Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Forumul suporterilor. Discutii despre meciurile din sezonul actual. Arhiva discuţiilor despre meciurile din sezoanele anterioare.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cum va arăta tabela la finalul meciului?

Victorie zdrobitoare, marchează Koljic/Markovic
8
30%
Victorie zdrobitoare, marchează alții
2
7%
Victorie muncită, marchează în primul rand Crețu
4
15%
Victorie chinuită, niciun farmec în a privi
9
33%
Egal
1
4%
Înfrângere
3
11%
 
Total votes: 27

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 641
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de White&Blue » 26 Feb 2024, 23:13

Despre meci ati zis deja voi, oricum in 2024 numai asa am jucat, pe momente din meci, pe bucati. Momentan pare Maldonado e plus, Anzor are niste recuperari bune dar si ceva minusuri, dar macar joaca spre poarta adversa mai mult decat Mateiu…imi place mult Badelj, posibil sa avem cuplu de fundasi buni in scurt timp. As vrea sa evidentiez ca in sfarsit Rotaru vorbeste la TV despre arbitraj, ma luasera nervii azi cand vazui cat de fervent vorbesc despre arbitraj marii moderatori dupa fcsb - botosani, si cum il ia in seama pe oier cand se plange de arbitraj chiar si atunci cand sunt avantajati, iar dupa meciul nostru de la botosani s-a discutat light cateva minute.
Apoi imi place ca de cateva etaje vad intrebari pertinente si incomode la flash interviuri.
Si eu la Ploiesti chiar daca trebuie sa imi iau liber…chiar daca jumatate din fiecare meci nu jucam bine, si nu exista meci fara greseli individuale, cu mici exceptii atitudinea mi se pare buna.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de manex » 26 Feb 2024, 23:17

Deci.. Topic facut ok. Astept pe urmatorul.
Cand e Bate cupa cu noi pe. Prima?
Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 26 Feb 2024, 23:29

Cred ca aceste 3 puncte ne asigura prezenta in play off pentru ca mi-e greu sa cred ca UTA sau Sibiu vor face mai mult de 5 puncte in urmatoarele 3 etape, iar noi niciun punct. In momentul asta antrenorul se poate ocupa de formarea unei echipe pentru ca un prim obiectiv, intrarea in play off, a fost atins iar, urmatorul obiectiv este castigarea cupei.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3506
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Freestate » 26 Feb 2024, 23:38

2 penalty-uri care arata cat de escroci sunt astia la adresa noastra.
La primul, portarul pareaza mingea din aproape, nu face niciun gest iar ala din inertie se loveste de el si ...11 m.
Nenorociti mari, fvtu-i in gura sa-i fvt !

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Geronimo » 26 Feb 2024, 23:38

Eu nu inteleg ce e cu Badelj. La 20 de ani sa ai probleme musculare?! Nu stiu un meci jucat de el 90 de minute sau 3 meciuri consecutive(chiar intrat ca rezerva).

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


BiancoAzzurro_AS.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1170
Membru din: 08 Feb 2019, 12:21

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de BiancoAzzurro_AS. » 26 Feb 2024, 23:48

dupa ce are rotaru playoff asigurat cred ca isi baga pl in el de proiect cu petev... cred ca e prima data cand iese la tv pe arbitraj si ma gandesc ca e putin "disperat" si frustrat , nu ca nu ar avea motive . Din ce l-am vazut pe roty , nu il vad sa faca asta de 2 ori dupa ce a mai bagat 1 mil in iarna

un semn de intrebare sunt achizitiile dorite de antrenor care nu prind minute si instinctul meu ar spune ca a facut un assessment gresit stafful cam pe toate palierele

Ozunidis pare Murinho pe langa Petev (nu ma pot abtine sa nu fac o comparatie intre straini)

stiu, isi dau drumu' dupa ce ne relaxam mental bla bla dar eu trec in tabara scepticilor pana imi dau si eu drumu'

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 932
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de robertc » 27 Feb 2024, 00:22

E bine ca se da vina pe arbitraj,si nu pe jocul echipei.Asa vom progresa...mama mama ,cum ne place sa ne mai mintim.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Bobby » 27 Feb 2024, 04:02

Freestate scrie:
26 Feb 2024, 23:38
2 penalty-uri care arata cat de escroci sunt astia la adresa noastra.
La primul, portarul pareaza mingea din aproape, nu face niciun gest iar ala din inertie se loveste de el si ...11 m.
Nenorociti mari, fvtu-i in gura sa-i fvt !
In ultimele doua pauze de iarna a bagat roty bani multi in transferuri - si cam degeaba.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Paul » 27 Feb 2024, 07:27

Nu cred ca evita nimeni discutiile despre jocul echipei si prefera sa se minta cu arbitrajul, pur si simplu pentru ce se intampla la echipa putem fi dezamagiti si ingrijorati, dar sa speram ca se poate schimba ceva, pe cand cu arbitrajul e totusi ceva strigator la cer, si in modul asta nu ar trebui sa acceptam sa se continue.
Pai daca si cu VAR se da penaltiul din care s-a facut 1-1, as vrea si eu sa fie pusi sa justifice argumentul care a dus la aceasta decizie. De al doilea penalty anulat, la fel, sa justifice de ce l-a dat si de ce nu voia sa mearga la VAR?

Asa, asta cu arbitrajul e cum e, dar e important sa fie spusa si sa nu o lasam asa. Eu as cere sa fie obligati sa explice deciziile, asa cum mi se pare ca fac la fotbal american, unde arbitrajul video e de mult timp.

Acum despre noi, in primul rand am o nelamurire foarte mare legata de neutilizarea transferurilor pe bani multi, si in mod special a lui Soiri. Pai stiam ca suntem slabi pe dreapta, adica in afara de centrarea lui Vladoiu de la Sepsi cred ca nimic nu a mai plecat de pe dreapta in acest campionat, asa ca iata, aducem international finlandez, om care juca constant pe postul asta, ni s-a spus, face toata pregatirea cu noi, si el nu joaca la noi. Desi cand a jucat a parut ca e ce trebuie. Ce se intampla? E mai bun Capatana? Atunci de ce l-au mai adus? Nu inteleg- neam!
Apoi: il avem pe Ndong, care a jucat la nationala lui acum si a jucat binisor si cand a jucat la noi, iar la noi este cel mult pe bsnca, pentru ca e Bancu fundas stanga la nationala, dar el aproape tot ce face ca fundas este pericol maxim pentru noi, practic luam cate un gol pe meci de la el. Nu mai conteaza ca nu a fost penalty cu U Cluj (alta mizerie), Nicusor fusese depasit pe partea lui, nu trebuia sa intre ala in careu, si cu atat mai putin sa dea ocazia de 11 m, chiar daca nu a fost, de ce ajungem in aceasta situatie? In momentul asta eu l-as avea pe Ndong dublura in spate, Nicusor sa joace in fata si asta e, asa mai sigur nu il ia la Euro, se compromite mereu si pe el si pe noi, nu exista ca se mai intampla cand se intampla mereu. Si de fapt, el e foarte bun in fata, el ne face jocul si patrunde cum ar trebui sa o faca si aia pe dreapta, joaca exact ca o extrema dar se compromite ca fundas. O sa fie suspendat la Ploiesti, daca nu intra Ndong inseamna ca primul gand al lui Petev e sa faca pe interesantul si sa ne enerveze pe toti.

Iar ca o chestie recurenta - nu numai ca nu suntem in stare sa tinem de rezultat dupa ce jucam exact ce trebuie si dam gol sau goluri, ci pur si simplu ajungem sa fim dominati copios de toti rudimentarii. Asta ca varianta la a incepe nauci si a lua cate doua goluri de prosti de la ceeasi rudimentari, dupa care presam la disperare dupa egal. Vorbim totusi de echipe mult sub noi care ne chinuie in ultimul hal, e pur si simplu penibil.
Este o labilitate psihica evidenta, se transforma toti ca la un semn. Ivan e scos total din calcule, Kolijc e rezerva, iar lui Markovici pare ca nu ii spune nimeni ce sa faca si unde sa stea sau sa fuga pentru a primi pasa, e totul la cum s-o nimeni, cum o inventa ceva ori Mitrita ori Markovici, lasa ca vad ei acolo, de ce sa ne batem capul cu vreo schema.

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2912
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de fabius_2014 » 27 Feb 2024, 07:34

Pentru obiectivitate am revazut meciul pe Prima, unde avem comentatorii cei mai ostili.
Concluzia este ca am facut unul din cele mai slabe jocuri de pana acum, ca ne pierdem repede cumpatul in aparare si ca arbitrul a vrut sa ne dea lovitura de gratie.
Am inceput fulminat meciul si credeam ca vad un 4-0 linistit, dar imediat dupa primul gol ne-am retras in aparare in speranta ca-i prindem descoperiti pe contraatac. Greseala mare pentru ca i-am bagat in joc pe voluntareni. Cu toate astea marile ocazii ne-au apartinut tot noua.
Dupa ce am primit gol, baietii si-au pierdut capul, au atacat haotic si s-au descoperit in aparare. Cred ca perioada dintre golul primit si pana am marcat noi, a fost cea mai slaba.
Indiferent ce spun unii, nu ai cum sa nu te legi si de arbitraj, chiar daca repet ca am facut un meci slab.
In 6 din ultimele 8 meciuri am fost dezavantajati de arbitraj, iar ieri am fost aproape sa primim o lovitura ca pe Targu Ocna, de ne lasa fara play off.
Pentru cei ce se fac ca nu inteleg ce inseamna arbitrajul am sa explic. FCSB primul loc, joaca cu FCB, ultimul loc. Daca arbitrul era corect si nu ajuta FCSB, se termina egal sau batea FCB. In conditiile astea CFR se apropia, FCSB juca sub alta presiune si lucrurile deveneau periculoase pentru FCSB. Asa arbitrul a dat o mana de ajutor si s-au mai adunat 3 puncte la nea Gigi, FCSB joaca linistita de acum in colo.
In jocul nostru de ieri chiar si comentatorii de la Prima erau nedumeriti la ambele penalty-uri acordate de Cojocaru. Bai, indiferent cat de prost am jucat, nu ai cum sa te faci ca nu vezi sau sa ignori ca ai fost penalizat cu doua penalty-uri gratuite si al doilea cu 10 secunde, inainte de fluierul final. Daca te gandesti ca e al saselea meci din ultimele opt, in care te fura arbitrii, atunci trebuie sa-ti pui semne de intrebare si sa iei masuri.
In final e bine ca am luat 3 puncte, cred ca am intrat in play off, boovenii isi baga unghia in gat, astea sunt de bine, dar jucam prost si Blesa cred ca e teapa ( Maldonado e bine, Anzor mai vedem), astea sunt de rau.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2503
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de marius_vl » 27 Feb 2024, 08:35

cum sa mai ai doua schimbari pe final si sa nu le faci? cum sa nu-l bagi pe Ivan in locul lui Mitrita sa alerge acolo in banda, pe final? Anzor era mort, Capatina la fel... Inexplicabil
eu m-am convins o data in plus ca petev nu este ce trebuie

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3543
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de Paul » 27 Feb 2024, 09:06

Meciul cu Petrolul e la mai putin de 3 zile distanta, si poate fi meciul in care ne calificam in playoff, asa ca la meciul adta ar trebui sa vedem cel putin cum joaca cu determinare decla inceput pana la sfarsit, si nu mai intra in perioada asta de rupere de film cand se urca orice desculti pe noi.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de manex » 27 Feb 2024, 09:14

Hai sa il lasam pe Petev sa arate ce poate. Poate ca are motive sa. Nu il bage pe Soiri. Poate ca pregateste transferurile pt la vara. Sa vada cine sta si cine pleaca.
E clar ca mental stam prost cand vedem ca canducem. Poate trebuie un psiholog.
In sfarsit vorbeste Rotaru de arbitri. Eu as face si o scrisoare la Comisia de arbitrii. Sa ne spuna cum trebuie sa iasa un portar in intampinarea atacantului si cum sa iasa la centrari.
Am zis!!

Avatar utilizator
TitiUCV
senior
senior
Mesaje: 354
Membru din: 15 Iul 2020, 15:32

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de TitiUCV » 27 Feb 2024, 09:16

marius_vl scrie:
27 Feb 2024, 08:35
cum sa mai ai doua schimbari pe final si sa nu le faci? cum sa nu-l bagi pe Ivan in locul lui Mitrita sa alerge acolo in banda, pe final? Anzor era mort, Capatina la fel... Inexplicabil
eu m-am convins o data in plus ca petev nu este ce trebuie
pai daca le facea pierdeam meciul cu 3-0

Cele 5 schimbari se pot face in 3 intreruperi. Noi le facusem deja.

dorumihnea2
fanatic
fanatic
Mesaje: 1799
Membru din: 25 Mai 2019, 10:15

Re: Etapa 27. Universitatea Craiova - Voluntăreni

Mesaj de dorumihnea2 » 27 Feb 2024, 09:17

Nimeni nu înțelege nimic din ce face bulgarul , echipa e in aer , transferurile de ce s-au făcut? Poate pt a-și lua Petev comisionul.... Rotaru că președinte îl poate întreba de ce l-a pus să cheltuiască atâția bani.

Scrie răspuns