Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat partida

Poll ended at 18 Feb 2024, 17:49

1. Batem
14
67%
2. Egal
5
24%
3. O facem de ...Florescu
2
10%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 18 Feb 2024, 22:14

Sper sa fie booveniul, dar nu zic nu sa pice și rahatu de voluntari care ne încurcă mai mereu când ne e lumea mai draga.
Tot aștept sa pice booveanul odată.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 22:17

Geronimo scrie:
18 Feb 2024, 22:11
fabius_2014 scrie:Nimeni nu-si explica de ce au fost transferati 5 jucatori, alesi de antrenor, daca nu joaca decat unul. Am spus este inexplicabil ce se intampla si sunt curios ce zice Petev despre miscarile astea. Au fost cheltuiti bani pe transferuri ca sa ce ?
Esti sigur ca toti au fost alesi de Petev? Eu stiu ca doar unul a fost cerut de el.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Detaliaza.
Din ce ai scris se intelege ca unul din cinci a fost cerut sigur de Petev. De ceilalti patru stii sigur ca au fost ceruti de altcineva, stim noi cine, sau nu stii sigur ca au fost ceruti de Petev ?
Sunt diferente de nuante care dau intelesuri diferite.
De curiozitate, pe cine stii sigur ca a cerut Petev ?
Nu vreau sa intru in contradictii, vreau doar sa stiu, sa fiu informat.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 22:19

fanatic16 scrie:
18 Feb 2024, 22:14
Sper sa fie booveniul, dar nu zic nu sa pice și rahatu de voluntari care ne încurcă mai mereu când ne e lumea mai draga.
Tot aștept sa pice booveanul odată.
Sunt ceva probleme in cireada, dar nu stiu daca sunt atat de mari ca sa se duca in B.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 18 Feb 2024, 22:22

Acum ar fi faina o paralela (iar) cu rapid, ce jucatori au transferat ei,cat au jucat ,cate puncte au adus... si ce am adus noi,care nu au jucat,nu aud us puncte...dar am alocat al doilea buget de transferuri.

Eu zic ca asta e cea mai mare problema,nu avem cap,logica,nimic.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 18 Feb 2024, 22:25

Eu stiu ca el, specific, l-a cerut pe Kojulj si a mai cerut un atacant. Cu Blesa s-a incercat si l-a sfarsitul anului trecut. Soiri a fost adus pe acelasi algoritm folosit si la Ndong. A cautat nea Mihai(cu cei cu care se consulta) un fundas dreapta care joaca in nationala tarii respective. Lui nea Mihai ii plac statisticile.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 18 Feb 2024, 22:29

Fiecare chestie pleacă de la scouting, poți sa bagi și 10 milioane dacă iei numai rebuturi ca e degeaba.
Noi avem 85 la suta același prim 11 de 2 ani încoace dar am transferat 10 jucători în ultimul an însumat.
Ndong, Zajkov, Badelj, Tomasec, Isfan, iarna trecuta iar acum Soiri, Maldonado, Anzor, Kozulj, Blesa.
Rapidul cu Krasniqi, Burmaz luați iarna asta și Rrahmani vara trecuta a cam dat lovitura.
Krasniqi și Burmaz fac împreună mai puțin decât Anzor ca bani plătiți.
Apropos de mijlocaș, Ghanore ala de la dinamo e peste ce avem noi în afara de Crețu în fata apărării.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 22:38

Geronimo scrie:
18 Feb 2024, 22:25
Eu stiu ca el, specific, l-a cerut pe Kojulj si a mai cerut un atacant. Cu Blesa s-a incercat si l-a sfarsitul anului trecut. Soiri a fost adus pe acelasi algoritm folosit si la Ndong. A cautat nea Mihai(cu cei cu care se consulta) un fundas dreapta care joaca in nationala tarii respective. Lui nea Mihai ii plac statisticile.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Deci Kojulj si Blesa au fost ceruti de Petev si Soiri si Ndong de nea Mihai. Sincer, cred ca s-ar putea sa ai dreptate. Mai raman Maldonado si Anzor si astia internationali, deci...
Ideea e ca nici Kojulj nu a jucat niciun minut azi desi a debutat etapa trecuta.
De un conflict dintre cei vechi si cei noi, ce zici ? E posibil ?

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Feb 2024, 22:52

La Fcsb Baba și Luis Phelipe , la Rapid Burmaz joacă meci de meci titulari , iar Gnohere de la Dinamo a sosit de o săptămână și deja joacă titulari. Eu zic că Rotaru cat de repede va răbufni și îl va demite pe Petev pt că e la mintea cocoșului.....s-au cheltuit aproape 2 mil și toți sunt pe banca de rezerve și noi nu mișcăm nimic de etape bune..

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 18 Feb 2024, 22:55

Eu ti-am spus ce am auzit eu. Dar eu nu beau cafeaua cu nea Mihai. S-a mai spus pe acest forum ca nea Mihai e suparat ca jucatorii au o anumita suficienta si nu-si doresc mai mult. Faptul ca au prins un loc in lot e super suficient pentru ei. Pai un mic conflict a fost in vara intre 28 si 9., doar putina invidie. Sa nu divulgam cat a primit finladezul la semnatura.

Ai cunoscut un fotbalist de aproape? Sa vezi cum gandesc ei...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 23:05

Geronimo scrie:
18 Feb 2024, 22:55
Eu ti-am spus ce am auzit eu. Dar eu nu beau cafeaua cu nea Mihai. S-a mai spus pe acest forum ca nea Mihai e suparat ca jucatorii au o anumita suficienta si nu-si doresc mai mult. Faptul ca au prins un loc in lot e super suficient pentru ei. Pai un mic conflict a fost in vara intre 28 si 9., doar putina invidie. Sa nu divulgam cat a primit finladezul la semnatura.

Ai cunoscut un fotbalist de aproape? Sa vezi cum gandesc ei...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Am prieten un fost fotbalist de prima liga si pot sa spun ca era un pic iresponasbil, fapt pe care-l recunoaste si el, dar sunt lucruri trecute. Am vorbit cu cativa maximi, dar au fost cateva discutii oficiale si ceva glumite, dar nu as putea spune ca i-am cunoscut. Cum gandesc cei de acum, nu stiu, dar sunt curios.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 345
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Rocain » 18 Feb 2024, 23:20

Tot aud de sumudica, se pare ca unora le place circul, mai mult decât este acum la echipa. Nea Mihai s-a lasat (el pe el insusi) singur la conducere si acum trage ponoasele. Fotbaliștii, care intre timp s-au boierit si au uitat ca sunt doar niste purtatori de tricou cu stema, numele si culorile. Ei vin, joaca si apoi pleaca in p mamii lor, dar tricoul si suporterii raman. Pe unii purtatori de tricou ii tine minte istoria, altii dorm pe la usi, devin argati, tragatori de pe carduri etc. Am ajuns rau, aceste sfinte culori sa fie purtate de asemenea caractere. Stiinta nu moare! ucv

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1400
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Iancu Magheru » 18 Feb 2024, 23:25

fabius_2014 scrie:
18 Feb 2024, 19:56
In loc de tristetea ca am mai pierdut doua puncte, vad la unii satisfactie ca pot stoarce altora lamaia in nas. Eu am mai spus ca la momentele grele trebuie unitate pentru a le depasi, dar la noi se pun poalele in cap si incepe cearta. Asta da profesionalism si atitudine. Daca Rapid la 1-3 cu Booveni, aveau suporterii nostri de acum, nu mai egalau in veci.
Daca noi ne enervam, va dati seama cum se simt aia care baga milioane de dolari si isi vad jucatorii jucand in halul asta si suporterii injurandu-i si facandu-i prosti.
Vezi ca marii suporteri rapidiști cantau "viata mea o impart alături de voluntari" când erau conduși cu 2-0 acasă de ăia, deci lasă-i ca sunt cei mai penibili când o dau la greu, niște infatuați

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2149
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 18 Feb 2024, 23:36

Iancule cum vezi situația din prezent și ce predicții ai pe termen scurt?

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 933
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 19 Feb 2024, 08:33

Eu nu am zis nimic de bulgar pana acum,dar cred ca e timpul sa se vada ceva scheme de joc,ori noi jucam aceisiasi partitura. O ia Mitrita de la 40 de m si dribleaza tot pana labga careu,unde o pierde. In caz ca nu o pierde,o preia Markovic care dribleaza pe loc,in careu....si o pierde.QED.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 19 Feb 2024, 09:27

Au sosit băieții cu charterul? Probabil deja sunt lângă neveste....

Scrie răspuns