Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat

1. Victorie lejera incepem sa fim pe drumul cel bun
8
62%
2. Egal jucam bine dar avem ghinion ca in meciul cu Iasi
4
31%
3. Infrangere, dezastru, revenim de unde am plecat dupa meciul cu fcsb
1
8%
 
Total votes: 13

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de BogdanWick8 » 09 Feb 2024, 11:39

Mai sunt 8 ore pana la meci si daca tot nu a facut Free thread ul il fac eu, vedem daca sunt la fel de norocos ca el :ruga .
Un meci cu o echipa care vine dupa doua infrangeri, deci o sa vina foarte motivata, bine ar fi sa legam victoriile, ramane de vazut cum il va inlocui Petev pe Mitrita si daca o va face bine.
Vremea frumoasa, caldut, cei care au fost cu Farul si au indurat frigul ala, n au voie sa nu fie prezenti azi chiar daca e zi de vineri, rupem poarta la serviciu si fugim la stadion. ucv

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de dorumihnea2 » 09 Feb 2024, 11:45

Probabil Mitrita va fi înlocuit cu Houri , dacă e apt 100% ... probabil Screciu va juca la mijloc, la under probabil Baiaram....ce mi-ar place mie să văd....Ndong fundaș și Bancu mai sus pe stânga.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 09 Feb 2024, 11:45

In mod normal bateam, dar daca nu a facut Free topicul, cred ca facem egal. :)(

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Iancu Magheru » 09 Feb 2024, 11:50

Eu nu cred că lipsa lui Mitriță ne impieta victoria, mă aștept la o formulă ofensivă cu 2 vârfuri (aberez știu)..
Nu va faceți iluzii cu numărul de spectatori, vom fi maxim 8000. Majorarea cu 30% a prețului biletelor cântărește mult se pare. S-au vândut sub 1000 până acum.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 09 Feb 2024, 12:20

Astazi trebuie sa batem, si sper sa aratam ca suntem pe drumul cel bun!
Si eu vad la fel: Houri in locul lui Mitrita, Ndong fundas stanga, Bancu mai sus pe stanga, Screciu la mijloc si Baiaram U21 din prima. Acum sa vedem ce o face Petev, el stie.
Daca lumea nu mai vine pe motiv de pret la bilete, ce sa zic, ar fi trebuit in primul rand sa aiba abonament, si in al doilea rand daca pentru 10 lei in plus zici pas, cand ai 2 meciuri pe luna acasa cu un stadion frumos si pentru care se cheltuie multi bani, atunci cei care fac asa nu inteleg nimic din mersul lucrurilor. Nu ma refer la cei care chiar nu au sau nu pot din diverse motive, ci la cei care aleg sa zica pas pe motiv de pret.

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de florinkeke » 09 Feb 2024, 12:30

Sper intr-o victorie azi pentru continuitate si pentru a pri de incredere.Lazar-Bancu,Screciu,Zajkov,Vladoiu-Cretu,Anzor-Baiaram,Houri,Ivan-Marko

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fabius_2014 » 09 Feb 2024, 12:51

Stie cineva care este situatia accidentatilor Screciu si Ivan ?

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Iancu Magheru » 09 Feb 2024, 12:58

fabius_2014 scrie:
09 Feb 2024, 12:51
Stie cineva care este situatia accidentatilor Screciu si Ivan ?
Eu din câte știu Screciu e apt, de Ivan nu știu.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fanatic16 » 09 Feb 2024, 14:15

Clubul își bate joc cu preturile mărite, după ce mititelu a zis la Tv ca are cele mai ieftine bilete din liga 1, și pe buna dreptate asa este, ca am verificat eu, noi ne tăiem singuri craca. În loc sa lăsăm și noi preturi mai mici sa avem constant 12 13 mii ne batem joc și ne întrebam de ce nu vom fi nici 8 mii azi.
Cât despre prezenta redusa sa facă și peluza ceva, cu tot respectul dar cu farul erau putini rău, nu prea mai putem râde de peluza unicilor când noi avem numărul lor sau chiar mai puțin în peluza.
Mai ales ca circul cu fuziunea face ca presa și boovenii sa urle imediat dacă vom avea putini oameni la meciuri, zicând ca uite ba nu suntem mai mulți, etc.
Cea mai buna modalitate sa dai în cap oricui propune fuziuni e sa vii în număr mare, peste 15 k la fiecare meci și peste 25k la derbyuri cu rapid, fcsb, cfr etc.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 09 Feb 2024, 15:49

Pai si de ce adica ar trebui sa vina lumea doar la mocangeala, ca eu pe asta nu o inteleg. Daca esti club mare vine lumea ca vrea sa vina, eu asa vad.
Putem sa nu vedem lucrurile la fel, dar de dragul discutiei, pentru cei care nu vin pentru ca e cu 5 lei mai mult la peluza si 10 lei la tribuna 2 (ok, bine, e cu 30% mai mult, dar nu era sa faca 16.5 lei si 34.5 lei), in conditiile in care toate s-au scumpit rau de tot in ultimii ani, si de bine de rau au crescut si salariile, merita sa tii preturile jos?
Poate ca o sa le dea jos, ca daca vin mai multi si vand mai multe bilete, fac bani mai multi, nu e ca nu inteleg cum merge, dar eu nu inteleg de ce ar fi asa o mare problema 5 lei, sincer.

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2144
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de fanatic16 » 09 Feb 2024, 15:53

În mod normal nu ar fi o problemă, Paul, dar romanul e greu de adus pe stadion, mai ales în lumina situației echipei și a faptului ca mulți merg pe principiul plătesc cât consider eu ca merita echipa. Eu m-am referit la situația generala, deși sunt de acord cu tine 100 la suta pentru ca normalitatea e ceea ce ai prezentat tu, dar din păcate la noi e greu cu normalitatea.
Asta e situația, mulți o vor lua drept sfidare ca echipa are o singura victorie în ultimele 6 meciuri iar clubul scumpește biletele.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 09 Feb 2024, 16:50

Da, sunt multi mesteri la pretentii, stim prea bine, clienti nemultumiti, nu suporteri, ei merita doar sa li se ofere, iar de oferit inapoi, mai usor ca nu e cazul.
Eu zic ca e buna si o sita, ca daca o tinem asa ca la noi e greu, hai sa ii intelegem pe toti, hai sa ne guduram pe langa fiecare in parte ca se supara pe noi altfel, nu stiu cat de bine face asta.
Dar ca strategie de marketing poate fi gresita, de acord, poate e mai bine sa "incurajezi" prin pret.
Asa a fost discutia si cu fumatul in restaurante si locurile publice, si posibil sa mi-o iau din plin pentru asta, la inceput radeau toti ca nu o sa mearga asta la noi, si uite ca a mers. Eu vorbesc in calitate de fost fumator, in tinerete, dar ca nefumator eram satul sa vin duhnind cu fiecare ocazie cand ieseam pe afara.
In fine, sa vina cati or veni, eu abia astept, am fost bolnav ultima oara si am stat acasa, acum ma duc chiar daca racesc din nou!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1984
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Dany » 09 Feb 2024, 17:27

Trebuie sa castigam, de fapt din aceste ultime 6 meciuri ar fi bine sa facem minim 16 puncte.
Forma Știința!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

BogdanWick8
membru
membru
Mesaje: 155
Membru din: 02 Iun 2022, 19:05

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de BogdanWick8 » 09 Feb 2024, 18:27

De ce l ai tine rezerva pe anzor ca sa joci cu doua tractoare la mijloc nu mi dau seama, mie mi a placut de el da drumu repede la minge si verticalizeaza

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 25: Universitatea Craiova - U Cluj

Mesaj de Paul » 09 Feb 2024, 18:47

Screciu, Anzor, Soiri, Ivan si Kolijc pe banca, Ndong nu e nici pe banca.
Ca sa zic asa, are de unde sa faca schimbari.

Scrie răspuns