Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum va arăta tabela la finalul meciului?

Victorie zdrobitoare, marchează Koljic/Markovic
8
30%
Victorie zdrobitoare, marchează alții
2
7%
Victorie muncită, marchează în primul rand Crețu
4
15%
Victorie chinuită, niciun farmec în a privi
9
33%
Egal
1
4%
Înfrângere
3
11%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Paul » 27 Feb 2024, 09:25

TitiUCV scrie:
27 Feb 2024, 09:16
marius_vl scrie:
27 Feb 2024, 08:35
cum sa mai ai doua schimbari pe final si sa nu le faci? cum sa nu-l bagi pe Ivan in locul lui Mitrita sa alerge acolo in banda, pe final? Anzor era mort, Capatina la fel... Inexplicabil
eu m-am convins o data in plus ca petev nu este ce trebuie
pai daca le facea pierdeam meciul cu 3-0

Cele 5 schimbari se pot face in 3 intreruperi. Noi le facusem deja.
Atunci poate ca ar trebui sa facem duble schimbari sau chiar triple cand e de schimbare, ca intr-adevar Mitrita sufla ca greierele la sfarsit, si asta era din cauza sprinturilor, era de asteptat. Dar nu ne trebuie scuze pentru cei care raman in teren morti, ci cum sa facem sa nu jucam cu oameni epuizati in final.
Cretu meci de meci pare ca se deconecteaza de la joc dupa minutul 60, si asa ca pare schimbat pe merit, dar sa fie oare pentru ca nu mai stie ce sa mai faca dupa ce e clar ca e situatia blocata? Pai si atunci nu ii oferi o varianta, cam cum au facut schimbul Mitrita cu Baiaram, adica ceva sa incerci sa deblochezi.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 09:29

Aseara in interventia sa, Rotaru a acuzat ca Rapid, CFR si FCSB sunt cele mai avantajate echipe de arbitri, consider ca nu a avut curaj sau a fost diplomat pentru ca, dupa parerea mea, Farul e de departe cea mai avantajata echipa.
Glumind putin, as pune pariu ca fundas stanga la meciul cu Petrolul o sa fie... Capatana.
Nici eu nu inteleg ce se intampla cu jucatorii transferati, dar sunt din ce in ce mai sigur ca Blesa nu e ce trebuie. Maldonado imi place, Anzor are calitati si desi a gafat in doua meciuri pare ca poate fi ce trebuie, Soiri mi-a placut cand a jucat, iar de Kozulj inca nu pot spune nimic.

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de TitiUCV » 27 Feb 2024, 09:31

fabius_2014 scrie:
27 Feb 2024, 09:29
Aseara in interventia sa, Rotaru a acuzat ca Rapid, CFR si FCSB sunt cele mai avantajate echipe de arbitri, consider ca nu a avut curaj sau a fost diplomat pentru ca, dupa parerea mea, Farul e de departe cea mai avantajata echipa.
Glumind putin, as pune pariu ca fundas stanga la meciul cu Petrolul o sa fie... Capatana.
Nici eu nu inteleg ce se intampla cu jucatorii transferati, dar sunt din ce in ce mai sigur ca Blesa nu e ce trebuie. Maldonado imi place, Anzor are calitati si desi a gafat in doua meciuri pare ca poate fi ce trebuie, Soiri mi-a placut cand a jucat, iar de Kozulj inca nu pot spune nimic.
A zis asa cu jumatate de gura ca daca o bagam in discutie si pe Farul este de departe cea mai avantajata.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 09:36

TitiUCV scrie:
27 Feb 2024, 09:31
fabius_2014 scrie:
27 Feb 2024, 09:29
Aseara in interventia sa, Rotaru a acuzat ca Rapid, CFR si FCSB sunt cele mai avantajate echipe de arbitri, consider ca nu a avut curaj sau a fost diplomat pentru ca, dupa parerea mea, Farul e de departe cea mai avantajata echipa.
Glumind putin, as pune pariu ca fundas stanga la meciul cu Petrolul o sa fie... Capatana.
Nici eu nu inteleg ce se intampla cu jucatorii transferati, dar sunt din ce in ce mai sigur ca Blesa nu e ce trebuie. Maldonado imi place, Anzor are calitati si desi a gafat in doua meciuri pare ca poate fi ce trebuie, Soiri mi-a placut cand a jucat, iar de Kozulj inca nu pot spune nimic.
A zis asa cu jumatate de gura ca daca o bagam in discutie si pe Farul este de departe cea mai avantajata.
Asa e, dar foarte timid. o:

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fanucrv » 27 Feb 2024, 09:38

manex scrie:
27 Feb 2024, 09:14
Hai sa il lasam pe Petev sa arate ce poate. Poate ca are motive sa. Nu il bage pe Soiri. Poate ca pregateste transferurile pt la vara. Sa vada cine sta si cine pleaca.
Nu face nimeni experimente cand e cu apa la gura si sub presiunea demiterii . Am mai citit p-aici incercarile unor colegi de forum de a justifica deciziile proaste luate de Petev . Culmea ca sunt colegi care vad corect fenomenul si au vazut bine paiele din ochii lui Papura sau Neagoe dar se fac ca nu vad ditamai barna din capul bulgarului . Dupa mine va ramane antrenor, dar nu e dupa mine, iar Rotaru il va da afara daca rateaza cupele europene chiar daca i-a promis un mandat de 3 ani.

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1642
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de R.E.N. » 27 Feb 2024, 09:39

lory69 scrie:
26 Feb 2024, 22:04
Bancu parca a uitat fotbalul...as dori in momentyl asta o opinie a lui Iordanescu,care sa-i puna in pericol locul la euro.Sa vezi cum ii tataie curul lui Bancu!O sa uite si de comploturi interne!
apld

Bancu in loc sa dea incredere si sa impinga echipa in fata, asa cum a facut-o mai mereu, e primul care se clatina si da semnalul degringoladei. Imi pare rau, chiar am sustinut ca ar trebui tinut fundas ca e sansa vietii lui sa joace la euro dupa zece ani de munca, dar se pare ca ne saboteaza si se saboteaza singur. In momentul asta Ndong ar trebui sa fie fundas stanga.

Prieteni, am castigat impotriva arbitrilor care voiau sa ne bage doua, si impotriva unui grup care inca mai viseaza intr-o schimbare. Eu zic ca nu e chiar asa rau.

Anzor a inceput timid cu pase la siguranta, dar dupa 15-20 de minute a verticalizat, a jucat repede. A recuperat mult. Si a dat si o pasa de gol, doar ca Koljic intra pe teren doar ca sa mai aiba ce posta pe instagram. Eu zic ca in doua-trei meciuri o sa fie excelent.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Paul » 27 Feb 2024, 09:42

Eu nu stiu ce sa zic de Blesa, a jucat foarte putin ca sa imi fac orice parere, dar pot sa spun ca sunt consternat ca nu joaca deloc Soiri, ca sa joace Capatana. Asta joaca mereu la siguranta si nu poate surprinde cu absolut nimic, mai putin decat Vladoiu, iar noi suntem zero pe dreapta, o stie tot campionatul.
Pai hai macar sa ne lamurim cu totii ca nu poate juca Soiri, si atunci sa se explice de ce a fost luat.
Din punctul meu de vedere jucatorii transferati cu intentia de a fi titulari trebuie jucati, fortati daca e cazul, si in niciun caz lasati pe banca, macar sa stim cum stam.
Pentru ca exista si transferuri pentru a fi acoperit ca rezerve, dar aici nu e cazul.
Sa ne vedem in playoff si discutam dupa. Intrebarile astea ar fi de pus la conferinte, de preferat in locul cretinismelor gen simtiti ca e momentul unei victorii sau tampenii de genul asta, cu zaibarul, pardesiul si altele.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 09:55

fanucrv scrie:
27 Feb 2024, 09:38
manex scrie:
27 Feb 2024, 09:14
Hai sa il lasam pe Petev sa arate ce poate. Poate ca are motive sa. Nu il bage pe Soiri. Poate ca pregateste transferurile pt la vara. Sa vada cine sta si cine pleaca.
Nu face nimeni experimente cand e cu apa la gura si sub presiunea demiterii . Am mai citit p-aici incercarile unor colegi de forum de a justifica deciziile proaste luate de Petev . Culmea ca sunt colegi care vad corect fenomenul si au vazut bine paiele din ochii lui Papura sau Neagoe dar se fac ca nu vad ditamai barna din capul bulgarului . Dupa mine va ramane antrenor, dar nu e dupa mine, iar Rotaru il va da afara daca rateaza cupele europene chiar daca i-a promis un mandat de 3 ani.
Daca te referi la mine, partial ai dreptate. Am spus partial pentru ca Neagoe nu face fata in liga a doua, vezi Argesul acum si Papura nu face fata nici macar in liga a treia.
In ceea ce-l priveste pe bulgar, trebuie sa recunosc ca sunt din ce in ce mai confuz pentru ca nu-mi place ce jucam, nu-mi place ce alegeri face, dar are un CV extraordinar in spate si nici eu nu stiu cum sa privesc lucrurile. Banuiesc ca reconstructia asta naste nemultumiri in echipa pentru ca sunt oameni care isi vor pierde postul, dar nu am nicio siguranta ca asta e motivul jocului prost sau al inconstantei. Pe de alta parte sunt momente in care echipa joaca foarte bine, dar si momente in care joaca extrem de prost, nu stiu nici eu ce sa inteleg. Un lucru e sigur si anume ca pe vremea lui Papi si Nea Goe echipa juca prost tot timpul.

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fanucrv » 27 Feb 2024, 10:14

fabius_2014 scrie:
27 Feb 2024, 09:55
fanucrv scrie:
27 Feb 2024, 09:38
manex scrie:
27 Feb 2024, 09:14
Hai sa il lasam pe Petev sa arate ce poate. Poate ca are motive sa. Nu il bage pe Soiri. Poate ca pregateste transferurile pt la vara. Sa vada cine sta si cine pleaca.
Nu face nimeni experimente cand e cu apa la gura si sub presiunea demiterii . Am mai citit p-aici incercarile unor colegi de forum de a justifica deciziile proaste luate de Petev . Culmea ca sunt colegi care vad corect fenomenul si au vazut bine paiele din ochii lui Papura sau Neagoe dar se fac ca nu vad ditamai barna din capul bulgarului . Dupa mine va ramane antrenor, dar nu e dupa mine, iar Rotaru il va da afara daca rateaza cupele europene chiar daca i-a promis un mandat de 3 ani.
Daca te referi la mine, partial ai dreptate. Am spus partial pentru ca Neagoe nu face fata in liga a doua, vezi Argesul acum si Papura nu face fata nici macar in liga a treia.
In ceea ce-l priveste pe bulgar, trebuie sa recunosc ca sunt din ce in ce mai confuz pentru ca nu-mi place ce jucam, nu-mi place ce alegeri face, dar are un CV extraordinar in spate si nici eu nu stiu cum sa privesc lucrurile. Banuiesc ca reconstructia asta naste nemultumiri in echipa pentru ca sunt oameni care isi vor pierde postul, dar nu am nicio siguranta ca asta e motivul jocului prost sau al inconstantei. Pe de alta parte sunt momente in care echipa joaca foarte bine, dar si momente in care joaca extrem de prost, nu stiu nici eu ce sa inteleg. Un lucru e sigur si anume ca pe vremea lui Papi si Nea Goe echipa juca prost tot timpul.
Nu doar la tine .. Si eu am fost unul care am cerut mereu antrenor strain si sa renuntam sa mai platim sume mari pe jucatorii romani , dar vad ca lucrurile stau extrem de prost iar Trica mi s-a parut de 10 ori mai fotbalist decat balerinul care a intrat in atac. Aseara intrebam de Popescu ala de la voluntari in conditiile in care nu prea avem solutii pentru under . Am inteles ca taica-su e antrenor pe la noi prin club. E incredibil !

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2915
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 10:17

fanucrv scrie:
27 Feb 2024, 10:14
fabius_2014 scrie:
27 Feb 2024, 09:55
fanucrv scrie:
27 Feb 2024, 09:38

Nu face nimeni experimente cand e cu apa la gura si sub presiunea demiterii . Am mai citit p-aici incercarile unor colegi de forum de a justifica deciziile proaste luate de Petev . Culmea ca sunt colegi care vad corect fenomenul si au vazut bine paiele din ochii lui Papura sau Neagoe dar se fac ca nu vad ditamai barna din capul bulgarului . Dupa mine va ramane antrenor, dar nu e dupa mine, iar Rotaru il va da afara daca rateaza cupele europene chiar daca i-a promis un mandat de 3 ani.
Daca te referi la mine, partial ai dreptate. Am spus partial pentru ca Neagoe nu face fata in liga a doua, vezi Argesul acum si Papura nu face fata nici macar in liga a treia.
In ceea ce-l priveste pe bulgar, trebuie sa recunosc ca sunt din ce in ce mai confuz pentru ca nu-mi place ce jucam, nu-mi place ce alegeri face, dar are un CV extraordinar in spate si nici eu nu stiu cum sa privesc lucrurile. Banuiesc ca reconstructia asta naste nemultumiri in echipa pentru ca sunt oameni care isi vor pierde postul, dar nu am nicio siguranta ca asta e motivul jocului prost sau al inconstantei. Pe de alta parte sunt momente in care echipa joaca foarte bine, dar si momente in care joaca extrem de prost, nu stiu nici eu ce sa inteleg. Un lucru e sigur si anume ca pe vremea lui Papi si Nea Goe echipa juca prost tot timpul.
Nu doar la tine .. Si eu am fost unul care am cerut mereu antrenor strain si sa renuntam sa mai platim sume mari pe jucatorii romani , dar vad ca lucrurile stau extrem de prost iar Trica mi s-a parut de 10 ori mai fotbalist decat balerinul care a intrat in atac. Aseara intrebam de Popescu ala de la voluntari in conditiile in care nu prea avem solutii pentru under . Am inteles ca taica-su e antrenor pe la noi prin club. E incredibil !
Si pustiul a declarat ca vrea sa joace la noi. E incredibil !

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Geronimo » 27 Feb 2024, 10:39

Sa punctam si media de varsta(26 de ani) la primul 11. Jucatori sub 25 de ani: Screciu, Badelj, Anzor, Baiaram si Markovic.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1420
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de florinkeke » 27 Feb 2024, 11:05

Am castigat greu datorita unei faze fixe.Eu zic ca problema este mai degraba mentala si tine de lipsa de incredere pe care jucatorii o au acum in fortele proprii. Daca reusim sa prindem incredere eu zic ca vom avea rezultate imbunatatite.Poate si presiunea cu prinderea play offului a contat. Hai sa vedem si joi cum ne prezentam.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Geronimo » 27 Feb 2024, 11:24

Hai sa vedem cum ne-am prezentat sezoanele trecute. :-)
Indiferent de antrenor, preparator fizic/chimic, presedinte de club, bucatar sau magazioner, nu am putut sa trecem peste o anumita limita. Atat putem. Am sperat mult, in vara cand s-a pogorat Mitrita in piata socio-umana. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Paul » 27 Feb 2024, 11:45

Asa e, da, si trebuie inteles cum putem trece de acea limita. Fiecare are parerile lui despre cum s-ar putea, dar cine trebuie cu adevarat sa ghiceasca pinul este Rotaru, ca pe banii lui se intampla joaca, si e usor sa spui ca ba vere, nu se pricepe, pisicutele, jihad, nu stiu ce, cand nu ai de pierdut nimic decat ca ai niste frustrari normale de suporter. Ia sa ne gandim cum ar fi daca am pierde si din banii nostri ca nu ies anumite incercari, nu doar ca nu jucam bine si nu suntem "unde trebuie".
Pe mine ma amuza Cartu acum cum are observatii cu carul si cat a fost 5 ani in club nu pare ca a incercat altceva, avand totusi o functie cu care teoretic putea face diferenta. Acum chiar ma enerveaza de-a dreptul cand o da cu spiritul Craiovei ca e o echipa omogena si incepe sa enumere in sila nationalitatile jucatorilor, face si poante pe tema asta. Te faci de ras cu asa ceva, pe bune, suntem in 2023, si dupa ce romanii au umplut lumea sa incepem cu din-alea ca ce cauta altii la noi mi se pare schizofrenie. Sa fie de-ai nostri cat de multi, toti vrem asta mai mult decat orice, dar acum oamenii aia au venit aici sa joace, hai sa nu fim mojici doar pentru ca ne da voie Ivanovici si altii.
Popescu de la Voluntari il are pe taica-sau antrenor in club la noi si el joaca, bine spre foarte bine, la Voluntari, in timp ce noi avem banii pusi pe Baiaram si pe Danciu ca singure alternative? Hmm, cum vine asta, Papi ce are de spus? LE: si mai important, ce are de spus nea Sorin, sau si Geana si Badita, ca mi se pare imposibil sa nu fi stiut de asta, de ce nu au tras de copilul asta sa fie promovat la noi? Unde e spiritul Craiovei, l-a stricat Petev acum, ca nu s-a dus sa ii piguleasca inapoi pe copiii pe care i-am fi putut avea in curte dar nu ii avem? Cine raspunde de asta? Nea Sorin, te rog, explica-ne.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Geronimo » 27 Feb 2024, 12:07

Chiar nu ne cunosti? Daca era promovat Popescu la echipa mare, ce spuneam noi la prima pasa gresita? Are pile..., e ta-su antrenor la juniori si au dat afara alti copii talentati sa-i faca loc lu' fii-su. ;-)

Sau alta varianta: In loc sa-l promoveze pe Popescu a preferat sa dea bani pe Alexandru-George sau Isfan - solutie u21 pentru 5 luni.

Alegem ce ne convine.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Scrie răspuns