Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Ce vom face cu unguroaicele ?

Poll ended at 05 Feb 2024, 16:04

1. 3 bucati una dupa alta fara pauze
8
38%
2. unguroaicele nu vor decat la una
4
19%
3. prostata nu ne ajuta
9
43%
 
Total votes: 21

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 05 Feb 2024, 06:22

adi_g scrie:
04 Feb 2024, 22:19
Tare meciul.... :) Altfel. stie cineva cine a fost capitan dupa ce a iesit Mitri?
Mateiu

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Feb 2024, 07:22

O deplasare grea, istovitoare...numai cacaturile alea de serpentine intre Rucar-Bran iti intorc stomacul si te pun jos. In deplasare meciurile dureaza foarte putin, nici nu stii cand trec, implicarea ta ca suporter este si mai mare decat acasa si vocal si emotional.
Daca noi astia care mergem mereu numai acasa si de 1-2 ori pe an la Bucuresti ...dam bir cu fugitii la o infrangere ...pentru baietii astia din Peluza caderea ar fi mult mai jos, fac sute de km la o deplasare poate pentru ca echipa lor sa ia bataie si gasesc motive sa o faca din nou, again and again.
E ceva sacru acolo care trebuie respectat.
Baietii astia din peluza trebuie respectati mai mult, de catre noi sau vreun Oltenian Final Troll sau alti nihilisti de pe facebook care le imputa chestii fabricate.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 05 Feb 2024, 07:37

In primul rand respect tie Free, ca dupa o deplasare asa istovitoare esti aici la prima ora sa scrii ceva!
Respect baietilor din galerie, nici nu imi dau seama cat dureaza cu totul o deplasare la Botosani, banuiesc ca trece de o zi incheiata, iar meciul e cat o clipa, intr-adevar.
O zi de luni infinit mai buna decat acum o saptamana, si mai e destul de putin pana vineri la 8:00 pm, cand jucam cu U Cluj pe Oblemenco.
Asta e meciul la care nu avem voie sa fim <20K, vremea foarte bune, 17 grade ziua, peste 10 la ora meciului, fara vant si fara ploaie.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Feb 2024, 07:41

I-am urmarit in pauza meciului, isi impart resursele, "da-mi si mie 20 de lei"...cel care are mai mult ii da celui care nu are. Este acolo o tovarasie reala intre baietii aia, aproape 15-20 dintre ei erau sub 18 ani. In jur de 60-65 au venit cu autocarul.
Iar la final cantau:
Faaaneee Bairam
Este tare in ciocan
Si-n atac si-n aparare
Calca bozgorii-n picioare.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 05 Feb 2024, 07:55

Misto, asta chiar e misto. Baietii astia ar trebui sustinuti, nu sa isi imparta doar intre ei din putinul pe care il au.
Eu as fi foarte bucuros sa cotizez intr-un cont din care sa se plateasca deplasarile, materialele pentru coregrafii si orice altceva sa ajut, avand in vedere ca eu nu pot sa merg in aceste deplasari.
Stiu ca inainte era @SLH pe-aici, poate citesti mesajul asta, hai sa ne organizam in sensul asta, sa existe o cale transparenta prin care sa sprijinim material, nu numai declarativ, acesti baieti minunati care isi dedica timpul si energia ca sa ne reprezinte pe toti alaturi de echipa.

In alta ordine de idei, Cosmin Staicu face din nou o cronica in care e cu mult mai preocupat sa faca mistouri si sa puna jos clientii lui. Da vere, stim toti, am vazut ca Ivan e in picaj, dar nu cred ca era necesar sa in treci in capul listei ca prim motiv pentru care am batut ieri. Asta da sprijin moral, da-i in cap si cand nu ai de ce, nu te lasa Cosmine! Spuneti ce vreti, ca e mare suporter si nu stiu ce, are un caracter urat, la nivel uman e la fel de plin de empatie ca un nazist sef la camera de gazare.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 05 Feb 2024, 09:32

Pai putem directiona impozitula ala de 3.5 catre galerie. Poate mai pune cineva datele pe forum.
Am zis!!

Stefan..
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 05 Aug 2019, 14:21

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Stefan.. » 05 Feb 2024, 10:34

O victorie oarecum degeaba, dacă ne raportam la deziluziile precedente, dar binevenita pentru a prinde play off-ul și pentru a mai tempera elanul otrăvit al cuplului finul și nașul. Și se suprapune peste revenirea la locul potrivit a lui Silviu Bogdan. Mintea de pe urma a lui Rotaru.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Feb 2024, 10:39

Manex, e greu....o pui pe Știința înaintea nevestei dar nu și înaintea lui Dzeu. Chiar nu pot sa dau cei 3.5 %decât unui copil bolnav sau unor fundații de profil.
Pana la urma ei trebuie sa vina cu cutia aia colectoare în pauza meciurilor după o prima repriza bună sa smulgă de la capriciosii spectatori un 5-10 lei sau chiar mai mult.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 05 Feb 2024, 10:51

Freestate scrie:
05 Feb 2024, 10:39
Manex, e greu....o pui pe Știința înaintea nevestei dar nu și înaintea lui Dzeu. Chiar nu pot sa dau cei 3.5 %decât unui copil bolnav sau unor fundații de profil.
Pana la urma ei trebuie sa vina cu cutia aia colectoare în pauza meciurilor după o prima repriza bună sa smulgă de la capriciosii spectatori un 5-10 lei sau chiar mai mult.
Si eu zic la fel, ar mai trebui si o alta modalitate prin care sa putem vira sume de bani pentru sustinerea actiunilor peluzei, redirectionarea impozitului e mai potrivita pentru alte cauze, dupa parerea mea. Dar ma rog, se poate si si, ideea e sa stim cum.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 05 Feb 2024, 10:53

Ne pot prinde pe stadion, cutia aia colectoare nu ajunge în toate locurile....Dacă strâng 5 lei de la 1000 de fani ștran 5ooo de lei pe meci.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 645
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 05 Feb 2024, 13:01

marius_vl scrie:
05 Feb 2024, 06:22
adi_g scrie:
04 Feb 2024, 22:19
Tare meciul.... :) Altfel. stie cineva cine a fost capitan dupa ce a iesit Mitri?
Mateiu
Multumesc frumos!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 05 Feb 2024, 16:22

Azi la Digi, Prunea a analizat arbitrajul lui Kovacs, de ieri si ajunse la concluzia ca in afara de penaltyul la Markovic, neacordat cu ajutorul VAR-ului, arbitrajul a fost in regula .
Pe de alta parte, Craciunescu, la Fanatik, suge(ra) o gramada de mizerii, asa cum este si caracterul lui.
Daca noi nu suntem uniti, ne mananca serpii.
Cred ca si Petev le sta in gat multor oameni din fotbal, mai mult sau mai putin apropiati de Universitatea Craiova.
Stati aproape unii de altii si toti aproape de echipa.
Hai Craiova !

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Feb 2024, 16:41

Saptamana trecuta a fost campania anti Petev, saptamana asta anti Kovacs. Kovacs face o greseala in favoarea noastra si presa centrala il vrea mort. Barsan face o greseala de manual, chiar mai grava, impotriva noastra, si nimeni nu zice nimic, iar fostii ‘mari arbitri’ uita brusc regulamentul.

Sincer ma bucur ca ne urasc atat de tare zdrentele de la preasa centrala si invitatii lor, inseamna ca suntem pe drumul cel bun.

Pe domnul nea Sorin cred ca il doare gatul sau ceva.

Hai Craiova! Forza Petev!
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 05 Feb 2024, 18:20

Mi-am adus aminte! Mai stiti in meciul cu Iasi cand le-au dat alora 11m dupa ce atacantul lor l-a calcat pe Cretu in careu? Unde erau toti istericii din presa, sa urle ca s-a dat 11m cu var cu tot in loc de fault in atac? Arbitrul ala nu merita 4 luni de suspendare?
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 24: SEPSI Sf Gheorghe - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 05 Feb 2024, 18:43

Pentru mine faza de penalty din meciul cu FCSB la sfarsitul primei reprize e elocventa: taie exact cat trebuie sa nu se vada offside la Baluta inainte, iar hentul propriu zis este conform regulamentului nesanctionabil. Adica discutam de ce anume scrie in regulament, nu de pareri si inventii, pentru ca acolo spune clar ca nu se sanctioneaza daca mingea vine dupa ce anterior a atins alta parte a corpului si mai ales daca nu se indrepta spre poarta.
Si toti, dar absolut toti din studiouri, ne-au spus ca e penalty fara discutii. Cum, mai vere, cum? De ce nu ii ia nimeni fix cu regulamentul?
Exact asa a fost si la penaltiul cu Iasi cand s-a bagat ala in Cretu, cum zisesi REN, nu e ca VAR e degeaba, dar ne prostesc in fata.

Scrie răspuns