Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat partida

Poll ended at 18 Feb 2024, 17:49

1. Batem
14
67%
2. Egal
5
24%
3. O facem de ...Florescu
2
10%
 
Total votes: 21

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Freestate » 15 Feb 2024, 17:49

Duminica la 17.15 la Botosani meci contra lui Florescu si Dimitrov... 2 fosti.
Avem "fosti" peste tot, am fost prolifici...pe piata transferurilor desarte.
De obicei "fostii" ne fac bucata dar nu si acum.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 15 Feb 2024, 18:18

Bancu a spus ceva la conferinta, Staicu i-a reinterpretat cuvintele ca sa-i iasa pasenta, ca i s-a pus pata pe Rotaaru si mai ales pe Petev.

Eu cred ca Petev a rulat jucatorii ca sa nu zica nimeni ca nu i s-au dat sanse. La vara se va face o noua improspatare a lotului cred, si Petev incearca sa fie corect. De aia si schimbarile. Dar cred ca s-a lamurit cu Vladoiu, Mateiu si Koljic, asa ca probabil o sa vedem noile achizitii la lucru mai mult.

Daca pastreaza sistemul, primul 11 ar putea fi Lazar - Bancu Maldonado Zajkov Soiri - Anzor Cretu - Baiaram Mitrita Campanu/Ivan/Capatana - Markovic. Am putea juca si 4-4-2 cu Lazar - Bancu Maldonado Zajkov Soiri - Baiaram Anzor Cretu Ivan - Mitrita Markovic
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 15 Feb 2024, 18:42

Pai și pe Houri de ce nu îl iei în calcul? A fost cel mai bun de pe teren cu U Cluj, numai benzina l-a făcut sa iasă în min 65.
Căpățînă vreau sa joace fundas stânga și Bancu la mijloc într-un 4 2 3 1 în locul lui Ivan, iar pe dreapta Vladoiu și Soiri la mijloc, în centru Houri și atacant Markovic. Dar cum e prostia cu u21 nu se poate, deci Baiaram pe dreapta probabil în loc de eventuala avansare a lui Soiri.
Mitrita și Ivan sa mai frece banca puțin ca am arătat minunat fără ei cu U Cluj prima repriza.
Bancu ar putea fi încercat și mijlocaș defensiv stânga, acolo îți mai permiți sa pierzi o minge doua pe meci, dar pe flancul apărării am văzut ca te executa oricare dacă e mai răsărit și dintr-o singura greșeală.
Căpățînă și Houri mi se par vitali în momentul de față pentru bunul mers al echipei ca implicare și realizări.
Dacă Petev nici acum cu Ndong venit după un turneu final unde a jucat bine și cu Căpățînă certitudine ca fundaș stânga după prestația fără greșeală de la Sfântu Gheorghe nu îl va avansa pe Bancu la mijloc își merita soarta de ghinion.
Ai atâtea soluții post pe post, încearcă, muta, nu ai ce sa pățești mai rău decât ce am pățit cu U Cluj din cauza mingile pierdute de Bancu în zona periculoasa.
Bancu e un jucător extraordinar cu calități rare dar potențialul lui poate fi valorificat doar la mijloc.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 15 Feb 2024, 18:50

Nu i-as schimba pozitia lui Bancu pentru ca urmeaza un turneu final la care are toate sansele sa participe ca fundas stanga. Dupa zece ani de munca pentru echipa, ar fi nedrept sa-i iei sansa asta. Si banuiesc ca si el si-ar pierde motivatia, pe buna dreptate. Tot ce are nevoie Bancu e o aripa stanga care sa se retraga cand e nevoie.

Pe Houri l-as fi inclus, dar cu Mitrita in teren se calca pe picioare. Personal, l-as vrea pe Mitrita plecat in vara, mi se pare ca strica jocul echipei. Dar n-o sa inceapa in veci un meci de pe banca la noi, decat daca se cere singur.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 15 Feb 2024, 18:54

R.E.N. scrie:
15 Feb 2024, 18:50
Nu i-as schimba pozitia lui Bancu pentru ca urmeaza un turneu final la care are toate sansele sa participe ca fundas stanga. Dupa zece ani de munca pentru echipa, ar fi nedrept sa-i iei sansa asta. Si banuiesc ca si el si-ar pierde motivatia, pe buna dreptate. Tot ce are nevoie Bancu e o aripa stanga care sa se retraga cand e nevoie.

Pe Houri l-as fi inclus, dar cu Mitrita in teren se calca pe picioare. Personal, l-as vrea pe Mitrita plecat in vara, mi se pare ca strica jocul echipei. Dar n-o sa inceapa in veci un meci de pe banca la noi, decat daca se cere singur.
Sunt de acord cu punctul tău de vedere, însă din păcate mi se rupe de echipa frf care nu îmi mai stârnește vreun sentiment de niște ani, mulți ani și dacă mi-ar părea rău de ceva ar fi ca Bancu sa fie iar criticat și făcut albie de porci pe nedrept. Și dacă joaca mai mult la mijloc la noi, Iedi nu prea are pe cine sa bage în locul lui, Borza e praștie la rapid și Camora mai are puțin și aleargă în baston.
Iar faza cu Mitrita plecat în vara mi se pare și mie realista, nu poți avea pretenția la implicare și devotament profesional când tu cu patronul ești nașu cu finu.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 15 Feb 2024, 19:14

R.E.N. scrie:
15 Feb 2024, 18:18
Bancu a spus ceva la conferinta, Staicu i-a reinterpretat cuvintele ca sa-i iasa pasenta, ca i s-a pus pata pe Rotaaru si mai ales pe Petev.

Eu cred ca Petev a rulat jucatorii ca sa nu zica nimeni ca nu i s-au dat sanse. La vara se va face o noua improspatare a lotului cred, si Petev incearca sa fie corect. De aia si schimbarile. Dar cred ca s-a lamurit cu Vladoiu, Mateiu si Koljic, asa ca probabil o sa vedem noile achizitii la lucru mai mult.

Daca pastreaza sistemul, primul 11 ar putea fi Lazar - Bancu Maldonado Zajkov Soiri - Anzor Cretu - Baiaram Mitrita Campanu/Ivan/Capatana - Markovic. Am putea juca si 4-4-2 cu Lazar - Bancu Maldonado Zajkov Soiri - Baiaram Anzor Cretu Ivan - Mitrita Markovic
Bancu pune suflet si traieste din plin meciurile, este jucatorul care se simte atunci cand joaca bine sau rau. Este bine ca Bancu sa vorbeasca mai putin sau sa gandeasca mai mult atunci cand vorbeste pentru ca se interpreteaza ce spune. Aproape toate interviurile lui Bancu au fost analizate, interpretate sau reinterpretate.
Dupa interviul asta sunt convins ca in vara trebuie sa mai plece de la Craiova, Mateiu, Koljic si poate Ivan. Se pare ca inca exista o grupare care se opune schimbarilor si din care doar Bancu evolueaza bine. De asemenea cred ca si Mitrita trebuie sa-si mareasca bugetul familiei si in consecinta sa-si gaseasca un loc la arabi. Echipele pe care le preconizezi sunt cele logice, firesti. Pentru a prinde nationala Bancu trebuie sa joace fundas si probabil si Screciu o sa joace la mijloc.
Este bine ca s-a lamurit si treaba cu Houri pentru ca multi nu intelegeau de ce a fost schimbat, desi era clar ca i se terminase benzina.
Petev nu trebuie sa plece chiar daca rezultatele de anul asta nu vor fi cele scontate.
Pentru meciul cu Botosani, eu zic egal fara sa comentez de ce.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Feb 2024, 19:29

Meciul va fi infernal. Botoseii sunt in revenire de forma, noi doar ne dorim. Ivan e pe un topogan si nu stiu cat de lung e. Nici noi nu il oprim...
Am vazut conferinta in direct si declaratia lui Bancu. Daca vrei sa interpretezi ca s-a luat de unu si altu... Da... Poti. Dar el a răspuns sincer:cand ai jucatori noi e greu sa fii omogen repede. Dar astia baga batul.prin gard.
La vara sa plece Mitri... Ati innebunit!! Houri e fragil ca un bibelou.. Altul nu ai. Mai degraba as avea grija ca Ivan sa pkece la arabi(cu toata dragostea pentru el).
Mi-a venit in cap o teorie:toti proaspetii tatici sau miri dau chics:Mitrita, Ivan, Marko, Campanu... Copiii plang noaptea, bonele sunt scumpe... Asa ca se trezesc oamenii... Baga un biberon la copil... Plus ca fetele alea nu par ca vor o data pe luna.. :)
Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 15 Feb 2024, 19:46

manex scrie:
15 Feb 2024, 19:29
Meciul va fi infernal. Botoseii sunt in revenire de forma, noi doar ne dorim. Ivan e pe un topogan si nu stiu cat de lung e. Nici noi nu il oprim...
Am vazut conferinta in direct si declaratia lui Bancu. Daca vrei sa interpretezi ca s-a luat de unu si altu... Da... Poti. Dar el a răspuns sincer:cand ai jucatori noi e greu sa fii omogen repede. Dar astia baga batul.prin gard.
La vara sa plece Mitri... Ati innebunit!! Houri e fragil ca un bibelou.. Altul nu ai. Mai degraba as avea grija ca Ivan sa pkece la arabi(cu toata dragostea pentru el).
Mi-a venit in cap o teorie:toti proaspetii tatici sau miri dau chics:Mitrita, Ivan, Marko, Campanu... Copiii plang noaptea, bonele sunt scumpe... Asa ca se trezesc oamenii... Baga un biberon la copil... Plus ca fetele alea nu par ca vor o data pe luna.. :)
@manex cu riscul de a va supara pe tine si Free, mie imi plac jucatorii tip Cretu care lupta pana cade si apoi de jos ii musca pe adversari de crampone. cum zicea tatal lui Badelj, "renuntare nu exista ". Au sarbii astia un mod de a fi, pe cat de simpli pe atat tari !! Mitrita sa ramana daca intelege ca este unul din unsprezece . La aia care pleaca am uitat sa-l trec pe Campanu.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1639
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de R.E.N. » 15 Feb 2024, 19:55

fanatic16 scrie:
15 Feb 2024, 18:54
R.E.N. scrie:
15 Feb 2024, 18:50
Nu i-as schimba pozitia lui Bancu pentru ca urmeaza un turneu final la care are toate sansele sa participe ca fundas stanga. Dupa zece ani de munca pentru echipa, ar fi nedrept sa-i iei sansa asta. Si banuiesc ca si el si-ar pierde motivatia, pe buna dreptate. Tot ce are nevoie Bancu e o aripa stanga care sa se retraga cand e nevoie.

Pe Houri l-as fi inclus, dar cu Mitrita in teren se calca pe picioare. Personal, l-as vrea pe Mitrita plecat in vara, mi se pare ca strica jocul echipei. Dar n-o sa inceapa in veci un meci de pe banca la noi, decat daca se cere singur.
Sunt de acord cu punctul tău de vedere, însă din păcate mi se rupe de echipa frf care nu îmi mai stârnește vreun sentiment de niște ani, mulți ani și dacă mi-ar părea rău de ceva ar fi ca Bancu sa fie iar criticat și făcut albie de porci pe nedrept. Și dacă joaca mai mult la mijloc la noi, Iedi nu prea are pe cine sa bage în locul lui, Borza e praștie la rapid și Camora mai are puțin și aleargă în baston.
Iar faza cu Mitrita plecat în vara mi se pare și mie realista, nu poți avea pretenția la implicare și devotament profesional când tu cu patronul ești nașu cu finu.
Nu ziceam de grija selectionatei frf, ci strict pentru Bancu. Mi-ar parea bine pentru el sa mearga la euro, ar fi un premiu pentru o cariera in care chiar s-a straduit. Daca acum il ft toti neterminatii din presa, imagineaza-ti variatiunile pe tema “Bancu nu mai prinde postul de fundas nici macar la CSU, si vrea la nationala”.

@manex eu as vrea reconstructie cu jucatori care sunt in stare sa faca fisa postului, cu tot cu alergat si faza de aparare. Iar Mitrita unu nu face asta, si doi de multe ori strica jocul oentru ca filtreaza toate atacurile si incearca sa rezolve singur. Joaca fix ca un ofticat de curtea scolii, care se stie cel mai bun si-l doare in koor de restul. Are 8 goluri, din care 3 cu Galati si unul cu Botosani. Deci a mai dat gol in 4 meciuri din 22. Cifre super slabe pentru unul care joaca de fiecare data tot meciul si filtreaza toate atacurile.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Feb 2024, 23:18

Asa e:Mitrita joaca sa arate ca e cel mai bun din curtea scolii. Marko joaca de placers. Mie imi place Cretu. E ca un [cenzurat]:trage oricat dai in el.
Am zis!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 16 Feb 2024, 05:11

Mie imi place de fiecare in felul lui, iar cand Mitrita sau Markovici nu joaca asa cum joaca toti, aici ar trebui sa li se spuna care e limita de catre antrenor. Cateodata mai face cate unul tot de unul singur, ceea ce e opusul jocului la alibi pe care l-a prestat Kurtici, sau la super siguranta fara nicio indrazneala, cum mai face Capatana sau Mateiu.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 16 Feb 2024, 09:03

Nu înțeleg fază cu Mitrita, acu o lună plângeam pe aici că nu are cu cine juca etc. El a produs peste 60 % din acțiunile ofensive , restul Bancu și Crețu. Pe cine strică Mitrita! Pe Baiaram și Markovic? Hai să fie serioși, avem atâtea mere stricate și noi nu suntem mulțumiți de Mitrita. E vină lui că nimeni nu are curajul să dea la poartă și toți îl caută pe el să termine o fază de atac? Eu nu văd așa.... Petev trebuie să le explice la toți că trebuie să își asume și ei faza ofensivă.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 16 Feb 2024, 09:06

Coman de la oi se aseamănă mult cu Mitrita și este adulat de suporterii Fcsb pe când la noi se așteaptă plecarea lui în vară....wtf....tot timpul Bănia a avut genul ăsta de fotbaliști...Balaci , Sava , Luțu, Stângă....ei sunt sarea și piperul in fotbal ...nr 10

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 16 Feb 2024, 09:54

Unul nu il mai vrea pe Mitrita, altul nu il mai vrea pe Cretu, asa ca acoperim tot spectrul in ceea ce priveste ce nu vrem. Nu prea stim ce vrem de fapt sau daca vrem ceva, in sensul ca sa ne placa, sau macar sa acceptam. Dar asta e, lumea e nemultumita in premanenta, ca nu luam si noi titlul ala pe care l-am luat de 4 ori in 75 de ani.
Cu riscul de a ii enerva pe multi colegi de aici, va spun ca mie imi e drag de ei asa cum sunt, si sper sa bata daca pot, cand pot, in rest ii urmaresc si tin cu ei - asta e. Mi-au ramas inca vii in memorie manifestarile unor "suporteri" de la meciul cu U Cluj, cred ca data viitoare ma duc la Peluza Nord, si chiar daca nu oi mai fi in stare sa sar tot meciul, macar stau in zona necontaminata de stadion.

Jonutzz
junior
junior
Mesaje: 24
Membru din: 03 Noi 2015, 13:51

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Jonutzz » 17 Feb 2024, 09:42

Parca as mai incerca sistemul cu 3 fundasi, inca sunt de parere ca am scoate maxim din flancuri, cu Soiri si Bancu.
As lasa pe banca si pe Markovic si pe Koljic pt ca in momentul asta nu ne pot ajuta cu nimic, ca sa isi revina au nevoie moral, trebuie sa avem si noroc, cu cateva meciuri la indemana, ca sa fie introdusi pe parcurs si sa le iasa cat de cat jocul. E clar ca amandoi sunt intr-un blocaj si iesi greu din asta, oricat de motivat ai fi. Parca as vrea sa vad, din nou, aceeasi idee ca in perioada Mangia, cu jucatori mici dar rapizi, flancati de Soiri si Bancu.

==================Lazar=====================
=======Maldonado==Zajkov==Screciu============
Soiri==========Cretu=====Anzor==========Bancu
===================Houri====================
============Baiaram=====Mitrita==============

Scrie răspuns