado pe bancă înseamnă că îl meritați pe Silva cu vârf și îndesat :)))
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de Paul » 24 Ian 2024, 17:31

Ce bine ar fi sa castigam cu 1-0 chinuit, sa te auda Dumnezeu!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 23:Universitatea Craiova - fcsb

Mesaj de fabius_2014 » 24 Ian 2024, 20:03

Baieti, viata merge inainte, indiferent de rezultat si FMSP in continuare impreuna cu sclavii sai. Daca batem, ne bucuram cu totii, daca nu, FMSP si gata.
Am trecut in viata asta prin cutremere, revolutie, mineriade, semifinale de cupe europene si acum asa sa stau speriat ca bate FCSB? Au dreptate aia care spun ca avem mentalitate mioritica. Trebuie sa avem mentalitate de invingatori si noi si jucatorii. Ne tavalesc aia, ne ridicam, ne stergem de praf si la lupta. Nu avem timp sa pisham ochii si nici nu avem de gand sa ne indreptam, ca vitele, spre Boo. V-am zis, batem, bem o bere, de bucurie si FMSP, nu batem, bem o bere, de necaz si FMSP. Ce-am avut si ce-am pierdut .

Scrie răspuns