Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Rezultat partida

Poll ended at 18 Feb 2024, 17:49

1. Batem
14
67%
2. Egal
5
24%
3. O facem de ...Florescu
2
10%
 
Total votes: 21

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 18 Feb 2024, 19:38

Cum pana mea se înțelege Petev cu jucătorii, vorbind engleza asta mizera. Cum pana mea te aștepți să interpreteze ăștia ce vrei tu p-acolo, pe teren, când tu nu legi 2 cuvinte? Mai rău, cum dracu te-ai înțeles cu Rotaru și cum pana mea nu și-a dat seama nea Miai că asta îi afectează echipa? Prea mare amatorism
Last edited by Prazake on 18 Feb 2024, 19:39, edited 1 time in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 18 Feb 2024, 19:39

Important e ca avem trasee de joc. Pe noi nu intereseaza rezultatul, noi ne concentram pe aceste trasee de joc, imposibil de inteles pentru adversari. Doar jucatorii potriviti ne lipsesc. Mai si vina noastra, de aici de pe forum, ca suntem 80% sectari si a tribunei a 2-a.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 19:40

1. Greseli nepermise in aparare.
2. Alegeri neinspirate ale antrenorului culminand cu schimbarea lui Cretu.
3. Ne-a rupt arbitrul. Chiar si cei de la Digi au recunoscut ca trebuia sa primim doua penaltyuri si Seroni merita un rosu. Arbitraj scandalos . Trageri de timp la cea mai mare nesimtire posibila. Este momentul sa iasa si ai nostri pe sticla si sa urle ca am fost furati.

Ma asteptam la un egal, dar am jucat groaznic intre minutele 15-45.
Desi rezultatul nu este cel dorit si jocul nu este foarte bun, eu cred ca nu trebuie schimbat antrenorul. Trebuie sa ne despatim de cativa jucatori care nu mai joaca nimic de ani de zile.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 18 Feb 2024, 19:40

Prazake scrie:Cum pana mea se înțelege Petev cu jucătorii, vorbind engleza asta mizera. Cum pana mea te aștepți să interpreteze ăștia ce vrei tu p-acolo, pe teren, când tu nu legi 2 cuvinte? Mai rău, cum dracu te-ai înțeles cu Rotaru și cum pana mea nu și-a dat seama nea Miai că asta îi afectează echipa? Prea mare amatorism
Engleza aia e pentru "iubitul" de naum. Cu jucatorii, vorbeste in limba fotbalului modern.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


mflorin
membru
membru
Mesaje: 157
Membru din: 27 Mai 2022, 12:03

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de mflorin » 18 Feb 2024, 19:41

nu am vrut sa scriu inainte de meciul cu Botosaniul, sa nu mi se ia in nume de rau, dar daca joaca mateiu si scrieciu ne poate batea si o echipa de liga a 2-a sau 3-a, asta nu e greseala de antrenor, acestia sunt 2 jucatori sunt impusi de patron. am vazut multi habarbisti ca ala care baga mana in foc daca rapidul va fi deasupra noastra, care sunt convinsi ca daca screciu a fost la nationala merita sa joace. bai fratilor nu va luati dupa fenta asta facuta pentru extern. un ***** de antrenor ca iedi nu stia ca va izbucni un razboi si nu avea nicio sansa sa se califice, fiindca noi luam 3 sau 4 - 0 in Israel si a luat bani ca nu se stia ca va mai intalni in viata lui cu un contract. eu l-am vazut pe screciu ca fundas doar facand henturi si faulturi in careuri, autogoluri si cu pase la portar si catre un fundas aflat la 10-20 m, scuzati lipsa de modestie asa as putea juca si eu si nu numai eu, cred si multi alti suporteri. la mijloc chiar as accepta, sa fie spectator si el si mateiu pe teren, ating si ei de 4-5 ori minge, dar in ziua de azi cu 2 jucatori lipsa te bate orice echipa din liga a 2-a. Nu trageti in antrenor, cand patronul impune si vrea sa scape de 2 jucatori, fiindca a fost prost cand a intocmit contracte si asa apar nemultumiri si la toti ceilalti jucatori.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 18 Feb 2024, 19:43

Da, așa e. Și mie îmi place să mă fac de râs la TV basbaind ceva ce seamănă cu engleza.

Prazake
suporter
suporter
Mesaje: 599
Membru din: 26 Iul 2021, 00:25

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Prazake » 18 Feb 2024, 19:45

AM SI UITAT DE RAZBOI. Nu jucăm nimic, că avem război la granița, koae!!! Fabulos așa ceva :)))))))))

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 18 Feb 2024, 19:46

eu prefer sa il aud in engleza asta de aprozar, decat sa vina cu vaca aia dupa el, care habar n-are ce dracu spune, zici ca suntem la Cascadorii rasului!
hai cu Sumudica, acum e momentul ca si-asa e pe duca la turci!
oricum e panarama totala sezonul asta, ce mai conteaza al 5 lea antrenor?
Last edited by marius_vl on 18 Feb 2024, 19:47, edited 1 time in total.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Geronimo » 18 Feb 2024, 19:47

Prazake scrie:AM SI UITAT DE RAZBOI. Nu jucăm nimic, că avem război la granița, koae!!! Fabulos așa ceva :)))))))))
Legat de razboi: Esti insurat? Acum ai sansa unei vieti mai bune! Inroleaza-te!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2103
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 18 Feb 2024, 19:49

Lasă că venea Reghe cu fațetele dentare puse de vreun ginecolog și ne spunea el cum stă treaba cu limbile străine 😁😁
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
fanatic16
fanatic
fanatic
Mesaje: 2145
Membru din: 30 Apr 2019, 16:43

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fanatic16 » 18 Feb 2024, 19:51

marius_vl scrie:
18 Feb 2024, 19:46
eu prefer sa il aud in engleza asta de aprozar, decat sa vina cu vaca aia dupa el, care habar n-are ce dracu spune, zici ca suntem la Cascadorii rasului!
hai cu Sumudica, acum e momentul ca si-asa e pe duca la turci!
oricum e panarama totala sezonul asta, ce mai conteaza al 5 lea antrenor?
Corect, bulgarul și-a pierdut orice legitimitate, i-am acordat timp dar când tu după 4 luni la echipa schimbi jumate din jucători meci de meci și ții pe bancă marile transferuri pe care s-au plătit bani, când nu ai nicio tactica nimic, când apărarea e la mila destinului, deja antrenorul o da în penibil.
De sumudica am zis și eu mai demult ca îl vad la noi în curând.
Am tot zis ca ar trebui un antrenor lăsat minim un an însă când e pentru prima data din 2017 încoace când noi tremuram pt playoff nu cred ca mai e doar problema de jucători. Rudimentarul Neagoe era deja calificat în playoff anul trecut pe vremea asta, ba mai mult legase 4 5 victorii la rand!!!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2504
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 18 Feb 2024, 19:56

absolut jegos gestul lui mitrita catre suporteri! o mizerie, sa-i fie rusine! Tare mult mi-ar placea ca la meciul cu voluntari sa fie peluza goala, doar cu un banner scris asa cum trebuie!
Rusine ba mitrita!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 19:56

In loc de tristetea ca am mai pierdut doua puncte, vad la unii satisfactie ca pot stoarce altora lamaia in nas. Eu am mai spus ca la momentele grele trebuie unitate pentru a le depasi, dar la noi se pun poalele in cap si incepe cearta. Asta da profesionalism si atitudine. Daca Rapid la 1-3 cu Booveni, aveau suporterii nostri de acum, nu mai egalau in veci.
Daca noi ne enervam, va dati seama cum se simt aia care baga milioane de dolari si isi vad jucatorii jucand in halul asta si suporterii injurandu-i si facandu-i prosti.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de dorumihnea2 » 18 Feb 2024, 19:59

Facem reconstrucție....

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 26: FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de fabius_2014 » 18 Feb 2024, 19:59

fanatic16 scrie:
18 Feb 2024, 19:51
marius_vl scrie:
18 Feb 2024, 19:46
eu prefer sa il aud in engleza asta de aprozar, decat sa vina cu vaca aia dupa el, care habar n-are ce dracu spune, zici ca suntem la Cascadorii rasului!
hai cu Sumudica, acum e momentul ca si-asa e pe duca la turci!
oricum e panarama totala sezonul asta, ce mai conteaza al 5 lea antrenor?
Corect, bulgarul și-a pierdut orice legitimitate, i-am acordat timp dar când tu după 4 luni la echipa schimbi jumate din jucători meci de meci și ții pe bancă marile transferuri pe care s-au plătit bani, când nu ai nicio tactica nimic, când apărarea e la mila destinului, deja antrenorul o da în penibil.
De sumudica am zis și eu mai demult ca îl vad la noi în curând.
Am tot zis ca ar trebui un antrenor lăsat minim un an însă când e pentru prima data din 2017 încoace când noi tremuram pt playoff nu cred ca mai e doar problema de jucători. Rudimentarul Neagoe era deja calificat în playoff anul trecut pe vremea asta, ba mai mult legase 4 5 victorii la rand!!!
Sumudica nu e liber si oricum are oferte bune, iar Neagoe nu face fata in liga a doua la Pitesti. Te-ai gandit ca in echipa s-ar putea sa fie disensiuni tocmai pentru ca se incearca schimbarea pe care toti ne-o doream ???

Scrie răspuns